Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upadek forum, czy zmiana charakteru forum?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
187 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza rozjechaniem się nazwy forum z zamieszczaną obecnie treścią jest brak umiejętności prowadzenia dyskusji ze rozumienia czym ona jest, a na pewno nie jest nią bronienie się dyskutanta przed arogancją czy próbami zdyskredytowania oponenta, co jest często spotykanym przykładem nie rozumienia czym jest prowadzenie dyskusji. Kolejny błąd który towarzyszy wielu wymianom zdań które nijak mają się do dyskusji jest przy ewidentnym braku merytorycznych uzasadnień, braku argumentacji sprowadzanie dyskusji do wycieczek osobistych. Nowym zwyczajem jest uśmiercanie dyskusji zanim się ma szansę rozwinąć.  





#32

Perseusz.
  • Postów: 75
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest (albo było) wiele forów dyskusyjnych, gdzie wystarczyło przedstawienie jako prawdy objawionej wszystkiego co napisał Däniken, by wszyscy temu bezmyślnie przyklasnęli.

To forum było jedynym, gdzie ludzie posiadający wiedzę potrafili jego książki po prostu zdeptać, wskazując na wszystkie kłamstwa i manipulacje oraz pytając retorycznie, czy jakiekolwiek argumenty hochsztaplerów są cokolwiek warte, jeśli od pierwszej strony udowadnia się tezy za pomocą zwyczajnych kłamstw. No bo nikomu nie chce się przecież liczyć jak wysoka jest piramida i ile mamy kilometrów stąd do Słońca, prawda? Ludziom tutaj się chciało. Fakty przebiły się dzięki nim w morzu internetowych bredni. To nie jest wada, lecz pozytyw tego miejsca. Internet to nawet obecnie cała masa kłamstw, fake news i manipulacji. Ironiczne, ale piękne jest, że na forum paranormalnym jest więcej naukowych faktów, niż na tzw. witrynach informacyjnych. Na FB szybciej znajdziemy grupy Turbolechitów i wyznawców Płaskiej Ziemi, niż tutaj. Zmiana profilu tego forum oznaczałaby, że będziemy jak wszyscy inni. Że będą tutaj te same fake news i brednie co na innych stronach. Że będzie się ludzi okłamywać i pogrążać w ciemnocie korzystając z faktu, że nie posiadają wiedzy i zdolności krytycznej analizy źródeł. Równie dobrze możemy przenieść się na jakiś Onet, bo to będzie ten sam poziom.



#33

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, skończcie marudzić. Jest sylwester, bawmy się.

5f02a1f0a517e9f11f74359257b28428.jpg



#34

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Również uważam, że forum ma obecnie mało wspólnego ze sprawami paranormalnymi. Bardziej jest jakby od obalania tych zjawisk a nie o dyskutowaniu o nich.

 

 Fajnie tylko mam pytanie. Skoro jakies z opisywanych zjawisk paranormalnych, można racjonalnie wytłumaczyć w kilku zdaniach, to po co o tym dyskutować?  Dla samej dyskusji?

  Owszem są sprawy bardziej skomplikowane, lub takie gdzie który ze zwolenników mocno obstaje przy swoim, (np: Chemitrails) Gdzie dyskusja toczy się czasem bardzo długo,  Więc twierdzenie że forum ma mało wspólnego ze sprawami paranormalnymi, nie jest uzasadnione.





#35

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Perseusz Masz rację ale nie można wszystkiego zwalać na pareidolię błędy w pikselach,czy fotomontaże albo ktoś coś doczepił i zrobił z tego coś... to forum  zeszło na poziom pogromców mitów gdzie wszystko się obala i nawet nie można  dyskusji rozpocząć bo nim autor  przedstawi swoje dowody,zeznania czy referat to już jest z miejsca przybita łatka "obalone" problem dość powszechny. wiadomo że do wszystkiego trzeba mieć dystans i nie można we wszystko wierzyć ale  z tego powodu nie można  utrudniać rozpoczęcia dyskusji na dany temat.  to jest miecz obusieczny i jaka postawę przyjmiemy taką ujrzymy przyszłość a szkoda że problem został nagłośniony teraz a nie wtedy kiedy forum się wyludniało za czasów gdy inne portale społecznościowe nie były tak popularne,obecnie wiele forów internetowych jest w kryzysie bo wszystko przenosi się na twittera facebooka czy instagram albo na reddita ale co my jako użytkownicy możemy zrobić gdy  odgórnie nasze dyskusje są niszczone? skoro nie można  tutaj to się robi to w miejscu innym.

 

A kiedy panował pan Eury też nie było różowo ale przynajmniej dyskusje nie były ucinane w tak brutalny sposób.

 

gdyby portal  znów trafił na sprzedaż chętnie bym odkupił sam albo zorganizowałoby się zrzutkę  po to aby ratować ten wspaniały portal jakim jest paranormalne.pl,co prawda lata świetności nie wrócą ale  byłaby szansa żeby jednak nie stał się pustostanem. dużo można zmienić aby jakość sę poprawiła.

 

W sumie można do  D.K zrobić petycję o ewentualne zmiany tylko trzeba by to ładnie sformułować i na pewno by coś poszło w dobrą stronę,gdyby inicjatywą wykazali się wszyscy użytkownicy to byłaby ewentualna szansa na poprawę jakości forum bo teraz to metr szlamu i kamieni.  każdy może zobaczyć jak aktywne jest to forum i dlaczego bardzo mało ludzi chce dyskutować o zjawiskach paranormalnych,może po ewentualnych zmianach się polepszy bo chciałoby się normalnie dyskutować ale jest strach.



#36

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strach powiadasz... Strach i terror to siał Przemo, dla którego liczyła się tylko jego prawda.

Tak czy inaczej, złotego środka nie ma. Zresztą, to, o czym i w jaki sposób dyskutować kształtują użytkownicy i dyskutanci w danym temacie, a nie moderacja, która ma za zadanie pilnować, czy dyskutanci nie naruszają regulaminu.

Inną sprawą jest jego interpretacja, ale i tutaj jest furtka, bo zawsze można złożyć odwołanie od decyzji moderatora, czy s.moda do Admina. Tego regulamin nie zabrania.

Regulamin nie zabrania również raportowania moderatorów is.modów, jeżeli Twoim zdaniem naruszyli regulamin.

 

Zdaję sobie sprawę, że oczekiwania dyskutantów w danym temacie mogą być inne niż te, na które trafili, ale, czyż to taki wielki kłopot ukierunkować dyskusję tak, aby zaczęła spełniać pokładane w niej nadzieje?...





#37

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Do ideału tematu o tym, jak forum umiera brakuje tylko jeszcze, by ktoś się przyczepił zakazu politykowania. Jest jakiś chętny?

Autorowi oraz innym malkontentom proponuję założenie i moderowanie własnego forum o zjawiskach paranormalnych. Tam będziecie brać każdą szczekającą firankę, każde opętane śliwki, noże na sedesie czy każdą nieudolnie podrobioną fotkę tak poważnie, jak wam pasuje. Będziecie mogli przekazywać swoim ulubionym userom korzyści majątkowe oraz "gnębić" sceptyków banami i w ogóle zachowywać się tak, jak w waszych oczach niby się zachowują użytkownicy i moderatorzy tutaj. Mam dla was nawet nazwę domeny: http://wiara-w-para.pl/

Tylko tego nie zrobicie, bo to wymaga PRACY I WYSIŁKU. A wam się nie chce. Wolicie marudzić, że teraz jest do bani, że dawniej było lepiej, że moderatorzy was biją, etc. Zatem jak wam tu źle, a do roboty wam się nie chce, to może czas się stąd wynosić i znaleźć inne forum do marudzenia? Nikt was tu na siłę nie trzyma, więc czemu sobie nie pójdziecie? Mogę wam nawet jakieś forum znaleźć, takie bardziej tolerancyjne...

@Anunnaki
Mam taką radykalną myśl: może podnieś poziom artykułów pisząc własne? Wiesz, masz taką możliwość, i raczej wszyscy się ucieszą z Twojego wkładu, jak będzie to wkład na poziomie. Spróbuj śmiało. Czekamy na Twoje e-pióro w akcji...



#38 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Autor tematu ma rację. To jest gnębienie użytkowników, jednak pod pozorem miłego traktowania, lub szerzenia "nauki".

 

 

 

Forum czytałem od kilku lat, jednak dopiero w 2017 założyłem konto. Długo na forum nie istniało, ponieważ jaskiniowcy (lub jak kto woli "sceptycy") tak traktowali osoby wierzące w zjawiska paranormalne, jakby wierzenie w takie zjawiska było chorobą psychiczną. Kilka osób korzystając ze swojej reputacji kontroluje forum.

 

 

 

Oczywiście, sceptycyzm przy pewnych osobach, jak autor tego tematu jest dobry, jednak jest to szczególny przypadek.

 http://www.paranorma...swojego-umyslu/

 

 

A co do ubywających członków... nic dziwnego, że wychodzą. Przychodzi osoba wierząca w paranormalia i jeżeli napisze cokolwiek na temat z. p., to zlatują się jaskiniowcy i próbują wytłumaczyć wszystko na podstawie tego, co znają. W zasadzie ludzie pierwotni byli bardziej do przodu, niż sceptycy na tym forum. Jeżeli jaskiniowiec zostałby wciągnięty na UFO, to naturalnie chciałby poznać to, co nowe, mimo tego, że jest to nieprawdopodobne. A sceptyk z tego forum stwierdziłby, że podano mu halucynogeny, albo, że jest to sen.

 

 

 

W dużym skrócie - Dla forum nie ma ratunku, a jeżeli administracja ma choć trochę szacunku dla osób wierzących w zjawiska paranormalne, to przy rejestracji proponuję napis "Jeżeli wierzysz w zjawiska paranormalne, to się stąd wynoś, bo nikt Cię tu nie chce". Oczywiście jaskiniowcy chcą, żeby były zwierzątka do zabawy, dlatego też nic takiego nie zostanie wprowadzone.

 

 

Dodam jeszcze ciekawą sprawę. Kiedyś, jak nie spodobało mi się to, co napisał jakiś sceptyk i dałem mu -1 do reputacji, to zostałem z jego strony zminusowany w każdy możliwy sposób. I na takie zasadzie to działa. Osoba wierząca w z. p. zminusuje sceptyka - on sprawi, że nikt nie będzie brał tej osoby na poważnie, gdyż ma bardzo niską reputację.


Użytkownik AsrielSemis edytował ten post 31.12.2018 - 23:40


#39

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@urgon Żeby pisać artykuły na str.główną trzeba spełniać  pewne kryteria,jako że mam inne zdanie na temat  stanu forum i jego jakości nigdy mnie do tego nie dopuszczą ,po prostu mam zerowe szanse aby starać się na to stanowisko.

 

@staniq  Zapomniałeś o jednym drobiazgu, moderatorzy są zupełnie nietykalni,i nawet jak niechcący rozjadą temat to jak ktoś zgłosi to  zgłoszenie będzie olane bo przecież moderator ma zawsze rację.

 

@AsrielSemis  Ratunek jest - zmiany na forum albo rezygnacja i przejść na inne forum gdzie też są sceptycy ale da się wszystko objaśnić i wytłumaczyć bez zbędnych tekstów typu  nie ma nie istnieje. najpierw należało by uregulować pewne kwestie i stosunki user-user user-mod i mod-user,dopóki gnębienie  pod płaszczykiem nauczania jest stosowane dopóty nic się nie zmieni.  gdyby  moderatorzy którzy są sceptykami podchodzili do każdego tematu z innej strony to nie musieliby wrzucać  nic do jednakowego worka,problem  nadgorliwości zostałby  rozwiązany i skończyłoby się   tylko pisanie krótko "nie ma,nie istnieje,,nie ma dowodów itp."  tu jest sedno problemu,moderatorzy idą na łatwiznę w ocenie tematu i odgórnie  skazują dyskusję na  przepadnięcie z kretesem.


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 31.12.2018 - 23:54


#40

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Asrielsemis jesteś kolejną osobą, która nie rozumie sensu sceptycyzmu.



#41 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Asrielsemis jesteś kolejną osobą, która nie rozumie sensu sceptycyzmu.

Zgadza się. Sceptyków nie da się traktować poważnie. Przypominacie komunistów. Jesteście sceptykami, a jak posuniecie się za daleko, to tłumaczycie, że ktoś nie rozumie idei wielkiego sceptyzmu, albo, że to był żart,



#42

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

@Anunnaki

Z całym szacunkiem, ale odbywasz stosunki seksualne z andronami. Każdy swój temat możesz dodać jako artykuł i nie potrzebujesz do tego specjalnego statusu. Vide moje artykuły...



#43

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@AsrielSemis

 

 Porównujesz sceptyków do jaskiniowców, a sam nie swiecisz raczej przykładem pisząc nieprawdę. Napisałes:

 

 

Dodam jeszcze ciekawą sprawę. Kiedyś, jak nie spodobało mi się to, co napisał jakiś sceptyk i dałem mu -1 do reputacji, to zostałem z jego strony zminusowany w każdy możliwy sposób. I na takie zasadzie to działa. Osoba wierząca w z. p. zminusuje sceptyka - on sprawi, że nikt nie będzie brał tej osoby na poważnie, gdyż ma bardzo niską reputację.

 

 Sprawdziłem. Nie masz  żadnych punktów reputacji. Ani zielonych, ani czerwonych.  Więc po co kłamiesz? 

 Własnie tak działa wielu zwolenników. Zmyslają historie, a potem płacz że nikt im nie wierzy, i że forum schodzi na psy. Żałosne.





#44

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Sprawdziłem. Nie masz  żadnych punktów reputacji. Ani zielonych, ani czerwonych.  Więc po co kłamiesz? 

 Własnie tak działa wielu zwolenników. Zmyslają historie, a potem płacz że nikt im nie wierzy, i że forum schodzi na psy. Żałosne.

 

Jeśli pamiętasz to był tu już jeden Asriel z czerwoną reputacją. Z powodu pisania bzdur poprosił o usunięcie konta ;)





#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Asrielsemis jesteś kolejną osobą, która nie rozumie sensu sceptycyzmu.

 

Bądz taki miły i wyjaśnij wszystkim jak rozumiesz czym jest sceptycyzm jako taki bez zagłębiania się w kwestię jaką niesie ze sobą niebezpieczeństwo zbytniego utożsamienia się z postawą sceptyka, kwestią procedur weryfikacji i falsyfikacji itd.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych