Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znak religijny?

Znak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#46

letztenbrief.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytam forum od dłuższego czasu, ale zarejestrowałam się na nim dopiero kilka dni temu. Chyba najwyższy czas zacząć się udzielać  :papapa:

 

Zastanawia mnie, o co tak naprawdę chodzi autorowi tematu. Przejrzałam całość i mam wrażenie, że we wszystkim wokół siebie próbuje na siłę odnaleźć zjawiska paranormalne. Rozumiem zaciekawienie, rozumiem niezrozumienie, ale nie rozumiem ignorancji i prób udowodnienia swoich racji na siłę... Kiedy ktoś osób udzielających się na forum zaneguje paranormalne tezy i poda sensowne, jak najbardziej przyziemne rozwiązanie, wtedy autor szybko przeskakuje na inny temat - a to płaczące dziecko, a to niedziałający dekoder... 

 

Tak naprawdę malunki z początku tematu nie wzbudziły we mnie żadnego niepokoju. Mam wręcz nieodparte wrażenie, że sama widywałam bardzo podobne wzory wokół siebie, kiedy osiedle na którym mieszkam zaczęło się w szybkim tempie rozrastać. Nie jestem oczywiście geodetą, nie mam też nic wspólnego z budową i w związku z tym nie wiem, co one tak naprawdę oznaczają, ale powiem szczerze - gdybym miała szukać szatana (ogólnie rzecz ujmując) w każdym malunku, który odkrywam na ziemi, a którego znaczenia nie znam... To oznaczałoby, że miałam satanistów wokół siebie na każdym etapie mojego życia  ;p 

 

Swoją drogą, te malunki skojarzyły mi się z tym, gdy jako dziecko grałam ze znajomymi w podchody. Bardzo różnie znakowaliśmy np. punkty w których zostawialiśmy ukryte w krzakach zadanie dla drugiej grupy. Ba, często po wypełnionym zadaniu przekreślaliśmy dany znak, więc się on "zmieniał". No i nie wspominając już o pisaniu za dzieciaka różnych bzdur na chodnikach - własnych inicjałów, inicjałów gwiazd w których się podkochiwałam,  malowanie logo ukochanych zespołów... raz rysowało się te rzeczy po zeszytach, raz na chodnikach. Pomysł z szukaniem w niezrozumiałych dla autora malunkach paranormalnych wyjaśnień wydaje mi się naprawdę... przesadzony. 

 

Dzieci, zwłaszcza tak malutkie, potrafią płakać z wielu przyczyn, których my często nie potrafimy zrozumieć. To jest ich sposób komunikacji ze światem, innego jeszcze nie znają. Dziecko mogło coś boleć - wcale nie musiała to być znana autorowi kolka. Wystarczy źle przyklejona pieluszka, która mogła sprawić ból. Odparzenie od niej. Nieznany głos w kuchni albo szczekanie psa. Chłód przeciągu na skórze. Głód połączony z niewyspaniem. Złość z powodu niewygody. Cokolwiek tak naprawdę. Dzieci często płaczą "bardziej" niż nam, dorosłym, wydaje się że powinny. Czy ktoś z was, dorosłych, wyje w niebogłosy, bo jest głodny?  ;p

 

Co do dekoderu, ktoś z przedmówców już wyjaśnił temat elektroniki, więc nie bede bez sensu tego samego powtarzać.


  • 3

#47

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W skrócie, autorowi tematu chodzi chyba tylko i wyłącznie o trollowanie. On pisze, że te malunki są związane z szatanem. Inni piszą, że to albo dzieci się dorwały do spraya/farby, albo to znaki pod budowę czegoś. Autor się nie zgadza i twierdzi, że to musi być szatan, bo mu dziecko płacze. Reszta mówi, że dzieci często płaczą. Autor dalej się nie zgadza i pisze, że to szatan bo mu ludzie czytają w myślach. Nie wiem co jeszcze autor może wymyślić, ale chyba dostarczyliśmy wystarczających informacji dotyczących zdjęć z pierwszego postu.


  • 1

#48

Stanowczy91.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Więc co powiecie skoro znowu zostały domalowane kolejne znaki

Załączone grafiki

  • IMG_20190121_191434.jpg

  • 0

#49

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak na mój gust to ty sam to rysujesz a potem dajesz na forum żeby inni nad tym się głowili.
  • 0



#50

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja taką koronę to zawsze widziałem, jak ktoś napisał na murze np. WISŁA PANY!!!

A KO to w ringu boksery znajo...





#51

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Więc co powiecie skoro znowu zostały domalowane kolejne znaki

Po mojemu to kibice lokalnego klubu piłkarskiego, odgrażają się kibicom gości następnego meczu, lub kibicom wrogiego klubu. Taki krzyż celtycki, jest popularny wśród skinheadów, alias kibiców.  Nic szczególnego. Tym bardziej że te niby domalowane znaki nie mają nic wspólnego z tymi które były rdzeniem tego tematu.


  • 0



#52

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie to, tak jak już wcześniej wspomniałam, dzieło neonazistów. Krzyż celtycki występuje często zamiennie ze swastyką.

 

Jako dowód zapodaję zdjęcie

z18488436V,Podczas-rocznicy-wybuchu-Pows

źródło: http://warszawa.wybo...eRedirects=true

 

A jak komuś się nie chce wchodzić w link to zapodaję fragmenty.

 

 

Podczas pochodu w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego nacjonaliści nieśli flagi z krzyżem celtyckim uważanym za międzynarodowy symbol neonazistowski. Fundacja Klamra zawiadomiła warszawską prokuraturę.

 

 

Krzyż celtycki, nazywany też kołomirem, to krzyż wpisany w okrąg. U Celtów symbolizował słońce. Obecnie poza znaczeniem religijnym i magicznym wykorzystywany jest przez organizacje neofaszystowskie.

 

Inicjały A.H. wskazują tu na  Adolf Hitler.

 

Dalej mamy skrót RPK. szczerze to kojarzy mi się z karabinem maszynowym oraz nazwą pewnego rapera - pisze się Bonus RPK i oznaczy tyle co " Razem Ponad Kilo"

Poniżej zapodaję nutkę tego składu

 

K.O to skrót od Knock-out czyli  ... nokaut.

 

Moją uwagę przykuła ta korona. Ogólnie symbol korony występuje w logo pewnej sekty, ale to nie jest taka korona jak ta narysowana i brak innych elementów, więc mało prawdopodobne, ale ...

992170c6-55f5-11e4-8f5e-0025b511229e.png

 

 

Wstawiłam obraz loga jakby czasami została dorysowana ta symbolika. Umieściłam tu również dlatego, że sekta ta jest ściśle powiązana z rasizmem. Uważają wyższość rasy białej. Tak w skrócie W- oznacza właśnie rasę białą ( white race), Korona wskazuje nasze miejsce w hierarchii a aureola, to... wiadomo mówi, że biała rasa to światłość, taki prawie boski atrybut. 

 

Tyle ile mogłam to napisałam. Mam nadzieję, że udało mi się rozwiązać pewne  wątpliwości :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 01.02.2019 - 22:56

  • 1



#53

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi to na fladze wygląda na celownik, ;) no... Coś w tym jest Edzia. :)


  • 0

#54

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Haha nie moge ktoś se stagował RPK i krzyż celtycki a ten bredzi o okultyzmie czegoś takiego jeszcze nie było. Dobrze ze nie było tam taga Ciemnej Strefy bo chłop by chyba Nautilusa wezwal haha. Chociaz ci powiem ze ten symbol ma rzeczywiscie moc ale prawdziwe miejsca kultu masz na klatkach i podwórkach gdzie skitrani szamani odprawiają rytuały przy mistycznym ziole zdala od świadków spoza konspiracji ;)

Pozdro Maz-Faz, RPK, JSP, WSM
SCH, SGP, MF, LS, TWM
SKWRN, TUR, Napalm Grupa
HaDeS, Rytuał, do celu po trupach
Boxer, MORO, Wowo, ZDR, NWS
A Ty jak siedzisz siedź, niepotrzebnie sprułaś się
DCDT, Grubaz i Gondek to skrecze
Podrapią tak, że się skręcisz jak precel!


Aha i rozwiązanie zagadki, choc sam nie wiem po co tutaj to pisze: KO - Konspiracja Osiedlowa. Temat do zamknięcia, chyba ze czekamy jeszcze na Dix 37 i ZDR

Użytkownik #FreeBlancik edytował ten post 12.03.2019 - 11:50

  • 0



#55

Lego.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy nie powinni mieć dzieci- okultyzm, diabeł blokujący dekoder, doszukiwanie się w losowych znakach magii...Idź na jakieś blokowisko, tylko się nie przestrasz ile tam dziwnych symboli...Mam nadzieje że nie będziesz szerzył wśród dziecka swoich poglądów, bo szkoda żeby się z niego śmiali...Nawet nie wiesz jaki jestem przez Ciebie wdzięczny rodzicom, że jak się cokolwiek zepsuło w domu to zanosili do naprawy, albo kupowali nowe, a nie szli rozpowiadać do ludzi "bo szatan nam zepsuł". W takim razie dziwie Ci się, bo skoro szatan Ci ten dekoder uszkodził, to w pierwszej kolejności powinieneś zadzwonić do egzorcysty, a nie na infolinie  :szczerb:


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Znak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych