Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy nastały czasy, w których można zakłamać cały internet?


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jeszcze do niedawna wydawało się, że w internecie nic nie ginie, ale teraz większość ludzi przegląda wszystko online i prawie nikt nie ściąga plików na swój komputer.

W teledysku End Game Taylor Swift w 0:33 trzyma nóż ofiarny, pojawia się on na ułamek sekundy. Wydaje mi się, że ten moment został zmieniony w całym internecie, ponieważ wiekszość udostępnień tego teledysku to linki do youtube a ten może dowolnie kształtować swoje pliki.

Zapewne zaginięcie tego fragmentu nie jest tragedią ale pokazuje tendencje do skupiania w internecie całej informacji w korporacjach, którymi łatwo jest manipulować.
Zwykli ludzie przestają zaśmiecać swoje komputery filmami, muzyką, czy wiadomościami dlatego wszystko pozostaje w sieci. Jedyny problem to zebrać informacje w miejscach podległych tak by dostęp do źródeł był możliwy wyłącznie poprzez linkowanie.
Jeśli dodać to tego miliony troli będących za lub przeciw a nawet za i przeciw. To współczesny internet zaczyna bardzo tracić na wiarygodności.


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz pytanie - nóż pojawia się "na ułamek sekundy" w oryginale i teraz zniknął, czy może tobie się wydawało?


  • 0



#3

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nóż nie jest tu najważniejszy, chodzi o manipulowanie informacją poprzez skupienie jej we władzy podmiotów zależnych - wielkich korporacji.

______________________________________________________

 

Notabene sam nóż odnalazłem.

0098fc84415b8a71.jpg


Użytkownik ppp edytował ten post 09.09.2018 - 15:58

  • 0

#4

Napatencie.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Internet jest kontrolowany, pliki które były 10 lat temu a mam tu na myśli grafikę, muzykę czy portale internetowe w dużej części nie istnieją już w sieci . 


Użytkownik TheToxic edytował ten post 09.09.2018 - 19:19

  • 0

#5

Sebastian111.
  • Postów: 18
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo dziwny temat...


  • 0

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pepe:

 

... wiekszość udostępnień tego teledysku to linki do youtube a ten może dowolnie kształtować swoje pliki.

Swoje pliki tak, cudze nie. Daj linka do punktu regulaminu (albo zacytuj), który mówi o tym, że może tak robić. Czytasz jakieś bzdury na dziwnych portalach i później je wypisujesz tutaj. Sprawdzaj swoje informacje, bo będziesz traktowany jak zwykły troll.

 

Natomiast ten punkt regulaminu mówi o czymś zupełnie innym niż Ty sugerujesz:

 

7.8 W momencie powzięcia wiadomości o każdym potencjalnym naruszeniu niniejszych Warunków YouTube zastrzega sobie prawo (choć na YouTube nie będzie spoczywał obowiązek), swobodnego i nie obwarowanego koniecznością uprzedniego zawiadomienia, decydowania, czy Treści spełniają wymagania stawiane w niniejszych Warunkach zgłaszanym treściom oraz może usunąć Treści i/lub uniemożliwić użytkownikowi zamieszczanie Treści naruszających niniejsze Warunki.





#7

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe masz zainteresowania. Szukać odpowiedzi na rzekomy spisek światowy w mainstreamowych teledyskach muzycznych udostępnianych on-line. Mając taką niszę faktycznie można odkryć w swojej głowie głęboko zakorzenione paranoje.


  • 0

#8

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ostatnio ta paranoja przeradza się w epidemie.

https://www.politico...chnology-811132

 

Zapewne Trump rzuca oskarżenia trochę na wyrost, ale sam problem jest bardzo poważny. Dotyczy kreowania rzeczywistości politycznej, społecznej, gospodarczej poprzez media społecznościowe i wielkie portale, Doskonale ten porblem wyczuł Putin i założył bractwo troli. Również sprzedaż internetowa jest napędzana przez płatne opinie klientów. Giełdy, nastroje społeczeństwa, preferencje partyjne - siła internetu jest ogromna.

Dochodzimy do punktu gdzie działania "ciemnych sił" pozwalają zafałszować fakty w całym internecie. Czyli prawdziwe dane przepadają a ich odszukanie staje się niemożliwe.

 

Ja cały czas upieram się przy przypadku  Stephena Hawkinga. W 100% widziełem na poważnym portalu, zapewne była to jakaś duża gazeta, ogłoszenie w którym Hawking proponował 1 000 000 000 $ za ciało i duszę dawcy. Ogłoszenie to przepadło po kilku dniach i jest nie do odzyskania.


  • 0

#9

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja cały czas upieram się przy przypadku  Stephena Hawkinga. W 100% widziełem na poważnym portalu, zapewne była to jakaś duża gazeta, ogłoszenie w którym Hawking proponował 1 000 000 000 $ za ciało i duszę dawcy. Ogłoszenie to przepadło po kilku dniach i jest nie do odzyskania.

 

Jego majątek nie przekraczał 20 milionów dolarów. A Ty mówisz o miliardzie. Steve Jobs miał w skarbcu Apple Inc 100 miliardów dolarów żywej kasy na paletach w magazynie. I co? Umarł jak każdy, na raka.


  • 0

#10

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jakieś odpryski jeszcze są do odszukania:

 

https://aweita.larep...en-muera-por-el

 

https://www.taringa....era-por-el.html


  • 0

#11

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W dziwne rzeczy wierzysz @Pepe. Tak jak czytam Twoje posty to mam wrażenie, że włączasz mikser, wrzucasz do niego różne teorie i co wyjdzie to piszesz tutaj. Taki koktajl nie zawsze wychodzi dobrze, szukasz bóg wie czego w bóg wie czym. Możesz napisać czym się kierujesz?



#12

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Doświadczeniem realnym.


  • 0

#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jest również nierealne?





#14

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Są jeszcze realne, które nie mieszczą się w głowie. 


  • 0

#15

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakieś odpryski jeszcze są do odszukania:

 

https://aweita.larep...en-muera-por-el

 

https://www.taringa....era-por-el.html

 

Fake news. W dodatku na odbiorców hiszpańskich. Jakieś tabloidy to dały i jest to powielane by ruch się kręcił. Akurat jestem zdania, że ludzie hiszpańsko-języczni mają dziwne zwidy i wierzenia.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych