Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szalone (i nie tak bardzo szalone) teorie konspiracyjne dotyczące królowej Elżbiety II

królowa elżbieta wielka brytania królowa elżbieta II księżna diana kate middleton

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dagmii.
  • Postów: 109
  • Tematów: 49
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jako najbardziej obecna w opinii publicznej monarchia świata, brytyjska rodzina królewska generuje znaczną ilość tajemnic i teorii konspiracyjnych, z których wiele dotyczy matki rodu. 

 

Podczas ponad dziewięćdziesięciu lat swojego życia, królowa Elżbieta II była tematem wielu plotek. Najdziwniejszą z nich wszystkich może być ta, że jest reptilianką, człekokształtną jaszczurką należącą do elitarnej, starożytnej rodziny gotowej do infiltrowania światowych organizacji dla czystego sportu. 

 

Teorie na tym się nie kończą: istnieją naciągane spekulacje i szalone insynuacje dotyczące królowej Elżbiety, najdłużej panującej monarchini w historii Wielkiej Brytanii. Od sympatyzowania z nazizmem do rzekomego kanibalizmu, ciągle przybywa więcej teorii o królowej- to jest, jeśli rzeczywiście jest prawowitą następczynią tronu. 

 

Królowa jest zmiennokształtną jaszczurką

672f80b4bb00160f69b122a986d25b62.jpg

fot/google

 

Były prezenter sportowych wiadomości BBC, David Icke, ma sporo niekonwencjonalnych pomysłów, twierdzi między innymi, że wiele kluczowych postaci światowej polityki, w tym królowa Elżbieta, to tak naprawdę zmiennokształtne, kosmiczne jaszczurki zwane "Annunaki''- nazwa ta pożyczona jest z mezopotamskiej mitologii. Icke uważa, że sekretne stowarzyszenia takie jak wolnomularze i Iluminaci rządzą światem, a ich członkami są stworzenia pochodzące od jaszczurek i ludzi, którzy stworzyli nowy gatunek w czasach starożytnych. 

 

Icke twierdzi, że poznał ''ludzi, którzy doświadczyli jak inne, często wpływowe osoby, zmieniają się z ludzi w jaszczurki, a następnie znów w ludzi na ich oczach''. 

 

Królowa jest kanibalem

aBx0qOD_700b.jpg

fot/google

 

Strona z teoriami spiskowymi YourNewsWire twierdzi, że królowa je ludzi. Z czego bierze się ta teoria? Jeden z jej zwolenników, filozof Hubert Humdinger, twierdzi, że żywotność jaką okazuje Elżbieta II jest nietypowa dla ludzi w jej wieku. Powiedział: "W ludzkich mięśniach jest ogromna ilość energii duchowej. Ona musi jeść ludzkie ciało, aby być tak aktywną". 

 

Co prawda, przodkowie królowej rzekomo używali części ludzkiego ciała w lekarstwach. Według raportów było to standardową procedurą do końca osiemnastego wieku, jakkolwiek niesmacznie to brzmi. Ale królowa nie konsumuje mumii ani mózgów jak jej poprzednicy- przynajmniej nie według artykułu dotyczącego jej ulubionych potraw opublikowanego w ''Good Housekeeping''. 

 

Królowa zabiła księżną Dianę 

2B4EA21300000578-3198763-image-a-19_1439

Królowa i księżna Diana, fot/google

 

Przez lata krążyły plotki o tym, że królowa i jej mąż, Filip, książę Edynburga, przyczynili się do tragicznej śmierci ich byłej synowej, Diany, księżnej Walii, w Paryżu w 1997 roku. W końcu piastowanie przez Dianę stanowiska księżnej przyniosło rodzinie wiele złej prasy- pisano o jej stylu życia i rozwodzie z Karolem. Niektórzy uważają, że zarówno Francja jak i Anglia próbowały ukryć co naprawdę się stało i przez jakiś czas wskazywano na królową jako na osobę, która w tym pomogła. 

 

Mohamed Al-Fayed, ojciec podróżującego z Dianą kochanka, Dodiego Fayeda, twierdził, że królowa próbowała powstrzymać byłą członkinię rodziny królewskiej od poślubienia muzułmanina. Te teorie pozostają jednak tylko tym: teoriami. 

 

Królowa jest martwa

queen.jpg

fot/google

 

Wciąż rozsiewane są plotki o śmierci dziewięćdziesięciolatki. Pod koniec 2016 i na początku 2017 roku królowa była chora i nie pojawiała się na zwyczajowych ceremoniach, co doprowadziło do tego, że niektórzy założyli, iż nie było jej już wśród żywych. BBC namierzyło oryginalne źródło tej plotki, losowego obywatela na Twitterze, który przekręcił plotkę zasłyszaną od żony.

 

Królowa w sekrecie wysłała pro-europejską wiadomość 

880x495_374243.jpg

fot/google

 

Latem 2017 roku królowa wygłosiła przemówienie w niebieskim kostiumie i kapeluszu zdobionym niebiesko-żółtymi kwiatami. Wzbudziło to skojarzenia z flagą Unii Europejskiej, która również jest niebieska i znajdują się na niej złote gwiazdy. Być może ten ubiór był aluzją do prawdziwych uczuć królowej związanych z Brexitem, a Elżbieta II okazała w ten sposób swoją sekretną chęć by Anglia pozostała w Unii.

 

Wielka Brytania zagłosowała za opuszczeniem UE rok przed przemówieniem, ale jak donosiło ITV: ''Jako głowa stanu królowa jest politycznie neutralna, a w sprawach dyplomatycznych postępuje wedle rad rządu''.

 

Elżbieta II nie jest prawowitą następczynią tronu

170316-queen-elizabeth-after-death-featu

fot/google

 

Według niektórych, Elżbieta II wcale nie jest prawowitą władczynią Wielkiej Brytanii. Jej przodkowie z dynastii Tudorów częściowo czerpali swoje roszczenia do tronu z powodu pokrewieństwa z Edwardem IV (dziadkiem Henryka VIII od strony matki). Jednak są osoby, które mówią, że Edward był nieślubnym dzieckiem- jego matka rzekomo miała romans gdy jego ojciec toczył wojnę we Francji. W rezultacie, Edward nie byłby prawowitym królem, a jego potomstwo nie powinno rządzić Anglią z powodu nieczystej krwi. 

 

W takim razie kto byłby prawowitym władcą? Linia skupiłaby się na bracie Edwarda IV, Jerzym, księciu Clarence. Najstarszym dziedzicem Jerzego był australijski hrabia, który zmarł w 2012 roku, tym samym oddając swojemu synowi fałszywe prawo do tronu.

 

Królowa jest nazistką

617598701000100490612no.jpg

Kontrowersyjna fotografia królowej, fot/google

 

Około 2015 roku w sieci ukazało się zdjęcie królowej unoszącej ramię w sposób przypominający nazistowskie pozdrowienie. Biorąc pod uwagę niemieckie korzenie Elżbiety, nazistowskie sympatie jej wuja Edwarda VIII, rodzinne korzenie jej przyszłego męża księcia Filipa powiązane z nazizmem, a nawet kiepski wybór stroju przez jej wnuka Harry'ego, pojawiły się plotki, że króla w sekrecie jest nazistką, a wszystko dzięki magazynowi The Sun. 

 

comment_n2ycHq2Mglnci4o8GcbbFvbd8jyKOFrU

Książę Harry z nazistowską opaską, fot/google

 

W rzeczy samej, ciężko powiedzieć co królowa robiła na tamtym zdjęciu. Czy podniosła rękę w chwili zabawy, a aparat uchwycił niefortunny moment? Historycy bronią królowej mówiąc, że w tamtym czasie waga sytuacji w Europie nie była znana. Hitler rósł w siłę, ale głównymi obawami Anglii było utrzymanie pokoju i rosnące w siłę brytyjskie ruchy nacjonalistyczne. 

 

Królowa poświęciła w ofierze wiele małych dzieci

120206100226-queen-story-top.jpg

fot/google

 

Kiedy pojawiły się plotki, że królowa była zamieszana w zaginięcie ponad tuzina inuickich dzieci z Kanady, szybko powstały na ten temat teorie konspiracyjne. Czy wraz z Filipem poświęciła dzieci podczas rytuału po tym jak zabrali je na piknik w 1964 roku? Członkowie rodziny królewskiej rzekomo brali też udział w satanistycznych rytuałach, podczas których mieli zabijać dzieci na ołtarzu i wypijać ich krew. 

 

Przeciwnicy tej teorii skłaniają się ku innemu wyjaśnieniu: kontrowersyjna polityka brytyjskiej korony skierowana na działania względem Indian. Anglia była rzekomo odpowiedzialna za deportację populacji Inuitów z Quebecu na tereny arktyczne, by ''przywrócić Inuitów na ich prawowite tereny''.

 

Królowa to tak naprawdę Lucille Ball, a Betty White jest jej siostrą

91UzZU61+hL.jpg

Lucille Ball, fot/google

 

Według pewnego teoretyka Lucille Ball, aktorka komediowa z połowy wieku (''Kocham Lucy"), oraz królowa Elżbieta, to jedna i ta sama osoba. Dlaczego? Są do siebie dość podobne. Blog Xdiscipline zaobserwował, że królowa nieczęsto udziela wywiadów, a więc musi mieć coś do ukrycia. I jest mniej więcej w tym samym wieku co legenda telewizji Betty White, więc według tych teoretyków, są one siostrami.

 

Królowa należy do Illuminatów

bcbb.jpg

fot/google

 

Pomysł równoległy do teorii o jaszczurach: królowa Elżbieta jest jedną z najbardziej wpływowych członkiń organizacji, która zdaniem niektórych rządzi światem. 

 

Teoretycy sugerują, że królowa klonuje sławy, aby pomóc stworzyć Nowy Porządek Świata. Według jednego wyjaśnienia: ''Teoretycy uważają, że królowa Elżbieta II prowadzi centrum klonowania gdzie replikuje celebrytów, aby pomóc spełnić wizję Nowego Porządku Świata Illuminatów. Dlaczego? Bo klony to posłuszne, podległe stworzenia''.

 

Królowa (nie tak sekretnie) nienawidzi Kate Middleton

middleton-dress1.jpg

Królowa i Kate Middleton, fot/google

 

Według źródeł, od lat narasta napięcie między królową, a żoną jej wnuka. Tabloid Life&Style twierdził, że księżna Cambridge naruszyła pewnego roku królewski protokół świętując Boże Narodzenie wraz z księciem Williamem w domu swoich rodziców zamiast dotrzymywania towarzystwa królowej- a wszystko dlatego, że Elżbieta rzekomo zakazała rodzicom Kate wstępu do swojej królewskiej rezydencji. 

 

Królowa miała romans z jednym ze swoich szlachetnych poddanych

porch-733347.jpg

Królowa i lord Porchester w prawdziwym życiu i w serialu ''The Crown'', fot/google

 

W serialu Netflixa ''The Crown'', królowa znacznie zbliża się do jednego ze swoich poddanych, lorda Porchestera. Ale czy ta dwójka naprawdę miała romans? Królowa i ''Porchie'' mieli wiele wspólnego, dzielili też pasję do wyścigów konnych (później zarządzał jej stajnią). Niektóre tabloidy sugerują, że miał miejsce romans pomiędzy królową i lordem, insynuując nawet, że jest on ojcem księcia Andrzeja- chociaż eksperci zapewniają, że stwierdzenia są fałszywe.

 

Matka królowej była tak naprawdę córką rodzinnej kucharki

220px-Queen_Elizabeth_the_Queen_Mother_p

Królowa Elżbieta, matka Elżbiety II, fot/google

 

Biografia matki królowej- Elżbiety Angeli Marguerite Bowes-Lyon, znanej szerzej jako Królowa Matka, ujawnia jakoby ta miała być córką rodzinnej kucharki. 

 

Urodzona jako Lady Elizabeth Bowes-Lyon, córka hrabiego, Królowa Matka według teorii była córką francuskiej kucharki, gdyż hrabina, Cecilia, nie mogła mieć więcej dzieci. To miałoby tłumaczyć dlaczego jej szwagierka, Wallis, mówiła na nią ''Cookie'' (ang. ciasteczko), a także wyjaśniałoby jej francuskie drugie imię (Marguerite). Większość uczonych zgadza się jednak, że Lady Colin Campbell, autorka biografii, wymyśliła całą historię.

 

 

Źródło: https://www.ranker.c...llectionId=1406


  • 4



#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznę od podobieństwa do wspomnianej Lucille Ball. Cóż, twórca tej bzdury jest ślepy, a co najmniej głęboko niedowidzący (z szacunkiem dla ślepych i niedowidzących).

Na potwierdzenie:

 

                mw171401.jpg 91UzZU61+hL.jpg

                                                        źródło/ internet





#3

Czystość0.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wierzę że "królowa" Nie jest człowiekiem - Kiedyś przeglądając filmy na internecie znalazłem jeden pokazujący NIESAMOWITY strach zwierząt przed "królową" - Konie które były w jej otoczeniu były BARDZO wystraszone - Osoba pilnująca zwierząt musiała trzymać je o wiele mocniej niż zwykle - Jeden z koni nie chciał zjeść marchewki podanej przez tą tak zwaną "królową" - Być może brzmi to absurdalnie ale jest o wiele więcej filmów pokazujących "reptilian" Mam na myśli wiele piosenkarek / aktorek które podczas wywiadów zmieniały kształt oczu ( BARDZO WIDOCZNE ZMIANY! ) Jest to również łatwe do znalezienia na internecie.

 

Zwierzęta doskonale wyczują z kim / czym mają do czynienia - Nie są głupie.

 

 

Jeden z komentarzy pod filmem:

 

"I'm a horse owner, all my life, and this horse is very disturbed! He's either seeing or smelling something "wrong" and wants desperately to get away! But my thought is he's seeing and smelling the entity inside the Queen mother that is not human." ( Gdyby ktoś nie zrozumiał - Można skorzystać z tłumacza który jest dostępny na internecie. )

 

A teraz BARDZO WAŻNE!

 

Dlaczego uważam że "królowa" Nie jest człowiekiem?

 

NIECH WAS NIE ZWIEDZIE TYTUŁ! Proroctwo jest napisane pogrubioną granatową czcionką.

 

Oto źródło > http://www.amightywi...h139polish.html


Użytkownik Czystość0 edytował ten post 25.08.2018 - 09:09

  • -4

#4

Dagmii.
  • Postów: 109
  • Tematów: 49
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale królowa posiada wiele psów, które jakoś od niej nie uciekają.

vanity-fair-a-435.jpg?w=435


  • 1



#5

Czystość0.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Myślę jednak że konie są bardziej wyczulone na to z kim mają do czynienia - Dlatego wcześniej podałem cytat osoby która zajmuje się tymi zwierzętami ( Tutaj jest akcja z marchewką którą opisałem w powyższym poście. )

 

 

Tutaj zdjęcie która przy odrobinie światła pokazuje zmianę na oku

 

 

Są zwolennicy i przeciwnicy tego czy "królowa" Jest zmiennokształtną jaszczurką - Ja podałem pewne poszlaki / informacje które wierzę że są wiarygodnym źródłem informacji aby wierzyć w to że "królowa" jest upadłym aniołem w przebraniu człowieka.

 

Nie wspominam tylko o "królowej" Ale również o aktorkach / piosenkarkach które zmieniały swoje oblicze przed kamerami ( Oczy )

 

 

Dla mnie NAJWAŻNIEJSZYM ŹRÓDŁEM jest to podane tutaj >

 

http://www.amightywi...h139polish.html

 

Niech każdy wyciągnie wnioski z tego co przeczytał / obejrzał ( Nie tylko w tym temacie ale z różnych źródeł dostępnych na internecie. )


Użytkownik Czystość0 edytował ten post 25.08.2018 - 09:52

  • -3

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Wystarczyło, że przeczytałem pierwsze zdanie z Twojego Najważniejszego Źródła:

- "Wypowiedziane pod Namaszczeniem RUACH ha KODESZ poprzez Apostoł Eliszewę Elijahu."

Jako źródło Najprawdziwszej Prawdy podajesz wypociny jakiejś członkini sekty. Daruj sobie, to nie jest portal półgłówków. Z takimi prawdami, to tylko do EzoTV możesz się zgłosić.

 

Wierzę że "królowa" Nie jest człowiekiem - Kiedyś przeglądając filmy na internecie znalazłem jeden...

Takich idiotycznych filmików jest w internecie setki, jak nie tysiące. Są jeszcze takie o płaskiej ziemi, chemtrails, czipach w zębach lub głowie i świnkach morskich w odbycie. 

Ludki kochane, czy Wy nie odróżniacie rzeczywistości od fikcji? Przymanowski to blady bajkopisarz przy takich bajach...





#7

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Są zwolennicy i przeciwnicy tego czy "królowa" Jest zmiennokształtną jaszczurką - Ja podałem pewne poszlaki / informacje które wierzę że są wiarygodnym źródłem informacji aby wierzyć w to że "królowa" jest upadłym aniołem w przebraniu człowieka.

 

 

Oczywiście, że królowa Elżbieta II nie jest zmiennokształtną jaszczurką. To jakieś nieporozumienie. Królowa Elżbieta II jest najprawdopodobniej Zygonem, tak jak od 1562 była nim królowa Elżbieta. Sądziłem, że jest to powszechnie wiadome...

 

A, zapomniałem - w razie potrzeby służę oczywiście wiarygodnym źródłem.

 

 

Przymanowski to blady bajkopisarz przy takich bajach...

Przy TAKICH tekstach Przymanowski to kronikarz i dokumentalista, obawiam się...


Użytkownik Nick edytował ten post 25.08.2018 - 11:04

  • 0



#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według niektórych, Elżbieta II wcale nie jest prawowitą władczynią Wielkiej Brytanii. Jej przodkowie z dynastii Tudorów częściowo czerpali swoje roszczenia do tronu z powodu pokrewieństwa z Edwardem IV (dziadkiem Henryka VIII od strony matki). Jednak są osoby, które mówią, że Edward był nieślubnym dzieckiem- jego matka rzekomo miała romans gdy jego ojciec toczył wojnę we Francji. W rezultacie, Edward nie byłby prawowitym królem, a jego potomstwo nie powinno rządzić Anglią z powodu nieczystej krwi. 

Cóż, w tym przypadku autor popłynął ze ściekiem. Ignorancja czy zlewanie czytelników? Elżbieta II, (właśc. Elżbieta Aleksandra Maria, ang. Elizabeth Alexandra Mary) (ur. 21 kwietnia 1926 w Londynie) – królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów od 6 lutego 1952 (koronowana 2 czerwca 1953), córka króla Jerzego VI i jego żony – Elżbiety Bowes-Lyon.

Brak słów...  :facepalm:





#9

Czystość0.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Takich idiotycznych filmików jest w internecie setki, jak nie tysiące. Są jeszcze takie o płaskiej ziemi, chemtrails, czipach w zębach lub głowie i świnkach morskich w odbycie. 

 

 

Ludki kochane, czy Wy nie odróżniacie rzeczywistości od fikcji? Przymanowski to blady bajkopisarz przy takich bajach...

 

Mówisz że to jest jakaś sekta? A sprawdziłeś to Proroctwo pod kątem zgodności z Pismem Świętym? Oceniasz źródło tylko po przeczytaniu jednego zdania? Jesteś redaktorem naczelnym tego portalu? Właśnie zapoznałem się z poziomem tutaj panującym.

 

Co do twojej wypowiedzi przeciwko DUCHOWI ŚWIĘTEMU to radzę ci uważać gdyż Pismo Święte mówi wyraźnie:

 

Ewangelia Mateusza ( Rozdział 12 - Wersety 31 - 32 )

 

Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.

 

Dla twojego dobra ( Co do Proroctwa które podałem jako źródło ) Radzę ci abyś uważał na to co mówisz / piszesz ponieważ cytat z Pisma Świętego wyraźnie mówi aby być ostrożnym jeśli chodzi o dobór odpowiednich słów.

 

Staniq - Myślę że nawet nie zapoznałeś się z całą częścią materiału który zaprezentowałem i na dodatek nazywasz to "idiotycznym" Tylko i wyłącznie ponieważ ktoś ma inne zdanie na ten temat niż Ty. Nie podałeś ŻADNYCH sensownych argumentów które mogą świadczyć o tym że to JA nie mam racji - Twoja odpowiedź zabrzmiała na tyle infantylnie że czytając to co napisałeś zacząłem się mimowolnie śmiać - Mam nadzieję że się nie obrazisz.


  • -4

#10

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Infantylny to ty jestes.
1. Uwazasz ze jak kogos boja sie konie, to moze oznaczac iz nie jest czlowiekiem.
2. Gwiazdy zmienialy ksztalt oczu - to nie obrobka filmu albo naturalny efekt ale reptilianstwo. Ja widzialem filmik na ktorym zmarla swieta otwiera oczy, wniosek - zmarli zyja!

Ile ksiazek Davida Icke juz przeczytales?

Piszesz tez o Pismie Sw. i ostrzegasz przed obrazaniem Ducha sw., to powiedz jakie jest stanowisko Kosciola nt. reptilian i Elzbiety jako upadlego aniola?
  • 0

#11

Dagmii.
  • Postów: 109
  • Tematów: 49
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż, w tym przypadku autor popłynął ze ściekiem. Ignorancja czy zlewanie czytelników? Elżbieta II, (właśc. Elżbieta Aleksandra Maria, ang. Elizabeth Alexandra Mary) (ur. 21 kwietnia 1926 w Londynie) – królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów od 6 lutego 1952 (koronowana 2 czerwca 1953), córka króla Jerzego VI i jego żony – Elżbiety Bowes-Lyon.

 

 

Brak słów...  :facepalm:

Oczywiście, że królowa pochodzi z dynastii Windsorów, jednak teoria odnosi się do czasu panowania dynastii Tudorów i jeżeli już wtedy władcą nie został prawowity następca tronu to automatycznie prawa do tronu nie miałaby też Elżbieta, która de facto ma przodków z dynastii Tudorów.

 

Proszę nie cytować cytatów w cytacie, zważywszy iż ma się do napisania tylko jedno zdanie.

TheToxic


  • 0



#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dagmii@

To bardzo karkołomne założenie, tym bardziej, że zdobywanie władzy w zeszłych wiekach nie zawsze było prawowite z naszego punktu widzenia. Dlatego dywagacje tego typu są zagrożone pomyłką. Oczywiście, nie dyskutuję z historykami i nie tworzę historii alternatywnej. Fakty są takie, jakie są.

Pokrewieństwo z Edwardem IV było kluczem przy sukcesji.

Ale... Elżbieta II ma koligacje polskie. Battenberg to pierwotne nazwisko hrabiowskiego rodu niemieckiego, osiadłego w pobliżu miejscowości Battenberg w Hesji (zachodnie Niemcy), wygasłego ok. 1314 roku. Nazwisko to i tytuł hrabiowski wznowiono w 1851 roku, nadając je Julii hr. Hauke, Polce, morganatycznej żonie Aleksandra, młodszego syna księcia heskiego. W 1858 roku ich potomkowie uzyskali tytuł książęcy. Najstarszy syn Aleksandra i Julii, Ludwik, ożenił się z wnuczką królowej Wiktorii, był admirałem angielskim i podczas I wojny światowej zmienił nazwisko na Mountbatten. Wnukiem Ludwika i Wiktorii jest mąż królowej, zaś sama Elżbieta II – daleką krewną Wiktorii (babka Wiktorii, królowa Wiktoria Hanowerska jest praprababką Elżbiety).

Cóż, sama widzisz, jakimi ścieżkami kroczy życie. To, czy Edward był z lewego, czy z prawego łoża już określono, więc inne założenie raczej nie wchodzi w grę.





#13

Dagmii.
  • Postów: 109
  • Tematów: 49
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście masz rację, sama podchodzę do tych teorii z przymrużeniem oka i dużym dystansem. Tłumacząc mi też nie pasowała tutaj dynastia Tudorów, ale analizując drzewo genealogiczne władców Wielkiej Brytanii doszłam do wniosku, że skoro dynastie były ze sobą spokrewnione to stwierdzenie z artykułu odnoszące się do przodków Elżbiety nie będzie błędne.

Co do polskich korzeni królowej to fajna ciekawostka :) 


  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: królowa elżbieta, wielka brytania, królowa, elżbieta II, księżna diana, kate middleton

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych