Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze zaginięcie samolotu Piper Malibu z E. Salą na pokładzie (21.01.19)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wieczorem w poniedziałek (21.01.19) tajemniczo zaginął prywatny samolot (Piper Malibu) ze znanym piłkarzem EMILIANO SALA na pokładzie. Jak na razie wszytsko wskazuje na to, że to nadaje się na nasze forum:

  • zniknął BEZ NADANIA SOS/MAYDAY
  • nic nie wskazywało na problemy techniczne
  • pogoda była dobra
  • zniknął bez śladu - do dziś nie odnaleziono ani szczątków maszyny ani ciał (na pokładzie byli tylko pilot i piłkarz, tylko 2 osoby)

Ja mam pewną teorię. Samolot najpierw leciał na wyższej wysokości (chyba bodajże 1500 m) a potem pilot poprosił kontrolerów o zgodę NA ZNIŻENIE SIĘ NA (bodaj) 700 m, którą to zgodę otrzymał i się obniżył. Jak dla mnie dziwne jest to obniżenie pułapu lotu. I jeszcze ta ostatnia wiadomość od E. Sali na Whatsappie:

 

 

"Jestem na pokładzie. Samolot wygląda tak, jakby miał się rozpaść na kawałki. Jeśli za półtorej godziny nie będzie ode mnie żadnej wiadomości... Tato, boję się".

http://www.sport.pl/...eciem-tato.html

 

A tu inna wiadomość od Niego:

- Jesteśmy w samolocie, który wygląda, jakby miał się rozpaść. Jeśli nie usłyszysz ode mnie niczego w ciągu 1,5 godziny, to nie wiem, czy wyślą kogoś, by mnie odnaleźć. Nie będą w stanie. Tato, naprawdę się boję

 

 

http://www.polsatspo...-tato-boje-sie/

 

Wg mnie mogło być tak, ze pilot zauważył COŚ (w domyśle UFO/NOLa) i postanowił się obniżyć by przelecieć POD NIM. No ale UFO zrobiło to samo, też się obniżyło i wchłonęło samolot. Mam na myśli schemat identyczny jak z VALENTICHEM. 

 

Ciekawi mnie jednak czemu, po co UFOle porywają ludzi z maszynami, z samolotami. Po co im nasze ziemskie samoloty? Przecież mają o wiele nowocześniejsze pojazdy kosmiczne skoro mogą tu do nas przylatywać. Wzięcia ludzi jeszcze mogę zrozumieć i sobie wyjaśnić: badania, być może tworzą nowa rasę. No ale nasze ziemskie maszyny latające O WIELE GORSZE NIZ ICH WŁASNE? 

 

Żródło: https://sportowefakt...isal-kontrakt-z


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 23.01.2019 - 09:14

  • -1



#2

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to wydarzyło się naprawdę,  to szybciej mogło to być uprowadzenie maszyny przez hackera niż UFO.  Hacker może przejąć kontrolę nad samolotem. Specjalne urządzenie jest w stanie rozproszyć fale GPS i nagle samolot znika z radarów.


  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd masz info że nastąpiło obniżenie lotu? Bo jakoś w różnych notkach na portalach nie widzę takiego info.
Teoria o ufo wzięta z czapy. Podobnie jak w innych tematach które zakładasz o zaginionych osobach.
  • 0



#4

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Dobra.... dobra... A jak wytłumaczycie przypadek VALENTICHA inaczej niż UFO/Nolem????

 

A oto wiadomość, informacja o obniżeniu wysokości lotu:

 

 

Po godzinie, o 21:23, maszyna zniknęła z radarów, gdy wysokość jej przelotu zmniejszyła się z 1500 do 700 metrów.

 Żródło: https://www.przeglad...amolotu/qbjmq2c

 

hahhaahah , Mod Wszystko jednak nie jest taki Wszystko WIEDZĄCY :) Jak widać już wczoraj o tym bębniono, o zmniejszeniu pułapu lotu, nie wyssałem sobie tego z palca. Jakoś dziwnie przeglądałeś te notatki, że tego nie znalazłeś :) A może to były naprawdę li tylko notatki a nie prawdziwe artykuły??? :) Ja od początku sprawy opieram się na rzetelnych artach, na rzetelnych portalach a nie na jakichś tylko notatkach. 

 

ENDINAJLA - no możliwe ale chyba NIE W TYM PRZYPADKU. Ten akurat samolot NIE MIAŁ nawet NOWOCZESNEGO TRANSPONDERA, miał przestarzały. No więc chyba taka przestarzała elektronika nie jest podatna/wrażliwa na hackerskie ataki. 

 

Kolejna sprawa. Ciekawe czy te SMS-y do ojca/przyjaciół o strachu Sala wysłał nim wsiadł do samolotu czy już w trakcie lotu. Jeśli przed to doprawdy dziwne, że mimo strachu wsiadł i zgodził się na akurat ten lot, akurat tym samolotem, akurat wtedy. Przecież chyba nikt nie stał z pukawką przystawioną Mu do głowy i nie zmusił Go by wsiadł. Mógł więc chyba lecieć kiedy indziej innym samolotem. 


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 23.01.2019 - 17:08

  • -2



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętaj, że moderator ma zawsze rację.
Wygląda na to że samolot miał jakąś awarię i się rozbił.
  • 0



#6

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

WSZYSTKO - A czemu odrzucasz moja wersję z zobaczeniem NOLa i próbą ominięcia go od dołu i wessaniem awionetki do środka? Przecież właśnie zaobserwowanie UFO mogło oznaczać to Sali, że się boi. Zobaczył NOLa i ogarnął go strach. 

 

Rozbił się? Z jakiego to niby powodu? Przecież pilot nie zgaszał żadnej awarii i nie prosił o emergency landing.  Pilot tez nie nadał sygnału SOS czy MAYDAY. Zniknął zupełnie jak ten malezyjski MH370 bez informacji i bez śladu i jak właśnie samolot Valenticha. 


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 23.01.2019 - 17:35

  • 0



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z dwóch powodów. Ile znasz takich raportów gdzie stwierdza się, że przyczyną jakiejś katastrofy było spotkanie z ufo?
Drugi powód to: Nie należy uznawać więcej przyczyn dla rzeczy naturalnych, niż takich, które są zarówno prawdziwe i wystarczające by wyjaśnić ich cechy.
Może przyczyną było oblodzenie samolotu.
  • 0



#8

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Argentyński dziennik sportowy "Ole" opublikował we wtorek nagrania, które 28-letni napastnik wysłał do przyjaciół już z pokładu maszyny typu Piper Malibu.

 

W pierwszej wiadomości piłkarz informuje, że poniedziałek spędził w Nantes, gdzie załatwiał "sprawy", a po chwili dodaje:

 

"jestem na pokładzie samolotu, który wygląda jakby miał się rozpaść na kawałki".

 

Właśnie tym samolotem Sala leciał do Cardiff, gdzie kilka dni wcześniej podpisał kontrakt z tamtejszym klubem angielskiej ekstraklasy. Następnie Argentyńczyk wysłał kolejne nagranie.

 

"Jeśli nie otrzymacie ode mnie kolejnej wiadomości w ciągu półtorej godziny, nie wiem czy nie powinno się wysłać kogoś, aby zaczął mnie szukać. Zaczynam się bać" - mówił.

 

Kolejne wieści już nie nadeszły. [...]

https://eurosport.tv...otu,903023.html


  • 0



#9

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

NICK - wysłanie SMS-a/Whatsup'a Z POKŁADU SAMOLOTU tylko uwiarygadnia mój pomysł z UFO. Emiliano zobaczył NOLa i się go przestraszył co zrozumiałe. 

 

Co do oficjalnych potwierdzeń, ze przyczyną katastrofy było UFO w sensie latający statek kosmiczny z obcej planety - nie ma ich i nie będzie. Gdyby potwierdzono, że to spodek, potwierdzono by też, że UFO istnieje. Rządy całego świata są jednak w zmowie i milczą, że UFO istnieje - pewnie by nie spowodować światowej paniki albo z jakiś innych sobie tylko znanych powodów. Zawsze więc będzie zganiane na inne przyczyny nawet gdy to ewidentnie będzie UFO. Pytam raz jeszcze: jak inaczej wyjaśnicie zniknięcie VALENTICHA? Jak???? 

 

Oblodzenie??? To by oznaczało rozbicie się samolotu w wodzie bo cała rzecz miała miejsce nad Kanałem La Manche. No więc gdzie szczątki?? Gdzie wrak????? Podaj mi tez przyczynę rozbicia skoro pilot nie mówił nic o problemach technicznych. Nie było ich więc samolot pracował POPRAWNIE no więc jak poprawnie pracujący samolot może tak nagle, bez przyczyny się rozbić? O oblodzeniu tez pilot nie mówił nic. Co do oblodzenia jako przyczyna rozbicia: przypominam, że gdy b. premier L. Miller rozbił się wtedy helikopterem k/mojej miejscowości czyli Góry Kalwarii to pilot śmigła mówił lecąc, informował kontrolerów o oblodzeniu. I taka była była też oficjalna przyczyna wypadku, którą podał PKBWL. 

 

Coś jeszcze mi się skojarzyło. Jakim cudem Emiliano wysłał tego SMS-a czy tam What'sup'a Z POKŁADU SAMOLOTU PODCZAS LOTU? Odkąd to podczas lotu wewnątrz samolotu jest sygnał GSM i/lub internetowy?


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 23.01.2019 - 20:48

  • -1



#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Samolot nie leciał wysoko więc zasięg normalnie był. Jedynie na poziomie 10 km może być ciężko sygnał złapać. Choć wiele samolotów rejsiwych ma WiFi na pokładzie więc przez neta idzie się z kims kontaktować.
Tematy o katastrofie valenticha juz są na furum więc tam sie możesz dopisać że swoimi teoriami a nie tutaj.
Choćby ten http://www.paranorma...a/?hl=valentich

Jeszcze zbyt mało wiemy, poczekajmy jak znajdą wrak, to się więcej okaże. Nierozsądne jest twoje postępowanie w tej sprawie, działasz na zasadzie, że skoro nie wiemy, to weźmy najbardziej niesamowite wyjaśnienie. Przypomina mi to próby wyjaśniania trików wykonywanych przez magików. Ktoś nie wie jak magik robi jakieś triki więc zakłada, że posługuje się para normalnymi mocami. Albo starożytne budowle. Nie wiemy jak coś zbudowano, to pewnie kosmici maczali w tym palce.
  • 0



#11

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 657
  • Tematów: 18
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Samolot, którym leciał miał 35lat i był zarejestrowany w USA, była to wyczarterowana przez jego agenta prywatna maszyna.

 

źródło https://eurosport.tv...ony,903237.html


Użytkownik Partuszew edytował ten post 23.01.2019 - 22:14

  • 0

#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczył NOLa i w nagraniu wysłanym do przyjaciół... o nim nie wspomniał? O ważnej przyczynie zagrożenia? Robisz z igły widły.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 24.01.2019 - 00:18

  • 0



#13

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli schodził za stromo mógł  przeforsować samolot i doprowadzić do rozbicia, jeśli robił ciasny zakręt i jednocześnie schodził za szybko mógł wpaść w korkociąg a to powoduje prawie zawsze rozbicie samolotu


Użytkownik TheToxic edytował ten post 24.01.2019 - 08:12

  • 0

#14

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

ANUNNAKI - racja. Zgadzam, się z tym w zupełności, w 100%ach. Powstaje jednak pytanie: DLACZEGO PILOT OBNIŻYŁ POZIOM LOTU? Powstaje pytanie o PRZYCZYNĘ TEJ OBNIŻKI i dlaczego AŻ o 800 M??  Lecieli sobie na 1,5 km i nagle tak a muzom, bez przyczyny pilot wpadł na pomysł: ,,A obniżę sobie poziom lotu bo taki mam kaprys. Znudziło mi się lecieć na 1500 m to zejdę se na 700"? Tak?? przypominam, że mimo SMS-a/What'supa Sali o wrażeniu, że samolot się rozpada PILOT NIE INFORMOWAŁ przez radio O PROBLEMACH TECHNICZNYCH czyli TAKOWYCH NIE BYŁO. 


  • 0



#15

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia z UFO jest moim zdaniem najgłupszą z możliwych. Jeśli zobaczył by UFO to by o tym napisał w smsie. Pisał natomiast, że samolot jest w tragicznym stanie. Jakoś wcale mnie to nie dziwi. Może samolot faktycznie nie był zbyt nowy, natomiast piłkarz przyzwyczajony był do lotów nowszymi maszynami. Obniżyli lot bo może chceli coś zobaczyć co było na ziemi. Myślę że dużo by dała informacja, gdzie dokładnie się znajdowali podczas obniżania lotu.
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych