Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minęło 36 lat, a morderstwa w domku w Keddie wciąż pozostają nierozwiązane

keddie morderstwo kalifornia nierozwiązane zbrodnia

  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1

Dagmii.
  • Postów: 109
  • Tematów: 49
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

12 kwietnia 1982 roku grupa siedmiu osób udała się na spoczynek w domku numer 28 w ośrodku wypoczynkowym Keddie w Kalifornii. To, co stało się później, zaszokowało cały kraj: zabito czwórkę osób, z czego troje odnaleziono w chatce numer 28. Ciała odkryła Sheila Sharp, która inaczej niż reszta jej rodziny spała u przyjaciółki w domku obok. 

 

sub-buzz-24021-1506097503-1.png?downsize

Sheila odnalazła ciała swojej matki, brata i przyjaciela rodziny; jej 12-nastoletniej siostry nie było na miejscu zbrodni, ale jej szczątki zostały odnalezione później, fot/BuzzFeed

 

Co dziwne, dwójka młodszych braci Sheily, Greg i Rick, a także ich przyjaciel, Justin, zostali znalezieni w domku cali i zdrowi; spali. 

 

sub-buzz-20975-1506097781-8.png?downsize

Braciom Sheili i ich przyjacielowi nic się nie stało, fot/ BuzzFeed

 

Sue Sharp, Johnny Sharp i przyjaciel Johnnego, Dana, byli razem związani przewodem elektrycznym. Na podłodze odnaleziono wygięty nóż do steków, a na małym drewnianym stoliku obok wejścia do kuchni odnaleziono zakrwawiony nóż rzeźniczy i młotek do gwoździ. 

 

Sue uciekła od nieudanego małżeństwa i znęcającego się nad nią męża i była opisywana jako ''cicha kobieta, która kochała swoje dzieci''. W 1980 roku wraz z nimi przeprowadziła się do rejonu Keddie gdzie żyli w biedzie. 

 

Czaszka Tiny (siostry, której ciała nie odnaleziono w domku) została znaleziona dzięki anonimowemu doniesieniu na policję w dzień trzeciej rocznicy morderstw. Jej czaszka była 50 mil dalej, w innym hrabstwie. 

 

Policja skupiła się jedynie na dwóch podejrzanych, a byli nimi Marty Smartt i jego współlokator Bo Boubede, którzy mieszkali dwa domki od Sharpów.

 

sub-buzz-15668-1506098884-2.png?downsize

Podejrzani, fot/BuzzFeed

 

Możliwy motyw: Marty był mężem Marylin Smartt, matki Justina Smartta, chłopca odnalezionego w domku żywego. Według doniesień Marty był agresywnym mężem. Mówi się, że Sue Sharp doradzała Marylin Smartt porzucenie męża. Marty miał wpaść w szał gdy się o tym dowiedział. Po morderstwach rzekomo udał się do Reno w Nevadzie. W tamtym czasie policja uważała, że morderstwo popełniła więcej niż jedna osoba, dlatego wrzucili do sprawy Bo, który wcześniej był już raz skazany.

 

sub-buzz-24488-1506099233-4.png?downsize

Trasa rzekomo przebyta przez Smartta, fot/BuzzFeed

 

Pomimo, że w sprawie było jeszcze wiele wątków, śledztwo zatrzymało się w tamtym miejscu. Pewne dowody pozostały niezauważone, a niektóre osoby, które mogły być zamieszane w sprawę, nie zostały odpowiednio sprawdzone. 

 

Ojciec Dana Wingate (przyjaciela Sharpów, który został zamordowany wraz z nimi) powiedział w 2001 roku, że ''policjanci błądzili i zanieczyścili sprawę''. 

 

Doug Thomas, który był w tamtym czasie szeryfem, jest oskarżany o tuszowanie sprawy w wielu internetowych teoriach. Według niektórych z nich, był wówczas bliskim przyjacielem Marty'ego Smartta. W pewnym momencie przyznał się nawet, że doradzał jemu i jego żonie w sprawach małżeńskich, ale było to przed morderstwami.  Jednak Marilyn Smartt o niczym takim nie pamiętała, powiedziała też, że nie wiedziała o przyjaźni szeryfa z jej mężem. Thomas niedawno odniósł się do tych oskarżeń: "Nie brakowało świadków, a nagle teraz po 35 latach wszyscy wiedzą co się stało i twierdzą. że wszyscy śledczy były skorumpowani. To śmieszne... Martin Smartt nie był moim przyjacielem. W pewnym momencie on i jego żona mieli problemy małżeńskie i przyszli do mojego biura gdy byłem szeryfem i prosili o radę''.

 

W 2013 roku sprawa została ponownie otwarta przez obecnego szeryfa, Grega Hagwooda, i śledczego Mika Gamberga. Obydwaj mają osobiste powiązania z ofiarami.  Hagwood odniósł się do teorii z zatuszowaniem sprawy: ''Wyszły na jaw pewnie niesamowite historie i osie czasu i rzeczy, które niektórzy mogliby określić jako ''przypadki''. Inni mogliby spojrzeć na to z oskarżeniem... Nie wykluczam żadnej możliwości''.

 

Po ponownym otwarciu sprawy dokonano nowych odkryć- Gamberg zorganizował kartony z raportami i znalazł dowody, które uprzednio odsunięto na bok. 

 

Znalazł list napisany przez Marty'ego Smartta do jego żony, rzekomo tuż po morderstwach. Było w nim napisane: ''Zapłaciłem cenę za twoja miłość i teraz kiedy kupiłem ją czterema ludzkimi życiami, mówisz mi, że z nami koniec? Świetnie. Czego jeszcze chcesz?''.

 

Marilyn twierdzi, że nigdy nie otrzymała listu, jednak rozpoznała pismo byłego męża. 

 

Kolejnym odnalezionym dowodem było nagranie anonimowego połączenia, w którym ktoś podał lokalizację szczątków Tiny. Pomimo, że nigdy wcześniej nie było ono analizowane, obecnie jest porównywane z głosami podejrzanych.

 

Szeryf Hagwood powiedział o taśmie: ''Nie mam pojęcia dlaczego znajdowała się w zamkniętej kopercie, nigdy wcześniej nie odtwarzana. Ale teraz ją mamy".

 

Trzecie odkrycie przyszło gdy Gambert porozmawiał z terapeutą Marty'ego z Reno w Nevadzie. Marty miał przyznać się do morderstw w trakcie sesji terapeutycznej. Terapeuta rzekomo powiedział, że był zaskoczony faktem, że śledczy nie wykorzystali tego wyznania przeciw Marty'emu. 

 

Co więcej, pewien mężczyzna niedawno odnalazł za pomocą wykrywacza metalu stalowy niebieski młotek, który pasował do opisu tego samego narzędzia zgubionego przez Marty'ego. W listopadzie 2016 roku był testowany na obecność śladów DNA lub krwi, które mogłyby świadczyć, iż był narzędziem zbrodni. 

 

Szeryf Hagwood powiedział o sprawie: ''W okolicy mieszkają ludzie, którzy wiedzą więcej niż powiedzieli i uważam, że zidentyfikowaliśmy część z nich, wiemy kim są i wiemy gdzie są. I jestem pewien, że albo brali udział w zbrodni po fakcie, albo mają na jej temat informacje z pierwszej ręki." Powiedział też, że jest przynajmniej sześciu podejrzanych. 

 

O tym, czy Marty Smarrt i Boubede są mordercami, powiedział: ''To teoria, którą w miarę możliwości próbujemy potwierdzić lub obalić. Mamy nieproporcjonalną ilość dowodów i informacji wskazujących w tym kierunku''. Powiedział także: ''Morderstwa nie mają daty przydatności, a kiedy wciąż mamy żyjących członków rodziny, naszym zobowiązaniem wobec nich jest zrozumienie kto i dlaczego to zrobił''.

 

Sheila Sharp, która przetrwała jako nieliczna z rodziny, powiedziała o Hagwoodzie: ''Wreszcie mam kogoś, kogo to obchodzi... W ciągu ostatnich trzech lat zrobił więcej niż Biuro Szeryfa Hrabstwa Plumas zrobiło w trakcie pozostałych 32".

 

Osobiście, Sheila uważa, że morderstwa zostały popełnione przez Marty'ego i Bo. 

 

Do teraz nikt nie został oskarżony, a Hagwood i Gamberg wciąż zagłębiają się w sprawę tamtej tragicznej nocy. Być może pewnego dnia odkryją prawdę, jednak na razie sprawa pozostaje nierozwiązana.

 

 

Źródło: https://www.buzzfeed...vV8p#.yyKpXnxOq

 


  • 5



#2

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo mroczna i tajemnicza historia. Mam nadzieję, że współczesny postęp badań kryminalistycznych i determinacja śledczych pomogą w rozwiązaniu tej makabrycznej zbrodni oraz ukarania winnych. 

 

Swoją drogą, jeśli mnie pamięć nie myli czy to właśnie nie na tej historii oparto horror The Strangers (aka Nieznajomi) z 2008 roku w reżyserii Bryana Bertino? 


  • 0

#3

Dagmii.
  • Postów: 109
  • Tematów: 49
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak, między innymi na tej historii :) 


  • 0






Also tagged with one or more of these keywords: keddie, morderstwo, kalifornia, nierozwiązane, zbrodnia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych