Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tragiczna śmierć 7-letniego Setha Johnsona

Śmierć dziecka Zaniedbanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Seth Johnson był rezolutnym 7-latkiem, którego niestety spotkał okrutny los, za sprawą karygodnego zaniedbania ze strony jego rodziców adopcyjnych. Zdarzenie miało miejsce w Plymouth, w Minnesocie.

 

Bardzo religijne małżeństwo - Timothy i Sarah Johnson, adoptowali Setha i jego siostrę, gdy ten miał trzy lata, a ona dwa. Jak sami mówili, nauki Jezusa motywowały ich do adoptowania dzieci. Poza tym, mieli oni wtedy już piątkę innych pociech. Timothy był inżynierem specjalizującym się w aeronautyce, a Sarah zajmowała się domem i uczeniem dzieci, gdyż wszystkie były uczone w domu. To też sprawiło, że dzieci nie miały zbyt obszernej dokumentacji medycznej. Chłopiec był przebadany tylko dwa razy, w wieku lat trzech i pięciu, przy czym nie stwierdzono odstępstw od normy. Inną kwestią było to, że rodzice stwierdzili, że Seth z siostrą, są dziećmi narkomanki i wiele ich przypadłości zrzucali na ten syndrom, więc wiele rzeczy które zaniepokoiły by większość rodziców, rodziców Setha nie niepokoiły. Rodzina opisuje chłopca jako bardzo zdolne i rezolutne dziecko. W wieku pięciu lat nauczył się czytać i liczyć. Chętne bawił się ze swoim rodzeństwem i chętnie pomagał matce w obowiązkach domowych.

 

          image.jpg

 

Chłopak zmarł 30 marca 2015r. Parę miesięcy przed śmiercią Seth zaczął być apatyczny, markotny. Niechętnie bawił się z rodzeństwem, niechętnie też opuszczał swój pokój. Rodzice uważają, że to efekt uzależnienia jego matki, więc postanawiają przeczekać ten okres, aż dziecku się poprawi. Po pewnym czasie stan chłopca się pogarsza. Seth niema apetytu, zaczyna się trząść, ma dreszcze, poza tym na jego ciele pojawiają się bąble, siniaki i pęknięcia skóry. Ponadto parę razy spadł ze schodów. Rodzice leczą jego rany tym co mają pod ręką, czyli neosporinem i „medycznym miodem”. Jako główny lek stosują modlitwę i wiarę w boga. Modlą się z przekonaniem, że bóg uleczy chłopca. Przez cały ten czas, nie biorą Setha do lekarza, ani się z takowym nie konsultują. Pod koniec  marca Timothy i Sarah wyjeżdżają na weekend, zostawiając Setha pod opieką najstarszego 16-letniego syna. Ten po jakimś czasie dzwoni do rodziców, mówiąc, że brat jest już w letargu, nic nie je i jest całkowicie apatyczny. Po tym telefonie, opiekunowie wracają do domu. Wszyscy się modlą wokół niego, a po jakimś czasie, ojciec zanosi chłopca do stołu na kolację, gdzie 7-latek wmusza w siebie kilka kęsów pizzy. Dalej nie konsultują się z lekarzem, choć później się tłumaczyli, że następnego dnia, jakby się nie polepszyło, chcieli zabrać Setha do lekarza. Wykąpali chłopca i zanieśli go do łóżka. Rano poszli zobaczyć jak dziecko się czuje, jednak wtedy Seth był już martwy, leżąc cały w wymiocinach. Rodzice spanikowali i wezwali pogotowie, które stwierdziło zgon, oraz to, że chłopiec leżał na materacu bez koca czy poduszki (możliwe, że rodzice rano wzięli te rzeczy bo były całe w wymiotach). Sekcja ujawniła, że dziecko ma rany i skaleczenia na całym ciele, ponadto wrzody i odleżyny na plecach. Bezpośrednią przyczyną zgonu było zapalenie trzustki i  sepsa. Policja od razu zaczęła badać sprawę jako zabójstwo, jednak nie udowodniono rodzicom nic więcej niż zaniedbanie. Wkrótce odbył się pogrzeb, na który rodzice zarządzili zbiórkę pieniędzy, zbierając od ludzi dobrej woli 7 tys. dolarów. Najbardziej jednak bulwersującym elementem tej sprawy są zarzuty, bowiem rodzicom grozi zaledwie do roku więzienia i 3 tys. dolarów kary. Nie grozi im utrata reszty dzieci.

 

Straszna sprawa. Z pewnością jest to jedno z najgorszych zaniedbań w historii. Pozostaje tylko pytanie: uważacie, że taka kara jest wystarczająca?


  • 2

#2

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Absolutnie! Ja w ogóle jestem zwolenniczką surowych kar! Nie rozumiem co trzeba mieć we łbie, żeby dziś patrzeć ślepo w religię kosztem życia innego człowieka! Rozumowanie rodziców to istna ciemnota!  :facepalm: Wiara wiarą i niech każdy sobie wierzy w co chce, ale niemożliwością jest, aby zasłaniała racjonalne myślenie. Dziecko od kilku dni choruje ewidentnie, a oni nad czym myślą? Zabrać go do lekarza czy może Bóg go uzdrowi! No ludzie w pale się nie mieści, że dziś - w XXI wieku są ludzie, którzy zachowują się jak ciemna masa...  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:


  • 1

#3

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Żeby chociaż kilka dni. Dziecko było chore miesiącami, a poprostu przez kilka ostatnich dni stan był okropny. Najgorsze, że jak rodzice widzieli, że modły do bozi nie działają, to i tak w to brnęli. Poza tym odleżyny nie powstają w jedną noc, więc przez jakiś czas musieli pozostawić chłopca samego sobie, żeby dniami sobie leżał. Przykre.

Właśnie ludziom się często wydaje, że ciemnota w dzisiejszych czasach to jakieś afrykańskie plemiona, lub kraje arabskie, a ten przypadek pokazuje, że w krajach pierwszego świata takie rzeczy też się dzieją.

Jak na moje powinni dostać o wiele poważniejszą karę.


Użytkownik Xotteva edytował ten post 14.08.2018 - 16:00

  • 3

#4

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Takich chorych zachowań rodziców możnaby mnożyć i mnożyć. Nawet nie tak odległy przypadek sprzed kilkunastu dni, kiedy to świat obiegła informacja o tzw. dzikim obozie, jaki odnaleziono w Nowym Meksyku. Wprawdzie dzieci w ogóle były tam traktowane gorzej niż zwierzęta: siedziały w brudzie, głodne, były bite i zmuszane do nauki obsługi broni, jednak ,,na dniach'' pojawiła się informacja, że jeden z zaginionych chłopców zmarł tam na skutek odprawianych egzorcyzmów (!!!)

 

,,Trzylatek, którego ciało zostało odnalezione na terenie dzikiego obozu w Nowym Meksyku, zmarł na skutek egzorcyzmów - poinformował prokurator. 10 dni temu, na totalnym pustkowiu w południowym stanie USA, odkryto prowizoryczne obozowisko. Służby sądziły, że może tam przebywać 3-letni chłopiec, który został porwany. Zamiast niego policjanci znaleźli na miejscu 11 wygłodzonych dzieci. Na miejscu była piątka dorosłych - dwóch mężczyzn (jeden z nich był ojcem poszukiwanego chłopca) i trzy kobiety. Trzy dni później na miejscu odnaleziono ciało 3-latka. Dorośli podobno wierzyli, że dziecko wróci na Ziemię jako Zbawiciel i wskaże cele, które wszyscy przebywający w obozie będą mieli zaatakować. 11 dzieci było bowiem szkolonych do przeprowadzania zamachów. Dwaj zatrzymani w obozie mężczyźni i trzy kobiety stanęli już przed sądem. Nie przyznają się do zarzutów.''

 

Jak czytam takie ,,rewelacje'', to się naprawdę zastanawiam czy my faktycznie żyjemy w XXI wieku?


  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli dobrze pamiętam, to ty polecałaś usługi jakiegoś pana który zajmuje się oczyszczaniem ze złych energii. Już w to nie wierzysz i jesteś racjonalistką?
  • 0



#6

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kiedyś wiem, że Szwedowski się tym zajmował, ale żeby nazwać to polecaniem...Zawsze do tego typu spraw podchodziłam sceptycznie, aczkolwiek miałam kontakt z jedną panią, której Szwedowski rzekomo pomógł.


  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiasz się czy żyjemy w XXI wieku sama w tym temacie http://www.paranorma...energia-w-domu/ polecałaś jakiegoś ezoteryka który miał oczyścić dom że złej energii.
W innych tematach też polecałaś tego szwedowskiego. Ale jak teraz zmieniłaś pogląd na te kwestie to dobrze.
  • 0



#8

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakieś dziwne prawo stanowe w tej Minnesocie mają... Takie zaniedbanie, czary - mary nad chorym dzieckiem, doprowadzenie do jego śmierci i nie zostaną im odebrane pozostałe dzieci? Smutne. 


  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie rodzice tego dzieciaka sami chodzili do lekarzy, bo tak przeważnie jest. Czyli o swoje tyłki dbali a na synku testowali leczenie modlitwą
  • 0



#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W USA popularny jest ruch Christian Science, przekonujący między innymi, że choroby są zsyłane przez boga jako nauczka lub kara za grzechy. W związku z tym jedynym sposobem ich leczenia jest żarliwa modlitwa. Pójście do lekarza byłoby okazaniem Bogu, że się nie wierzy w jego opatrzność. Było już dużo przypadków zgonów chorych dzieci u zwolenników tego ruchu.

Inna sprawa, że ludzie mogą też zwalać na wiarę winę za znęcanie i zaniedbania, licząc na lżejszą karę.


  • 0



#11

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zastanawiasz się czy żyjemy w XXI wieku sama w tym temacie http://www.paranorma...energia-w-domu/ polecałaś jakiegoś ezoteryka który miał oczyścić dom że złej energii.
W innych tematach też polecałaś tego szwedowskiego. Ale jak teraz zmieniłaś pogląd na te kwestie to dobrze.

 

Moje doświadczenia z p. Szwedowskim miały miejsce już ładnych kilkanaście lat temu (byłam ,,młoda''  ;) i w wielu kwestiach mocno naiwna). Od tego czasu wiele się zmieniło, a przyczyniło się też do tego zaginięcie Iwony Wieczorek z Gdańska, nad której sprawą Szwedowski także pracował. Komletnie nic nie wniósł do sprawy (podobnie zresztą jak Jackowski) - to przypieczętowało mój pogląd nie tylko na szanownych Szwedowskiego i Jackowskiego, ale całej masy tzw. jasnowidzów. 

Osobiście nie neguję zjawiska egzorcyzmów, ale nie jestem zwolenniczką przeprowadzania tego rodzaju rytuałów przez osoby świeckie. 


  • 0

#12

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W USA popularny jest ruch Christian Science, przekonujący między innymi, że choroby są zsyłane przez boga jako nauczka lub kara za grzechy.

 

Popularne razem z ruchem pedofilskim.

http://wiadomosci.ga...sLink&a=66&c=96

 

Pff. Nie wiem na jakiej podstawie ta religia jeszcze żyje. Przecież to fabryka zła.


  • 0

#13

JemPlacki.

    Król Benzenu

  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najbardziej mnie ciekawi, czy właśnie rodzice nie posiadają pewnych orzeczeń lekarskich, aby dostać taką śmieszną karę. Moim zdaniem pewne przestępstwa powinny mieć większe konsekwencje. Może takie działanie chociaż odrobinę wpłynie na ludzi.


  • 0



#14

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kiedyś chyba też na łamach forum wspominałam o p. Wandzie Prątnickiej, z którą miałam jednorazowy kontakt. Ona również zajmowała się oczyszczaniem miejsc ze złych energii oraz oczyszczaniem ludzi opętanych (ona sama nazywała to raczej ,,obleczeniem''). Uważała, że za ,,obleczeniami'' nie stoją diabły czy demony, ale dusze ludzi zmarłych i wyjątkowo złośliwych, które czerpały przyjemność z dręczenia ludzi żyjących. 

Czy jej praktyki były jednak skuteczne? Tego nie wiem. 


  • 0

#15

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I taka właśnie jest religia, ciemna jak tabaka w rogu. Wierzyć w coś co nie istnieje.. aż szkoda mi słów. Zawsze boli mnie krzywda bezbronnych dzieci i zwierząt, a w tym wypadku kara dla ciemnych rodziców jest zbyt łagodna. Zamiast zabrać dzieciaka do lekarza to zebrali się wokół niego z modlitwą - no szczyt debilizmu :facepalm: niektóre osoby to nie powinny mieć w ogóle dzieci.






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Śmierć dziecka, Zaniedbanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych