Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teorie spiskowe które stały się prawdą.


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cześć

 

Wiele się ostatnio(przez kilka lat) słyszy o teoriach spiskowych, chemistralis, anty szczepionkowcy, płaska ziemia, illuminaci i inne bzdury. Mam pytanie czy w przeszłości dalekiej, nie dalekiej, istniały też podobne teorie spiskowe  a które okazały się prawdą? W internecie temat jest miałko wyjaśniony z tego co szukałem w google, raczej kilka bzdur tylko znalazłem. Jeśli by ktoś, coś wiedział to zapraszam do dyskusji. 


  • 2

#2

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cześć

 

Wiele się ostatnio(przez kilka lat) słyszy o teoriach spiskowych, chemistralis, anty szczepionkowcy, płaska ziemia, illuminaci i inne bzdury. Mam pytanie czy w przeszłości dalekiej, nie dalekiej, istniały też podobne teorie spiskowe  a które okazały się prawdą? W internecie temat jest miałko wyjaśniony z tego co szukałem w google, raczej kilka bzdur tylko znalazłem. Jeśli by ktoś, coś wiedział to zapraszam do dyskusji. 

Nie ma takich. 


  • -3



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widziałem trochę takich artykułów, najczęściej polegają na wyciągnięciu mniej lub bardziej utajnionych projektów z przeszłości i twierdzeniu, że to była kiedyś teoria spiskowa. Że jak istniał eksperyment polegający na obserwacji nieleczonego syfilisu, to kiedyś, kiedyś istniała o tym teoria spiskowa i ten eksperyment ją potwierdził. Albo że dzisiejsze teorie spiskowe są potwierdzone wydarzeniami z przeszłości, zanim je sformułowano.


  • 1



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdziwa jest teoria spiskowa o postarzaniu produktów, żeby psuły się kilka lat po zakupie.
  • 0



#5

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Była jeszcze teoria o Amerykańskich więzieniach na terenie Polski.


  • 2



#6

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Masa jest takich teorii, które okazały się prawdziwe chociażby Katyń.

Poza tym w latach 45-89 wmawiano nam, że mamy w PRL demokrację, a to że wyniki wyborów za każdym razem są identyczne to przypadek.


  • 0

#7

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masa jest takich teorii, które okazały się prawdziwe chociażby Katyń.

Poza tym w latach 45-89 wmawiano nam, że mamy w PRL demokrację, a to że wyniki wyborów za każdym razem są identyczne to przypadek.

Katyń nigdy nie był teorią spiskową - jedni zbrodniarze zwalali na drugich a Polacy doskonale wiedzieli czyja to była wina. 


  • 1



#8

Perseusz.
  • Postów: 75
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poza tym w latach 45-89 wmawiano nam, że mamy w PRL demokrację, a to że wyniki wyborów za każdym razem są identyczne to przypadek.

To akurat zwyczajne kłamstwa, w dodatku oczywiste dla większości ludzi, a zatem dalekie od teorii spiskowych. 

 

Zdecydowanie gorsza jakość produktów sprzedawanych u nas przez niektóre zagraniczne firmy, a w każdym razie udowadniają to ostatnie badania w Polsce i w Czechach. Do tej pory wiele osób faktycznie traktowało to jak teorię spiskową, ale analiza składu produktów przetworzonych i ich ceny mówi już sama za siebie. Nie zawsze, a jednak dość często. 


  • 1



#9

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to teoria spiskowa, ale np fałszowanie badań na temat cukru przez koncerny takie jak coca-cola. Już dawno temu wiadomo było, że cukier jest szkodliwy mimo to wmawiano ludziom, że to tłuszcz ich zabije.


  • 0



#10

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To akurat zwyczajne kłamstwa, w dodatku oczywiste dla większości ludzi, a zatem dalekie od teorii spiskowych. 

 

Zdecydowanie gorsza jakość produktów sprzedawanych u nas przez niektóre zagraniczne firmy, a w każdym razie udowadniają to ostatnie badania w Polsce i w Czechach. Do tej pory wiele osób faktycznie traktowało to jak teorię spiskową, ale analiza składu produktów przetworzonych i ich ceny mówi już sama za siebie. Nie zawsze, a jednak dość często. 

Z dzisiejszej perspektywy tak to widzimy, ale parę ładnych lat wstecz masa ludzi w Polsce twierdziła, że to tylko teorie spiskowe.


  • 0

#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko i tak leci na schematach. Stworzono nawet algorytm pozwalający generować teorie konspiracyjne.

Temat tutaj.

 

Najlepsza teoria, jaką wygenerował generator, a jaką zdążyłem do tej pory znaleźć:

 

"Jak delfiny planują przywrócić w Polsce monarchię i wprowadzić rządy Przedwiecznego Pradelfina przy pomocy cyborbga

Czy ktoś z twoich znajomych zachowywał się ostatnio inaczej niż zwykle? Mógł wcale nie być sobą! Na rozkaz delfinów piwowarzy Kompanii Piwowarskiej mogą zastąpić praktycznie każdego człowieka cyborbgiem.

 

Dlaczego media głównego nurtu milczą o tajemniczych przypadkach porwań? Rysiek z Klanu tak naprawdę został zabity – jego ciało znaleziono bez głowy na strychu, ponieważ wpadł na trop spisku delfinów, kiedy grał w serialach. W jego miejsce podstawiono cyborbga. Rysiek musiał zginąć, bo odkrył prawdę o delfinach i ich planie, by przywrócić w Polsce monarchię i wprowadzić rządy Przedwiecznego Pradelfina za pomocą cyborbga.. Rozejrzyj się wokoło. Nie bądź obojętny! Widzisz cyborbga – reaguj!

 

Czy wiesz, że gdybyś z pomocą tego programu generował jedną teorię spiskową na sekundę non stop przez 16 dni… umarłbyś z głodu? (daj znać znajomym, że coś się dzieje)"







Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych