Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czas budowy Piramidy Cheopsa

piramidacheopsa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
607 odpowiedzi w tym temacie

#61

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę bez prowokacji innych użytkowników tekstami, że ktoś jest bezczelny itd. Dodatkowo:
muhad, inni użytkownicy proszą Cię o jakieś źródła mógłbyś coś podać...
Coralus, Ty chcesz źródeł, ale jak do tej pory też żadnych nie dałeś.
Aquila, muhada nie przekonasz rysunkiem :) Musisz dać jakiś fakt którego nie da się podważyć (chociaż jak znam was wszystkich to i to wam się uda).

Jeszcze jedno dziwie się wam że bierzecie każde swoje zdanie i do każdego po kolei dajecie ripostę a na to idzie kolejna i tak w kółko - krążycie w miejscu. Jak czytam ten temat to sam się gubię... Dyskutujcie sobie dowoli, ale proszę o argumenty podparte stroną www, książką itd. Żeby nie było pustych słów pustych stwierdzeń itd.
  • 0

#62

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coralus, Ty chcesz źródeł, ale jak do tej pory też żadnych nie dałeś.


Z tym, ze ja sie przy niczym nie upieram, ani niczego nie stwierdzam. Prosze kolege ladnie o zrodla juz nie pierwszy raz i pieknie zostaje olany. Gdybym je dostal, wtedy moglbym sie ustosunkowac i przedstawic swoje - na tym to polega ;)
  • 0

#63 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Coralus, trudno dyskutuje sie z kims ,kto bez przyczyny zaczna atakowac co Coralus? Moze Ty podasz jakis link? Coralus wszystkie wiadomosci jakie sa potrzebne o ktorych mowilem sa tu na forum. Kto sie tym naprawde interesuje to wie gdzie sa i wie co w nich jest. Ja kiedy mowie o czyms a nie dalem linka, to nie znaczy ze takiej informacji nie ma. Nie chce mi sie 500000tys. razy podawac linkow coraz to nowszym osobom ktore nawet nie racza przejzec dokladniej materialow na temat piramid, materialow ktore sa tu w tym dziale.Ciezko tak?

chciales link do informacji o tym ze Japoncy postawili miniature? prosze, tylko nie zdziw sie tym co tam przeczytasz.
http://www.historica...=...j&id=289563


Pylbas, chcialem dodac, ze to nie ja jestem prowokatorem i najazd czterech na jednego jest troche nie na miejscu.

Saladyn, saladyn milego czytania.Link podalem powyzej.

P.S jestes tu tyle czasu a przeoczyles taka wazna informacje ktora podano na forum?

Użytkownik +..... edytował ten post 21.04.2008 - 18:09

  • 0

#64

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chciales link do informacji o tym ze Japoncy postawili miniature? prosze, tylko nie zdziw sie tym co tam przeczytasz.

Wiesz co? Ale co to za źródło że tak powiem? To tak, jakym ja zapytał Cię o źródło Twojej wiedzy o UFO i dowodu na nie, a Ty byś mi podał linka do jakiegoś forum o UFO gdzie człowiek sobie napisał że je widział.

artykuł Splaszczakusa Egipcjanina oraz komentarz Wiktoriana Pompeiusa.  
Splaszczakus twierdzi, że rzeczą bardzo trudną, lub nawet niemożliwą jest budowa podobnych obiektów. Cóż, ma rację :)

Wybacz, ale co mnie jakiś Splaszczakus obchodzi? Ok, artykuł niby jest, ale może by tak lepiej coś z wiargodniejszego miejsca a nie opisu gościa i to jeszcze na historica.pl?
  • 1



#65

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak Aquila. To nie jest zrodlo.

Pylbas, chcialem dodac, ze to nie ja jestem prowokatorem i najazd czterech na jednego jest troche nie na miejscu.


To ty powiedziales, ze kolega jest bezczelny, chociaz nie miales powodu. I jaki najazd? Po prostu 4 osoby uwazaja, ze pleciesz bzdury. Szkoda, ze Ty sam w to dalej brniesz.
  • 0

#66 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Coralus, moze skomentujesz ten artykul.Akurat wyobraz sobie ze cala ten pokaz japoncow byl pokazany jakis czas temu w telewizji ale to dla Ciebie nic.
Masz tu pewien dowod na to ze wasza teoria o budowie jest bledna i niemozliwa. Sa to opinie budowlancow i architektow.

Co z wami ludzie?




Aquila, widzisz jaki jestes? najpierw domagasz sie linka a jak juz go masz to omijasz ten argument w ten sposob.


>>>>>>"Wiesz co? Ale co to za źródło że tak powiem? To tak, jakym ja zapytał Cię o źródło Twojej wiedzy o UFO i dowodu na nie, a Ty byś mi podał linka do jakiegoś forum o UFO gdzie człowiek sobie napisał że je widział. "

nie rozumiem co chciales osiagnac?

natomiast gdy Ty podajesz jakis link to musi koniecznie byc wiarygodny bo tak sobie wymysliles i uwazasz...
  • 0

#67

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote=muhad][quote=Carolus]
To ty powiedziales, ze kolega jest bezczelny, chociaz nie miales powodu. I jaki najazd? Po prostu 4 osoby uwazaja, ze pleciesz bzdury. Szkoda, ze Ty sam w to dalej brniesz.[/quote]

Parodia dał wam linka, a czepiecie się Go teraz o te słowa. Chodziło mi jedynie o to żebyście prowadzili kulturalnie dyskusję, ale nie skutkuje... Carolus miałeś odpowiedzieć linkiem na linka o odpowiadasz atakiem na muhada....
  • 0

#68

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Parodia dał wam linka, a czepiecie się Go teraz o te słowa.


Kolejny stronniczy mod. Genialne forum! Az chce sie tu siedziec. Takim podejsciem zrazicie do siebie coraz wieksza liczbe userow. Kolko wzajemnej adoracji, nic wiecej. I po kim jak po kim, ale po modzie nie powinno sie tego spodziewac ...

Carolus miałeś odpowiedzieć linkiem na linka o odpowiadasz atakiem na muhada....


Nie mialem niczym odpowiedziec. Prosilem o 5 linkow, dostalem jeden, w ktorym nic nie ma. Prosilem o zrodlo, jesli nie rozumiesz znaczenia tego slowa, radze poszukac w slowniku. Zrodlem nie jest artykul, w ktorym wspomniane jest jedno zdanie, napisane dokladnie w ten sam sposob jak robi to muhad. Nie ma o tym eksperymencie innych stron? Wszystko bylo w TV i nigdzie indziej? Nie ma nawet wzmianki o eksperymencie na stronach Disc? W takim razie skad wszyscy wiedza, ze on sie nie udal? GDZIE JEST ZRODLO tej informacji?

Gdybym dostal cos powaznego, wtedy moglbym sie do tego odniesc. Ale nie, lepiej jest zgrywac ofiare i stawac za stronniczymi moderatorami.
  • 0

#69

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuje za uznanie mnie stronniczym :-/

http://www.historica...=...j&id=289563
Jeśli tutaj nic nie ma to ja jestem święty...

"Nie mialem niczym odpowiedziec."
"Gdybym je dostal, wtedy moglbym sie ustosunkowac i przedstawic swoje - na tym to polega "

Dostałeś... Link powyżej
  • 0

#70

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, widzisz jaki jestes? najpierw domagasz sie linka a jak juz go masz to omijasz ten argument w ten sposob.


nie rozumiem co chciales osiagnac?

natomiast gdy Ty podajesz jakis link to musi koniecznie byc wiarygodny bo tak sobie wymysliles i uwazasz...

Po prostu mówiąc "podaj źródło" miałem raczej płonne nadzieje że będzie to coś w stylu "National Geographic/BBC podaje..."

A tutaj widzę komentarz jakiegoś Splaszczakusa ( Oh, God, ale autorytet)...

To tak, jakym kłócił sięgdzie indziej na ten temat i ten ktoś jako dowód podał mi link do Twoich wypowiedzi na przykład. Ale mi dowód.

Może inaczej zatem, chodzi mi o źródło, w którym jakiś inżynier, historyk, człowiek widzący to na żywo opowie co widział, jak to przebiegało, w jakim celu itp...
To nazywam źródłem, nie opowieść Splaszczakusa Egipcjanina że taka piramidka była i zbudowali ją Japońce. To za mało danych.

Jeśli tutaj nic nie ma to ja jestem święty...

Jest, ale co?

"Japońska korporacja budowlana postanowiła udowodnić, jak wspaniałą technikę posiada na swych usługach. Przy pomocy najnowocześniejszych narzędzi starała się wybudować kopię piramidy Cheopsa, tyle że... ok. 10 razy mniejszą. Wynik: kopia stoi niedaleko Wielkiej Piramidy i już dawno zaczęła się rozpadać."

I to wszystko co tam jest na ten temat!

To ma być źródło? Nawet nie mamy pojęcia skąd Splaszczakus ( :lol : ) wziął tę informację...

Mi chodzi o źródło, a nie o artykuł który też nie ma swojego źródła...

Prosiłbym zatem o linka nie do kolejnego opisu jakiegoś gościa, który podobno jak i my słyszał o takiej piramidce, ale o linka do informacji rzeczowej na jej temat.
Bo opierając się na takich spekulacjach (ten Splaszczakus mógł być kimś takim jak muhad - wie swoje i pisze takie rzeczy z całkowitą pewnością a sam pewnie nawet nie wie niczego więcej o tej budowie) nie możemy zajść daleko.

Więc wybaczcie, ale Splaszczakus Egipcjanin nie jest dla mnie żadnym autorytetem. To, że budowano taką piramidę to już wiemy, ale mnie interesuje jak, po co, jakimi środkami i w ile czasu.

Materiał z historica.pl nie daje natomiast odpowiedzi na te pytania i dlatego jest dla mnie tyle samo warty co słowa każdego innego człowieka mówiącego "aaa, tak, kiedyś taką piramidę spaprali Japońce".

Musimy się opierać na konkretach.
  • 1



#71

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Coralus:

Kolejny stronniczy mod. Genialne forum! Az chce sie tu siedziec. Takim podejsciem zrazicie do siebie coraz wieksza liczbe userow. Kolko wzajemnej adoracji, nic wiecej. I po kim jak po kim, ale po modzie nie powinno sie tego spodziewac ...


Coralus-tego typu sugestywne wycieczki słowne nie przybliżają Cię ani o cal do kwestii będących przedmiotem dyskusji, więc prosżę Cię o większą dbałość o formę odpowiedzi. Poza tym przypominam o aspekcie wolnej woli, który dotyczy także przebywania na tym portalu.
  • 0

#72

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pylbas sorki, ale tak to widze, przynajmniej na razie ;) Jesli starasz sie taki nie byc, to przepraszam. Denerwuje mnie jednak, ze wiekszosci (wszyscy?) modzi sa po drugiej stronie barykady i jesli ktos nie pasuje, to sie go zasypuje ostrzezeniami, banami a glupoty swojej strony sie nie widzi. Ogolnopolskie forum powinno miec beztronnych moderatorow i tyle, ale to nie na temat.

Co do zrodla ... Jesli ktos w artykule uzywa co chwila wielokropka, wstawie maaase buziek i uzywa calkowicie banalnych, nieprofesjonalnych zwrotow, nie jest ZADNYM autorytetem. Gdzie tu zrodlo?

Japońska korporacja budowlana postanowiła udowodnić, jak wspaniałą technikę posiada na swych usługach. Przy pomocy najnowocześniejszych narzędzi starała się wybudować kopię piramidy Cheopsa, tyle że... ok. 10 razy mniejszą.


Wyglada to tak. Koles wszedl na http://www.paranormalne.pl/, przeczytal dwie wypowiedzi muhada i pomyslal: Ej, a moze napisze o tej piramidzie? A ze nie znalazl zadnych informacji w powaznych serwisach, wiec napisal tyle co Muhad - jest piramida, buduja ja japonce i sie rozpada. Tak, pomyslal potem, teraz mamy dowod.

To nie jest zrodlo, to jest zwykly komentarz, do tego napisany przez amatora o zapedach dziennikarskich. Jezeli wszyscy niesceptyczni bazuja na takich zrodlach, to juz mnie nic nie zdziwi.

Zreszta, jak napisal Aquila - nie ma nic na BBC/CNN/TVN ;) / RADIO MARYJA/DISCOVERY? To skad wyszla ta informacja?
  • 0

#73

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zreszta, jak napisal Aquila - nie ma nic na BBC/CNN/TVN / RADIO MARYJA/DISCOVERY? To skad wyszla ta informacja?

Skłaniam się do tezy że piramida byłą w istocie budowana i została wybudowana nie tak jak być powinna (jak miano nadzieję ją wybudować) ale naprawdę tamten artykuł nie ma prawie żadnej wartości.

Nie wiemy czy to nie jest po prostu kolejna wyolbrzymiona wiadomość przemodelowana sprytnie tak, żeby wszystko było cacy dla zwolenników teorii UFO, a co już się niestety zdarzało.

Dlatego potrzebujemy źródła któremu moglibyśmy zaufać.
  • 1



#74

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pylbas sorki, ale tak to widze, przynajmniej na razie ;) Jesli starasz sie taki nie byc, to przepraszam. Denerwuje mnie jednak, ze wiekszosci (wszyscy?) modzi sa po drugiej stronie barykady i jesli ktos nie pasuje, to sie go zasypuje ostrzezeniami, banami a glupoty swojej strony sie nie widzi. Ogolnopolskie forum powinno miec beztronnych moderatorow i tyle, ale to nie na temat.


Czyli wedle Ciebie forum jest podzielone i jeśli ktoś nie pasuje to go się ewidentnie likwiduje...
Zastanawia mnie w takim razie liczba warnów 0 przy paru osobach...

Wracając do tematu sam będe szukać czegoś o tej piramidzie...
  • 0

#75

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie w takim razie liczba warnów 0 przy paru osobach...


I mnie, tylko w druga strone ;) Dalsza rozmowa na ten temat nie ma sensu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych