Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paweł Adamowicz zaatakowany nożem podczas WOŚP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#31

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podobno zdobył jakąś plakietkę dziennikarską albo podrobił taką i wdarł się na scenę.

 

Teraz próbują zamieść to pod dywan i zrobić z mordercy osobę chorą psychicznie  w związku z tym może wylądować w szpitalu psychiatrycznym, gość zrobił kilka napadów na banki, miał stwierdzoną schizofrenię i odsiedział całą karę...teraz zabił człowieka.

 

Problem  z imprezami jest taki że niemal wszyscy organizatorzy zawsze zgłaszają imprezę masową i  jest asysta policji,szanse na wtargnięcie nożownika byłyby mniejsze. w tym przypadku zgłoszenia nie było więc policja nie była na miejscu. Kolejny problem to sprawdzanie czy ktoś nie wnosi niebezpiecznych przedmiotów, praktycznie zero kontroli, a gdyby zamiast noża  miał pistolet? Ile byłoby wtedy ofiar? Brak zabezpieczeń imprez czy to masowych czy nie to poważne zaniedbanie, ochrona ochroną, gdyby wynajęto konkretną firmę ochroniarska to być może do tego by nie doszło, ale jesli gość wchodzi na scene bo miał plakietkę dziennikarską to wraca problem braku weryfikacji kto wchodzi.

 

@Master Zgiętonogi wyedytuj swój post wrzuciłeś wulgaryzm,zastąp go czymś łagodniejszym niż to co tam było :D


  • 0

#32

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Teraz próbują zamieść to pod dywan i zrobić z mordercy osobę chorą psychicznie (...)miał stwierdzoną schizofrenię (...)

 

??

 

 

Problem  z imprezami jest taki że niemal wszyscy organizatorzy zawsze zgłaszają imprezę masową i  jest asysta policji,szanse na wtargnięcie nożownika byłyby mniejsze. w tym przypadku zgłoszenia nie było więc policja nie była na miejscu. kolejny problem to sprawdzanie czy ktoś nie wnosi niebezpiecznych przedmiotów,praktycznie zero kontroli. a gdyby zamiast noża  miał pistolet? ile byłoby wtedy ofiar? brak zabezpieczeń imprez czy to masowych czy nie to poważne zaniedbanie,ochrona ochroną gdyby wynajęto konkretną firmę ochroniarska to być może do tego by nie doszło,ale jesli gość wchodzi na scene bo  miał plakietkę dziennikarską to wraca problem braku weryfikacji kto wchodzi.

@Master Zgiętonogi wyedytuj swój post wrzuciłeś wulgaryzm,zastąp go czymś łagodniejszym niż to co tam było [ :D]

Niby jest to problem, ale umowmy sie to akurat co powiedzial Owsiak o zabezpieczeniu (przy okazji tez chroniac troche siebie, ale taka jest prawda) takich imprez to racja - tak naprawde bardzo trudno je zabezpieczyc. Trzeba sciagac mnostwo funkcjonariuszy, z ostra bronia itd. na to wszystko sa procedury i ogrom papierologii, ktorej kazdy chce uniknac. Do tego nalezaloby kazdego kontrolowac, nawet ludzi powszechnie znanych i tak dalej. Kazda taka impreza czy to koncerty czy mecze ma ochrone i kontrole osobista co najwyzej "umowna". Po zamieszkach i kibicowskich wojnach lata temu tez mieli dokladnie kazdego kontrolowac, mialy byc monitoringi i tak dalej, a guzik prawda - wniesienie na mecz noza czy nawet siekiery to banalnie prosta sprawa i praktycznie z kazda impreza tak jest... i dosc trudno temu zaradzic. Kazdemu wydaje sie, ze to takie hop i siup, ale polecam zorganizowac sobie taka impreze masowa i wszystko juz nie jest takie proste i przyjemne chocby przez wszechobecna biurokracje.

 

Jaok (pytapl) pisal na twitterze, ze aby wejsc jako dziennikarz na taka imprezke WOSPu jedyne co trzeba to wypelnic aplikacje i wplacic 45pln, legitymacja prasowa jest zbedna. I wlasciwie sam ten fakt wyklucza skuteczna interwencje policji czy ochrony.


Użytkownik Master Zgiętonogi edytował ten post 15.01.2019 - 00:45

  • 1

#33

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podczas ostatniego finału Eurowizji też mieliśmy wtargnięcie na scenę kogoś z zewnątrz.


  • 0



#34

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale wtedy nikt nie zginął a tutaj  wydarzyło się jedno z najgorszych nieszczęść.


  • 0

#35

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Master Zgiętonogi

 

 

Ale nie przypisuj mi jakichs dziwnych przymiotow zwiazanych z twoja niezdolnoscia do rozumienia slowa pisanego bo az przykro na to patrzec. :facepalm:

 Doskonale rozumiem słowo pisane. A przykro jest patrzeć na twoje oszczerstwa w stosunku do WOŚP i pana Owsiaka.

 

napisałeś że :

 

Wielka Orkiestra to swietna inicjatywa, znam moze lepsze i bardziej uczciwe

co jasno sugeruje że WOŚP nie jest uczciwa. Wytłumacz się z tego.

 

Napisałeś również :

 

ale wychodze z zalozenia, ze nawet jakby sobie i 60% tej kasy do portmonetki bral

 Co znowu sugeruje że Owsiak bierze grubą kasę, z tego co zbierze orkiestra.  To można nazwać podłym oszczerstwem.

 A wisienką na torcie jest:

 

 

Niby jest to problem, ale umowmy sie to akurat co powiedzial Owsiak o zabezpieczeniu (przy okazji tez chroniac troche siebie, ale taka jest prawda)

 

 Wiem że to dla Ciebie niepojęte, ale ludzie potrafią robić coś bezinteresownie. Prawda jest taka że te wszystkie imprezy organizowane z okazji wielkiego finału, robią ludzie. Nie Owsiak  czy WOŚP. Tylko właśnie ludzie. Sam gram z orkiestrą od samego początku. Dwa razy grałem koncert jako muzyk, i raz organizowałem taki koncert. Wiem jak to wygląda od podszewki, Takie liche teksty o ochronie siebie to część tego całego hejtu wylewanego na ludzi którzy robią coś zupełnie bezinteresownie.

 

 Co do ochrony imprez masowych, To nie da się ochronić każdego. Ten konkretny koncert nie był zarejestrowany jako impreza masowa. I tutaj w grę wchodzą inne przepisy. To dlaczego tak się stało, ustali prokuratura, i obwinianie Owsiaka jest zwyczajnie bezzasadne. Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji, i zachował się jak człowiek honoru, którym bezsprzecznie jest.

 Ja ze swojej strony, wszystkim zabetonowanym mózgom serdecznie pokazuję środkowy palec.

 

 

ps

 @zaciekawiony

 

 

WOŚP zasadniczo przeznacza na cele zbiórki 100% tego co wpłynęło, bo tak nakazuje prawo o zbiórkach publicznych,

 Prawo o zbiórkach publicznych tego nie nakazuje. Każda zbiórka wiąże się z kosztami, które mogą byś pokryte z zebranych pieniędzy. To że WOŚP przeznacza na cele statutowe całość zebranych pieniędzy, to ewenement bez precedensu.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 15.01.2019 - 07:25

  • 2



#36

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale wtedy nikt nie zginął a tutaj  wydarzyło się jedno z najgorszych nieszczęść.

No niestety, nieodpowiedni czas i miejsce, politycznie podgrzewana atmosfera, chory czlowiek i tragedia gotowa. Na Eurowizji tak jak Zaciekawiony wspomnial tez sie to zdarzylo. Czesto sa sytuacje, ze na boiska np. Premier League wbiegaja ludzie i tez mogliby zaatakowac jakiegos pilkarza, ktory w swiecie bedzie duzo bardziej znany i ktory rowniez moze budzic skrajnie negatywne emocje, nawet duzo bardziej niz taki bogu ducha winny Adamowicz, ktory jak sie nie myle nawet nie zyl zbyt dobrze z PO... A jednak nie zdarza sie to czesto. Tylko chory czlowiek moglby zrobic cos takiego, chory bandzior, a juz tym bardziej na finale charytatywnej zbiorki pieniedzy na potrzeby dzieciakow. Nikt by sie tego nie spodziewal dlatego trudno sie przed takimi wydarzeniami zabezpieczyc... Mozna ewentualnie ustawic oddzialy policji i wojska, ustawic betonowe bloki i wykrywacze metalu w okol takiego wydarzenia - znamy to skads? Wysmiewamy? Oj tak. Kazdy spodziewa sie w takiej sytuacji milej atmosfery, wzajemnej dobroci i przyjazni bo przeciez to final zbiorki na szczytny cel.. niestety, swiat to nie jest mile i sprawiedliwe miejsce.


  • 0

#37

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powinno być tak, że są wyznaczeni ochroniarze do stałego obserwowania sceny,stojący blisko niej. Kiedy się coś dzieje, tacy ludzie od razu wbiegają na scenę.
  • 0



#38

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Która z osób atakujących Owsiaka zrobiła cokolwiek dla osób potrzebujących? coś w co zaangażowałaby innych? oczywiście oprócz haniebnego atakowania  go.
Każda z tychże osób niech wreszcie zamilknie.
 

Stała się potworna tragedia, zginął człowiek, dobry człowiek z otwartym umysłem. 

 

Mam nadzieje że znajdą tego kto był inspiratorem tego zaplanowanego morderstwa.

- kto pomógł mordercy zdobyć plakietkę mediów? jest to jedno z tych pytań które jako pierwsze cisną się na usta. Mam ich oczywiście więcej.


  • 2



#39

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powinno być tak, że są wyznaczeni ochroniarze do stałego obserwowania sceny,stojący blisko niej. Kiedy się coś dzieje, tacy ludzie od razu wbiegają na scenę.

Tylko wiesz, w momencie gdy gosc ma takie zezwolenie prasowe (a ten chyba mial?) to po scenie moze sobie chodzic i nie ma tutaj opcji i szans na reakcje jakiejkolwiek ochrony jezeli uzyskanie tego pozowlenia bylo tak proste, a kontrola osobista byla tylko umowna przed wejsciem na impreze. Mozna jedynie zapobiegac, nie da sie leczyc. A z tym zapobieganiem to juz roznie bywa dopoki nie wydarzy sie tragedia...

 

- kto pomógł mordercy zdobyć plakietkę mediów?

Nie bylo to szczegolnie trudne zadanie jak juz bylo wspomniane.


Użytkownik Master Zgiętonogi edytował ten post 15.01.2019 - 10:18

  • 0

#40

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taką plakietkę koleś mógł sobie zrobić na kompie i wydrukować.
  • 0



#41

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No dobrze, a co jeśli było to dobrze zaplanowane false flag?
  • 1



#42

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby to wydarzyło się w USA, to od razu pojawiłyby się teorie, że to kosmici za tym stoją albo inne śmieszne pomysły, że nadal żyje.
  • 0



#43

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na WP. trafiłem na linka, z trafną (moim) zdaniem analizą postępowania pana stefana. poniżej przytaczam treść i podaję link

 

Służba Więzienna Okiem Klawisza
Yesterday at 03:35 ·

Poniedziałek.

Miałem tego nie robić ale nie mogę się oprzeć.

Podsumowanie mojej "działalności" tutaj.
Od samego początku istnienia tego Służba Więzienna Okiem Klawisza naświetlam rzeczy niepokojące.
Począwszy od patoli w zarządzaniu SW, poprzez przepisy często niezrozumiałe aż po to jak teraz wygląda kara bezwzględnego pozbawienia wolności w Polsce.
Podsumowując muszę odnieść się do wczorajszego incydentu w Gdańsku.
Nie obwiniałem tutaj nigdy nikogo za lipę która się dzieje, jestem apolityczny w tym co pisze i tak będzie tym razem.

Przykład pana "Stefana", tak PANA bo tak będziemy się do niego zwracać przez najbliższe pare lat MY funkcjonariusze SW. PAN Stefan przeleżał w pudle 5 lat, nauczyliśmy go być roszczeniowym i aroganckim i pokazaliśmy jaki jest bezkarny. Zapewniliśmy mu 5 lat jedzenia, dachu nad głową oraz opieki medycznej. "KARĘ" którą odbywał w którymś z ZK można porównać, robiłem to już niejednokrotnie, do wczasów w Ciechocinku. Kara bezwzględnego pozbawienia wolności w przypadku osób takich jak PAN Stefan często jest tylko etapem w życiu, jeśli poruszał się On wcześniej w podobnym otoczeniu to świetnie sobie tam dał radę - śmiem twierdzić że nawet mogło mu się to podobać. Mógł utrzymywać kontakt z ludźmi jego pokroju, jego upodobań, z którymi miał wspólne tematy i doskonale się rozumiał. Na przeszkodzie do bycia w pełni szczęśliwym brakowało tylko "wolności" takiej naszej codziennej. Trochę poćwiczył trochę przyćpał ogólnie 5 lat :censored: . W głowie ciągle siedział mu żal za to że siedzi, że ktoś go wsypał czy przybił mu więcej niż sam sobie wyliczył analizując i planując te napady. ( wg mnie kara zbyt niska, ale to nie klawisz decyduje tylko sędzia ). Po tym co  :censored:  również śmiem twierdzić że w pudle byly z nim problemy - może nawet zaatakował jakiegoś funkcjonariusza podczas odsiadki ( ale to tylko przypuszczenia ) ponieważ czuł cały czas że wg niego został niesprawiedliwie osądzony.

Wyskoczył na wolność dostał z funduszu postpenitencjarnego nowe ciuchy, może pare złotych na bilet - a może nawet miał zapełnioną całą żelazną. Wyszedł zobaczył że 5 lat to w  :censored:  czasu cięzko mu się teraz odnaleźć ( skok technologi, zmiany w przepisach, zmiany w całym życiu ) w pudle nikt mu nie powiedział że będzie MUSIAŁ coś zrobić bo przez 5 lat jedyne co musiał to rano i wieczorem przy apelu stać w zielonym ubraniu i podkreślam NIC WIĘCEJ. Zderzył się z rzeczywistością nie potrafił w niej odnaleźć i postanowił wymierzyć karę za swój nieudany start. Pewnie pisał o jakieś wokandy, przerwy w karze na wszystko była blacha bo nie dał się "zresocjalizować", wyszedł jedyne co nauczyło go więzienie to że musi być stanowczy i brutalny( słownie lub fizycznie) by coś uzyskać. W tym pustym dzbanie skleił wszystko w całość, a efekt widać było wczoraj od godziny 20:00 na każdym kanale informacyjnym.

Na początku napisałem że nie będe nikogo obwiniał, tutaj obwiniłem PANA Stefana. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. Pan Stefan wjedzie na puche z fejmem  :censored:   na maxa - w oczach innych złodziei będzie już kimś.. Stefan przeleży kolejne pare lat za pieniądze moje, twoje a także Pana Adamowicza. Wyjdzie ...

Pozdrawiam

 

https://www.facebook...275728476453687

 

Pewnie blancik będzie miał coś do powiedzenia na ten temat gdy wróci z urlopu.


  • 3



#44

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby to wydarzyło się w USA, to od razu pojawiłyby się teorie, że to kosmici za tym stoją albo inne śmieszne pomysły, że nadal żyje.

 

Pojawiają się już pierwsze teorie spiskowe. Dzisiaj natknąłem sie na taką że nieprawidłowo przeprowadzono reanimacje.

 

Mam nadzieje że znajdą tego kto był inspiratorem tego zaplanowanego morderstwa.

 

Winnych już wskazano.  Baa... nawet kryzys imigracyjny i zabójstwo Narutowicza pod tą tragedię podciągają. 


Użytkownik iLuminatek edytował ten post 15.01.2019 - 22:57

  • 0



#45

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 658
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przyznaję, że przez moment przez moją głowę przeszła, naiwna jak pokazał czas, myśl,że być może ten zamach coś zmieni w ludziach, Niestety, wystarczyła doba  obserwacji komentarzy na portalach i fanpage'ach prawicowych i lewicowych, tak dla równowagi aby mieć pełny obraz nastrojów w społeczeństwie. O zgrozo jest gorzej, jad wylewa się wiaderkami, z jednej i drugiej strony, nic się nie zmieni niestety i to jest najbardziej przykre....Jakżesz groteskowo brzmią teraz słowa "" wyrżniemy watachę ".....a może proroczo ?


  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych