Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zbrodnie nazistowskich lekarzy.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
62 odpowiedzi w tym temacie

#46

no_user.
  • Postów: 78
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żal mi zwierzat, ale nigdy nie będę ich stawiać wyżej, czy na równi z ludźmi.


A chimera człowieka i zwierzęcia, jeśli szalona genetyka takie stworzy, gdzie sie będzie plasować?

Na marginesie: gdy lekarze zabijają, wszyscy ich potępiają (ja również), ale jeśli przychodzi dyskutować o eutanazji, to niby kto ma jej dokonywać? Lekarze? Miejmy nadzieję, że nie pod przymusem, chociaż kto wie, jakich czasów przyjdzie nam jeszcze dożyć.
  • 0

#47

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem po co ktoś miałby tworzyć hybrydę człowieka i zwierzęcia? poza tym, w dzisiejszych czasach to chyba raczej niemożliwe.

Wiele z tych badań nazistów nie miało nic wspólnego z dobrem ludzkości. W jaki sposób niby rozwinęła się medycyna dzięki badaniom nad wytrzymałością człowieka na skrajne temperatury. Ponoć stawiano więźniów na mrozie po czym odmrożone członki polewano gorącą wodą (robili tak Niemcy i Japończycy).
Badania nad bliźniakami jednojajowymi też nie przysłużyły się nauce. Poza tym Niemcy jak i Japończycy nie pracowali nad lekami tylko przede wszystkim nad bronią biologiczną, która miała zabijać, a nie leczyć.
Jak dla mnie nic nie może ich usprawiedliwić.
Prawdą też jest, że wielu tych "lekarzy" w zamian za wyniki swoich prac uniknęła procesu...niestety.
  • 0

#48

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do porownywania doswiadczen na zwierzetach z doswiadczeniami na ludziach. Moje zdanie jest takie, zeby doswiadczenia naukowe robic na wszystkich mordercach, pedofilach itd. skazanych na dozywocie albo kare smierci, a nie na niewinnych zwierzatkach.
  • 0

#49

no_user.
  • Postów: 78
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem po co ktoś miałby tworzyć hybrydę człowieka i zwierzęcia? poza tym, w dzisiejszych czasach to chyba raczej niemożliwe.

Nie pytaj, dlaczego.
Pewien morderca na pytanie, dlaczego mordował, odpowiedział: "bo mogłem".
"Bo tak." To też popularna odpowiedź.
Dlatego alpinista wchodzi na góra, że góra jest.
W wątku o mężczyźnie w ciąży wrzuciłem zdjątko kozo-owcy. Człowieko-owca mogłaby być źródłem narządów do przeszczepów, których organizm biorcy by nie odrzucał w takim stopniu jak obcą gatunkowo tkankę, a jaka byłaby dostępność takich organów. Oczywiście ja tego nie popieram, tak samo jak potępiam zbrodnie przeciwko ludzkości.
  • 0

#50

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No koza i owca to podobne gatunki, a i tak ciężko było naukowcom uzyskać taką hybrydę. Do człowieko-owcy chyba jeszcze trochę czasu zostało, jeśli w ogóle genetyka sie tak posunie.
Wie ktoś może coś o radzieckich obozach, w których robiono podobne doświadczenia jak w tych japońskich i niemieckich? Sowieci w ogóle bawili się w takie coś?
  • 0

#51

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wie ktoś może coś o radzieckich obozach, w których robiono podobne doświadczenia jak w tych japońskich i niemieckich? Sowieci w ogóle bawili się w takie coś?

Chodzi o łagry, łagiery? nie Rosjanie nie robili experymentów na ludziach tylko wrogów politycznych wykorzystywali właśnie w ten sposób że wysyłano ich do łagierów, dawano mało jedzenia, aby pracowali na 125% normy harowali hardcorowo. W ten sposób ZSRR miał tanią siłę roboczą na rozbudowę miast i osiedli w tajdze i kole podbiegunowym.
  • 0

#52

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie łagiery, tylko łagry Patryczku :/

Rosjanie nie byli tascy madrzy, żeby wykorzystywać jeńców do badań. Poza tym oni (szczególnie Stalin) byli na dodatek tak hardcorowi, że zabijali własnych generałów. A potem dziwili się, dlaczego na 2 Wojnie Światowej nikt nie wiedział jak walczyć.
  • 0



#53

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Troche w tym racji jest. Komuniści w Chinach, Rosji czy choćby Kambodży mordowali przecież inteligencję, więc kto mógłby się zająć badaniami nad bronią biologiczną...

Wydaje mi się, że jakieś tajne laboratoria istniały w czasie zimnej wojny, tworzono tam broń dla KGB.
Było o tym chyba w Sensacjach XX wieku:)
  • 0

#54

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zabijali własnych generałów

zabijali dlaczego ? przez pomyłke ?
ja z tego co pamietam na historii mialem ze zabijano Thcórzy wojennych tzn tych którzy uciekali z pola bitwy ... z resztą taki motyw jest tak ze w filmie "wróg u Bram"
  • 0

#55

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zabijali dlaczego ? przez pomyłke ?


Widać mało historie 2 wojny światowej znasz ;p . Otóż chodziło o to, że Stalin chciał się pozbyć wszystkich żołnierzy, dowódców, i oficerów, którzy znają się na swoim fachu. Robił to ze strachu, że mogą mu później zagrozić i odebrać władzę. Na początek poszli wszyscy, którzy w powstaniu mieli do czynienia ( w tym dzięki któremu dorwał się do władzy, nie pamiętam jak się nazywało). Potem już każdego, kto się znał.

Najlepsze jest to, że potem się dziwił, że nikt nie wiedział jak walczyć z Niemcami... :lol
  • 0



#56

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak... uczmy się historii z amerykańskich filmów wojennych :P

Stalin nie doszedł do władzy w wyniku powstania, nie wiem do końca o co Ci chodziło. Stalin w roku 1922 zostaje sekretarzem generalnym Komitetu Centralnego partii bolszewickiej co otworzyło mu drzwi do kariery.
Lenin niestety zbyt późno opamiętał się i ostatecznie jego następcą został Józio:)
Potem Stalin robi wielka czystę w armii czerwonej, miało to sporo wspólnego z tzw. sprawą Kirowa, w wyniku której pod nóż poszli towarzysze Lenina Zinowiew i Kamieniew. Zostali oni oskarżeni o zamach na Kirowa i przygotowywanie zamachu na Stalina (wydaje mi się, ze to Stalin kazał zabić Kirowa).
Jakiś czas później udaje się też wyeliminować Trockiego (choć nie wiem po co skoro wtedy nie miał on już żadnych aspiracji do rządzenia czy władzy).

Wiesio_PL o jakim powstaniu piszesz?

Tak... uczmy się historii z amerykańskich filmów wojennych :P

Stalin nie doszedł do władzy w wyniku powstania, nie wiem do końca o co Ci chodziło. Stalin w roku 1922 zostaje sekretarzem generalnym Komitetu Centralnego partii bolszewickiej co otworzyło mu drzwi do kariery.
Lenin niestety zbyt późno opamiętał się i ostatecznie jego następcą został Józio:)
Potem Stalin robi wielka czystę w armii czerwonej, miało to sporo wspólnego z tzw. sprawą Kirowa, w wyniku której pod nóż poszli towarzysze Lenina Zinowiew i Kamieniew. Zostali oni oskarżeni o zamach na Kirowa i przygotowywanie zamachu na Stalina (wydaje mi się, ze to Stalin kazał zabić Kirowa).
Jakiś czas później udaje się też wyeliminować Trockiego (choć nie wiem po co skoro wtedy nie miał on już żadnych aspiracji do rządzenia czy władzy).

Wiesio_PL o jakim powstaniu piszesz?
  • 0

#57

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

+Wiesio_PL fakt na historii nigdy nie uważałem :D no ale pomysł zabijania generałów wprost ocieka inteligencją ... i tak nie sadze zeby to miało jakikolwiek sens :D
  • 0

#58

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tfuu... pomyliło mi się, masz rację to nie Stalin doszedł do władzy dzięki powstaniu tylko Lenin, chodziło mi o rewolucję 1917 w Rosji, październikową :P Dzieki, że zauważyłeś mój błąd.

Historii nie czerpie z filmów, bo pomysł, z enigmą przechwyconą przez Amerykanów mnie dobija... :lol2:
  • 0



#59

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tak, a ponoć w owym filmie z Polaków zrobili zdrajców czy coś...
Zabijanie generałów i nie tylko(!) nie miało moim zdaniem większego sensu. Stalin przecież kazał zlikwidować większość kadry dowódczej Armii Czerwonej, mowa tu też o znacznie niższych szczeblach niż generałowie. Rodziny takich osób szły najczęściej do łagrów, gdzie często były zabijane (rzekomo przez współwięźniów).
Stalin cierpiał na manię prześladowczą moim zdaniem. Przecież na pierwszy ogień poszli ludzie z dawnej opozycji, wymordowani zostali tzw. starzy bolszewicy, ludzie biorący udział w wojnie z Polską ( Tuchaczewski choćby).
Stalin otoczył się marionetkami posłusznymi tylko mu.

Jeśli już jesteśmy w temacie komunizmu to polecam poczytać Czerwoną książeczkę Mao, tam doskonale widać do jakiego absurdu doszli.
W Kambodży jeśli się nie mylę rozstrzeliwano nawet ludzi noszących okulary uważając ich za intelektualistów...

Co do tajnych laboratoriów sowietów to wydaje mi się, ze one istniały. Testowano tam rozmaitą broń dla agentów KGB (niektóre gadżety jak z filmu z Jamesem Bondem:)). Ich utorzenie miał nakazać chyba Chruszczow, nie jestem jednak pewien...

No ale dość o sowietach, to temat o nazizmie, choć jakby nie patrzeć to Trzecia Rzesza miała sporo wspólnego z ZSRR, nawet ustrój był podobny;)
  • 0

#60

Sturmbanfurer.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich forumowiczów!
Debata sie toczy czy eksperymrnty, badania, morderstwa, jak zwał tak zwał nic nie przyniosły...
Tez czytałem te ksiazeczzki o których pisaliscie (medaliony, inny swiat, etc).
Osobiscie jestem sklonny stwierdzic ze one duzo dały ludzkosci! Gdyby nie ci lekarze naukowcy to bym niezyl... powiedzcie np ile lat po wojnie przeprowadzono pierwsze operacje na sercu, tj ze jest człowiek odłaczany od własnej pikawki i podpinany do maszyny a nasza pompke kroją potem zszyawja i nadal dziala...

Wjwdnej z ww ksiazek jest napisane o takim kardiologu który uczył sie fachu w obozach a po wojnie ratował zwykłych smiertelnikow i uczył kolejne pokolenia mechanikow naszych ciał.

Tak na marginesie gdyby nie Niemcy to teraz byscie nie klikali w klawiatórki, nie przesiadywali przed telewizorkiem, czy tez nie chwalil ic sie co niektózy z was ze ma wtrysk w samochodzie i ze ma abs itp.

A bardziej nienawidze ruskich ta CHOŁOTE!!! nic nie potrafia tylko kopiowac i niszczyć.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych