Skocz do zawartości
Zdjęcie

Narkotyk Niszczy Banknoty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niemcy: nowy narkotyk niszczy banknoty euro?

Modny w pewnych kręgach narkotyk Crystal Speed może być przyczyną tajemniczego rozpadania się w Niemczech banknotów euro - napisał dzisiaj tygodnik "Der Spiegel", powołując się na ustalenia śledztwa prowadzonego przez Krajowy Urząd Kryminalny w Nadrenii-Palatynacie oraz Deutsche Bank.

Tajemniczy kwas niszczy niemieckie banknoty
"Der Spiegel" zwraca uwagę, że osoby biorące narkotyki chętnie posługują się banknotami jako podkładką podczas rozkruszania pastylki. Sproszkowany narkotyk wciągany jest następnie przez nos przez zrolowany banknot. Jak twierdzą policyjni chemicy, wytwarzany głównie w Europie Wschodniej narkotyk może być zanieczyszczony siarczanami. W połączeniu z ludzkim potem wytwarza się żrący kwas niszczący banknoty. "To nowy ślad" - powiedział Rainer Wenzel, specjalista z policyjnego laboratorium.

Deutsche Bank poinformował na początku listopada o pojawieniu się w obiegu banknotów rozpadających się pod wpływem dotyku. Eksperci stwierdzili, że przyczyną zniszczenia banknotów jest kwas siarkowy. Dotychczas wykryto ponad tysiąc rozpadających się banknotów.

źródło:
http://wiadomosci.gazeta.pl
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u