Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słońce stanie się gigantycznym kryształem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

0007V8SP7C6VTI54-C122-F4.jpg

W przyszłości jądro Słońca ulegnie krystalizacji /materiały prasowe

 

Astronomowie odkryli, że białe karły mogą ulegać krystalizacji. Oznacza to, że po swojej śmierci, Słońce stanie się ogromnym kosmicznym kryształem.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Warwick odkryli, że jądra białych karłów są zbudowane z zestalonego tlenu i węgla, które przeszły przemianę podobną do tej, jaka zachodzi przy zamianie wody w lód. Proces odbywający się w znacznie wyższej temperaturze jednocześnie spowalnia stygnięcie gwiazd. To oznacza, że wiele białych karłów może być znacznie starszych niż wskazują to obecne szacunki.

 

Niezwykłego odkrycia dokonał zespół dr Piera-Emmanuela Tremblaya, który korzystał z danych dostarczonych przez satelitę Gaia.

 

- Nasze badania wskazują, że wszystkie białe karły krystalizują się na pewnym etapie swojej ewolucji, chociaż w bardziej masywnych gwiazdach proces ten zachodzi wcześniej. Oznacza to, że miliardy białych karłów w Drodze Mlecznej zakończyły już ten proces i są tak naprawdę kryształowymi kulami na niebie - powiedział dr Pier-Emmanuel Tremblay.

 

Słońce stanie się białym karłem za około 10 mld lat.

źródło
 


  • 5



#2

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A to nie jest tak że  gdy biały karzeł ostygnie nie zamieni się w wielki.... diament?

https://tvnmeteo.tvn...,62780,1,0.html

 

gdyby biały karzeł wystygł i skrystalizował się w taki sposób aby jego struktura była przezroczysta to było by coś,taka wielgachna kosmiczna soczewka,az przypomniało mi się doświadczenie z lupą,ciekawe czy  taka wielka soczewka  na orbicie okołoziemskiej była by wstanie przypalić coś na powierzchni ziemi


  • 0

#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to nie jest tak że  gdy biały karzeł ostygnie nie zamieni się w wielki.... diament?

A czy diament to nie "kryształ"?

 

 

...ciekawe czy  taka wielka soczewka  na orbicie okołoziemskiej była by wstanie przypalić coś na powierzchni ziemi

Nie chciałbym się o tym przekonać...





#4

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

ciekawe czy  taka wielka soczewka  na orbicie okołoziemskiej była by wstanie przypalić coś na powierzchni ziemi

To raczej ziemia była by na orbicie takiej soczewki. Z grawitacją nie wygrasz, a mowa tu o pozostałościach słońca, które nawet w takiej formie było by sporo większe od ziemi.


  • 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych