Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wszechświaty równoległe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Milkii.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć Wam!
Mam czternaście lat, jestem zielony w tym temacie, lecz nie mogę przestać o tym myśleć i chciałbym to chociaż w jakimś stopniu wyjaśnić. Już piszę o co chodzi: Jestem pewien, że zrobiłem to, co miałem zrobić, ale okazuje się, że nie. Ostatni raz miałem tak w lato (zdarzyło mi się to trzy razy). Na przykład: Mama mnie poprosiła, żebym zrobił psu jedzenie. Wstaję, idę do kuchni. Wsypuję do miski karmę, ryż i mięso i zalewam wodą. Mama idzie do kuchni po miskę, żeby mu ją dać. W tym momencie pyta się, dlaczego nie ma mięsa? Ja jestem pewien, że je dałem. Słyszałem teorię, że co jakiś czas jesteśmy przenoszeni do równoległego wszechświata (stąd tytuł). Czasami właśnie okazuje się, że tej czynności w tym świecie jeszcze nie wykonaliśmy.

Jeśli macie swoje teorie, bądź może nawet wyjaśnienia, śmiało piszcie. Chcę to wyjaśnić, ponieważ jest to dla mnie dziwne i frustrujące.

Użytkownik Milkii edytował ten post 30.10.2018 - 22:35

  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jesteśmy nigdzie przenoszeni. Jedyne wyjaśnienie jest takie, że nie zrobiłeś tego co miałeś. Wyobraź sobie, że w twoim domu są kamery i nagrywają wszystko co się tam dzieje. Czyli gdybyś nakładał jedzenie razem z mięsem dla psa, to kamera by to nagrała. Pamiętaj, żeby szukać wyjaśnień najprostszych.
  • 0



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rutynowe czynności mają to do siebie, że po jakimś czasie kontrolujemy tylko początek ich wykonywania. Resztę wykonujemy automatycznie będąc podświadomie pewnymi dobrej i pełnej kolejności ich wykonywania. W tym czasie przestajemy myśleć na kolejnością i prawidłowością wykonywania czynności. Nasz mózg szuka możliwości odpoczynku, to dlatego tak się dzieje. Szczególna przypadłość w przypadku pracy na tzw. "taśmie". Niekontrolowane przeoczenia.

Obserwuję to w pracy, gdzie ludzie wykonujący te same czynności popełniają błędy za które czasem trudno ich winić.

W domu, takie rutyny to nasypanie karmy dla psa, umycie naczyń itp. Fakt niewykonania jakiejś czynności w łańcuchu zdarzeń zostaje przeoczony.





#4

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś w stylu efektu mandeli, aczkolwiek właśnie jeśli chodzi o rutynowe czynności to zgadzam się z przedmówcami.

 

Niedawno przypadkiem trafiłem na ciekawy filmik, z przymrużeniem oka:


  • 0

#5

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj Milkii. Twój przypadek nie jest odosobniony, tak jak i Twoje podejrzenia o to, że przemieszczamy się między wymiarami. Ogólnie zjawiska paranormalne są dziwne z tego  względu, że są realne, ale nie są udowodnione naukowo. Balansują na krawędzi fikcji i faktu. Z tego też względu pojawia się wiele teorii wyjaśniających. Niektóre z nich są naprawdę science fiction. Co się dziwić: science = nauka, fiction = fikcja. I też do tego zmierzają każde wyjaśnienia, do póki nauka ich nie wyjaśni. ;)

 

Czy sytuacja ta może być spowodowana przemieszczaniem się między światami równoległymi? Ogólnie ciężko by było, gdyby wytłumaczyć to tradycyjną fizyką, którą poznajemy w szkole. Jednak, jeśli wszechświat nie jest tym czym się nam wydaje? Jeśli to nasz umysł tworzy rzeczywistość, a czas nie istnieje?  Wtedy jak najbardziej było by to możliwe. Bo to materia zdaje się nas ograniczać. To co nie jest materią może wszystko - przenikać, poruszać się z prędkością ponad świetlną etc. Dla czegoś takiego raczej nie ma ograniczeń, tak wielkich jak dla materii. Zwolennicy zjawisk paranormalnych wierzą też w takie zjawisko jak Efekt Mandeli. Poczytaj sobie o tym.

 

Wchodząc w bardziej przyziemne kwestie, to czasami pośpiech, roztargnienie, są w stanie spowodować, że się czegoś zapomni, pomimo, że jest się przekonanym, iż na pewno to co zamierzaliśmy, zostało zrobione.  Mózg tak ma - zapamiętuje to co chce, a w dużej mierze stymulują go nasze myśli i emocje. Dałeś psu karmę, ryż i jeszcze chciałeś mięso dać, kiedy wszystko przygotowałeś,  przeładowany informacjami mózg zamiar podania mięsa zamienił na fakt dokonany. często się tak zdarza, gdy robimy coś w pośpiechu. To całkiem normalne zjawisko.

 

Jednak nie można z całą pewnością  stwierdzić, że opcja A jest błędna, a opcja B prawdziwa, bo może odpowiedź leży gdzieś po środku :)


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych