Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy kod nagrany na kasecie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mateo968.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś chciałem posłuchać jednej z ostatnio zdobytych kaset. Miał być zwykły album muzyczny a jest... Pisk szum pisk szum i tak zapętlone coś jak kod. Czasem przed piskiem jest coś jakby buczenie lodówki. Na calej taśmie jest to do czego dałem link a strona B jest głośniejsza.
Zastanawiam się co to może znaczyć jakiś przekaz?

http://uploadfile.pl...671---k02v.html
  • 0

#2

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się co to może znaczyć jakiś przekaz?

tak to jest przekaz żebyś zmienił nośnik danych. mnie juz nic nie zdziwi, doszukiwanie się mocy paranormalnych w taśmie magnetycznej jest co najmniej zabawne :)


  • 0



#3

Mateo968.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak to jest przekaz żebyś zmienił nośnik danych. mnie juz nic nie zdziwi, doszukiwanie się mocy paranormalnych w taśmie magnetycznej jest co najmniej zabawne :)

Gdzie napisałem że uważam to za paranormalne? Miałem na myśli coś zakodowanego, jak na przykład można przeczytać o stacjach numerycznych.

No chyba że ktoś zrobił sobie jaja :/


  • 0

#4

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A skad masz ta kasete? Zlozyles reklamacje?
  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ile ta kaseta ma lat? Bo jeśli była wiele razy używana to mogła się po prostu zetrzeć.
  • 0



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej została namagnesowana lub skasowana magnetofonem z brudną głowicą. Jestem na tyle stary, że pamiętam czasy szaleństwa kasetowego i problemów z tym związanych. Ścierały się wówczas dwa, a nawet trzy światy:

- świat płyt winylowych (PRL, komuna, ciężko było z płytami topowych wykonawców i kupowało się od marynarzy, lotników LOT'u i zwykłych handlarzy, w sklepach leżały płyty Sośnickiej, Foga itp., bo top polskich wykonawców wyprzedawał się na pniu),

- świat taśm szpulowych (królestwo dotychczas zarezerwowane tylko dla magnetofonów rodziny ZK zostaje powoli zdobywane przez ówczesne nowości takie jak Dama Pik),

- świat kaset magnetofonowych (no tutaj już było naprawdę nieźle, mini wieże, wieże, Grundig i jego kaseciaki, Kasprzak itp.; osobiście wtedy grałem na Finezji - najpierw na deck'u, a potem na wersji 3 z własnym wzmacniaczem).

Znam więc doskonale problemy związane z nagrywaniem i przechowywaniem kaset. Ignoranci potrafili położyć kasetę na głośnikach, lub na zasilaczu np. od CB radio, co powodowało utratę zapisu na taśmie magnetycznej.





#7

Mateo968.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odpowiadając na pytania:
Kupiłem ją na bazarze więc reklamacji raczej nie złoże
Jest wiekowa to taka biała kaseta poskręcana śrubkami (ktoś mi mówił że pierwsze)

Wiem że potrafią sie rozmagnesować lecz to co wysłałem jest możliwe przez zwykłą awarie? Taki powtarzający sie ciąg?
  • 0

#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przesłuchałem dokładnie jeszcze raz i mam odpowiedź:

- to jest kaseta, na której jest nagrany program do komputera Commodore C64.

To tyle...





#9

Mateo968.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O dziękuje za odpowiedź bede wiedział już jeśli znowu taką znajde :)
Pozdrawiam
  • 0

#10

bilindab.
  • Postów: 53
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

ręce opadają...

 

Pamiętaj o tym

7.1 Zabronione są wszelkie formy spamu, pod pojęciem którego rozumie się wypowiedzi o niskim poziomie merytorycznym, wypowiedzi lakoniczne lub jednowyrazowe, wielokrotne zamieszczanie tej samej wiadomości, nadmierne wykorzystywanie opcji formatowania tekstu, nadużywanie wielkich liter, emotikon itp.

wszystko


  • -1

#11

Konrad_GK.
  • Postów: 425
  • Tematów: 122
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Dlaczego akurat C-64? Dla mnie to brzmi jak odgłosy podczas ładowania gry z kasety na ATARI 130 XE :) Swego czasu miałem tego kompa i do dziś pamiętam te odgłosy wydobywające się z głośników i najbardziej wkurzający dziś powiedzielibyśmy GSOD (Green Screen of Death) czyli zielony ekran ,,SELF TEST'' świadczący o tym, że ładowanie się nie udało :) Ech... te czasy...


  • 0



#12

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co do kaset  to zużywają się ale też w innych okolicznościach, nagrywasz kasetę b z kasety A 9kopiujesz nagranie) i potem z kasety b na c (też kopiujesz) i kopiujesz dalej dalej dalej i bardzo łatwo zauważyć spadek jakości nagrania po wielu takich nagraniach typu kopia z kopii,to co jest nagrane na początku wpisu to kaseta z jakąś grą do atari albo amiga. ew. commodore c64..    podobne cyrki działy się z konsolą do grania "pegasus"  wytarte styki w niektórych kartridżach sprawiały że dźwięk w tych grach trzeba było wyciszać

 

próbowałeś to puścić "do tyłu" ?

 

gdyby kaseta była namagnesowana (a raczej taśma w kasecie)  doszłoby po prostu do wykasowania zawartości,kaseta nie uległaby nieodwracalnemu zniszczeniu.

 

jeśli kaseta jest stara i nie była w pobliżu źródła magnetyzmu (magnesy neodymowe,telefony komórkowe,głośniki o zgrozo w telefonach też jest magnes głośnik=magnes,w smartfonach chyba jest neodym bo przyciąga nawet jednogroszówki)  to prawdopodobnie została źle nagrana albo źle wpięte czincza przy nagrywaniu albo kaseta była już wielokrotnie przegrywana i taśma uległa degradacji.

zobacz na taśmę,jeśli jest gładka  to tylko się zużyła,jesli pomięta,rozciągnięta to znak że kaseta jest uszkodzona.

 

kasety lubię i mam kilka min celin dion,nirvana,sangam,jean michael jarre. no i w czym był problem?  kaseta z celin dion zamieniła się w JMJ  po wciągnięciu taśmy, na my heart will go on i zrobił się miks muzyki elektronicznej,


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 10.10.2018 - 11:42

  • 0

#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego akurat C-64? Dla mnie to brzmi jak odgłosy podczas ładowania gry z kasety na ATARI 130 XE 

Dlatego, że Atari na kasety nie miałem i znam ten odgłos z C64. 





#14

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to program na ZX Spektum taki jak ten:

 

 

 

Atari i Commodore brzmiały inaczej.

 

 Pamiętam jeszcze czasy gdy programy na spektrusia były emitowane w radio. Można było sobie nagrać, oczywiście gdy ktoś miał odpowiedni sprzęt. :))

 

 PS.

 ostatnio kupiłem na Carboot ZX Spektrum 128k z wbudowanym magnetofonem. Gdybyś mógł zgrać ten dźwięk dobrym magnetofonem do formy cyfrowej, i wysłać mi mailem, to być może dowiemy się konkretnie co to za program. Ważne aby magnetofon był dobry a głowica czysta. No i kompresja nie pomaga. Więc duży plik będzie ok. 

 

 Jak by co maila podam na priv.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 10.10.2018 - 20:10

  • 0



#15

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Atari i Commodore brzmiały inaczej.

To zależy, co było w takim programie. Miałem ZX Spectrum, ale bez możliwości zapisu programów (a więc także ich odtwarzania). Programy wpisywałem ręcznie linijka po linijce. Dźwięk programu na kasecie z tym powyższym jest podobny.

To już tylko spekulacje do którego komputera to pasuje. Nie ma wątpliwości w jednym, jest to na pewno program komputerowy, a raczej ciąg danych zapisany na kasecie. 

Pamiętam, że podobny dźwięk wydobywał się ze słuchawki telefonu, jak podłączałem się do netu za pomocą modemu telefonicznego.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych