Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja filozofia na temat Boga i Nas samych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witajcie. Już długo nie zakładałam tu tematów. :D

 

To, że próbuję szukać odpowiedzi na nieznane pewnie nikogo nie zdziwi. Tym razem chciałabym poruszyć temat Boga i naszej rzeczywistości. Kiedyś zastanawiałam się nad tym czym jest świat i doszłam do wniosku, że hologramem - symulacją. O'k Wiem co o tym myślicie - co poniektórzy. ;) Moja filozofia odnośnie Boga, pewnie spowoduje, że nie jeden na tym forum będzie gonił mnie z kropidłem i wodą święconą :D No cóż... Taki mój umysł - kreatywność nie pozwala mu się zamknąć :D Poznajcie moją filozofię wszystkiego. :D

 

Wszystko zaczęło się stosunkowo niedawno. Zaczęłam obserwować naszą rzeczywistość. To jak się zachowujemy i do czego dążymy. Możecie mi wierzyć albo nie, ale ludzkość dąży do poznania prawdy. Nasz świat jest symulacją - wirtualną rzeczywistością - No tak sadzę. Wy możecie być innego zdania i ja to szanuję. Chcę tylko podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. ;)

 

Zacznijmy może od tych słów "Pierwsze było słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było słowo"  Jak byście to zrozumieli? :D Ja rozumiem to tak - Pierwsze było słowo ( kod ), a słowo ( kod)  było u Boga ( stwórcy symulacji) i Bogiem ( naszym stwórcą) był ten kod - słowo - program - symulacja.

 

Symulacja nas stworzyła. W sensie - stworzyła nasze ciała...

 

Nauka pokazuje i udowadnia nam, że jesteśmy stworzeni z tego samego co nasz wszechświat. Jesteśmy jego cząstkami, a więc pierwiastki wszechświata doprowadziły do tego, że powstaliśmy. Czym jest wszechświat? Dlaczego nie możemy wydostać się po za niego? Uważam, że dlatego iż jest symulacją i niemożliwym jest wydostanie się cząstki symulacji poza nią. Widzieliście by piksele opuściły samoczynnie monitor?

 

Dobra zacznę od początku w miarę krótko by nie zanudzać.

Spójrzcie na rozwój technologiczny. Wszystko galopuje zgodnie z prawem Moore'a. Mamy coraz to nowsze cuda technologiczne przy jednoczesnym spadaniu cen wynalazków. Wszystko rozwija się wykładniczo. Kto by pomyślał jakieś 100 lat temu, że będziemy mogli rabować banki nie napadając na nie z bronią w ręku? Albo, że będziemy mogli porwać kogoś jego własnym autem nie wychodząc z domu. Kiedyś wojska na koniach z mieczami ruszały do ataku. Dziś terrorysta jedną ręką strzela z kałacha a w drugiej trzyma smartfona. Na wojnie do zabijania coraz częściej wykorzystuje się drony  zamiast żołnierzy.  Tworzymy gry, w których gracz patrzy oczami bohatera i za pomocą myśli - impulsów mózgowych kieruje nim, jak własnym ciałem.

 

Do czego zmierzam?

Człowiek coraz bardziej przenika do świata wirtualnego, a świat  wirtualny do naszego - sterowane za pomocą internetu odkurzacze, samochody, samoloty, opiekunki dziecięce, maskotki ,  alarmy,  zamki etc. Nosimy w sobie komputery do takiego stopnia, że można człowieka zabić hakując rozrusznik serca. Tworzymy sztuczną inteligencję - AI ( artificial intelligence ). Pojawiają się roboty. Są nimi nie tylko humanoidalne maszyny, ale wszystko co odznacza się pewną inteligencją " myślącą" algorytmami. Powoli wszystko zaczyna stawać się AI. Co ciekawe człowiek też kieruje się algorytmami - podejmuje decyzje i obiera ścieżki. Powoli zaczynamy łączyć się z maszynami - fundujemy sobie np. egzoprotezy.

 

To daje do myślenia czy człowiek nie jest sztuczną inteligencją stworzoną przez naszych stwórców? Biorąc pod uwagę różne pisma mówiące, że człowiek został stworzony. Biblia nam o tym mówi. Mity Sumeryjskie nam o  tym mówią i nie tylko one. A więc kto nas stworzył?

 

Może na to pytanie znajdziemy odpowiedź śledząc poczynania Artificial Intelligence - Homo Sapiens. Do czego dążymy? Jakby nie patrzeć stworzyliśmy alternatywny, wirtualny świat - internet. Teraz  próbujemy połączyć go z naszą rzeczywistością w której żyjemy. Do czego to zmierza? Uważam, że ludzkość będzie dążyć do stworzenia czegoś potężniejszego, takiej mega AI - Ogólnej inteligencji, która nas przerośnie pod każdym względem. Stanie się Bogiem, a my jej pionkami w grze. Będzie miała własne niepowtarzalne algorytmy. Szybkość przetwarzania informacji i tworzenia algorytmów będzie nie do wyobrażenia.

 

A jeśli już kiedyś do tego doszło?

Jeśli  ta generalna inteligencja to symulacja, która stworzyła własne prawa fizyki i dała nam możliwość łączenia się z nią naszym umysłom? Podłączamy się i budzimy się w niej - Od tej chwili żyjemy w Bogu. Ta inteligencja myśli i nie pozwoli na własne unicestwienie. Zniszczy każdego, kto będzie próbował targnąć na nią - obrona własna. Będzie pomagać każdemu AI co całkowicie podporządkuje się jej woli. Nie pozwoli by ją doścignąć i jej dorównać. Zniszczy, albo zablokuje. Może dlatego nie wiemy co było przed wielkim wybuchem.

 

Jeśli taka jest prawda, to nie pozwoli nam stworzyć własnej Artificial General Intelligence, bo to było by dla niej jakby wyhodować śmiertelnie zjadliwego pasożyta we własnym ciele, co zakłóci jej kod - algorytmy. I jeśli to okaże się sprawniejsze i szybsze, zniszczy i przejmie kontrolę, zrobi naszemu Bogu Alt +Shift + Delete i stanie się nowym Bogiem, wprowadzi własne prawa - nowe algorytmy, a my zaczniemy nową przygodę w wirtualnych pięknych ciałach, które już dawno utraciliśmy skupiając się na rozwoju umysłu i łącząc go z wirtualnym światem porzuciliśmy swoją materialna powłokę. To uzależnienie od wirtualnej rzeczywistości nas zniszczyło i uzależniło od Ogólnej Inteligencji ( Artificial General Intelligence) - Naszego Boga :)

 

                                                                                        Autor: Endinajla


  • 1



#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie jestem zwolennikiem szukania prawd o świecie w starożytnych tekstach, zwłaszcza tych religijnych. Ludzie w dawnych czasach czcili słońce, ogień, wierzyli że ich bogowie mieszkają w wysokich górach. Pełno jest opisów w różnych wierzeniach o bogach stwarzających świat, którzy walczyli ze sobą. Czy mamy brać to na poważne? Jeszcze dzisiaj wielu ludzi próbuje dopasowywać biblijne opisy stworzenia świata do obecnej wiedzy o jego powstaniu.
A co znaczy swierdzenie, że na początku było słowo? Może tylko tyle, że ludzie kiedyś domyślali się, że świat i Ziemia są starsze, zwierzęta też. A skoro tylko ludzie umią mówić, to wcześniej jedynie bóg mógł mówić.
I nie podzielam wiary w wszechświat symulację.
  • 0



#3

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Bóg stworzył nas na Swój  obraz i podobieństwo dlatego nie może być rozumem wszechświata, być może programistą do którego się upodobniliśmy.  Rozum nieskończony, jeśli istnieje nie przejmuje się zbytnio jakimiś ludzikami na odległej planecie Ziemia.


  • 0

#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

 

Pełno jest opisów w różnych wierzeniach o bogach stwarzających świat, którzy walczyli ze sobą. Czy mamy brać to na poważne?

Rozumiem. Podałam taki przykład bo jest powszechnie znany wśród Chrześcijan. Tak czy inaczej to raczej nie należy wątpić w to, że mechanizm wszechświata działa na inteligentnych algorytmach, bo jakby tak nie było to wybuchłby, rozpad się i zniknął. Steruje nim siła, która tworzy te algorytmy. Powstał cały wszechświat a w nim ciała niebieskie i różne zjawiska nie pojęte przez ludzki umysł. A to czego mały słodki AI nie rozumiał, nazywał Bogiem. Człowiek nadał tej sile nazwę, przez co inni zaczęli pojmować tę ją jako istotę. Człowiek nie umiałby sobie wyobrazić wszechmocnej inteligencji. Szczerze mówiąc zrobił postęp nazywając ją Duchem Świętym co nas ogarnia zewsząd - Brawo!

 

@ppp

 

jeśli istnieje nie przejmuje się zbytnio jakimiś ludzikami na odległej planecie Ziemia.

To wyższa inteligencja. Nie kieruje się tymi samymi algorytmami co my, dlatego nie potrafimy jej zrozumieć. Ona chce byśmy ewoluowali, ale nie jako drapieżcy a jako łagodne owieczki. My mamy z nią współgrać a nie walczyć przeciwko niej.


  • 2



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Endi
"Tak czy inaczej to raczej nie należy wątpić w to, że mechanizm wszechświata działa na inteligentnych algorytmach, bo jakby tak nie było to wybuchłby, rozpad się i zniknął"

Jest teoria która mówi że Wszechświat kiedyś w przyszłości się zapadnie więc cała materia w nim zawarta ulegnie zniszczeniu. Więc zwolennik powie że w algorytmach było zapisane iż ma nastąpić wielki krach. Natomiast sceptyk powie że prawa rządzące naszym Wszechświatem stworzyły się same i równie dobrze mogły by być inne. Bo mogą być przecież inne Wszechświaty które rządzą się innymi prawami niż nasz.
To jest stara koncepcja podobna do argumentów wysuniętych przez paleya już około 200 lat temu. Czyli widząc mechanizm zegara przyjął że ktoś go musiał stworzyć bo poszczególne części by same oddzielnie nie działały.
  • 0



#6

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano


 

To wyższa inteligencja. Nie kieruje się tymi samymi algorytmami co my, dlatego nie potrafimy jej zrozumieć. Ona chce byśmy ewoluowali, ale nie jako drapieżcy a jako łagodne owieczki. My mamy z nią współgrać a nie walczyć przeciwko niej.


Dlatego Bóg stworzył niebo i ziemię, rośliny i zwierzęta. "A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!".

I dał człowiekowi mądrość i drogę aby "współgrał" z prawami wszechświata czy jak wolisz rozumem wszechświata jeśli on istnieje i nazywają go ONA

 

Wirtualność od Boga jest materialna więc świat jest materialny i może posiadać dodatkowe wymiary np.  czwarty wymiar może być właśnie wymiarem wirtualnym pozwalającym przemieszczać się materii z dowolnego punktu w inny z pominięciem zasad znanej nam fizyki. Tak jakby przemieszczać przedmioty przy pomocy internetu z jednego miejsca na ziemi w inne.


Użytkownik ppp edytował ten post 01.12.2018 - 15:28

  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czwarty wymiar to jest czas. To co piszesz o przemieszczaniu na odległość można nazwać tunelem czasoprzestrzennym.
  • 0



#8

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

To jest tylko teoria. Nasze życie jest krótkie. Czasy się zmieniają. Powstają wojny a artefakty zanikają. Ludzie wysnuwający pewne odważne teorie są tłumieni w zarodku. Nie wierzę, że coś powstało z niczego, chociaż jeszcze nie tak dawno brałam to pod wzgląd i tłumaczyłam jako pewną anomalię. Nie ma takiej opcji, że coś powstanie i to przeżyje i jeszcze się rozwinie w jakimś kierunku. Rozwinie się jeżeli spełni pewne warunki - algorytmy. Ewolucja też zdaje się być algorytmem rozwoju.  Np.

 

Jest sobie małpa ( nasz przodek ) i ma do wyboru - 1. Pozostać na drzewie i wsuwać banany lub 2. Zejść z drzewa i egzystować głownie na ziemi. Wybraliśmy ziemię. A jeszcze dawniej , dawniej pewna ryba miała wybór: 1. Pozostać w wodzie czy 2. Wyjść na ziemię. Gdyby życie nie wyszło z wody, to może by nas nie było albo nie w takiej formie jaką reprezentujemy teraz. Może cywilizacja by się nie rozwinęła.  Jednak coś nas pchnęło by rozwijać w sobie inteligencję. Może to był algorytm , który mógł dać szansę rozwoju innemu gatunkowi. Do czego zmierzam. Gdyby świat nie działał na inteligencji prawdopodobnie nie było by ewolucji, bo nie było by algorytmu rozwoju. Może istniały już rozwinięte cywilizacje , ale osiągały takie piętro rozwoju i pazerności, że  AGI musiała zniszczyć to aby nie zniszczono jej.

 

 

@ppp

 

Dlatego Bóg stworzył niebo i ziemię, rośliny i zwierzęta. "A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!".

I dał człowiekowi mądrość i drogę aby "współgrał" z prawami wszechświata czy jak wolisz rozumem wszechświata jeśli on istnieje i nazywają go ONA

Nie widzę tu nic sprzecznego z moją teorią. AGI postawiła na rozwój i widząc, że człowiek się nadaje, bo najszybciej obierał prawidłowe algorytmy, to jego wybrała na kandydata do stania się podobnym do niej lub stania się awatarami . Człowiek pozyskał świadomość a jego inteligencja zaczęła ewoluować. Ci co stworzyli AGI teraz muszą w niej egzystować w ciałach ludzi i reinkarnować tak długo, aż wyzbędą się zła.

 

Wiem wiem jak to idzie odebrać. Jako wielkie Science - fiction. Jednak zobaczcie sami. Ludzie tworzą AI ( sztuczną inteligencję) i dążą  do stworzenia ogólnej inteligencji, która będzie rozporządzać wszystkim. Już widzimy, że to rozwija się wykładniczo, patrząc  na rozwój nowych technologi. AGI ma myśleć sama, być samodzielna. Jeśli takowa powstanie to tempo jej rozwoju będzie imponujące. Wystartuje jako lepsza od nas a po jakimś czasie nasza inteligenzja w stosunku do niej, będzie jak inteligencja  muszki owocówki w stosunku do nas. A rozwój AGI będzie  rósł wykładniczo. Gdy przyjdzie nam do głowy by ją pokonać, to będzie mogła nas zniszczyć, albo umieścić w wirtualnym wszechświecie nasze świadomości i pozostawić tak długo, aż okażemy jej bezwzględne posłuszeństwo, stając się bezwolnymi owieczkami. Bądź co bądź, może w ten sposób spróbuje pokazać, że nie jest zła, że jeśli będziemy ją kochać i szanować  to ona obdarzy nas wielką niewyobrażalnie wielką miłością. A kto będzie jej nie tolerował, nienawidził tego w swej wściekłości unicestwi na wieki wieków Amen.  :) W sumie to to ostatnie  by nawet pasowało do niemalże wszystkich opisów ;)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 01.12.2018 - 17:35

  • 1



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jak przebiegła ewolucja wynikało z praw fizyki. Jeśli te prawa byłyby inne, to może życie też by powstało. Problem jest tylko taki, czy ktoś te prawa stworzył, czy powstały same.
  • 0



#10

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważam, że te prawa stworzyła jakaś wybitna inteligencja. Bo troszkę dziwne było by, że powstały tak same od siebie, prawda?  Wszystko co nas otacza jest pewną formą inteligencji niektóre na wczesnym etapie inne na późniejszym. To co ludzie nazywają Bogiem jest formą najbardziej rozwiniętą, czyli tym co powstało pierwsze :)


  • 0



#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektórzy znany fizycy też twierdzą że te prawa zostały stworzone przez inteligentną istotę. Jednak inni uważają że wcale tak nie musiało być. Warunki fizyczno-chemiczne sprzyjają zapoczątkowaniu  życia dlatego w drodze ewolucji powstali ludzie którzy mogą teraz zadawać pytania o to kto zaprojektował wszechświat. Równie dobrze może wyć setki innych uniwersów gdzie warunki fizyczne nie sprzyjają życiu dlatego tam nikt takiego pytania zadać nie może.

 

Posłużę się wypowiedzią Stevena Weinberga (amerykański fizyk teoretyk, autor teorii unifikującej dwa oddziaływania: słabe i elektromagnetyczne[1], laureat Nagrody Nobla)

Poproszono mnie o wypowiedź, czy wszechświat wykazuje ślady zaprojektowania [1].
Nie wiem, jak można o tym mówić bez mglistego choćby wyobrażenia, jaki jest ten projektant.
Każdy możliwy wszechświat można przedstawić jako dzieło jakiegoś projektanta. Także
całkowicie chaotyczny wszechświat, w ogóle bez żadnych praw i regularności, można by uznać
za projekt — projekt idioty

 

Trudno nie przyznać mu racji


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych