Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upadek forum, czy zmiana charakteru forum?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
187 odpowiedzi w tym temacie

#61

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako, że temat ten powraca, postanowiłem zacytować post użytkownika The Doctor z 2013 roku:

 

Jeżeli kogoś boli fakt, że forum jest za mało "paranormalne" to niech ma pretensje jedynie do siebie. Równie dobrze on może zacząć je tworzyć, zamiast tylko z niego brać.

To chyba sedno tematu jest. Problem się przewija od lat i również za Eury'ego takie tematy jak ten powstawały, bo komuś coś się nie podobało. Różnica jest taka, że teraz można sobie o tym pogadać, a kiedyś taki temat miał żywotność jętki jednodniówki w stadium dorosłym. Często lądował w koszu po kilku minutach.





#62

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Bohun Bo to forum spadło do poziomu pudelka a kółko wzajemnej adoracji to druga sprawa mniej problematyczna gorszy jest brak reakcji i znieczulica,przykład?  pisałem posta z telefonu i nie wbiło kilku literek,moderator  od razu mnie pouczył  ale gdy drugi użytkownik pomawiał mnie o stosunki seksualne to już było dla moderatora nie widzialne pomimo zgłoszeń - jak widać  to jest przykład kółka wzajemnej adoracji. to jest jeden z wielu przykładów że  forum jest zjadane przez raka..

 

@Staniq kiedys za takie tematy nawet ostrzeżenia chyba dawali,narzekania na to co się działo złego to był odwieczny temat tabu,teraz ten mur trochę skruszał ale dalej stoi i dzieli.


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 02.01.2019 - 19:03


#63

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o duże litery to u mnie jak piszę z telefonu to robią się one automatycznie po kropce również, więc nie muszę o tym pamiętać . Używam dolphina i klawiatury swiftkey można ją pobrać z Google play. Spróbuj.



#64

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Narzekanie jest tak stare jak to forum, aby przekonać się wystarczy poszperać w całym dziale "Propozycje Zmian, Uwagi". Oburzali się o zamykanie tematów, o niewymiarową sygnaturę, o banowanie na sb, o forumową abolicję i skargi na moderatorów czyli nic nowego i te wszystkie podane na tacy przypadki są przykładem za czasów panowania Eurego także biadolenie było, jest i będzie (oto przykład).

 

Kółko wzajemnej adoracji to w ogóle jest dla mnie pojęcie abstrakcyjne. Zaczynałam moderować sama, a przeciwko mnie były pewne osoby którym tu przeszkadzałam. To, że moderacja trzyma się w kupie jest zależne od funkcji jaką tu sprawujemy. Jestem np. wdzięczna, że kolega jeden z drugim zajął się warnem na tej czy innej osobie gdy akurat jestem w delegacji czy na zebraniu. To, że wspólnie pracujemy i utrzymujemy forum w jako takich ryzach jest tylko i wyłącznie na prośbę admina. To administrator  pisze regulamin który jest dla nas mantrą, na którym bazujemy nadając te czy inne kary. Pisząc skargę na moderatora w typie" bo On mnie już dwa razy zbanował za nic" niczego dobrego nie wniesie, a tylko rozwieje wątpliwości kto miał rację. Trzeba przedstawić argumenty złamania regulaminu moderatora. Faktem natomiast jest nasza interpretacja, każdy interpretuje inaczej, są moderatorzy delikatni i są bardziej ostrzy lecz najważniejszy jest ton, sposób odnoszenia do drugiej osoby, intencje oraz szacunek. Ty mnie szanujesz, również się tym odwdzięczę. Ktoś tu porównał pracę moderatora do policjanta, tak - jesteśmy jak policjanci na straży prawa i porządku tylko zamiast chodników mam te oto forum. 

 

@Anunnaki

Proszę nie pisać kłamstw na temat ortografii bo przejrzałam sobie Twój profil i widzę tam, że już kiedyś komuś puściły nerwy na sposób Twojego pisania na forum. Jeśli chodzi o raporty, to każdy raport jest rozpatrzony przez całe grono moderatorskie wraz z administratorem forum. Czasem jest tak długa debata, że działamy dopiero kilka dni od raportu ponieważ każdy z nas ma inne zdanie i zanim dojdziemy do jakiegokolwiek kompromisu to mija kilka dni. Jeśli nie ma w ogóle żadnej reakcji to znaczy, że nie zgadzamy się z raportem. Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłam naszą pracę. To nie jest tak, że pijemy sobie tu kawkę i szkodzimy forum bo jest dokładnie odwrotnie. Pomimo plucia w twarz zapraszam jednego i drugiego pod moje skrzydła i z miłą chęcią wyszkolę na moderatora. 

 

@Bohun

DK wytłumaczyła na pierwszej stronie, że nie brała udziału w temacie w którym moderowała. Niestety nie wiem jak było kiedyś, ale z tego co mi wiadomo to grono moderacyjne było o wiele większe to raz i dzieliło się na działy to dwa. Obecnie jest nas dwóch, z czego trzeci i czwarty moderują nocą bądź późnym wieczorem gdy poranna zmiana jest w pracy. Jeśli obecnie nikogo nie ma, a jest np. ewidentny mus działania (spamerzy) działa sama DK. To ona zamiast pić kawę podwija rękawy i pracuje za nas.

Mam prawo do własnego zdania jak każdy inny na tym forum i jakoś nie widzę skarg na mnie w pierwszych postach zanim jeszcze zostałam adeptem. Jestem sceptykiem, przywitałam się jako sceptyk i jakoś w powitaniu nie widzę pretensji typu "O Boże następny sceptyk, idź sobie stąd". Masz racje tylko z jednym, tak czasem jestem ironiczna i jeśli widzę po raz enty temat w tym samym czasie (szczególnie w ferie bądź w okresie wakacyjnym) łolaboga w moim domu jest duch, to działam z automatu, wypowiadam się sucho i ostro. Tu masz całkowitą rację i przyznaję się bez bicia. Oto możecie mieć żal.

 

Przyznam się, że zaskoczyliście mnie lecz muszę wam podziękować. Otworzyliście mi oczy na pewne rzeczy, z mojej strony muszę wam podziękować za wszelkie opinie na mój temat i postaram się być bardziej subtelna lecz nie oczekujcie ode mnie przejścia na zwolennika forum, nie tędy droga. Twarde zdanie jako sceptyk zawszę będę mieć.





#65

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@wszystko: Nic nie pomoże nokia lumia 1020 po upadku  połowa dotyku nie działa ta najważniejsza połowa więc jedyne co mogę zrobić to  kopiowac litery ale jak mi sie  pomiesza coś w zdaniu nie moge tego skasowac moge tylko wyłączyć i włączyć telefon i pisać od nowa

 

@TheToxic czyli interpretując to co napisałaś  można wywnioskować że pomawianie kogoś o stosunki seksualne jest okej

http://www.paranorma...forum/?p=715972


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 02.01.2019 - 20:40


#66

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To kijowo. Mnie też mój spadł ale dało się pisać normalnie jedynie ekran trochę pękł. Dałem naprawić bo nowego by się opłaciło kupować. Wiesz regulamin to regulamin musisz sobie jakoś radzić.



#67

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

TheToxic

 

DK wytłumaczyła na pierwszej stronie, że nie brała udziału w temacie w którym moderowała.

To że któryś z moderatorów nie moderuje tematu w którym dyskutuje jest może chwalebną praktyką, ale nic nie wnosi do tematu, prosty użytkownik o tym nie wie. Tak jak i o wielu innych działaniach moderatorów.

 

Mam prawo do własnego zdania jak każdy inny na tym forum i jakoś nie widzę skarg na mnie w pierwszych postach zanim jeszcze zostałam adeptem. Jestem sceptykiem, przywitałam się jako sceptyk i jakoś w powitaniu nie widzę pretensji typu "O Boże następny sceptyk, idź sobie stąd".

Problemem nie jest to że jesteś sceptykiem, tylko ogólnie przydałby się jakiś "zwolennik" na moderatora, tak by automatycznie hamował język co poniektórych "sceptyków".



#68

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

@Anunnaki
Androny - definicja
Bardzo mi przykro, iż nie zrozumiałeś, że chciałem kulturalnie zwrócić Ci uwagę, z całym szacunkiem, iż piszesz potworne głupoty na temat niemożności tworzenia artykułów. Nie mogłem napisać tego bardziej wprost i dosadnie, bo regulamin zabrania stosowania słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Jeśli czujesz się urażony oskarżeniem o inne czynności seksualne w stosunku do wzmiankowanych andron, to jest mi bardzo niezbyt przykro...

EDIT:

@Bohun
Zawsze jakiś zwolennik może się zgłosić na moderatora. Byłoby to nawet wskazane. Tylko jakoś chętnych brak...

Użytkownik Urgon edytował ten post 02.01.2019 - 21:32




#69

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dlatego  wśród moderatorów nie powinno  być ani sceptyków ani zwolenników

 

@Urgon ale wiesz że pomówienia też nie są dobrym wyjściem



#70

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Anunnaki

 

Nie wolno mi ujawniać treści raportu więc proszę o uszanowanie naszej pracy lecz mogę uchylić rąbka tajemnicy, iż obrazą bezpośrednią to nie jest. Możesz się oczywiście czuć nieco zniesmaczony lecz z wiadomości prywatnej do @Urgona wiem, iż nie chodziło mu bezpośrednio o to co napisał lecz o zupełnie coś innego. Dziwna treść postu bez słów wulgarnych, pospolitych czy potocznych nie może być bezpośrednio przyczyną nałożenia belki za obrazę tylko dlatego, że domaga się tego użytkownik.

 

Proszę spojrzeć na temat Tomasza Chady gdzie zaczęło być gorąco po słowach "Chada to był śmieć" raporty się sypały jeden po drugim lecz nie ma zielonej reakcji ponieważ wszyscy zieloni, powtarzam wszyscy wypowiedzieli się, iż obrazy nie widzą. To tyle odnośnie raportu.

 

Dlatego  wśród moderatorów nie powinno  być ani sceptyków ani zwolenników

Tak się nie da, bo albo wierzysz w zjawiska para albo nie. Nie idzie w połowie wierzyć w duchy i nie wierzyć jednocześnie.

 

 

@Bohun

 

To że któryś z moderatorów nie moderuje tematu w którym dyskutuje jest może chwalebną praktyką, ale nic nie wnosi do tematu, prosty użytkownik o tym nie wie. Tak jak i o wielu innych działaniach moderatorów.

Dlatego jest nas zdecydowanie za mało. Możesz mi wierzyć lub nie lecz właśnie na to pierwsze zwróciłam uwagę, aby reagowali w tematach w których się udzielam bo jeśli się z kimś dyskutuje i oponent złamie regulamin, a ja nałożę karę to wygląda to niezbyt ładnie. Mówiąc potocznie wygląda to chamsko właśnie tak jak mówicie, jak wykorzystanie własnej pozycji, ale zapewniam że tak nie jest. Po prostu nie ma nikogo zielonego oprócz mnie więc na mnie spada obowiązek nałożenia kary. 

 

Problemem nie jest to że jesteś sceptykiem, tylko ogólnie przydałby się jakiś "zwolennik" na moderatora, tak by automatycznie hamował język co poniektórych "sceptyków".

Nabór jest cały czas, wystarczy mieć dobrą reputację. Zapraszam





#71

Perseusz.
  • Postów: 75
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylu zwolenników wypowiadało się w tym wątku, iż można by pomyśleć, że nie ma ich wcale mniej niż sceptyków. Dlaczego żaden z nich nie wyraził jednak chęci zostania moderatorem? 





#72

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

@Urgon ale wiesz że pomówienia też nie są dobrym wyjściem

Za pierwszym razem byłem bardzo uprzejmy, za drugim trochę uprzejmy. Teraz będę nieuprzejmy, bo potrzebny Ci jest kaganiec oświaty.

Gdybym napisał, iż odbywasz stosunki seksualne z jakąś osobą bądź osobami, zwierzęciem, zwierzętami, drzewem, ławką w parku, czy jakimkolwiek niestosownym przedstawicielem materii ożywionej bądź nieożywionej, gdy tego nie robisz, to to by było pomówienie. Stwierdzenie z użyciem metafory (trudne słowo), iż się mylisz i piszesz głupoty pomówieniem nie jest. Jest stwierdzeniem obiektywnego faktu. Jeśli uważasz, żeś został pokrzywdzony moimi słowami, to idź do prokuratury i oskarż mnie o pomówienie, zniesławienie, obrazę uczuć czy cokolwiek Ci przyjdzie do głowy...

Aha, i naucz się pisać zgodnie z zasadami języka polskiego!



#73

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

TheToxic

 

Nabór jest cały czas, wystarczy mieć dobrą reputację. Zapraszam

Niestety, raczej nie zaliczam się do grona tzw. zwolenników.)



#74

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To może i ja się wypowiem.

 

1. Kwestia pracy moderatorów. Obecnie najaktywniejszymi moderatorami są TheToxic i Wszystko i ich praca jest według mnie bardzo dobra. Chociaż musze szczerze napisać że nie podoba mi się malowanie na zielono postów przez panią Toxic bo osobiście nigdy nie poprawiałem kolorem postów użytkowników bo niby można ale niesmak pozostaje jak się potem zobaczy taki zielony pościk. Niektórzy chyba nie pamiętają jak ostrzy potrafiliśmy być z Kronikarzem jakieś 2-3 lata temu kiedy byliśmy jedynymi działającymi moderatorami a ruch na forum jak w Lidlu w trakcie przeceny na karpia w święta. Takie tematy powstawały raz w miesiącu bo "KRONIKARZ MNIE OBRAZIŁ W POŚCIE" ALBO "Edward TEN GŁUPEK DAŁ MI OSTRZEŻENIE ZA SŁOWO NA K" Nawet Wszystki kiedy jeszcze nie był moderatorem trochę na nas narzekał. Teraz narzekają na niego. Dlatego wymieńcie się z Toxic albo Wszystko chociaż na miesiąc i zaręczam wam że to na was będą narzekać.

 

2. Druga sprawa to przeważająca liczba sceptyków wśród moderacji. Obecnie jest 2 sceptyków i jeden zwolennik (ja ale ja mało się udzielam), nie wiem jak z resztą . Jeśli tego potrzebujecie to ok, zaczne się udzielać w tematach paranormalnych i zostanę "przedstawicielem zwolenników" Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja w dyskusjach. 





#75

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Typowe polactwo narzekanie jednych na drugich :D Gdzie dwóch Polaków tam 5 zdań Mam propozycję na miesiąc znieść funkcję moderatora i sprawdzić co będzie się działo może wtedy zapanuje na forum prawdziwa wolność słowa i poglądów. Ja ze swojej strony też coś zmienię choć ostatnio rzadko piszę to z nowym rokiem postaram się nie pisać postów pod wpływem środków odurzających. Dzis to się jeszcze nie liczy bo trochę nażubrowałem się ale od jutra mogę iść o zakład :)


Użytkownik iLuminatek edytował ten post 02.01.2019 - 23:39





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych