Skocz do zawartości
Zdjęcie

Duchy w parkach rozrywki

duchy lunapark park rozrywki

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kazuhaki.
 • Postów: 588
 • Tematów: 176
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wakacje to czas relaksu i zabawy. Miejscowości letniskowe proponują mnóstwo atrakcji. Często jedną z nich jest wesołe miasteczko. Trudno wyobrazić sobie miejsce mniej straszne niż lunapark. Jednak istnieje wiele opowieści o nawiedzonych gabinetach luster, kolejkach strachu i cyrkowych klownach. Ile prawdy jest w tych doniesieniach? Czy możliwe jest, żeby miejsce pełne radości i śmiechu budziło strach i przerażenie?

 

28233493042190666066.jpg

 

Park rozrywki w miejscowości Lake Shawnee w stanie Virginia funkcjonował od 1926 roku. Miał zapewniać relaks i zabawę mieszkającym w okolicy robotnikom. Jednak w 1966 roku, po tragicznej śmierci dwójki dzieci, lunapark zamknięto. Już wtedy krążyły plotki o tym, że miejsce to jest nawiedzone.

 

Teren, na którym zbudowano park rozrywki miał krwawą historię. Ziemie te zamieszkiwali Indianie. W 1783 roku doszło do walki pomiędzy nimi a europejskimi osadnikami. Podobno Indianie zabili syna jednego z osadników, Mitchella Clay’a. Wywiązała się bójka, w której zginęło drugie dziecko farmera - córka Tabitha. Najstarszy syn został porwany i spalony na stosie. Oszalały z rozpaczy ojciec zabił kilku Indian, w tym również dzieci.

 

Wiele lat po tych wydarzeniach ziemię kupił Conley T. Snidow. Zdecydował, że w tym miejscu powstanie park rozrywki. Nie podejrzewał jednak, że będzie on nawiedzany przez duchy zamordowanych dzieci. Huśtawki same się bujały, a karuzele kręciły. Słychać było tajemnicze skrzypienie, płacz i krzyki, a czasem śmiech i odgłosy zabawy dzieci. Niektórzy mówili o tym, że w nocy słychać tam dźwięki bębnów i rytualne śpiewanie. Widywano ducha dziewczynki w białej sukience poplamionej krwią. Widywano tu tajemnicze postaci - często Indian. Na terenie parku zginęła dwójka dzieci. Dziewczynka została zabita przez ciężarówkę, która wjechała w karuzelę, a niedługo po tym wydarzeniu mały chłopiec utopił się w parkowych stawie. Wtedy podjęto decyzję o zakończeniu działalności lunaparku.

 

Lake Shawnee Park cieszy się sławą jednego z najbardziej nawiedzonych miejsc w Ameryce. Obecny właściciel tego miejsca planował podzielenie terenu na małe działki i sprzedanie go. Jednak jego sława przyciąga łowców duchów i amatorów mocnych wrażeń. Dlatego też przez tydzień poprzedzający Halloween park otwarty jest dla zwiedzających. Często zdarza się, że turyści chcą nocować na jego terenie. Wielu z nich uciekało w nocy z tego miejsca. Podczas prac archeologicznych na terenie lunaparku odnaleziono trzynaście szkieletów. Podobno może być ich tam dużo więcej.

 

Wesołe miasteczko w Lake Shawnee nie jest jedynym nawiedzonym obiektem tego typu. Chociaż obecnie trudno dostać się do leżącego w pobliżu Czarnobyla miasta-widma Prypeć, to osoby, którym to się udało, donoszą o opuszczonym lunaparku w tej miejscowości. Nawet jeśli nie wierzy się w duchy, przerażenie budzi sama sceneria porzuconych karuzel. Jednak amatorzy mocnych wrażeń twierdzą, że wesołe miasteczko jest nawiedzone. Widuje się tu dziwne cienie, a czasem nawet tajemnicze postaci. Słychać szepty i śmiech bawiących się dzieci. To miejsce również jest celem wypraw poszukiwaczy duchów.

 

Park Okpo Land w Korei dział od początku lat 80. XX wieku do 1999 roku. Nazywano go Parkiem Śmierci. Zamknięto go po tym, jak na jego terenie zginęły dwie osoby. Pierwszą z nich była młoda kobieta, której śmierć zatuszowano, a drugą mała dziewczynka, która poniosła śmierć w kolejce z wagonikami w kształcie kaczek. Po drugim wypadku właściciel parku uciekł, a lunapark zakończył działalność. Od tamtej pory Okpo Land stało się miejscem wycieczek dla miłośników mocnych wrażeń. Podobno w nocy słychać tam głosy dochodzące ze śmiercionośnej kolejki. Według niektórych świadków widywano tam ducha młodej kobiety.

 

Nawiedzone mogą być nie tylko wesołe miasteczka, ale także cyrki. Jednym z nich jest Gandini’s Circus w Edmond w stanie Oklahoma. Mało o nim wiadomo. Plotki głoszą, że funkcjonował w latach 1900-1930. Podobno wyruszył w trasę i nigdy nie powrócił. Na zajmowanym przez cyrkowców terenie zostało ok. pięciu cyrkowych przyczep, zrujnowane budynki gospodarcze, klatki dla zwierząt, przyrządy do ćwiczeń. Słychać tu dźwięki ćwiczeń cyrkowych oraz pokrzykiwania akrobatów i treserów.

 

W 1944 roku w Hartfort (stan Connecticut) występował cyrk Ringling Brothers and Barnum & Bailey. W namiocie zgromadziło się ponad siedem tysięcy osób. Wkrótce po rozpoczęciu przedstawienia wybuchł pożar. Na przerażoną publiczność spadła uszczelniana woskiem parafinowym płachta namiotu. To podsyciło ogień. W pożarze zginęło 168 osób, a ok. 600 zostało rannych. Najbardziej znaną ofiarą tej tragedii jest mała dziewczynka w białej sukience. Jej tożsamość udało się ustalić dopiero w 1991 roku. Była to Eleanor Cook, ówczesne media nazywały ją “Małą Miss 1565”. W miejscu pożaru stoi dziś pomnik. Wielu badaczy zjawisk paranormalnych twierdzi, że teren, na którym stał cyrk, jest nawiedzony. Dźwięczą tu krzyki i płacz. Niektórzy mówią o tym, że słychać też odgłosy wydawane przez przerażone zwierzęta cyrkowe. Wiele kontrowersji budzą także zdjęcia zrobione w czasie pożaru. Nienaturalny spokój niektórych z uwiecznionych na nich osób budzi niepokój. Istnieją teorie o widocznych na zdjęciach duchach. Uważni badacze dopatrują się również mrocznych duchów wyłaniających się z dymu.

 

Wielu osobom cyrkowy klaun nie kojarzy się dobrze. Postać, która miała rozśmieszać, obecnie najczęściej budzi niepokój, a nawet przerażenie. Chorobliwy lęk przed klaunami nazywa się koulrofobia. Złą sławę przebierańcy zawdzięczają seryjnemu mordercy Johnowi Waynowi Gacy, który zbliżał się do dzieci w kolorowym przebraniu. Motyw klauna wykorzystywało wielu twórców horrorów, w tym sam Stephen King, który stworzył budzącą przerażenie postać Pennywise'a. Rok temu policja w brytyjskim mieście Northampton została zasypana zgłoszeniami dotyczącymi pojawiającego się na ulicach miasta klowna.

 

Wesołe miasteczka i cyrki stworzono, by dostarczać rozrywki. Niestety, często okazuje się, że to, co miało bawić, przeraża. Zmieniły się również kanony zabawy. Niegdyś cyrki oferowały tzw. freak show, dziś imponujące pokazy akrobatów i kaskaderów. Budzące niegdyś sensację koło Feerisa, dziś nie robi już na nikim wrażenia. Mimo tych zmian, ta forma zabawy ma w sobie coś magicznego. Namioty cyrkowe i karuzele budzą w nas wspomnienia i sprawiają, że znów możemy, chociaż na chwilę, poczuć się małymi dziećmi.

 

źródło: Onet.pl

 

 


 • 4#2

Azam Ali.
 • Postów: 20
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wielu osobom cyrkowy klaun nie kojarzy się dobrze. Postać, która miała rozśmieszać, obecnie najczęściej budzi niepokój, a nawet przerażenie. Chorobliwy lęk przed klaunami nazywa się koulrofobia. Złą sławę przebierańcy zawdzięczają seryjnemu mordercy Johnowi Waynowi Gacy, który zbliżał się do dzieci w kolorowym przebraniu. Motyw klauna wykorzystywało wielu twórców horrorów (...)

 

 

Klauny potrafią budzić niepokój, to chyba ten nienaturalny wygląd i zachowanie wzbudza w wielu ludziach podświadomy strach. Pamiętam, że gdy byłam mała i byłam z mamą w cyrku, pierwszy raz w życiu widziałam klaunów i bałam się. A nie znałam wtedy jeszcze żadnych wytworów popkultury ani historii faktycznych o złych czy demonicznych klaunach, więc nie miało to na mnie raczej wpływu. To jest zatem chyba pierwotny lęk, a popkultura tylko na tym strachu u sporej części osób żeruje :P

 

A co do nawiedzonego wesołego miasteczka- całkiem niezły motyw :D takie pomieszanie konwencji... Miejsce radości i beztroskiej zabawy, w którego zakamarkach czai się mrok i zło... :D


Park Okpo Land w Korei dział od początku lat 80. XX wieku do 1999 roku. Nazywano go Parkiem Śmierci. Zamknięto go po tym, jak na jego terenie zginęły dwie osoby. Pierwszą z nich była młoda kobieta, której śmierć zatuszowano, a drugą mała dziewczynka, która poniosła śmierć w kolejce z wagonikami w kształcie kaczek.

 

kiedyś czytałam o przypadku kobiety, która miała jechać rollercoasterem i dostała paniki, chyba też zwróciła uwagę obsłudze, że coś nie tak z jej zapięciem, ale obsługa ją uspokoiła, że wszystko jest w porządku, w końcu zdecydowała się jechać i... wypadła, zabiła się na miejscu, bo okazało się, że zapięcie się zepsuło i otworzyło w trakcie jazdy. To realna historia. Rzadko, ale jednak na świecie zdarzają się tragiczne wypadki w takich miejscach z powodu zaniedbań, awarii sprzętu itp. i to może prowokować wiele historii o nawiedzonych miasteczkach...


Użytkownik Azam Ali edytował ten post 10.02.2015 - 20:24

 • 0

#3

Kazuhaki.
 • Postów: 588
 • Tematów: 176
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kiedyś czytałam o przypadku kobiety, która miała jechać rollercoasterem i dostała paniki, chyba też zwróciła uwagę obsłudze, że coś nie tak z jej zapięciem, ale obsługa ją uspokoiła, że wszystko jest w porządku, w końcu zdecydowała się jechać i... wypadła, zabiła się na miejscu, bo okazało się, że zapięcie się zepsuło i otworzyło w trakcie jazdy. To realna historia. Rzadko, ale jednak na świecie zdarzają się tragiczne wypadki w takich miejscach z powodu zaniedbań, awarii sprzętu itp. i to może prowokować wiele historii o nawiedzonych miasteczkach...

 

Czy nie pomyliło Ci się przypadkiem z trzecią częścią "Oszukać Przeznaczenie"?


 • 0#4

TheToxic.

  Faber est quisque suae fortunae

 • Postów: 1459
 • Tematów: 56
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Up

 

Chciałam właśnie dodać temat ale widzę, że istnieje to odniosę się do wypadku na rollercoasterze, który miał miejsce w 2013 roku.

 

Wstrząsająca historia z parku rozrywki w Arlington w Teksasie. Kobieta wypadła z wagonika kolejki górskiej i runęła w dół. Jej śmierć widziały syn i córka!

Śmiertelny wypadek miał miejsce w piątek na terenie parku rozrywki Six Flags Over Texas w Arlington. Potwierdziła to jego rzeczniczka Sharon Parker, jednak nie powiedziała jak kobieta zginęła – donosi bild.de.

 

Carmen Brown, która była naocznym świadkiem zdarzenia opowiada, jak kobieta spadła z rollercoastera. – „Kiedy wagoniki poszły w górę, otworzył się pas bezpieczeństwa ta kobieta wyleciała i uderzyła o ziemię” – opowiadała roztrzęsiona kobieta. – „Słyszeliśmy jej krzyk”. Zdaniem Brown kobieta, która wypadła z kolejki, siedziała obok syna. – On musiał widzieć jej śmiertelny wypadek!

 

Ofiara miała wypaść z wagoniku, kiedy ten zjechał już w dół i pokonywał z ogromną prędkością ostry zakręt. Tak relacjonuje to jedna z amerykańskich stacji TV FILM

 


Użytkownik TheToxic edytował ten post 23.01.2017 - 12:45
#5

pishor.

  sceptyczny zwolennik

 • Postów: 4740
 • Tematów: 275
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Toxic - a gdzie w tej Twojej historii duchy?

Bo, wygląda to na tragiczny wypadek, których dość dużo, niestety, zdarza się w tego typu miejscach.


 • 0#6

TheToxic.

  Faber est quisque suae fortunae

 • Postów: 1459
 • Tematów: 56
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Up

Odniosłam się do postu Azam Ali która wspomniała o wypadku w parku rozrywki. Kazuhaki myślał, że to zdarzenie z filmu więc znalazłam artykuł i go zapodałam dla rozwiania błędnych skojarzeń.

 

Yongma Land – opuszczony lunapark w Seulu

 

Yongma Land (용마랜드) to opuszczony lunapark, który znajduje się w północno-wschodniej części Seulu. Uruchomiony w 1983 roku ostatecznie upadł w 2011 roku. Trudno się dziwić, gdyż wielkie plastikowe smerfy, dżiny i bujające się samoloty na żeton to rozrywka głęboko związana z poprzednią dekadą.

 

Jest coś dziwnie niepokojącego w dotkniętych czasem plastikowych figurach, popularnych postaciach z bajek i pop-kultury. Czy nie miały być nieśmiertelne? Kiedyś bawiły a dziś? Gdy powiedziałem moim znajomym, że wybieram się do Yongma Land usłyszałem, że miejsce uważane jest powszechnie za nawiedzone. Według plotek park tak naprawdę miał zostać zamknięty z powodu wypadku na przestarzałej karuzeli w wyniku którego zginęła dziewczynka. Oczywiście dziś jej duch błąka się po lunaparku. Tak, Azjaci naprawdę uwielbiają opowieści o duchach dziewczynek.

 

jz9yq1.jpg

 

Właśnie ze względu na tę atmosferę, znaną dobrze łowcom opuszczonych miejsc, park otrzymał nowe życie. Dziś jest popularnym miejscem schadzek. Często staje się miejscem akcji filmów, dram i teledysków. Lunapark pojawia się m.in. w filmie Cel (2014, reż. Yoon Hong-seung)

 

Od stacji Mangu (Linia metra nr. 1) do parku idzie się ok. 15 minut. Ochroniarz obiektu pobiera opłatę za wejście w wysokości 5000 KRW (ok. 5$).

 

źródło

 

#7

Nick.
 • Postów: 1455
 • Tematów: 723
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

867ae6e100140205.jpg

Prypeć (Ukraina)

 

Lunaparki i parki rozrywki większości ludziom kojarzą się z kolorowymi urządzeniami, gwarem ludzi i śmiechem bawiących się dzieci. Są jednak na świecie miejsca gdzie zapach waty cukrowej i widok uśmiechu na twarzach ludzi stały się już przeszłością, a same parki rozrywki mają z nią już niewiele wspólnego. Czas zatrzymał się tutaj w miejscu, skrywając często mroczne tajemnice. Niekiedy zdarza się, że do dzisiaj nie są jasne przyczyny zamknięcia takich miejsc.

 

Poniżej przedstawiamy Wam bogato ilustrowany zbiór najciekawszych historii opuszczonych lunaparków.

 

Prypeć (Ukraina)

 

Najbardziej znanym tego typu miejscem jest opuszczony lunapark znajdujący się w ukraińskiej miejscowości Prypeć nieopodal elektrowni atomowej w Czernobylu. Lunapark ten nigdy nie dał nikomu radości, ponieważ nigdy nie został otwarty. Jego uruchomienie miało nastąpić 27 kwietnia. Sama katastrofa reaktora 4 w Czernobylskiej elektrowni, w wyniku której ówczesna władza i wojsko podjęły decyzje o ewakuacji mieszkańców Prypeci, nastąpiła dzień wcześniej, czyli 26 kwietnia.

 

Choć niewielki, budzi ogromny lęk i niepokój na tle opuszczonego miasta. Dodatkowo sporo emocji rodzi fakt, że na terenie lunaparku dozymetry pokazujące promieniowanie radioaktywne wykazują większe wartości niż na pozostałym terenie miasta.

 

Obecnie jest jednym z głównych punktów wycieczek organizowanych po opuszczonym mieście. Stał się również częstą areną walk w grach komputerowych.

 

ff17231ae72ea13d.jpg

 

535c86622ebee4c6.jpg

 

cdb857d9a011d932.jpg

 

 

Spreepark – Berlin (Niemcy)

 

Spreepark w Berlinie otwarto w 1969 roku. Była to główna atrakcja dla mieszkańców wschodniego Berlina. W pierwszych latach działalności park odwiedzało nawet 1,7 miliona ludzi. Po upadku Muru Berlińskiego, mieszkańcom ze wschodu otworzyła się droga do nowych, nieznanych wcześniej rozrywek oraz do nowych, lepszych parków rozrywki.

 

Spreepark coraz gorzej radził sobie w warunkach silnej konkurencji i ostatecznie został zamknięty w 2001 roku. Jego właściciel Norbert Witte postanowił zabrać urządzenia w najlepszym stanie technicznym i wyjechać do Peru. Po nieudanej próbie reaktywacji lunaparku w mieście Lima,

 

Witte postanowił zająć się bardziej dochodowym zajęciem – handlem narkotykami. Wpadł w 2004 roku podczas próby przemytu do Niemiec kokainy wartej 21 milionów euro. Celnicy zainteresowali się wtedy Latającym Dywanem – jednym z urządzeń, którym wjeżdżał wtedy Witte. Resztki Spreeparku stoją do dzisiaj. Ciekawostką jest fakt, że strona internetowa parku nadal działa: http://www.spreepark.de/index1.htm

 

ca69bfe9046d31a8.jpg

 

10a44772a55201a6.jpg

 

3e7dd310b0751583.jpg

 

 

 

267374a3857e6d15.jpg

 

 

9d77667a3b40a6c7.jpg

 

a0ba0dd366b17c5d.jpg

 

f40f9b21b3107c49.jpg

 

5c6826544217ca2c.jpg

 

45d46c02353aa693.jpg

 

c248712f3a279657.jpg

 

97896c3fc4e9235e.jpg

 

80601c8584f74ff8.jpg

 

92a1e4531f49fd54.jpg

 

7d6a3d8face86608.jpg

 

 

 

 

Camelot Theme Park – Lancashire (Anglia)

 

Camelot Theme Park został otwarty w 1983 roku i był parkiem tematycznym poświęconym legendzie Camelot, Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu. Zamknięcie nastąpiło w listopadzie 2012 roku. Przyczyną była słaba frekwencja odwiedzających. Park stoi do dnia dzisiejszego.

 

957fdddcf1f04106.jpg

 

 

f8153c513c80d200.jpg

 

ce6d54d855115e49.jpg

 

847ec40d99351640.jpg

 

bb0999e029ef1940.jpg

 

15e85c5ede505993.jpg

 

7be69057789b65ca.jpg

 

4bb02330fef635b2.jpg

 

ddd62abf457fae6e.jpg

 

02eff3467e726db7.jpg

 

05d0f102e7cd5516.jpg

 

 

Nara Dreamland – Nara (Japonia)

 

Park rozrywki Nara Dreamland został otwarty w 1961 roku i miał być dokładną kopią Disneylandu z Kalifornii. Park posiadał taki sam zamek przy wejściu, takie same budynki, a nawet takie same atrakcje. Zamknięcie nastąpiło 31 sierpnia 2006 roku. Nara Dreamland przegrała walkę o klienta z Tokio Disney Resort.

 

 

a15000b65aeede3c.jpg

 

 

d7d72f0b15fbd6dc.jpg

 

 

Okpo Land – wyspa Geoje (Korea Południowa)

 

Data otwarcia Okpo Land jest zupełnie nieznana. Podobnie też jak przyczyna jego zamknięcia. Szacuje się, że Park nie ma więcej niż 20 lat. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną jego zamknięcia były dwa śmiertelne wypadki. W pierwszym przypadku nieznana jest tożsamość ofiary. Władza podobnie jak właściciele mocno starali się zatuszować sprawę.

 

O tragedii poinformowały jedynie lokalne media. Drugiego śmiertelnego wypadku nie udało się już ukryć. Dzień po wypadku właściciel uciekł i do dzisiaj nie został zatrzymany. Władze po kilku dniach podjęły decyzję o zamknięciu Okpo Land. Rodzice dziewczynki nigdy nie zaznali sprawiedliwości za śmierć ich dziecka.

 

 

e3e294652bd1782f.jpg

 

 

01a08911b30b9f0f.jpg

 

 

Takakanonuma – Fukishima (Japonia)

 

Wybudowany w 1973 roku park działał zaledwie przez 2 lata. Po tym czasie nastąpiło pierwsze jego zamknięcie. Jedni twierdzą, że przyczyną były liczne wypadki śmiertelne na karuzelach. Inni natomiast uważają, że przyczyny zamknięcia należy szukać gdzie indziej.

 

Po krótki czasie w parku pojawił się nowy inwestor, który chciał tchnąć ducha rozrywki w opuszczone miejsce. Po licznych inwestycjach park ponownie otwarto w 1986 roku. Chętnych do zabawy jednak brakowało i park powoli plajtował. Drugie i zarazem ostatnie zamknięcie nastąpiło w 1999 roku. Park Takakanonuma nie poradził sobie z konkurencją w postaci Tokio Disneyland, który odebrał mu zdecydowaną większość klientów.

 

 

842969a551f4c2f9.jpg

 

 

eef5c79ca4e6798b.jpg

 

 

f8ad47b253dea942.jpg

 

 

Gulliver’s Kingdom – góra Fuji (Japonia)

 

Gulliver’s Kingdom jest to park tematyczny poświęcony powieści Jonathana Swifta – Gulliver. Otwarcie nastąpiło w 1997, natomiast zamknięcie w 2007 roku. Park od samego początku borykał się z problemami finansowymi. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną upadku tego parku było sąsiedztwo tzw. Lasu samobójców.

 

Jest to miejsce gdzie odnotowano największą w Japonii ilość samobójstw. Ponadto w pobliskiej wsi mieli siedzibę zamachowcy, którzy w 1995 roku dokonali w Tokio zamachów terrorystycznych przy użyciu gazu o nazwie Sarin. Strach ludzi przed tymi dwoma miejscami spowodował niską frekwencję odwiedzających park.

 

 

bc98710971a9e8da.jpg

 

 

c5664e1354cfb3d6.jpg

 

 

Jazzland – Nowy Orlean (USA)

 

Jazzland w Nowym Orleanie został otwarty w 2000 roku i był jednym z parków rozrywki należących do firmy Six Flags. Był to potężny park rozrywki, zawierający liczne urządzenia dla dzieci i młodzieży. W 2005 roku pracownicy podobnie jak mieszkańcy Nowego Orleanu otrzymali nakaz ewakuacji z powodu zbliżającego się huraganu Katrina.

 

Park rozrywki wybudowany został w niecce terenowej, co spowodowało, że po przejściu huraganu cały teren znajdował się kilka metrów pod wodą. Słona morska woda, w ciągu miesiąca, doprowadziła do całkowitego zniszczenia wszystkich urządzeń znajdujących się w parku. Zarząd Six Flags podjął decyzję o remoncie i przeniesieniu w inne miejsce jednego rollercoastera o nazwie Barman (obecnie Goliat). Pozostałe karuzele, że względu na rdzę i fatalny stan techniczny porzucono. W 2013 roku podjęto decyzję o całkowitym zburzeniu Jazzlandu.

 

 

57bef2103ca75343.jpg

 

 

830b5d81fc93d980.jpg

 

 

b6f3c2c3c2615559.jpg

 

 

Joyland – Wichita, Kansas (USA)

 

Joyland powstał w 1933 roku i był prowadzony przez rodzinę Ottaway. Park posiadał wiele urządzeń rozrywkowych, przejażdżki wodne oraz rollercoaster Nightmare. Niestety park stał się ofiarą młodzieńczych wybryków i licznych aktów wandalizmu. Park ostatecznie zamknięto w 2006 roku, że względów ekonomicznych, wynikających z konieczności ciągłych napraw i remontów dokonywanych na zdewastowanych karuzelach.

 

 

d8fdaf553568a080.jpg

 

 

2c1daed0af1a3b33.jpg

 

 

Chippewa Lake Park – Medina, Ohio (UsA)

 

Chippewa Lake Park został otwarty w 1878 roku. Zamknięcie nastąpiło po stu latach działalności, w 1978 roku. Park był ulubionym miejscem reżyserów i ekip filmowych, kręcących różne filmy grozy. Po 30 latach od jego zamknięcia władze podjęły decyzję o jego zburzeniu.

 

 

b92dd2d0986fe356.jpg

 

 

c624ac0edccac6b0.jpg

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z artykułu

źródło


Użytkownik Nick edytował ten post 01.09.2018 - 23:33

 • 0#8

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5112
 • Tematów: 674
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 23
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten z Prypeci zwiedzałem w różnych konfiguracjach i detalach w S.T.A.L.K.E.R.'ze, gdzie za każdym razem robił niesamowite wrażenie. Tam czas stanął w miejscu dosłownie, co jest zauważalne na zdjęciach z tego obszaru.

W grze oddano wiele istotnych szczegółów, co potęguje takie odczucia.


 • 0


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duchy, lunapark, park, rozrywki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u