Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda,kłamstwa, Bóg,Agartha,prorok-CyprianPolak.Kopernik-spisek

Bóg deommony ufo agartha kopernik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kolejny.
  • Postów: 4
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Ten wpis jest dla ludzi poszukujących prawdy.

 

Po pierwsze ufo i zjawiska paranormalne są powodowane przez upadłych aniołów aby zgubić każda dusze z nienawiści do niej bo demony  nie mogą oglądać już Boga z powodu ich buntu dlaczego to zrobiły?Mistyczne miasto BOże ROZDZIAŁ III..................................................................................................................................17

Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera.

 

[Kasacja linku]

 

Chcą zaślepić ludzi,odwrócić ich od prawdy aby nie znależli Boga żeby i oni nie oglądali go w wieczności.Demonom pozostało tylko kuszenie człowieka do złego i zrobią wszystko na co DOZWOLI im Bóg aby potępić jak najwięcej ludzi na całą wieczność.

 

(...)7 Obracają się wśród Jego dzieł, badają,

i ulegają pozorom, bo piękne to, na co patrzą.
8 Ale i oni nie są bez winy:
9 jeśli się bowiem zdobyli na tyle wiedzy,
by móc ogarnąć wszechświat -

jakże nie mogli rychlej znaleźć jego Pana? całość (Nierozumność kultu sił przyrody 13,1-9 [kasacja linku]

 

 

Chciałbym poruszyć na początek  temat zakłamania Teorii Kopernika(" Owszem moje dziecko. Mamy tu do czynienia ze spiskiem. Spiskiem gdy idzie o wiedzę o wszechświecie i Układzie Słonecznym zwłaszcza.") [kasacja linku]

 

Kim jest CyprianPolak? [kasacja linku] w Naszym narodzie ma pomóc w wyjaśnieniu katastrofy Smoleńskiej i na wielu innych płaszczyznach dostaje orędzia do Boga.Każdy powinien to zbadać czy to prawda czy nie [kasacja linku] ja pisze to i daje świadectwo że po znalezieniu tych orędzi nawróciłem się i zostałem uzdrowiony z depresji.Znalazłem je z czystej ciekawości.Ja poznałem orędzia po owocach,zostałem uzdrowiony z depresji.   Największym  kłamstwem  w naszych czaszach jest to że Prawdziwa teoria układu słonecznego jest fałszywa prawdziwa to  jest Niebocentryzm. Ludzie nie chcą w to uwierzyć bo nie wierzą że mogą być oszukiwania na tak wielka skalę.to niebo się kręci

 

łatwo znałeźć dowody na yt tej teorii i zakłamanie obecnej  

 

(...)Szatan od początku chciał mieć ludzi, którzy by posiadali, zbierali tajną wiedzę i ją wykorzystywali przeciw innym, na swój użytek.
Stara się to utrzymywać. Z pokolenia na pokolenie właśnie.
Gdy świat zaczął się ze sobą bardziej komunikować, gdy stał się mniej niedostępny założył nowożytną masonerię. Jednakże w jakiejś formie istniała ona „ od zawsze”.
To skutek grzechu pierworodnego, poszukiwania wiedzy tajnej, wbrew Bogu i skażenie, które przeszło z pragnienia Ewy na wszystkich ludzi.
Zważ jednak, ze wtedy nie było innych ludzi. Ewa nie zamierzała więc dzielić się nawet ta wiedzą, którą wedle węża ukrywał Bóg, z innymi.
Dlatego też na skutek tego grzechu szatan wybierał ludzi, którym daje wiedzę wedle swojego uznania, którzy się mu oddają i pilnuje aby ta wiedza nie zamarła tylko przechodziła z pokolenia na pokolenie.
Aby mógł mieć większy wpływ na losy świata (wedle swego mniemania)
Tacy ludzie są i byli niezależnie od narodów, państw, a nawet cywilizacji.
- Czyli Kopernik z którego jesteśmy dumni, jest takim człowiekiem.
- Tak dziecko. Jest tym, którego wybrano i któremu przekazano tajną wiedzę. Nie przeczy to jego wszechstronnym zdolnościom. Oni obserwują dzieci (oczywiście w miarę możliwości i najczęściej z lepszych domów, jak wy to w Polsce do niedawna mówiliście) od maleńkości i wybierają.
- A gdyby chciał wyznać prawdę?

Dziwne bo inne od obrazu świata, który znasz Ty i inni.
Masoneria i Ci ludzi od czasów starożytnych mają wpływ na losy świata, ale nie mają decydującego.
Ich wpływ zmalał od czasu Odkupienia ludzkości, ale teraz wzrasta i wzrośnie do czasu całkowitego ich zniszczenia.
- Nie rozumiem Panie dlaczego im tak zależy, zwłaszcza, że wie, że umrze. A i to wiele nie doda do pełnego stołu. Zdobywanie wiedzy tajemnej. Wielu się nie chce.
- A jednak. Człowiek jest bardziej skłonny do zła niż do dobra.
Byłoby nawet dziwnym gdyby szatan nie inspirował i nie prowadził tak ludzi z pokolenia na pokolenie. Tak jak człowiek (jak wiesz) chce zostawić coś po sobie, przede wszystkim dzieci, tak i Ci chcą by ich dzieło trwało.
- Panie Jezu ludzie poczują się oszukani.
- Czy dlatego, że ktoś spiskuje za twoimi plecami, a nie zauważasz tego w swoje codzienności masz czuć się oszukany? On jej nie może zmienić.
A ty człowieku żyjesz ( o ile żyjesz) wedle woli Boga.
Grzech pierworodny musiał mieć swój skutek wedle woli Boga, także na zło i chęć dominacji grupy „wybranych” przekazywany z pokolenia na pokolenie.
- A reptilianie tak zwani?
- Te tajemnicę wyjaśnię Ci innym razem o ile nadal będziesz na mej drodze i będziesz nią postępował we wzroście ducha.
- Chwała Tobie Chryste.
Wielbi dusza moja Pana.

[kasacja linku]

 

 

hmm więc gdzie mieszka Bóg?Dlaczego Bóg "zamknął" się w kuli?[kasacja linku]

 

 

 

1,2 IX 2018 Problemy z analizą niebocentryzmu/ Tusk maczał palce w śmierci Petelickiego/ Oddawaj mi się we wszystkim co Cię dotyka, ja chcę w tym być. Pragnę być w was./ Bóg nie chce niczego zabraniać. Wszystko należy rozpatrywać przez pryzmat jego wszechogarniającej miłości [kasacja linku]

 

na tym blogu znajdziecie kim jest antychryst

 

ze franciszek to zdrajca

 

o kosmosie i kosmitach jesteśmy sami  [kasacja linku]

 

- O czym chcesz pisać?

- Powiedziałeś, Panie (do Mnie), że nikt z innej planety nie może dostać się do nas. Ale to co blokuje ich i nas to miałyby być pasy Van Allena. Gdy to, Panie, powiedziałeś zakładałem, że Ziemia jest okrągła  i mieszkamy na zewnątrz niej a kosmos jest taki jak nam przedstawiają. Jak, Panie, Twoje słowa umiejscowić w kontekście niebocentryzmu?

- Z innej planety, dziecko, niezależnie gdzie te planety byłyby.

- Ale jeśli mieszkamy w środku Ziemi, pasy Van Allena to fikcja.

- Nie dziecko, nie są fikcją.

 

temat jest bardzo szeroki... jest jeszcze jeden prorok Żywy łomień [kasacja linku]

 

tematów jest wiele,wiele kłamstw,liczę na zainteresowanie tymi orędziami pod tym postem jak pot sami orędziami Pana Cypriana o pytania bo kto pyta nie błądzi,wydaje mi się że jeśli ludzie rozmawiają o ufo,kosmitach itp to o Bogu Też będą chcieli bo on pomoże odkryć Tobie prawdę o tym co jest białe a co czarne,jeśli naprawdę chcesz być wolny i poznać prawdę to nie olejesz tego tematu to poznasz prawdę, Boga bo życie tutaj się nie kończy.

 

 

 

Warto zobaczyć:Poemat Boga człowieka-odnoszących się do życia i działalności Jezusa Chrystusa na przykład o OPĘTANI Z GERAZY

 

Kolejny

 

7.10 Zabronione jest reklamowanie innych stron internetowych, chyba że Regulamin konkretnego Forum wyraźnie na to zezwala. Punkt ten nie obejmuje pola "Strona WWW" w profilu Użytkownika, a także grup Zasłużeni, Adept, Moderatorzy, Super moderatorzy.

 

rekl.gif

 

TheToxic


  • -1

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Łatwo można znaleźć przez google bloga tego kolesia. Facet ma urojenia o treści religijnej, twierdzi że otrzymuje przekazy od Jezusa,np.takie:
,, Teraz każdy niemal może upewnić się, że Ziemia jest wklęsła, lecąc samolotem.
Niemal każdy".
No cóż można powiedzieć... Przykro na to patrzeć.
  • 0



#3

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia ile jeszcze osób przyjdzie tu z innego forum/bloga czy innego badziewia nas nawracać. Zawsze zaczyna się tak samo, bo tam jest prawda objawiona więc czują potrzebę dzielenia się nią, toż to forum paranormalne więc podyskutujemy. Po kilku wypowiedziach zazwyczaj sceptyków zaczyna się lament dlaczego na paranormalnym forum są sceptycy, co oni tu w ogóle robią? A kysz z nimi do piekła.

 

3. Ile złotych potrzeba miesięcznie na utrzymanie i czynsz

( Na to napisałem); Pan Jezus powiedział w opublikowanym wcześniej przekazie iż chce dla mnie kwoty takiej jaka jest miesięczna pensja budżetowa licząc staż z pracy. Wiadomo, albo mi się tak wydaje, bo nie znam dokładnych danych, że jest to około 3 tysiące złotych. Ta kwota wystarcza mi teraz na wszystko czego chce dla mnie Pan Jezus.

 

Masakra  :facepalm: Boże widzisz i nie grzmisz.





#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Będę bluźniercą...

Pytanie, dlaczego ów Jezus dał mu tylko skromną budżetówkę? Dlaczego nie strzelił gola w postaci wynagrodzenia szefa KGHM, który w 2017 roku dostał łącznie 1 353 000 zeta.

Mnie by tak starczyło na wszystko.

Na pewno.





#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo to chyba wynika pewnie z tego że Jezus bardziej doceniał ludzi biednych niż bogatych. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. Dlatego daje mu skromne 3 koła.
  • 0



#6

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każda religia czy sekta czerpie informacje, które były głoszone, a przy okazji unowocześnia stare dane o nowe informacje, które mają wpływ na psychikę ludzi. Stosuje się w tym celu liczne metody perswazji,manipulacji oraz wiedzę praktyczną stosowaną podczas socjotechnik.

 

Nikt tak na dobrą sprawę nie poznał Jezusa, jego uczniów. Znamy tylko zapiski z Biblii, które pozmieniał Watykan, czyli w sumie nie wiemy nic. Jesteśmy cywilizacją, która karmi się oszustwem i dosłownie odbieraną personifikacją. Nie mówię, że Jezus nie istniał. Może istniał, ale ten kto pisał jego słowa i opisywał jego życie był dobrym człowiekiem i powinniśmy dostosować się do tych słów bo głosiły mądrość.

 

Pojawianie się różnych Biblijnych bohaterów jest w całości skorelowane z układem gwiazd na niebie, w sensie konstelacji. I tym samym przykładowo kiedy Jezus mówił o końcu świata, tak na prawdę miał na myśli koniec Ery Ryb a początek Ery Wodnika. Jezus zapoczątkował Erę Ryb i zakończył Erę Barana. Zauważcie, że znakiem Chrześcijaństwa są Ryby. Te wszystkie przepowiednie o nadciągającym końcu świata powinniśmy sobie darować. Koniec nie oznacza śmierci. Koniec oznacza początek nowego.

 

Kiedyś tam może faktycznie pojawi się ktoś,kto zrewolucjonizuje świat. Oświeci Nas i nauczy tego o czym teraz nie mamy zielonego pojęcia. I to będzie Mesjasz a jego znakiem będzie Wodnik. A naszym zadaniem będzie pociągnąć kolejny rozdział Biblii, jaki by on nie był.Może powiedzą abyśmy pisali go na faktach autentycznych, a może... " Ta historia ma dać do myślenia następnym pokoleniom. Wymyślcie ją, stwórzcie bohaterów i wpuście do obiegu" Cokolwiek by to  nie było, powinniśmy nie odbierać tych historii dosłownie, a spróbować odkodować ten przekaz. Zrozumieć co chcieli nam powiedzieć ci co to pisali. Patrząc na Jezusa możemy odczytywać same przekazy - Byśmy się wzajemnie miłowali. Śmierć ciała nie jest śmiercią całkowitą. jadł ryby bo na niebie towarzyszył nam gwiazdozbiór ryb, kazał nam szanować swoich wrogów i nie popełniać zła, bo może ta świadomość miała nas do czegoś przygotować. Nakierować nasz umysły, które w połączeniu z aktywnym gadzim mózgiem mogą stać się wielce niebezpieczne. Dziś wiemy, że zwykła zawiść, nienawiść, wrogość, może zabić miliony ludzi przez głupie kliknięcie myszą.

 

Mieliśmy nauczyć się okazywania miłości nawet tym co zbytnio nie potrafią. Powinniśmy nauczyć ich miłości. My nie usłuchaliśmy go i dalej nieprzygotowani wejdziemy w Erę Wodnika. O wiele bardziej niebezpieczną. Szatan również też mógł być personifikacją. Personifikacją części mózgu ( mózg gadzi), która na nas wpływa do dziś. Stąd w Biblii pojawił się właśnie wąż - tak właśnie - Gad. I to wykorzystują ci co głoszą o istnieniu Reptilianów. Każdy z nas posiada w sobie element łączący nas z gadami, to nasza najstarsza część mózgu. I nie ma w tym nic dziwnego.Teraz w dobie cyberkultury i ona zacznie powoli zanikać. 


Użytkownik Endinajla edytował ten post 18.11.2018 - 15:33

  • 1



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Nie mówię, że Jezus nie istniał. Może istniał, ale ten kto pisał jego słowa i opisywał jego życie był dobrym człowiekiem i powinniśmy dostosować się do tych słów bo głosiły mądrość"

Słowa Jezusa były spisane w Ewangeliach a także w listach Pawła i Piotra czyli przez różne osoby. Część jego wypowiedzi jest zmyślona zwłaszcza że żaden z ewangelistów nie znał osobiście Jezusa.

"I tym samym przykładowo kiedy Jezus mówił o końcu świata, tak na prawdę miał na myśli koniec Ery Ryb a początek Ery Wodnika."

Era ryb i Wodnika to wymysł filozofii New age. Jezus mówił że królestwo nastanie jeszcze zanim obecne pokolenie nie przeminie. W jego czasie obszar obecnej palestyny był pod rzymskim panowaniem. Dlatego dużo wcześniej zaczęła się pojawiać literatura apokaliptyczna dotycząca nadejścia mesjasza. Były ogólnie dwa nurty. Jeden mówił o tym że mesjasz pokona wrogów izraela i będzie rządził, a drugi był taki że królestwo mesjasza będzie w sensie niebiańskim, to znaczy sądu ostatecznego.Jezus jadł ryby bo wtedy to było główne pożywienie a nie dlatego że była jakaś mityczna era ryb.
Polecam książki np. Od jezusa do mahometa.

I to co piszesz o mózgu gadzim to mit oparty na nieaktualnych poglądach. Pisałem o tym w temacie
http://www.paranorma...owe-wiadomosci/
Przeczyjaj ostatni post.
  • 0



#8

Kolejny.
  • Postów: 4
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każda religia czy sekta czerpie informacje, które były głoszone, a przy okazji unowocześnia stare dane o nowe informacje, które mają wpływ na psychikę ludzi. Stosuje się w tym celu liczne metody perswazji,manipulacji oraz wiedzę praktyczną stosowaną podczas socjotechnik.

 

Nikt tak na dobrą sprawę nie poznał Jezusa, jego uczniów. Znamy tylko zapiski z Biblii, które pozmieniał Watykan, czyli w sumie nie wiemy nic. Jesteśmy cywilizacją, która karmi się oszustwem i dosłownie odbieraną personifikacją. Nie mówię, że Jezus nie istniał. Może istniał, ale ten kto pisał jego słowa i opisywał jego życie był dobrym człowiekiem i powinniśmy dostosować się do tych słów bo głosiły mądrość.

 

Pojawianie się różnych Biblijnych bohaterów jest w całości skorelowane z układem gwiazd na niebie, w sensie konstelacji. I tym samym przykładowo kiedy Jezus mówił o końcu świata, tak na prawdę miał na myśli koniec Ery Ryb a początek Ery Wodnika. Jezus zapoczątkował Erę Ryb i zakończył Erę Barana. Zauważcie, że znakiem Chrześcijaństwa są Ryby. Te wszystkie przepowiednie o nadciągającym końcu świata powinniśmy sobie darować. Koniec nie oznacza śmierci. Koniec oznacza początek nowego.

 

Kiedyś tam może faktycznie pojawi się ktoś,kto zrewolucjonizuje świat. Oświeci Nas i nauczy tego o czym teraz nie mamy zielonego pojęcia. I to będzie Mesjasz a jego znakiem będzie Wodnik. A naszym zadaniem będzie pociągnąć kolejny rozdział Biblii, jaki by on nie był.Może powiedzą abyśmy pisali go na faktach autentycznych, a może... " Ta historia ma dać do myślenia następnym pokoleniom. Wymyślcie ją, stwórzcie bohaterów i wpuście do obiegu" Cokolwiek by to  nie było, powinniśmy nie odbierać tych historii dosłownie, a spróbować odkodować ten przekaz. Zrozumieć co chcieli nam powiedzieć ci co to pisali. Patrząc na Jezusa możemy odczytywać same przekazy - Byśmy się wzajemnie miłowali. Śmierć ciała nie jest śmiercią całkowitą. jadł ryby bo na niebie towarzyszył nam gwiazdozbiór ryb, kazał nam szanować swoich wrogów i nie popełniać zła, bo może ta świadomość miała nas do czegoś przygotować. Nakierować nasz umysły, które w połączeniu z aktywnym gadzim mózgiem mogą stać się wielce niebezpieczne. Dziś wiemy, że zwykła zawiść, nienawiść, wrogość, może zabić miliony ludzi przez głupie kliknięcie myszą.

 

Mieliśmy nauczyć się okazywania miłości nawet tym co zbytnio nie potrafią. Powinniśmy nauczyć ich miłości. My nie usłuchaliśmy go i dalej nieprzygotowani wejdziemy w Erę Wodnika. O wiele bardziej niebezpieczną. Szatan również też mógł być personifikacją. Personifikacją części mózgu ( mózg gadzi), która na nas wpływa do dziś. Stąd w Biblii pojawił się właśnie wąż - tak właśnie - Gad. I to wykorzystują ci co głoszą o istnieniu Reptilianów. Każdy z nas posiada w sobie element łączący nas z gadami, to nasza najstarsza część mózgu. I nie ma w tym nic dziwnego.Teraz w dobie cyberkultury i ona zacznie powoli zanikać. 

 

"Nikt tak na dobrą sprawę nie poznał Jezusa, jego uczniów."

 

w książce Poemat Boga człowieka jest o tym napisane łatwo ja znaleść w internecie nawet do pobrania w pdf-ie jego przemówienia,zachowania uczniów itp

na przykład kuszenie Jezusa i rozmowa na pustyni z szatanem

 

(...)«Ach! Więc to Ty? Od dawna Cię szukam! A teraz od bardzo dawna Cię
obserwuję. Od chwili kiedy zostałeś ochrzczony. Wzywasz Przedwiecznego? On
jest bardzo daleko. Teraz jesteś na ziemi i pośród ludzi. A dla ludzi ja jestem
królem. Jednak budzisz we mnie litość i chcę Ci pomóc, bo jesteś dobry i
przyszedłeś się poświęcić, po nic. Ludzie znienawidzą Cię z powodu Twej
dobroci. Oni rozumieją jedynie, czym jest złoto, żarcie i uciechy. Ofiara,
cierpienie, posłuszeństwo – to dla nich martwe słowa, bardziej martwe niż ta
ziemia tu w okolicy. Są jeszcze bardziej wyjałowieni niż ten proch. Tu jedynie
wąż może się ukryć, oczekując na [sposobność] ukąszenia, oraz szakal, aby Cię
rozszarpać. Chodźmy. Chodź. Ludzie nie zasługują na to, by dla nich cierpieć.
Znam ich lepiej niż Ty.»
Szatan usiadł naprzeciw Jezusa. Przygląda Mu się dokładnie straszliwym
spojrzeniem i uśmiecha się wężowymi ustami. Jezus cały czas milczy i modli się
w duchu.
«Nie ufasz mi. Jesteś w błędzie. Ja jestem mądrością ziemi. Mogę Ci służyć za
nauczyciela, aby Ci pomóc odnieść tryumf. Popatrz: odnieść tryumf to takie
ważne. Kiedy zdobyło się świat i kiedy się go uwiodło, wtedy można go
zaprowadzić, dokąd się chce. Jednak najpierw trzeba być takim, jak im się
podoba, zdobyć ich, sprawić, że uwierzą w nasz podziw do nich, w to że
podobnie myślimy.
Jesteś młody i piękny. Rozpocznij od [znalezienia] niewiasty. Zawsze trzeba od
niej rozpocząć. Pomyliłem się prowadząc kobietę do nieposłuszeństwa.
Powinienem był udzielić jej rad w inny sposób, a wtedy uczyniłbym z niej lepsze
narzędzie i zwyciężyłbym Boga. Zbytnio się spieszyłem. Ale Ty! Pouczam Cię, bo
był taki dzień, kiedy patrzyłem na Ciebie z anielską radością i pozostała we mnie
17
resztka tej miłości. Posłuchaj mnie i skorzystaj z mego doświadczenia. Znajdź
sobie towarzyszkę. Tam gdzie nie dasz sobie rady, jej się powiedzie. Jesteś
nowym Adamem, powinieneś więc mieć Swoją Ewę.
Jakże będziesz mógł pojąć i leczyć choroby zmysłów, jeśli nie dowiesz się, czym
one są? Czyż nie wiesz, że kobieta jest nasieniem, z którego rodzi się drzewo
namiętności i pychy? Dlaczego mężczyzna pragnie panować? Dlaczego chce
bogactwa i władzy? Po to, by posiąść kobietę. Ona jest jak skowronek. Kobieta
potrzebuje przyciągających ją świecidełek. Złoto i panowanie – to dwie strony
zwierciadła przyciągającego kobiety i przyczyna nieszczęść świata. Popatrz!
Pomiędzy tysiącem różnorodnych występków jest co najmniej dziewięćset
takich, których korzeń stanowi głód posiadania kobiety lub też wola kobiety
palonej pragnieniem, którego mężczyzna jeszcze nie zaspokoił lub już nie
zaspokaja. Idź ku kobiecie, jeśli chcesz wiedzieć, czym jest życie. Dopiero
wtedy będziesz potrafił leczyć i uzdrawiać choroby ludzkości.
Wiesz, kobieta jest piękna! Na świecie nie ma nic piękniejszego. Mężczyzna
posiada zdolność myślenia i siłę. Jednak, kobieta! Myśl o niej jest wonią,
kontakt z nią jest pieszczotą kwiatów. Jej wdzięk jest upajającym winem. Jej
słabość jest w rękach mężczyzny jak pasmo jedwabiu lub uczesane loki
niemowlęcia. Pieszczota jej jest siłą, która łączy się z naszą i rozpala. Znika
cierpienie, zmęczenie i troski, gdy spoczywamy obok niewiasty. Ona jest w
naszych ramionach jak bukiet kwiatów.
Ależ, jakim jestem głupcem! Jesteś głodny, a ja mówię Ci o kobiecie. Twoje siły
są wyczerpane. Z tej przyczyny ten zapach ziemi, ten kwiat stworzenia, ten
owoc dający i wzbudzający miłość wydaje Ci się bezwartościowy. Spójrz na te
kamienie. Są okrągłe i wypolerowane, ozłocone promieniami zachodzącego
słońca. Czyż nie przypominają chlebów? Tobie, Synowi Bożemu, wystarczy
powiedzieć: “Chcę”, aby stały się pachnącym chlebem, takim jak ten, który o tej
godzinie gospodynie wyciągają z pieca na rodzinny posiłek. A te tak wysuszone
akacje – jeśli tego zapragniesz – czyż nie okryją się smacznymi owocami,
daktylami słodkimi jak miód? Nasyć się, Synu Boga. Jesteś przecież Panem
ziemi, która pochyla się, aby upaść do Twoich stóp i nasycić Twój głód.
Widzisz, jak bledniesz i drżysz, gdy tylko słyszysz o chlebie. Biedny Jezusie!
Może jesteś za słaby i nie masz już siły nakazać, by stał się cud? Czy chcesz,
abym to uczynił dla Ciebie? Nie dorównuję Ci mocą, lecz mogę coś zrobić. Przez
jeden rok wyrzeknę się mojej mocy i zgromadzę ją całą [teraz]. Chcę Ci bowiem
usłużyć, bo jesteś dobry. Zawsze pamiętam, że Ty jesteś moim Bogiem, nawet
jeśli teraz zawiniłem, nadając Ci to Imię. Pomóż mi Swoją modlitwą, abym
mógł...»
«Zamilknij! „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które
pochodzi z ust Boga‟»
Demona porywa wściekłość. Zgrzyta zębami i zaściska pięści. Opanowuje się i
jego zęby rozluźniają się w lekkim uśmiechu....

księga II rozdział 5


  • 0

#9

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

 

Słowa Jezusa były spisane w Ewangeliach a także w listach Pawła i Piotra czyli przez różne osoby. Część jego wypowiedzi jest zmyślona zwłaszcza że żaden z ewangelistów nie znał osobiście Jezusa.

 

Jezus mógł istnieć jako ktoś kto wprowadził pewną rewolucję w umysłach tamtych ludzi z tamtych czasów.


 

1. Kazał się miłować, co w tamtych czasach było dziwne.

2. Szanował kobiety, co też pewnie było nietypowe, choćby patrząc na inne religie Judaizm i Islam, który powstał nieco później, ale bez udziału Jezusa.

Jezus był w pewnym sensie rewolucjonistą.

 

 

Era ryb i Wodnika to wymysł filozofii New age.

Nie do końca się z tym zgadzam. W realnym świecie istnieją gwiazdozbiory i nie mam tu na myśli jakiś horoskopów, ale ogólnie naukę. Znamy zjawisko precesji Ziemi i możemy oszacować w jakim punkcie wschodzi słońce podczas równonocy na półkuli północnej. Akurat tak się dziwnie złożyło, że moment panowania Jezusa, który łowił ryby nastąpił w czasie kiedy punktem przesilenia wiosennego była gwiazda w gwiazdozbiorze ryb, a w czasie kiedy Abraham zabijał barana,punktem była gwiazda w gwiazdozbiorze barana. Trochę dziwne te zbiegi okoliczności, prawda? :D Po za tym ludzie od X czasów spoglądali w niebo, więc to, że Biblia opiera się również na tych obserwacjach, by mnie nie zdziwiło.

 

@Kolejny

 

w książce Poemat Boga człowieka jest o tym napisane łatwo ja znaleść w internecie nawet do pobrania w pdf-ie jego przemówienia,zachowania uczniów itp

Rozumem, ale w dzisiejszych czasach słowo pisane nie ma praktycznie tak dużej wartości jak w czasach w których powstawała Biblia. Teksty można fałszować i wpisywać własne mądrości, tak jak tu na tym forum. Watykan też przerabiał Biblię. Uwierzyłabym gdybym dokopała się do pierwszej wzmianki o Bogu, gdzie jego słowo miało sens - Egipt, Mezopotamia etc. albo jeszcze dalej. Może Atlantyda naprawdę istniała i tam zakopane są pierwsze słowa.   A może i nie...

 

Spójrz na Biblijna wersje Wielkiego Potopu  na tą Sumeryjską. Można się dopatrzyć analogi z tym, że imię bohatera zostało zmienione. Tam był Ziusudra a w Biblii Noe. ;) A dziwne , że pojawiało się więcej takich lustrzanych sytuacji.

 

Nie chciałabym by okazało się, że nasze święte księgi to tylko pierwsze przejawy pisarstwa, a stworzyli je pierwsi a zarazem najlepsi pisarze tamtych czasów. :facepalm:


Użytkownik Endinajla edytował ten post 18.11.2018 - 20:11

  • 0



#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akurat tak się dziwnie złożyło, że moment panowania Jezusa, który łowił ryby nastąpił w czasie kiedy punktem przesilenia wiosennego była gwiazda w gwiazdozbiorze ryb, a w czasie kiedy Abraham zabijał barana,punktem była gwiazda w gwiazdozbiorze barana.

 

Abraham żył ok. II tys. lat p.n.e. Czyli nie wiadomo dokładnie w których latach, a nawet w którym wieku. Wiadomo tylko niepewnie w jakim tysiącleciu. Więc jak można mówić jaki był układ gwiazd w tym czasie?

Ludzie w tamtych czasach łowili ryby, w zasadzie ryby były i są łowione od kiedy istnieją ludzie. 

No i te oszacowanie co do tego w jakich miejscach przechodziło słońce wygląda na naciągane i zmyślone. Na wiki piszą;

Punkt ten nazywany jest również Punktem Barana, ponieważ w czasach starożytnych znajdował się on właśnie w gwiazdozbiorze Barana. Przesuwa się na skutek zjawiska precesji. Za około 500 lat znajdzie się w gwiazdozbiorze Wodnika. Przez gwiazdozbiór przebiega obecnie 36,9° ekliptyki – ponad 1/4 znaku Ryby i prawie cały znak Barana. Słońce wędruje na tle gwiazdozbioru Ryby pomiędzy 12 marca a 18 kwietnia[2].

No i właśnie era wodnika ma się zacząć dopiero za 500 lat.

 

i odnośnie ryb jako symbolu chrześcijaństwa. W czasie prześladowań pierwszych chrześcijan, podobizna ryby była ich znakiem rozpoznawczym. Ryba jako symbol Chrystusa posiada dwojakie odniesienie: po pierwsze – łączy się z chrztem, gdyż żywiołem ryby jest woda; po drugie – ma odniesienie do eucharystii, która jest świętym pokarmem chrześcijan. Na malowidłach w katakumbach ryba jest symbolem eucharystii. Do IX wieku na wszystkich przedstawieniach Ostatniej Wieczerzy, ryba znajduje się obok chleba i kielicha (ma to też swoje uzasadnienie w Biblii, ryba jako pokarm błogosławiony przez Jezusa pojawia się wielokrotnie w Ewangeliach). Jako symbol chrześcijaństwa była używana znacznie wcześniej niż krzyż, który tak ważnym symbolem stał się dopiero w IV wieku - i do dziś jest używana.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ichthys

 

Teorie o erach wodnika, ryb czy innych to bzdury wymyślone paredziesiąt lat temu przez twórców new age. Takie głupoty są wypisywane na stronach o astrologii. To jest wciskanie ciemnoty.


  • 0



#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny@

Ten tekst:

(Mt 4,1-11)
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

 

...to tekst ewangelii.

Wymyślasz teksty na podstawie istniejących? Taki bajkopisarz jesteś?

No dobrze. Generalnie nie czepiałbym się tekstu, gdybyś na wstępie zaznaczył, że są to Twoje wariacje na temat kuszenia Jezusa na pustyni. Rozmowy przedstawionej przez Ciebie nie było, ponieważ kuszenie ma bardzo dosadnie dobrane zagadnienia, w których nie ma miejsca na dywagacje w naturę i seksualizm mężczyzny czy kobiety. 

Pokusy szatana dotyczą głodu, zaufania i posiadania dóbr. Tylko tyle i aż tyle.

 

Można również potraktować Twój post, jako rodzaj kazania, tylko, że źle wybrałeś miejsce. Na agitację (również religijną) nie ma u nas miejsca.





#12

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Chodzi przede wszystkim o ten punkt. W czasach Jezusa był to punkt w gwiazdozbiorze ryb. Na ludzki rozum, 2000 w.p.n.e punkt mieścił sie w gwiazdozbiorze barana. Przyjmując ogólnikowo, że jedna era ma od 1500 do 3000 lat, to by się zgadzało. I to, że dopiero za ponad 400 lat wkroczymy w erę wodnika, też by się zgadzało.

 

Mądrości obserwatorów nieba czasami mogą być podobne do tego co mówi New Age Movement, bo jakby nie patrzyć wszystkie doktryny gdzieś tam bazują na universalnej prawdzie, ale jest ona obarczona tym co ludzie dodają sami od siebie. Gdyby poznać całkowicie pierwotną wersję, to zapewne w niczym  nie przypominałaby  tego co wiemy dziś. 


Użytkownik Endinajla edytował ten post 18.11.2018 - 21:15

  • 0



#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie w tamtych czasach nie znali się tak dobrze na astronomii żeby wiedzieć w przez jakie gwiazdozbiory przechodzi słońce. Poza tym kiedy trwała jedna era i było potem następna era to wymyślili sobie ludzie dopiero w połowie poprzedniego wieku. Więc przecież mogli łatwo wymyślić sobie dowolne przedziały czasu. No i ktoś też wymyślił żeby przypasować dane postacie biblijne do tych er. Że skoro jezus łowił ryby, to fajnie pasuje do ery ryb, a abraham miał zabić baranka i to też pasuje. Za czasów Abrahama jedzono i łowiono ryby jak również składano zwierzęta w ofierze i za czasów Jezusa było tak samo też jakieś młode baranki na uczty się zabijało, więc było tak samo.

Przecież to śmieszne jest, naciągane i niewiarygodne jak teorie tłumaczące działanie homeopatii. To jest równie kiepskie jak ta teoria niebocentryzmu o której mowa w pierwszym poście.


  • 0



#14

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Może nie doceniamy umiejętności ludzi z tamtych pokoleń.Po coś budowali piramidy, stawiali pomniki. Nie zapomnij, że wtedy ludzie byli bardziej połączeni z naturą. Odczytywali znaki na niebie. Praktycznie ludzie robią się coraz głupsi, że tak się wyrażę.  Można by rzec - Młodzież dzisiejszych czasów jest mądrzejsza niż młodzi ludzie pół wieku temu. No dobrze. Odetnijmy dzisiejszej młodzieży dostęp do komputerów,  tabletów, smartfonów, iPadów, sieci, tych wszystkich dobrodziejstw  i  kalkulatorów. I porównajmy. Mogę się założyć, że dzieci w tamtych czasach w odróżnieniu od dzisiejszych rówieśników, wiedziały czym jest dobra pamięć i sztuka liczenia, kalkulowania w pamięci etc.

 

Oczywiście nie neguję tego, że Biblia jest świetną  powieścią, w której dostosowano postacie do obiektów na niebie.  Ale tak czy inaczej, wykazali się świetną kreatywnością,  pomysłem :) Dlatego należy czerpać z tych pism, to co najważniejsze - ukryty przekaz, a nie zadowalać się historyjką jak dzieci w przedszkolu. ;)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 18.11.2018 - 21:51

  • 1



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To też jest jeden z mitów rozpowszechnianych przez propagatorów new age, że kiedyś, zwłaszcza w starożytności byli mądrzejsi. Dlatego pełno jest odwoływania się do wiedzy starożytnych, dawnej chińskiej medycyny. Ci od medycyny alternatywnej chętnie się na to powołują. Ale w dawnych czasach było znacznie mniej informacji do zapamiętania, nie było tyle wiedzy którą trzeba było ogarnąć. Kiedyś też czytano na głos, żeby rozumieć co się czyta.
Z naturą oczywiście byli bliżej, bo było mniej obszarów zabudowanych, aut wcale, również nie było pociągów.
Poczytaj https://czajniczek-p...hinska.html?m=1

Biblia jest ciekawym zbiorem pism z których można wyciągnąć wiele interesujących cytatów, pomysłów tzw. mądrości życiowych. Ale są też w niej zawarte bezsensowne a można nawet powiedzieć głupie historie. Tak jak ta o drzewu które nie miało owoców albo historia ananiasza i jego żony.
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Bóg, deommony, ufo, agartha, kopernik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych