Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niewyjaśnione morderstwo 11-letniej Lindy O'Keefe

Linda OKeefe morderstwo Newport Beach

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

6 lipca 1973 roku 11-letnia Linda wyszła ze swojego domu w Newport Beach i wraz z nauczycielem muzyki pojechała do letniej szkoły. Tego dnia rodzice po raz ostatni widzieli dziewczynkę żywą.

 

Linda ze względu na trudności w nauce uczęszczała do letniej szkoły. W zależności od dnia, jeździła do szkoły rowerem albo ktoś ją podwoził. Tego dnia był to jej nauczyciel muzyki.

Po skończonych zajęciach, Linda zadzwoniła ze szkoły do swojej mamy i poprosiła, żeby ta po nią przyszła. Dziewczynka bardzo nie lubiła sama wracać do domu. Zajęta pracami domowymi matka odmówiła. Linda zaczęła płakać do słuchawki, ale matka uznała jej dąsy za zachowanie typowe dla wrażliwych nastolatków.

 

OkeefeTweetsThumb.jpg

11-letnia Linda O'Keefe zamordowana w 1973 roku

 

Przedłużająca się nieobecność Lindy w końcu zaniepokoiła domowników. Dziewczynka zwykle wracała na kolację, tym razem jednak było inaczej. Kiedy ojciec Lindy wrócił z pracy wraz ze starszą córką rozpoczęli poszukiwania nastolatki. Początkowo uznali, że Linda zrobiła na złość mamie, która nie miała dla niej czasu. Poszukiwania nie przyniosły jednak efektów, więc mama Lindy zadzwoniła na policję, by zgłosić zaginięcie córki.

Policja i ochotnicy przez całą noc przeczesywali wszystkie miejsca w pobliżu szkoły i rodzinnego domu Lindy. Dokładnie zbadali też drogi łączące oba te miejsca. Nie znaleźli śladu dziewczynki.

Wczesnym rankiem kilku mężczyzn, którzy wybrali się na ryby odkryło w zaroślach ciało dziewczynki.

Policjanci robili wszystko, żeby rozwiązać zagadkę śmierci dziewczynki. Jedna z przesłuchiwanych osób widziała, jak Linda rozmawia z osobą siedzącą w turkusowym vanie zaparkowanym pod szkołą. Niestety, nie zdążyła spisać numerów rejestracyjnych pojazdu, nie widziała też osoby siedzącej za kierownicą. Każdy trop, który otrzymywali policjanci w pewnym momencie się urywał.

Sprawa morderstwa 11-latki nie dawała spokoju kolejnym policjantom. W końcu po 45 latach w śledztwie nastąpił przełom. Na ciele dziewczynki znaleziono fragment DNA. W 1973 roku nie było takiej technologii jak dziś. Dzięki nowoczesnym metodom kryminalistycznym udało się w przybliżeniu odtworzyć wygląd mordercy na podstawie zabezpieczonego dowodu. Szkic został też odpowiednio postarzony. Teraz policjanci czekają na informacje na temat potencjalnego mordercy.

 

sketches.5b4397fd82a7f.jpg

Policja w Newport Beach opublikowała portret podejrzanego mężczyzny, który może być odpowiedzialny za śmierć Lindy O'Keefe 45 lat temu

 

Opublikowane portrety pamięciowe mężczyzny, pokazują, jak ów człowiek wyglądał w 1973 roku i jak może wyglądać współcześnie. Plakaty z wizerunkiem mężczyzny zostały opatrzone tekstem napisanym w pierwszej osobie - tak jakby własną historię opowiadała sama Linda.

,,[...] Teraz po 45 latach, znów mam głos. I mam coś ważnego do powiedzenia. W moim przypadku jest to nowy trop: twarz. Twarz, która pochodzi z wyodrębnionych próbek DNA pozostawionego przez zabójcę. To technologia, która nie istniała w 1973 roku, ale dziś może wszystko zmienić.''

 

,,Policja ma nadzieję, że narzędzie zwane Parabon Snapshot, które wykorzystuje DNA zebrane podczas śledztwa, aby przewidzieć potencjalny wygląd przestępcy, pomoże zidentyfikować zabójcę.'' - powiedziała Jennifer Manzella, rzeczniczka departamentu policji.

"Po prostu potrzebujemy kogoś, kto spojrzy na ten szkic i powie:"Hej, znam tego faceta "- powiedziała Manzella.

 

Procedury DNA Parabona były stosowane przez policję w całym kraju, w tym też w śledztwie dotyczącym gwałtu i morderstwa studentki fotografii - 26-letniej Sunny Adrienne Sudweeks w roku 1997.

 

źródło: 

https://parenting.pl

https://www.officer.com


  • 2

#2

Dagmii.
  • Postów: 109
  • Tematów: 49
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Po skończonych zajęciach, Linda zadzwoniła ze szkoły do swojej mamy i poprosiła, żeby ta po nią przyszła. Dziewczynka bardzo nie lubiła sama wracać do domu. Zajęta pracami domowymi matka odmówiła. Linda zaczęła płakać do słuchawki, ale matka uznała jej dąsy za zachowanie typowe dla wrażliwych nastolatków.

 

Matkę pewnie już do końca życia będą (jeśli wciąż żyje) męczyć wyrzuty sumienia... W Stanach inaczej patrzy się na wychowanie i samodzielność jest jedną z najważniejszych wartości, ale mimo wszystko 11 lat to jeszcze nie jest tak dużo.


  • 1



#3

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

11 lat to jeszcze nie jest tak dużo

 

Chyba tylko  obecnie ludzie tak mysią. Z zerówki (czyli jak miałem jakieś 6 lat ) przez pewien czas wracałem sam do domu.Już w drugiej klasie  podstwawówki systematycznie samodzielnie wracałem do domu. Do domu wędrowałem jakieś 2,5 km w tym kilometr przez pustkowie w lesie. Jestem  jedynakiem i jeszcze uważano, że rodzice strasznie, nadmiernie dbają o mnie :). Jako jedenastolatek samodzielnie pojechałem ok 300 km koleją i pkesami do rodziny na wakacje.Do kieszonkowego dorabiałem zamiatając i myjąc korytarze w naszej kamienicy. Takie postępowanie nie było niczym szczególnym w tamtych czasach. To obecnie dzieci są wyjątkowo niezaradne i nie samodzielne.


  • 2






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Linda OKeefe, morderstwo, Newport Beach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych