Skocz do zawartości


Zdjęcie

Martwa kometa w kształcie czaszki przeleci blisko Ziemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Martwa kometa w kształcie czaszki przeleci blisko Ziemi. Niedługo po Święcie Zmarłych

 

Kometa "The Great Pumpkin" odkryta w 2015 roku ponownie zbliży się do Ziemi. Ma kształt ludzkiej czaszki i pojawi się w okolicach naszej planety tuż po Święcie Zmarłych

 

2hczxa9.jpg

 

Pierwszy raz zauważono ją w 2015 roku. Kometa "The Great Pumpkin, a dokładniej asteroida 2015 TB145, ma tak niezwykły kształt, że internauci szybko nazwali ją "martwą kometą". Przypomina wirującą w przestrzeni kosmicznej wielką czaszkę ludzką. Nazwa, którą nadali jej ludzie, niewiele zaś różni się do tego, czym jest ta kometa. NASA mówi, że to tzw. martwa kometa, która wygasła podczas kolejnego zbliżenia ku Słońcu. Jak wynika z informacji zarejestrowanych za pomocą specjalnego teleskopu ustawionego przez naukowców na Hawajach, w tej chwili kometa nie może już emitować gazów. Oznacza to, że kiedy znowu za miesiąc będzie przelatywać "niedaleko" Ziemi, nie zobaczymy charakterystycznego ogona komety.

 

W 2015 roku przelatywała dość blisko, bo 480 tys. kilometrów od naszej planety. Teraz ma ponownie pojawić się w okolicach Ziemi już 11 listopada tego roku. To dość blisko Święta Zmarłych i Halloween. A ponieważ kometa ma charakterystyczny kształt, jest to bardzo symboliczny zbieg okoliczności.

 

2a9xjrn.jpg

 

Paul Chodas, kierownik Centrum Badań nad Obiektami Przybrzeżnymi w NASA uspokaja, że kometa nie zagraża bezpieczeństwu Ziemi. W tym roku odległość "Wielkiej Dyni" od Ziemi będzie o wiele większa. Zbliży się do naszej planety na około 40 milionów kilometrów, więc zobaczyć będzie ją można tylko przez naprawdę dobre teleskopy. A że w tej perspektywie będzie trzeba odnaleźć na niebie obiekt o średnicy 600 metrów, oznacza, że będzie to dość trudne zadanie.

 

Kolejna okazja do zobaczenia wielkiej czaszki nad Ziemią nadarzy się dopiero w sierpniu 2027 roku. Jak podaje iflscience.com, wówczas kometa będzie widoczna w odległości 383 000 kilometrów od Ziemi - czyli całkiem blisko (bliżej niż Księżyc!).
 

 

 

źródło

 

Najlepszy komentarz pod artykułem:

 

a czy po walentynkach przeleci kometa w kształcie męskiego przyrodzenia lub kobiecych narządów rozrodczych?

 

Nie mogłam się powstrzymać :D

 





#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a czy po walentynkach przeleci kometa w kształcie męskiego przyrodzenia lub kobiecych narządów rozrodczych?

 

Nie mogłam się powstrzymać :D

Albo te, takie dwa, co to się je chowa w tym, no, jak to się nazywa... zapomniałem. 

Stary już jestem.

:szczerb:





#3

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najśmieszniejsze, że ktoś inny pewnie by stworzył temat "Twarz na komecie! Czy to dowód na to, że obcy próbują się skontaktować?", albo "Nawiedzona kometa! Twarz ducha zaobserwowana na tle komety".

 

Czy to walentynkowa kometa? :

dn25904-1_800.jpg


  • 0

#4

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A o to jej Orbita.

Załączone grafiki

  • 800px-2015_TB145_orbit_2015.png

  • 2



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Orbita, to 40 tys. lat ziemskich. Kawał czasu...





#6

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że pomyliłeś tę planetoidę z planetą karłowatą 2015 TG387. Okres orbity omawianego tutaj ciała wynosi tylko ok. 3 lat.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych