Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upadek forum, czy zmiana charakteru forum?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
187 replies to this topic

#76

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jutro też zmoczysz, bo brak moderacji zaskutkuje burdelem na kółkach. Jeżeli ktoś ma zastrzeżenia do moderacji, niech sam spróbuje swoich sił w tym temacie. 

Tak czy inaczej klaruje się pewien kompromis. Więcej konkretów, mniej lania wody i będzie cacy.

Darujmy sobie oskarżenia o wzajemne kółka adoracji. Czasem dostaję plusa z najmniej spodziewanej strony, a minusa od kogoś, kto zdawałby się podzielać mój pogląd. To nie tak.

Mamy swoje zdanie, więc szanujmy zdanie innych. W przypadku dowodów popierających nasze zdanie, opierajmy się na dowodach, a nie na przekonaniach lub wierze. Tylko filozoficzne rozważania mają prawo do ulotnych stwierdzeń i przekonań. Cała reszta nie.





#77

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisanie nie na temat skutkuje od teraz banem. Treści offtopowe zostały usunięte.





#78

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie bede cytowal wszystkich wypowiedzi, do ktorych chcialbym sie odniesc bo jest tego zbyt wiele wiec napisze troche ogolniej. Wylewanie pomyj czy czepianie sie obecnego stanu forum uzytkownikow jak Wszystko czy TheToxic, ktorzy sa stosunkowo swiezymi moderatorami jest nie na miejscu. Nie sa tu nawet na tyle dlugo by jakos diametralnie odmienic losy forum (ktorego czas badz co badz jest juz niestety policzony) - to jest kwestia podstawowa.

 

Druga kwestia jest taka, ze trudno obarczyc kogokolwiek odpowiedzialnoscia za "upadek forum". Wszystkie fora upadaja, a przynajmniej wszystkie, ktore chca zachowac jakies trzezwe zasady dyskusji, tak jak to. Wszystkie, ktore wymagaja pisania z sensem, kultury itd. Niestety fora to przezytek, ktorym mlodsi ludzie i mlodziez juz sie nie interesuja. Fora byly hitem, ale 10-15 lat temu. Sam udzielalem sie na co najmniej 6-7 i to bardzo czynnie, a nawet jesli sie nie udzielalem to przegladalem codziennie - rowniez paranormalne. Bylo w nich mnostwo ciekawych dyskusji, postow, argumentow, ciekawostek... Teraz jest tego mniej bo starzy uzytkownicy w koncu odchodza. Jednym sie po 20 latach toczenia forumowych wojenek zwyczajnie nudzi, inni w moim wieku ok 30 lat pozakladali w miedzyczasie rodziny, pracuja i maja tez mniej czasu, i tak dalej... a nowych brakuje. Podstawowa rzecza jest to, ze musisz zrozumiec iz bez naplywu nowych forum nie bedzie popularne. A za brak naplywu nie mozna obwiniac (a na pewno nie tylko) D.K., czy poszczegolnych moderatorow. Jezeli chcesz juz kogos obarczac to nie wiem... moze roznego rodzaju korporacje, ktore rozwijaja i poszerzaja internet. Albo po prostu rodzicow wychowujacych dzieci na takie, ktorych fora nie interesuja. Wszystkie fora, na ktorych niegdys urzedowalem sa juz polmartwe i uzytkownicy ograniczaja sie do tych, ktorzy siedzieli na nich od wielu lat, brak naplywu nowych. Nowi siedza na Twitterze, na grupach fb, na Discordzie, na Reddicie i Wykopie. Zaden z tych wynalazkow nie przypomina tego co my wspominamy jako "najlepsze".

 

Trzecia kwestia to "najezdzanie na zjawiska paranormalne". Tobie serio wydaje sie, ze jest dwoch sceptykow, ktorzy atakuja kazdego? Czlowieku byloby ich 10x wiecej tylko nie kazdy ma energie i cierpliwosc do durnych tematow. Sam bym wybijal z glowy ludziom te ich zjawiska paranormalne tyle, ze nie mam na to czasu. Czego Ty oczekujesz, ze jak ktos napisze "widzialem ducha, o rety!!" to kazdy przyjdzie i bedzie go glaskal po glowce i weszyl co to byl za duch i czyj demon? Prosze Cie. Lata 90 i wczesne 2000 juz minely - ludzie nie wierza juz w totalne bzdury, ktore ktos wypisuje na forach bez jakichkolwiek argumentow i dowodow. Niestety (stety) to juz nie wroci... Zreszta co to za swietnosc dyskutowac przez 10 stron o jakims marnym fejkowym zdjeciu statku obcych? Teraz takie rzeczy nie przechodza bo co drugi user ogarnia PS i od razu wykrywa oszustwo.

Tutaj nawet nie chodzi o sceptycyzm - po prostu wiekszosc tematow dotyczacych takich zjawisk jest bzdurna i nie reprezentuje zadnej merytorycznej wartosci i dowodow. Tyle. I nie - kiedys nie bylo inaczej. Bylo tak samo, tylko ludzie byli bardziej wiarygodni i nie znali metod na sprawdzenie pewnych rzeczy, do tego byla cala masa ludzi wierzacych w zabobony, Bogow i inne duszki. Idz teraz do 13 latka i sie go zapytaj czy wierzy w duchy to Ci postuka po glowie, kiedy za naszych czasow (kiedy juz pisalismy na takich forach) polowa klasy bala sie, ze go duch porwie w lesie w nocy.

 

Takie tematy jak ten predzej czy pozniej pojawiaja sie na kazdym forum, na kazdym jednym na jakim sie udzielalem. Dni kazdego forum juz dawno sa policzone. Wszystko ma swoje lata swietnosci, ale kiedys musi niestety odejsc i wlasnie taki czas nastal na fora.



#79

RobSpooky.
  • Postów: 23
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potwierdzam czuje się dyskryminowany a najbardziej się zawiodłem po założeniu tematu o chemtrailsach który był moim autorskim tematem, zdjęty w 5 min ... Pozostawiło mi to więcej pytań niż odpowiedzi / mam tu konto praktycznie od 2011 lecz udzielam się rzadziej ze względu że jestem osobą dość impulsywna i nie chciałbym w emocjach obrażać postronnych osób

Użytkownik RobSpooky edytował ten post 09.01.2019 - 09:24


#80

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw jakie jest  oficjalne stanowisko administracji i moderacji czy będą wprowadzone jakieś zmiany albo naniesione poprawki aby podobne sytuacje nie zdarzały się ponownie?   zauważyłem że jednak regulamin forum jest niejednoznaczny bowiem posty/tematy które są duplikatem istniejących są przeważnie usuwane bądź łączone z istniejącym tematem,przeglądając forum zauważyłem że częściej  tematy zdublowane są łączone niż usuwane,a  jeśli duplikat nie wnosi nic do tematu to faktycznie może zostać usunięty?  czy autor duplikatu otrzymuje wiadomośc prywatną z powodem usunięcia?

 

co się dzieje z usuniętym tematem,przepada zupełnie czy jest przenoszony  do ukrytego działu?


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 09.01.2019 - 17:13


#81

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Annunaki, Tematy które są duplikatami są całkowicie kasowane z forum a te podobne przenoszone do starszego tematu. 





#82

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasem jest tak że zdublowany temat jest wartościowy bo zawiera jakieś nowe informacje dlatego szkoda go kasować i łączy się go z innym.
Tematy usuwane można przywracać.



#83

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A wg. mnie TheToxic bardzo dobrze wykonuje swoja role moderatorki, obecnie nikt nie ma do niej podjazdu. Jak umiesz zwrocić sie o coś z kulturka to Cie nie oleje na ów gdy masz jakiś problem. O dziwo Wszystko również dobrze się wywiązuje że swojej roli, a myślałem że będzie stronniczy czy pamietliwy, a nie mam się o co przyczepić do żadnego z nich. Tak, pisze to po drugim półrocznym banie :D siemanko

Użytkownik Blantinho edytował ten post 12.01.2019 - 10:54




#84

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszyscy pchamy  ten wolant do przodu niestety to forum prędzej czy później (u)padnie albo do głębokiej wody albo walnie o  ziemie.Coraz mniej nowych postów coraz mniej nowych tematów. Stopniowo maleje frekwencja, to forum sie tli niczym niedopałek cygara. Niestety ale nic się nie da zrobić by ożywić dyskusję zwłaszcza że łatwo wywołac sensację, wystarczy  wrzucić  zmysloną historyjkę o duchach i patrzyć na rozwój sytuacji.... wystarczy że ktoś wspomni że dusza waży 21 gram, a już leci stado pelikanów węszyć sensację. Niestety takie są realia, wiele tematów jest wałkowana setki razy tylko  zawsze jest inna treść. Ratunku bo mi łyżki stukają o kubek, ratunku bo się potłukły talerze w szafce, ratunku bo  podłoga w salonie się zarwała we śnie, ratunku bo sie budze i nie mogę ruszac ktoś na mnie siedzi, ratunku bo się sam włączył  i tak dalej...................... od dawna uważam że  to forum powinno zmienić charakter i skasować przydomek paranormalne i zastapić go zjawiskami nie wyjaśnionymi ale niestety ciemnogród się nie zmienia i dalej tkwimy w miejscu i wałkujemy to samo. Wpadliśmy w pętle czasu rutyny. 

 

ortografia2.gif

Najwyższy czas nauczyć się pisać, zepsuty telefon to Twój problem nie forum.

TheToxic



#85

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"wystarczy że ktoś wspomni że dusza waży 21 gram a już leci stado pelikanów węszyć sensację."

Co uważasz za robienie sensacji? To że ktoś np. ja napisze że te 21 gram to nie jest tak do końca prawda jak się uważa.

Jeśli chodzi o tematy typu "łyżki stukają" to sam podobne zakładasz
http://www.paranorma...akrecony-zegar/
http://www.paranorma...-piwnica-grozy/

Więc nie wiem w tym przypadku o co masz pretensje.

Chcesz naprawy forum to zacznij od siebie na dobry początek. Bo robisz cały czas te same błędy ort. I nic się w tej kwestii nie zmienia mimo częstego zwracania Ci uwagi.



#86

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To prawda, że FB przejmuje wszystko małymi kroczkami. Bardzo inteligentny projekt, jestem tam od 2015 roku. Grupy dyskusyjne w kategorii paranormalne jest masa i są to aktywne grupy liczące kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Zapisując się do kilkunastu takich grup macie codziennie ogromne dawki takich tematów, znikomy trolling bo większość podpisuje się z imienia i nazwiska. Są popularne grupy gdzie domunują zwolennicy zjawisk paranormalnych, Polecam FB, a administrator niech sie zastanowi nad założeniem Grupy Dyskusyjnej na FB i wypromować go na fanepag paranormalne i na forum oraz dogadać się z innymi grupami w celu wzajemnej reklamy grup na osi. Paranormalne ma ogromne szanse stać sie jedną z najpopularniejszych grup paranormalnych na polskim FB.





#87

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

administrator niech sie zastanowi nad założeniem Grupy Dyskusyjnej na FB i wypromować go na fanepag paranormalne i na forum oraz dogadać się z innymi grupami w celu wzajemnej reklamy grup na osi. Paranormalne ma ogromne szanse stać sie jedną z najpopularniejszych grup paranormalnych na polskim FB

I tak oto dorżnie ostatecznie forum działające pod adresem paranormalne.pl :) Pies z kulawą nogą tutaj nie zajrzy, bo wszyscy przeniosą się na fejsa :) Durniejszego pomysłu już nie mogłeś wymyślić.

 

Skoro już zahaczyliśmy o Facebooka, to poruszę wątek fanpejdża VRP. W nazwie figuruje "paranormalne", w logo ufoludek, a tymczasem we wpisach promowane są treści często delikatnie mówiąc mające bardzo niewiele na granicy z niczym wspólnego z tematyką paranormalną. Jakaś polityka, konflikty zbrojne, historia... a tematów bardziej paranormalnych jak na lekarstwo.





#88

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Durny pomysł powiadasz? To jest stanie w miejscu lub cofanie się. Stali bywalcy pewnie będą tu zaglądać, ale wielu nowych można nabyć właśnie na FB, to jest solidny przekaz i w dzisiejszym internecie - standard. Przetestuj grupy dyskusyjne a zobaczysz, że to świetna sprawa i zrozumiesz sukces FB. 





#89

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że durny!

 

1) nie wszyscy korzystają z Facebooka, ci bardziej ogarnięci wręcz z niego uciekają w momencie gdy raz po raz wybuchają kolejne afery z jakimiś wyciekami danych, itd.

 

2) fakt, że serwis założony przez [wulg] lewackiego aktywistę zagarnął pół Internetu i de facto go psuje, nie czyni jeszcze z Facebooka "standardu".

 

3) zresztą nawet jeśli w jakimś sensie czyni, to i tak Facebook w pewnym momencie stanie się passe i coraz więcej ludzi zacznie z niego odchodzić - wówczas to te wszystkie [wulg] awesome grupki i fanpejdże zdechną razem z nim

 

4) fakt, który wydaje mi się najważniejszy - zawsze istnieje pewne ryzyko, że Facebook treści zawarte na grupie czy fanpejdżu (czy to posty, czy komentarze) uzna za "nie takie jak trzeba" i wtedy cała grupa czy fanpejdż po prostu pójdą [wulg], i nikogo z Facebooka nie będzie obchodziła jakaś tam społeczność. Grupka jest, grupki nie ma, na jej miejsce powstanie pięćdziesiąt następnych. Zresztą Facebook potrafi bez uprzedzenia wypierniczyć w diabły całą grupę tylko dlatego, że np. przyjąłeś do niej ileś osób poniżej wymaganych regulaminem ukończonych 13 lat...

 

A forum na osobnej domenie? Nad takim tworem masz zdecydowanie większą kontrolę. Możesz w dowolnej chwili przenieść cały serwis do innego hostingodawcy, robić regularnie kopie zapasowe bazy danych, wprowadzać taki regulamin jaki Ci się podoba (oczywiście wszystko w zgodzie z obowiązującym prawem), itd. Może być tak, że Facebook pewnego dnia zdechnie, a forum - choćby nawet w wysoce kameralnym składzie osobowym, ale jednak - będzie sobie istniało nadal.

 

Dlatego uważam, że w przypadku dużych i długo już istniejących serwisów internetowych, profile społecznościowe powinny stanowić tylko i wyłącznie dodatek, a nie jakieś główne centrum aktywności okołovortalowej...

 

 

Wszystkie wulgaryzmy (obojętnie w jakim języku) oraz neologizmy słów wulgarnych zostały usunięte.

 

wulgaryzmy2.gif

 

TheToxic





#90

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Jakaś polityka, konflikty zbrojne, historia... a tematów bardziej paranormalnych jak na lekarstwo."

Są takie tematy jakie interesują ludzi i te które są najczęściej poruszane w mediach.
Nie ma co ukrywać że bum na zjawiska paranormalne już trochę minął. Wcześniej mieliśmy program " nie do wiary" emitowany w znanej telewizji. Beranatowicz nadawał swoją audycje w radiu tok FM i słuchało go sporo ludzi. Poruszane tematy dotyczyły wszelkich zjawisk niewyjaśnionych typu ufo, aura, samospalenia. Przekaz był zwykle jednostronny a wypowiedzi Beranatowicza często na jedno kopyto typu "ludzie się pewnie z tego śmieją a to na prawdę istnieje" "w Indiach mnisi lewitują na ulicach i każdy może to zobaczyć" . Teraz propagowanie tematyki psi przeniosło się głównie na youtuba gdzie można zobaczyć setki filmików o tematyce para. Tak już jest, ludzie wolą oglądać niż pisać i przy tym myśleć.

Poza tym czasy się zmieniają, wiele zjawisk kiedyś niewyjaśnionych teraz da się wyjaśnić lub chociaz lepiej zbadać.

Kiedy mieliśmy tak
Ufo- wow super Billy meier miał kontakty z kosmitami. To musi być prawda i sceptycy cicho. Teraz już wiadomo jak jest
Orby-patrzcie nam plamke na zdjęciu to musi być duch. Teraz już nawet ci którzy w to kiedyś wierzyli inaczej na to patrzą
Telekineza-potrafie poruszać przedmiotami. Nagrałbym filmik ale akurat kamera mi się zepsuła. I ta sama śpiewka aż do znudzenia.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych