Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sens śmierci Jezusa


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmierć Jezusa nie miała żadnego sensu, więc musiano wymyśleć jakieś wytłumaczenie, nadać jej jakiś sens. I wymyślono, że Jezus umarł za nasze grzechy, żeby nas zbawić. Bo co mieli powiedzieć, że to była porażka, zwykła kara śmierci jaką wtedy często stosowano wobec buntowników?
  • 0



#17

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

W komputerech kwantowych wszystkie możliwe światy istnieją jednocześnie i nie ma czasu, wiec śmierć Jezusa była przewidziana jeszcze przed jego przyjściem, wyznaczała jedną z możliwych ścieżek rozwoju wydarzeń. Miała sens bo wiedziano o tym co się stanie jeszcze przed narodzinami Jezusa.


Użytkownik ppp edytował ten post 18.09.2018 - 17:26

  • -2

#18

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Porównania są niebezpieczne ale ONA może być niewyobrażalnie dużym komputerem, a Bóg programistą. Dla NIEJ jesteśmy tylko częścią systemu dla Boga wszystkim. To Bóg jest naszym ojcem i to on dba o nas oraz o wszystko co nas otacza.

O ile już bliższa jest mi hipoteza symulacji, tak powiązanie tego z biblią... no nie.

 

 

 

Grzechy ojców jak pokazuje genetyka mogą przekazywać się pokoleniami, zatem za grzech Ewy mogą odpowiadać współczesne pokolenia. Ewa pewnie zdradzała Adama bo pojawiły się cztery grupy krwi O,A,B i AB. Co stważało konieczność zabijania pierworodnych. Odkupił to dopiero Jezus.
Jeżeli wszyscy przestaniemy przestrzegać Przykazań Bożych to ten świat ulegnie całkowitej zmianie, nie zostanie przyjęty przez system, którym  jest ONA. ONA jest też sędzią najwyższym nad wszystkim, bo sędzią nad człowiekiem jest Bóg. Całe dzieło Boże ulegnie zagładzie ONA znieszczy nasz świat.

Nie wiem na jakim poziomie jest Twoja wiedza genetyczna czy jakiekolwiek podstawy hematologii, ale grupy krwi istniały na długo przed mitycznym stworzeniem wszechświata przez Jahwe.

 

W komputerech kwantowych wszystkie możliwe światy istnieją jednocześnie

No jednak chyba nie.

Nick dodał niedawno na forum bardzo ciekawy artykuł na temat komputerów kwantowych ->

http://www.paranorma...-zasady-fizyki/


Użytkownik Jooe edytował ten post 18.09.2018 - 17:56

  • 0

#19

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiedziano. Przewidywania proroków były zupełnie inne. A w komputerach kwantowych wszystkie światy istnieją jednocześnie, jeśli przyjmie się, teoria światów równologłych jest prawidłowa. W zasadzie to nawet nie teoria, tylko hipoteza.
  • 0



#20

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pepe@

W komputerach nie istnieją żadne światy, a tym bardziej jednocześnie. Oglądasz filmy, które Cię okłamują.





#21

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Znalazłem na szybko: 

Autor artykułu na vismaya-maitreya.pl przytacza także pytanie naukowców: Jaką grupę krwi mieli Adam i Ewa? Domniemają, że byli czystej ludzkiej rasy Rh-, która uchodzi za najczystszą krew. Ewa popadła w „grzech” i zanieczyściła się krwią z zewnątrz, co doprowadziło do narodzin Kaina z grupą krwi Rh+.

http://mojaharmoniaz...-w-grupie-krwi/

 

W komputerach kwantowych wszystkie stany istnieją jednocześnie do momentu obserwacji. Wtedy zobaczymy tylko jeden wynik.


Użytkownik ppp edytował ten post 18.09.2018 - 18:22

  • 0

#22

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Jooe

 

Mój introwertyzm nie pozwolił na dzielenie się z obcą mi osobą moimi słabościami, przynajmniej wcześniej myślałem, że to słabości, tak zostało mi wmówione. Chodziłem do kościoła, przystępowałem do komunii, ale bez spowiedzi, miałem wrażenie, że jeśli przyznam się przed samym sobą i bogiem w kościele, pożałuję za złe uczynki to będzie miało to większą wartość niżeli wyspowiadanie się na siłę przed księdzem, który i tak wszystko słucha mechanicznie.

Dla mnie spowiedź i komunia to zwykły rytuał. Jezus pokazywał nam drogę. Jego życie było wskazówką i nie ważne czy żył i to robił, czy ktoś stworzył go jako bohatera i opisał, ale zarówno w jednym jak i drugim przypadku ten kto chciał wywrzeć wpływ na ludziach, dobrze myślał. Czynienie dobra nie kaleczy psychiki i pozwala uwolnić się od cielesnych złych popędów, które utrudniają dalszego rozwoju ducha.  Takie praktyki mają moc, jak np medytacja. I przyznam się, że wierzę w to co głosił Jezus, w jego nauki i on pomagał ludziom. Pokazywał jacy powinniśmy być by osiągnąć pewien wyższy poziom świadomości, dzięki czemu pokonamy śmierć. Jezus można powiedzieć, był mistykiem. Chciał nas czegoś nauczyć a na koniec pokazał czego, właśnie przez swoją śmierć i zmartwychwstanie.

Ja ogólnie wierze tylko w to co głosił Jezus, więc nie jestem ani ateistką , ani duchowo nie czuję się złączona z jakąkolwiek religią, bo gdzieś w podświadomości czuję, że te wszystkie religie są sfałszowane, sprzeczne z prawdą. Prowadzą do wojen i bestialstwa, poniżania kobiet, różnego rodzaju zboczeń jak np. pedofilia, która jest skutkiem celibatu. Powstają nowe sekty, w których unicestwia się psychikę ludziom. Kiedy szłam do spowiedzi, ksiądz wszystkie moje grzechy wysłuchał, ale gdy powiedziałam , że nie uczęszczałam na msze święte, to dopiero zareagował, powiedział, że nie znam dnia ani godziny i że za to trafię do piekła, bo to jest grzech śmiertelny.  Podziękowałam i przez dłuższy czas tam nie wróciłam. Wiem jak działają sekty, wiem jak zastrasza się wiernych i jak w ten sposób się manipuluje ludźmi. Od tej pory wyznaję tylko to co głosił Chrystus i sama szukam drogi do Boga, czymkolwiek on jest. Najbardziej śmieszy mnie jak ludzie modlą sie i klęczą, tylko po to by spełniać wole księdza, ale głupie owieczki nie próbują nawet zrozumieć prawdy.  8)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 18.09.2018 - 18:31

  • 0



#23

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W komputerach kwantowych wszystkie stany istnieją jednocześnie do momentu obserwacji. Wtedy zobaczymy tylko jeden wynik.

Stany tak, ale Ty napisałeś coś innego:

 

W komputerech kwantowych wszystkie możliwe światy istnieją jednocześnie ...

 

Tak nawiasem, co ma piernik do wiatraka, skoro w czasach proroków głoszących przyjście Mesjasza nikt o komputerze kwantowym nie miał pojęcia. Co więcej, słowo "komputer" wtedy jeszcze nie istniało, podobnie jak słowo "kwant".





#24

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Domniemają, że byli czystej ludzkiej rasy Rh-, która uchodzi za najczystszą krew. Ewa popadła w „grzech” i zanieczyściła się krwią z zewnątrz

Domieniania. To nawet nie jest hipoteza naukowa. Z kim ewa zanieczyściła krew? Z wielbłądem? 

 

Z Twojego linku -> Jedna z najbardziej niesamowitych interpretacji tej odmienności zakłada, że krew Rh- została wprowadzona do populacji przez obce organizmy. I nie chodzi tu o wirusy czy bakterie, ale o anioły lub kosmitów!

 

Chyba zagłębiliśmy się zbyt daleko.

 

Ja ogólnie wierze tylko w to co głosił Jezus, więc nie jestem ani ateistką , ani duchowo nie czuję się złączona z jakąkolwiek religią, bo gdzieś w podświadomości czuję, że te wszystkie religie są sfałszowane, sprzeczne z prawdą. Prowadzą do wojen i bestialstwa, poniżania kobiet, różnego rodzaju zboczeń jak np. pedofilia, która jest skutkiem celibatu

No nie wiem czy pedofilia jest skutkiem celibatu. Agencje towarzyskie oferują różne usługi, mimo to Ci ludzie wybierają inaczej.

Najbardziej śmieszy mnie jak ludzie modlą sie i klęczą, tylko po to by spełniać wole księdza, ale głupie owieczki nie próbują nawet zrozumieć prawdy.

To już fanatyzm, skutek wieloletniej indoktrynacji i ogromnej ignorancji tych ludzi. Dla mnie to trochę przykre. Żadna skrajność nie jest dobra, w moim odczuciu. 

Nawet nie umiem opisać swoich odczuć kiedy zobaczyłem jak rodzice bronili swego czasu księdza który kazał dzieciom zlizywać bitą pianę ze swoich kolan. Ręce opadają. Często nadal spotykam się z argumentem w temacie pedofilii w kościele, w którym fanatycy zarzucają, że księża to tylko mały procent, dużo więcej jest pedofilii wśród na przykład nauczycieli.

 

nie wiem sam już jak mam rozumieć tego typu argumenty. Kiedy ksiądz zgwałci dziecko, to okej zamiatamy sprawę pod dywan, nic się nie stało a kiedy zrobi to nauczyciel matematyki to już inna sytuacja...


  • 0

#25

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Najbardziej śmieszy mnie jak ludzie modlą sie i klęczą, tylko po to by spełniać wole księdza, ale głupie owieczki nie próbują nawet zrozumieć prawdy.

To już fanatyzm, skutek wieloletniej indoktrynacji i ogromnej ignorancji tych ludzi. Dla mnie to trochę przykre. Żadna skrajność nie jest dobra, w moim odczuciu. 

Nawet nie umiem opisać swoich odczuć kiedy zobaczyłem jak rodzice bronili swego czasu księdza który kazał dzieciom zlizywać bitą pianę ze swoich kolan. Ręce opadają. Często nadal spotykam się z argumentem w temacie pedofilii w kościele, w którym fanatycy zarzucają, że księża to tylko mały procent, dużo więcej jest pedofilii wśród na przykład nauczycieli.

Pedofil, kim by nie był i jakie by nim nie kierowały pobudki, jest pedofilem i kara dla niego powinna być długa i uciążliwa. Dodatkowo, w przypadku takich osób, jak nauczyciele czy księża itp. powinna być określana kara dodatkowa, za wykorzystywanie swojego stanowiska czy statusu do takich celów.





#26

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pedofil, kim by nie był i jakie by nim nie kierowały pobudki, jest pedofilem i kara dla niego powinna być długa i uciążliwa. Dodatkowo, w przypadku takich osób, jak nauczyciele czy księża itp. powinna być określana kara dodatkowa, za wykorzystywanie swojego stanowiska czy statusu do takich celów.

Owszem, uważam identycznie. Jednak wokół księży i kościoła istnieje jakaś ochronna bariera, bo nawet kiedy opowiadam znajomych o ujawnionych ostatnio przypadkach pedofilii o kościele w USA i w Niemczech, przypadkach liczonych w tysiącach molestowanych dzieci..nie wiedzę żadnego zainteresowania czy oburzenia tematem.
Ale to już dygresja. Chociaż temat bardzo ważny


  • 0

#27

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Prorocy, a konkretnie niejaki Daniel, prorokowali przyjście kogoś, kto uwolni Żydów spod obcych rządów. To była dla nich taka literatura "ku pokrzepieniu serc". Pomijam już drobny problem, iż nawet nie ma zbyt wiele dowodów na istnienie Jezusa-człowieka, a o jego boskości żaden historyk tamtych czasów nawet nie pisnął. Zresztą cały temat Jezusa omówiłem w filmiku parę tygodni temu, więc go tu wrzucam by wtrącić swoje kilka groszy i nabić sobie oglądalność. Nie ma za co...


  • 3



#28

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmierć Jezusa nie miała żadnego sensu,

 

 Nie zgodzę się z tym. Dla członków żydowskiej sekty, której guru był Jezus, ta śmierć była symbolem i ukoronowaniem jego nauk. Była tym wszystkim o czym nauczał.

 Czego dowodem jest dominacja chrześcijaństwa nad wszystkimi innymi religiami.


  • 0



#29

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czego dowodem jest dominacja chrześcijaństwa nad wszystkimi innymi religiami.

 

Religia jedynie czego dowodzi. To dominacja głupoty nad mądrością.


  • 0

#30

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 Nie zgodzę się z tym. Dla członków żydowskiej sekty, której guru był Jezus, ta śmierć była symbolem i ukoronowaniem jego nauk. Była tym wszystkim o czym nauczał.

 Czego dowodem jest dominacja chrześcijaństwa nad wszystkimi innymi religiami.

Jednak czy oni sami rozumieli tą śmierć? Czy po prostu była dla nich pasujących elementem układanki bez głębszego sensu?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych