Skocz do zawartości
Zdjęcie

Bestialskie morderstwo 10-letniej Victorii Martens

Śmierć dziecka Morderstwo Gwałt Poćwiartowanie zwłok Spalenie zwłok Bestialstwo

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Xotteva.

  Aspołeczny Introwertyk

 • Postów: 249
 • Tematów: 27
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Victoria Martens była radosną dziewczynką która miała niedługo obchodzić swoje 10-te urodziny, jednak w ich dniu, została ofiarą brutalnego mordu.

 

Victoria urodziła się 23 sierpnia 2006 roku w Albuquerque w Nowym Meksyku, gdzie cały czas mieszkała. Miała młodszego 8-letniego brata, o imieniu Mathew. Była uczennicą w Petroglyph Elementary School, gdzie miała wielu przyjaciół. Była wierzącym dzieckiem, chętnie uczestniczącym we mszach i innych obrządkach. Lubiła zajęcia na basenie i jazdę konną, jednak nie zawsze było rodzinę na to stać.  Jej matka, Michelle Martens (35), od jakiegoś czasu spotykała się z Fabianem Gonzalesem (31), którego poznała na portalu randkowym, około miesiąca przed tragedią. Fabian miał już wtedy parę drobnych wyroków na koncie. Sąsiedzi nie zauważyli wtedy żadnej przemocy fizycznej, ale zeznawali, że matka szybko traciła cierpliwość do dzieci i często na nie krzyczała. Mimo to dzieci na ogół były radosne i uśmiechnięte.

 

Według śledczych, świadkowie widzieli, jak kuzynka Fabiana - Jessica Kelley (31), która niedawno wyszła z więzienia, przyprowadza Victorię do mieszkania około 10:00, 23 sierpnia (2016r). Później w nocy sąsiedzi donosili, że z mieszkania dobiegły krzyki. Krótko po tym, około 4:30 w dniu 24 sierpnia, Michelle Martens i Fabian Gonzales opuścili mieszkanie i poinformowali sąsiadów, że wywiązała się bijatyka i Kelley zaatakowała ich żelazkiem. Po udzieleniu odpowiedzi na wezwanie pod numerem 911, policja weszła do piętrowego  budynku, w którym zobaczyli dym wydobywający się zza zamkniętych drzwi łazienki. Po otwarciu drzwi, oficerowie odkryli poćwiartowane zwłoki Victorii Martens częściowo owinięte w płonący koc. Od razu było jasne, że jest martwa.

 

Autopsja wykazała, że była gwałcona, duszona, bita i dźgana nożem, po czym jej ciało zostało podpalone. Victorii został podany alkohol i metamfetamina, jak twierdzi matka, po to by ją obezwładnić i uspokoić, by Fabian Gonzales i Jessica Kelley mogli w spokoju uprawiać z nią seks. Badacze stwierdzili, że Victoria Martens zmarła 23 sierpnia ok. 19:30.

 

Gdy policjanci weszli do budynku, Jessica próbowała uciec, zeskakując z balkonu, jednak uszkodziła sobie przy tym nogi i została przewieziona do szpitala. Cała trójka została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia, molestowanie dzieci, które skutkowało poważnymi obrażeniami ciała lub śmiercią, porwanie, manipulowanie dowodami i w przypadku Fabiana - gwałt. Gonzales przekonywał, że nie miał nic wspólnego z zabójstwem Victorii. Całą winą za zbrodnię obarczał kuzynkę. Matka zamordowanej, Michelle Martens, nie jest skora do udzielania wyjaśnień.

 

W dniu 29 czerwca 2018r. Prokurator okręgowy w Bernalillo - Raul Torrez, ogłosił, że Michelle Martens zaakceptowała zarzut dotyczący znęcania się nad dziećmi, które doprowadziło do śmierci. Torrez powiedział na konferencji prasowej, że większość szczegółów dotyczących sprawy była "po prostu nieprawdziwa". Podczas konferencji, Departament Policji Albuquerque ogłosił, że czwarty podejrzany - niezidentyfikowany mężczyzna jest poszukiwany w związku ze śmiercią Victorii Martens na podstawie nieznanych śladów DNA znalezionych na miejscu zbrodni. Według Torreza:

 

- 16:25: Victoria Martens wysiada z autobusu i jedzie do domu. Michelle i Fabian nie są obecni w tym czasie.
- 17:07: Michelle i Fabian wracają do mieszkania.
- 18:05: Victoria jedzie na stację benzynową z Fabianem.
- 18:15 do 18:20: Victoria i Fabian wracają do mieszkania.
- 18:30: Michelle i Fabian wychodzą i jadą do Paradise Hills.
- 19:02: Michelle i Fabian wracają do mieszkania.
- 19:05: Victoria jest zauważona żywa przez sąsiadów.
- 19:06: Michelle i Fabian znów odchodzą.
- 19.38: Michelle i Fabian są widziani w pobliżu Rio Bravo Boulevard i Coors Boulevard.
- 19:59: Michelle i Fabian są widziani w pobliżu Five Pints i Bridge Boulevard.
- 20:47: Michelle i Fabian przybywają do mieszkania.
- 20:48: naoczni świadkowie twierdzą, że ciało Wiktorii widziane jest poza mieszkaniem.

 

Torrez powiedział, że to dowodzi, że Martens i Gonzales nie byli obecni, gdy doszło do morderstwa i gwałtu. Następnie Torrez ogłosił dziewięć zarzutów przeciwko Fabianowi Gonzalesowi, w tym morderstwo drugiego stopnia i penetrację seksualną. Gonzales wciąż napotyka szereg zarzutów, w tym wykorzystywanie dzieci, które skutkuje śmiercią i fałszowaniem dowodów. Uważa się, że Michelle Martens fałszywie przyznała się do aktywnego udziału w morderstwie. Martens grozi  12-15 lat więzienia, możliwe jednak, że jej kara zostanie zredukowana do połowy. Michelle Martens zostanie skazana po zakończeniu procesów Gonzalesa i Kelley.

 

Brat Victorii został oddany pod opiekę dalszej rodziny.

Załączone grafiki

 • victoria31.jpg

Użytkownik Xotteva edytował ten post 15.08.2018 - 15:14

 • 2

#2

Agnieszka81.
 • Postów: 302
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Takich chorych, zboczonych zwyrodnialców to bym przywiązała do słupa na środku rynku, cięła, a rany solą sypała. Niech by poczuli co to ból i cierpienie.


 • 4

#3

Xotteva.

  Aspołeczny Introwertyk

 • Postów: 249
 • Tematów: 27
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie zauważyłem, że w tytule napisałem "Vicrorii", zamiast "Victorii", a tytułu już nie edytuję. Somebody help plz?


 • 0

#4

Hardy.
 • Postów: 145
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No niestety, ludzkość to nie tylko, wzniosłe budowle i przełomowe wynalazki, zabawne jest dla mnie, użycie stwierdzenia w takich sytuacjach, że coś jest "nieludzkie", tzw. zło, to również typowa cecha ludzka. 


 • 1

#5

JemPlacki.

  Król Benzenu

 • Postów: 26
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najgorsze jest to, że coraz częściej dzieci stają się ofiarami osób bydlaków. Czym winna jest ta młoda dziewczynka, co takiego zrobiła, że musiało się to stać? Odpowiedzią jest...nic. Ludzie dzielą się na ludzi i potwory, tak niestety zawsze było i będzie. Mam nadzieję, że te osoby chociaż w pewnym stopniu "skosztują własnego lekarstwa". 


 • 1

#6

Marcello.
 • Postów: 50
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre osoby nie powinny być nazywane ludźmi... nawet jeżeli ktoś taki dostanie karę pozbawienia wolności, to o ile nie będzie to dożywocie, taka osoba wyjdzie i będzie robiła takie... rzeczy dalej.


 • 0
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Śmierć dziecka, Morderstwo, Gwałt, Poćwiartowanie zwłok, Spalenie zwłok, Bestialstwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u