Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowe miejsce w Polsce

las paranormalne tajemnicze

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1

Gerd29.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobry wieczór,

 

Postaram się przedstawić autentyczne miejsce znajdujące się woj. małopolskim.

Miejsce, a dokładniej las, przez który ludzie uczęszczali by skrócić sobie drogę z jednej do drugiej miejscowości. Zdarzało się, że idąc tym lasem w środku nocy, człowiek wpadał w jakby trans. Nie była to jedna, czy dwie osoby a takich przypadków było na tyle, że opowiadania przechodziły z dziada pradziada.

Wracając do tematu, wyglądało to tak, że trafiały się noce w których idący ścieżką człowiek wpadał w jakby trans i odzyskiwał świadomość wczesnym rankiem.

Bajania opowiadających były niemal identyczne. Idziesz lasem i w pewnym momencie na końcu drogi widzisz światło. Być może dom, okno a w nim zapalone światło. Mimo iż ciągle idą, dojść do miejsca nie mogą. Maszerują w stronę światła.

Wczesny ranek, osoba odzyskuje świadomość. Ciało okaleczone przez krzewy, brudny, w środku lasu. Schodzą z drogi i maszerują kilometrami.

Świat poszedł do przodu a o drodze to już chyba mało kto pamięta. Ostatni mi wiadomy przypadek miał miejsce dobre 40 lat wstecz. Dawno mnie tam nie było, a starszych już nie wypytam bo nie żyją.

Po raz pierwszy dowiedziałem się od osoby, która doświadczyła to na własnej skórze. Wspominał o księżycu. Wracał z potańcówki i wybrał skrót tylko dlatego, że księżyc mocno świecił i tym samym rozjaśniał drogę.

 

Więcej nie pamiętam i też nie bardzo mam kogo zapytać. Zna ktoś podobne miejsca? Może czytał? Tyle lat nie daje mi to spokoju.

 


  • 1

#2

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słyszałem kiedyś o tym. Ale bardziej na zasadzie takiej, że jak byłem mały to chciałem bardzo jechać do domu takiego mojego wujka, a on nie chciał mnie zabrać, to mnie nastraszył właśnie że mieszka za lasem i trzeba przejść straszną drogą, i jak się tamtędy idzie to ci miesza się w głowie. I że na końcu koło jego płotu latają ostre płuca. Nie pytajcie co to jest, bo nie mam pojęcia, i nie wiem czy dobrze usłyszałem ale tak to zapamiętałem i do dzisiaj mam w głowie obraz tych latających ostrych płuc.

Generalnie jestem z małopolski, wujek też. Może wiesz dokładnie gdzie się ten las znajduje ? Bo na temat lasów wokół mojej miejscowości słyszałem dużo historii, a jest ich w okolicy sporo.


  • 0

#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może ostropesty tam miały rosnąć? Dość pospolita roślina, wyglądem przypominająca oset z purpurowym kwiatem na szczycie, wysoka - średnio około 1,5m.

Tak mi się skojarzyło.





#4

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedz o jakie miejscowości i las chodzi. Też jestem z małopolski i też kiedyś słyszałem taką opowieść o lesie między okolicznymi miejscowościami
  • 1

#5

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W moim lesie mieszka istota, którą od wieków nazywają Rebu. Też wodzi, zamyka ścieżki, potrafi przestraszyć i namieszać w głowie.  Ale to już świętokrzyszczyzna :) 


  • 0

#6

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może ostropesty tam miały rosnąć? Dość pospolita roślina, wyglądem przypominająca oset z purpurowym kwiatem na szczycie, wysoka - średnio około 1,5m.

Tak mi się skojarzyło.

 

Bardzo możliwe. Znam roślinkę, ale nie skojarzyłem jej w ogóle z tym. Tak jak mówię to mogło być cokolwiek. Nawet nie wiem ile lat mogłem wtedy mieć, bo to było naprawde bardzo dawno temu. Ale obraz latających ostrych płuc w głowie pozostał do dzisiaj :D. Szkoda, że nie mam z tym wujkiem żadnego kontaktu, może by mi to jakoś wyjaśnił :D.


  • 0




Also tagged with one or more of these keywords: las, paranormalne, tajemnicze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych