Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znak religijny?

Znak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1

Stanowczy91.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Witam.
Mam pytanie odnośnie znaku umieszczonego na zdjęciu? Czy oznacza on jakąś granicę między złem a dobrem? Czy jest to znak jakiegoś okultyzmu? Bardzo proszę o odpowiedź.

Załączone grafiki

  • IMG_20181220_133122.jpg
  • IMG_20181220_133111.jpg
  • IMG_20181220_133113.jpg

  • 1

#2

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co rozumiesz pod słowami: okultyzm, zło i dobro.


  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest taki raper bonus rpk. Więc to to może jest jego symbol a nic z okultyzmem to nie ma wspólnego.
https://pl.m.wikiped.../wiki/Bonus_RPK
Chciaż w necie są inne znaki tego rapera. Więc nie wiem do końca.
  • 0



#4

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie to wygląda jak jakiś znacznik geodezyjny.

Geodeci podczas pomiarów terenowych czasem zaznaczają coś na drogach.

Gdzie zrobiłeś to zdjęcie?


  • 3



#5

Kayoos-U.

    Wilk Osnowy

  • Postów: 98
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie jest to przypadkiem krzywo narysowany krzyż celtycki?

Chodzi mi o ten symbol często używany przez narodowców.


  • 0

#6

Stanowczy91.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jest to znak narysowany na drodze. Dolny Śląsk. W przeciągu 5 km są 3 takie znaki. Najpierw był tylko sam krzyż po czasie zostało dorysowane koło. A w późniejszym czasie dodane napisy RPK I A.H ale tylko przy tym jednym jest RPK.Przy ostatnim znaku są jeszcze coś napisane czerwonym sprayem, nie mogłem tego rozczytać bo są to dziwne znaki. Jak uda mi się zrobić zdjęcie ostatniego znaku to dodam. Wątpię żeby to były jakieś znaki geodezyjne ponieważ w przeciągu 2 miesięcy te znaki się zmieniają. Ciągle jest coś dorysowane.

Pod pojęciem okultyzmu rozumiem że chodzi o wszelakiego rodzaju magię
Pod pojęciem zła mam na myśli diabeł i jego wspólników czyli demony
Dobro to Jezus wraz ze swoimi rycerza i czyli Aniołowie
Dziwi mnie to bo przeprowadziłem się 30 km od mojego starego miejsca zamieszkania i tam na drodze również jest namalowany ten znak. Tyle że sam krzyż z okręgiem. Nigdzie indziej na drogach nie spotkałem tego znaku.

Użytkownik Stanowczy91 edytował ten post 21.12.2018 - 17:27

  • 0

#7

Kayoos-U.

    Wilk Osnowy

  • Postów: 98
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro jest więcej niż jeden znak i są umieszczone na jednej drodze mogą to być oznaczenia jakiejś firmy zajmującej się naprawą lub zarządzaniem drogami, możliwe że szykują jakiś remont lub rewitalizację nawierzchni i dlatego znaki zmieniają się i jest do nich coś dopisywane. Mogą to też być znaki związane z wycinką drzew, geodeci też wchodzą w grę, kilkukrotnie widziałem jak na przestrzeni czasu dodają coś do oznaczeń.

 

Nie znam żadnego rytuału związanego z takimi symbolami, w dodatku tak dziwnie rozmieszczonymi. Ba, sam symbol kojarzy mi się jedynie z krzyżem celtyckim który jest raczej używany do oznaczania murków, ławek i ścian niż przyzywania "demonów" albo rycerzy z nieba.

 

Także ja stawiam na jakieś służby porządkowe/budowlane/leśne. No, chyba że to dzieło jakiegoś "szatanisty" co korzysta z wolnego w szkole.

 

Edit: Jaka to miejscowość? Też jestem z Dolnego Śląska, może coś mi to powie.


Użytkownik Kayoos-U edytował ten post 21.12.2018 - 17:35

  • 0

#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To krzyż celtycki.

Przykłady:

 

depositphotos_65677067-stock-illustration-irish-scottish-celtic-green-cross.jpg

 

3726181_76966157.jpg

 

fot/google





#9

Stanowczy91.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wątpię że to jakieś służby porządkowe. Tam gdzie się teraz przeprowadziłem dzieją się dziwne rzeczy. Jakby ludzie byli pod władza szatana, jakby sterowali nimi "demony". Podczas jednej z rozmów usłyszałem że niedługo granicą będzie zerwana. A właśnie w tym czasie pojawiły się owe znaki na mojej drodze z jednego miejsca do drugiego.

Jest to miejscowość przy krajowej 8. A dokładniej Przerzeczyn Zdrój
  • -2

#10

Kayoos-U.

    Wilk Osnowy

  • Postów: 98
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znaki te na pewno nie są związane z waszym, chrześcijańskim szatanem ani satanizmem.

Podczas rozmowy usłyszałeś że "granica zostanie przerwana"? Z kim była ta rozmowa? Jeśli np. z księdzem lub osobą wierzącą to ta informacja nie jest nic warta, można to usłyszeć za każdym razem gdy coś się dzieje nie tak jak chcą.

Jakie są objawy tej "władzy szatana" nad ludźmi? I jakie dziwne rzeczy się tam dzieją?


  • 0

#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pod pojęciem okultyzmu rozumiem że chodzi o wszelakiego rodzaju magię
Pod pojęciem zła mam na myśli diabeł i jego wspólników czyli demony
Dobro to Jezus wraz ze swoimi rycerza i czyli Aniołowie
Dziwi mnie to bo przeprowadziłem się 30 km od mojego starego miejsca zamieszkania i tam na drodze również jest namalowany ten znak. Tyle że sam krzyż z okręgiem. Nigdzie indziej na drogach nie spotkałem tego znaku.

 

Można znaczenie tego słowa zawęzić do magii ale ma ono szersze znaczenie.

 

Kopnięcie staruszka to zło?  a dobra przeprowadzenie go na drugą stronę ulicy? jeśli oczywiście tego on chce?  Jedną czynność wykonał Demon a drugą Jezus z grupa wsparcia?
Demony i Jezus. Jak minus i plus. 


  • 0



#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Podczas jednej z rozmów usłyszałem że niedługo granicą będzie zerwana. A właśnie w tym czasie pojawiły się owe znaki na mojej drodze z jednego miejsca do drugiego.

No to została zerwana... i co teraz? Siadamy w kąciku i płaczemy?

A teraz poważnie.

Szatan jakoś mnie się nie ima, więc nie jest to moje zmartwienie. Po drugie, krzyż celtycki nie ma z szatanem nic wspólnego. Nawet na siłę.

Po trzecie, te literki... mają pewnie takie samo znaczenie, jak HWDP dla Seby spod bloku.





#13

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdyby we wszystkich podwórkowych malowidłach szukać jakiegokolwiek znaczenia, zwłaszcza na takim poziomie artystycznym jak w pierwszym poście, to by człowiek ogłupiał albo założył jakąś religie na podstawie odczytanych "wiadomości" ukrytych na ścianach. 

Jak dla mnie, po prostu jakieś łebki szły i strzeliły ambitne "graffiti" z uwzględnieniem swojego ulubionego artysty piosenkarza poezji recytowanej.


  • 2

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Tam gdzie się teraz przeprowadziłem dzieją się dziwne rzeczy. Jakby ludzie byli pod władza szatana, jakby sterowali nimi "demony"."

Od razu przypomniał mi się Boczek z serialu świat według kiepskich, jak w jednym z odcinków mówił mniej więcej ,, woda w kiblu tak dziwnie bulgocze tak złowrogo. Pan się śmiejesz, a mnie kartofle w piwnicy zakwitły pięknymi kwiatami"

Ja wiem że idą święta i wielu ludzi ogarnia magiczne myślenie, ale bez przesady.
Jest jeszcze drugi raper z pseudem Rpk, nazywa się Dudziński.
  • 0



#15

Stanowczy91.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Znaki te na pewno nie są związane z waszym, chrześcijańskim szatanem ani satanizmem.
Podczas rozmowy usłyszałeś że "granica zostanie przerwana"? Z kim była ta rozmowa? Jeśli np. z księdzem lub osobą wierzącą to ta informacja nie jest nic warta, można to usłyszeć za każdym razem gdy coś się dzieje nie tak jak chcą.
Jakie są objawy tej "władzy szatana" nad ludźmi? I jakie dziwne rzeczy się tam dzieją?


Była to rozmowa między osobami do których się wprowadziłem. Jedna osoba jest nie wierząca druga nie do końca jestem przekonany ale być może też nie jest. Rozmawiali między sobą.
Myślę że stosują okultyzm.
Pewnego dnia przyjechała do nich kuzynka, i razem wysmiewali się że modlę się do Boga itp. Nie dawno urodziło mi się dziecko, wyglądało to tak jakby chcieli żeby małego dusza była przejęta przez diabła. Ja byłem cały czas przy małym jak one siedziały razem. Cały czas się modliłem tylko że w trakcie modlitwy w środku zapominałem tekstu, i musiałem zaczynać od początku. Podczas tego słyszałem jak jedna mówi do drugiej "o chyba tatuś przyszedł". Były jeszcze inne sprawy które się wydarzyły.


 Podczas jednej z rozmów usłyszałem że niedługo granicą będzie zerwana. A właśnie w tym czasie pojawiły się owe znaki na mojej drodze z jednego miejsca do drugiego.

No to została zerwana... i co teraz? Siadamy w kąciku i płaczemy?
A teraz poważnie.
Szatan jakoś mnie się nie ima, więc nie jest to moje zmartwienie. Po drugie, krzyż celtycki nie ma z szatanem nic wspólnego. Nawet na siłę.
Po trzecie, te literki... mają pewnie takie samo znaczenie, jak HWDP dla Seby spod bloku.

Nie wolno się bać szatana, jeśli się go boisz wtedy ma nad Tobą przewagę. To chyba normalne

Gdyby we wszystkich podwórkowych malowidłach szukać jakiegokolwiek znaczenia, zwłaszcza na takim poziomie artystycznym jak w pierwszym poście, to by człowiek ogłupiał albo założył jakąś religie na podstawie odczytanych "wiadomości" ukrytych na ścianach. 
Jak dla mnie, po prostu jakieś łebki szły i strzeliły ambitne "graffiti" z uwzględnieniem swojego ulubionego artysty piosenkarza poezji recytowanej.


Powiem Ci że wątpię w Twoją tezę co do łebków którzy szli by 5 km od wioski żeby takie coś namalować i później kolejne 6 km żeby namalować kolejne 2 znaki. Tym bardziej że ta droga jest między polami, zero zabudowań.

,,Tam gdzie się teraz przeprowadziłem dzieją się dziwne rzeczy. Jakby ludzie byli pod władza szatana, jakby sterowali nimi "demony"."

Od razu przypomniał mi się Boczek z serialu świat według kiepskich, jak w jednym z odcinków mówił mniej więcej ,, woda w kiblu tak dziwnie bulgocze tak złowrogo. Pan się śmiejesz, a mnie kartofle w piwnicy zakwitły pięknymi kwiatami"

Ja wiem że idą święta i wielu ludzi ogarnia magiczne myślenie, ale bez przesady.
Jest jeszcze drugi raper z pseudem Rpk, nazywa się Dudziński.


Wytłumacz mi zablokowanie kanałów w TV klikając na pilocie? Możliwość odblokowania kanałów dopiero po telefonie do cyfrowego Polsatu. Wydarzyło się to 1 listopada. Jak wiem jest to dzień w którym wielbią szatana.
Dołączam zdjęcia ostatniego znaku. Oddalony o 6 km od 1. Słaba jakość bo ciemno jak wracałem. Zrobię w dzień to prześlę. Pomiędzy 1 a 3 jest ten sam znak, tylko w innym miejscu jest napis A.H

Załączone grafiki

  • IMG_20181221_200201.jpg
  • IMG_20181221_200157.jpg

  • -2


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Znak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych