Skocz do zawartości
Dziękujemy za udział w Złotych Szarakach -- kolejne informacje już niebawem!

Zdjęcie

Śmierć Maxa Spiersa


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5853
 • Tematów: 720
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Do Warszawy przyjechał propagator najbardziej skrajnych teorii spiskowych i w lipcu 2016 roku zmarł nagle z niewyjaśnionego powodu.

 

                                                          max-spiers-622x415.jpg

                                                          grafika/© Piotr Mańkowski

 

Pochodzący z Cantenbury Brytyjczyk Max Spiers, w młodości kumpel z ławy szkolnej Orlando Blooma, podczas licznych występów na konferencjach i kongresach opowiadał takie rzeczy, że nawet nam pospadały skarpetki ze stóp, gdy tego słuchaliśmy. Były to takie teorie, że nie ma najmniejszego sensu w nie wnikać ani nawet ich cytować.

 

                                                           pri_59175140.jpg

                                                           fot/google

 

Zagadkowa jest za to sama śmierć Spiersa i to nią warto się zająć, ponieważ do sprawy odniosły się już wszystkie możliwe brukowce, ale także BBC, i nie zdołały porządnie uporządkować faktów.

 

Spiers po raz pierwszy przyjechał do Polski w kwietniu 2016 roku zaproszony na II konferencję Projekt Ziemia. Zorganizowany w staromiejskim Domu Literatury przez Danutę Annę Sharmę event faktycznie się odbył 23 kwietnia. Na YouTube dostępne są filmiki pokazujące niektórych prelegentów, w tym Igora Witkowskiego, którego flagowa teoria mówi o powojennym życiu Hitlera w Argentynie. Wystąpienie Spiersa również zostało zarejestrowane.

 

Podczas niego, jak również kilku innych publicznych występów, Brytyjczyk sprawiał wrażenie nieobecnego. Jego oczy błądziły, a gesty i zachowanie sugerowały w najlepszych razie mocne przemęczenie. Ale nie wchodźmy w to nie mając wystarczających powodów, żeby sugerować, że być może był w tamtym czasie pod większym lub mniejszym wpływem narkotyków. Natomiast ich używanie w przeszłości przez syna wprost potwierdzała w wywiadzie udzielonym BBC Vanessa Bates, wskazując wręcz na heroinę. Nawiasem mówiąc, reporterki BBC przybywszy do Polski, szukały śladów po Spiersie w podwarszawskiej miejscowości.

 

To, co się dzieje później, pozostaje w sferze niepotwierdzonych wiadomości kolportowanych przez prasę tabloidową i obłąkańcze portale internetowe piszące o „super żołnierzach”. Brytyjczyk albo ponownie zjawił się w Polsce, albo w ogóle z niej nie wyjechał. Fakty są takie, że 16 lipca 2016 roku do konającego Spiersa zostaje wezwana karetka. Kobietą, która zadzwoniła po ambulans, była Monika Duval. Informacje na temat tej osoby można ustalić całkiem oficjalnie. Otóż jest ona właścicielką wydawnictwa New Media Concept wypuszczającego albumy o tematyce historycznej sprzedawane w kioskach i marketach.

 

Najbardziej znana seria to „Historia PRL” rozpisana na ponad 20 tomów. Obecnie wydawnictwo wydaje się być w fazie zwijania działalności, co można wywnioskować po jego znajdującej się w hibernacji stronie internetowej. Siedziba New Media Concept, czego można się dowiedzieć z KRS-u firmy, znajdowała się na warszawskiej Ochocie, w przestronnej willi na ulicy Altowej. Wydaje się ona zbyt duża jak na potrzeby skromnego wydawnictwa, przez co istnieje domniemanie, że to właśnie tam pomieszkiwał Max Spiers i na kanapie w tym domu zmarł.

 

Spiers znał Duval już w maju 2016 roku. Widać to na filmie z ich wspólnego występu w internetowej audycji pani Madlen Namro z Łodzi. Tematy opisywane przez tę pisarkę i publicystkę obejmują reptilianów oraz oczywiście światowe spiski. W każdym razie zarówno Spiers, jak i Duval wydawali się być w dobrej komitywie.

 

Szczegóły ich relacji miała wyjaśniać prokuratura, ale do dziś nie wiadomo, czy cokolwiek zdołała ustalić. Ciało 39-letniego Spiersa zostało przetransportowane do Anglii bez wykonania autopsji. Pochowano go na Cantenbury City Cemetery.

 

W zasadzie to wszystko jeśli chodzi o fakty. Całą resztę, zwłaszcza wzbudzające największe dreszcze wstawki o działającej na terenie Warszawy sekcie parającej się czarną magią, należy mocno trzymać na smyczy. Spiers swoją narzeczoną Sarah Adams, która wygłaszała podobne enuncjacje, poznał najwyraźniej podczas wcześniejszych konwentów parapsychologicznych, gdzie o Koperniku ani o Newtonie raczej nie dyskutowano. Przeważały tam tematy o przejmowaniu ludzkich ciał przez obce cywilizacje. Filmiki z kolejnych lat, już po śmierci Spiersa, wskazują, że Adams zwariowała do reszty.

 

Całe to środowisko napawa tyleż przerażeniem co odrazą. Zamiast badać zjawiska wymykające się klasycznej nauce, w czym samym nie ma nic zdrożnego, podążają na skróty i zasypują przestraszonych życiem ludzi setkami teorii, nad zgłębianiem których nie spędzili nawet jednego dnia. To smutna droga, bez konkretnego celu, gorsza niż same narkotyki.

 

logo_tunguska1.png


 • 5#2

niniwczyk.
 • Postów: 67
 • Tematów: 0
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Czarne, fusowate wymiociny podobne do kawy to nic innego jak objaw krwawienia z górnej części przewodu pokarmowego (np. w skutek wrzodu). Najprościej mówiąc to krew w wymiocinach tak je zabarwia.

 

i to jest właśnie najprostsze wyjaśnienie całej sprawy. Żylaki przełyku związane z marskością wątroby wykończonej przez "drugs, alcohol, and sex with women, m'kay?" #pdk Nagłe, chlustające wymioty zhemolizowaną i świeżą krwią związane z pęknięciem takiego żylaka to częsta przyczyna zgonu w tym mechanizmie. Nie jest to przyjemny widok dla pogotowia: mieszkanie wygląda, jakby ktoś w nim wybuchł.

 

https://www.wykop.pl...arl-tajemnicza/


Użytkownik niniwczyk edytował ten post 17.09.2018 - 04:44

 • 0

#3

Perseusz.
 • Postów: 75
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Całe to środowisko napawa tyleż przerażeniem co odrazą. Zamiast badać zjawiska wymykające się klasycznej nauce, w czym samym nie ma nic zdrożnego, podążają na skróty i zasypują przestraszonych życiem ludzi setkami teorii, nad zgłębianiem których nie spędzili nawet jednego dnia. To smutna droga, bez konkretnego celu, gorsza niż same narkotyki.

 

Myślę, że możemy tutaj śmiało wyróżnić parę rodzajów ludzi będących częścią tego ogólnie pojętego ,,środowiska'':

 

1. Zaciekawieni - ludzie interesujący się zjawiskami paranormalnymi w stopniu umiarkowanym, mający z tematem kontakt wręcz minimalny (artykuł prasowy, strona internetowa, znajomy), nie rozumiejący pełni problematyki, nie pogłębiający zbytnio swej wiedzy w temacie, ale też nie zamykający się na ewentualną możliwość bliższego poznania natury tych zjawisk w przyszłości. 

 

2. Nowicjusze - ludzie, którzy pogłębiają swoją wiedzę o zjawiskach paranormalnych przez czytanie książek, artykułów, blogów, stron internetowych, prowadzący dyskusję na dane tematy i ewentualnie posiadający własne doświadczenia (o ile jest to w danym temacie możliwe). 

 

3. Adepci - budulec środowiska myślący w kategoriach systemowych, weryfikujący swoją wiarę z nauką czy religią (na różne sposoby i z różnym skutkiem), biorący udział w spotkaniach, konferencjach, będący stałymi bywalcami for dyskusyjnych, czytelnikami książek o tej tematyce, od lat aktywnie biorący udział w rozwoju swej grupy, nauczeni już w pewnym stopniu weryfikować informacje wewnątrz samego środowiska np. poprzez odrzucanie tematów, które są jawną prowokacją albo wymysłem.

 

4. Naukowcy - część środowiska sceptycznie nastawiona do natury zjawisk paranormalnych, weryfikująca wiele kłamliwych twierdzeń czy teorii (przykład z naszego portalu - wielokrotna weryfikacja Zeitgeista np. poprzez podkreślenie każdego kłamstwa na temat inspiracji, jakie rzekomo czerpali autorzy Biblii z mitologii greckiej, egipskiej, sumeryjskiej czy hinduskiej).

 

4. Biznesmeni - osoby czerpiące pokaźne profity finansowe z prowadzenia wykładów, pisania książek, posiadania swoich kanałów na Youtube, z kryptoreklamy i tym podobnych działalności, których dzielimy na:

a) Biznesmeni idealiści - osoby czerpiące z tego korzyści finansowe przy jednoczesnym robieniu tego dla wyższej idei, biorącej się z głębokiej wiary w zjawiska nadprzyrodzone.

 

b) Biznesmeni Złotego Cielca - osoby czerpiące z tego korzyści finansowe przy jednoczesnym braku jakiekolwiek wiary czy idei, które doskonale wiedzą, że bycie ,,naukowcami'' (nawet takimi piszącymi książki obalające teorie spiskowe) nie przyniesie im równie pokaźnych profitów, co tworzenie setek kolejnych teorii, pisanie nierealnych historii i sprzedawania każdego tytułu czy wykładu poprzez powodowanie u czytelników czy słuchaczy coraz to większego szoku powodowanego odkrywaniem kolejnej ,,Tajemnicy wszystkich tajemnic'' albo ,,Ostatecznego spisku dziejowego''.

 

5. Sekciarze - nie w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale raczej ogólnie pojmowani aktywni ,,ezoteryści'' uważający się (identycznie jak kiedyś marksiści i wielu im podobnych ,,oświeconych wolnomyślicieli'' zaiste myślących momentami nadzwyczaj wolno) za jedynych ludzi, którym objawiono Największą Prawdę, gardzący przez to wszystkimi, którzy nie wiedzą tego co oni, do tego stopnia zachłyśnięci swoją oryginalnością i elitarnością, iż wyłącznie dla niej gotowi są tworzyć Kościół Szatana, odprawiać ceremonie otwierania portali międzywymiarowych pod piramidami, tańczyć w rytm bębnów po zażyciu ekstazy albo urządzający parodie przedchrześcijańskich wierzeń w plenerze, będące zakamuflowanym pretekstem do orgii seksualnej i alkoholowej. 


Użytkownik Perseusz edytował ten post 17.09.2018 - 15:21

 • 1#4

asbiel.
 • Postów: 394
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Całe to środowisko napawa tyleż przerażeniem co odrazą. Zamiast badać zjawiska wymykające się klasycznej nauce, w czym samym nie ma nic zdrożnego, podążają na skróty i zasypują przestraszonych życiem ludzi setkami teorii, nad zgłębianiem których nie spędzili nawet jednego dnia. To smutna droga, bez konkretnego celu, gorsza niż same narkotyki.

 

Ale to jest w ogóle prowokacyjne zakończenie. Wole myśleć, że obce cywilizacje wykorzystują nas jak chomiki niż klęczeć jak debil do niczego.


 • 0

#5

Anunnaki.
 • Postów: 540
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czy krwawienie z ust nie może być objawem podania jakiejś trucizny?


 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u