Skocz do zawartości
Zdjęcie

Narkotyk zombie w Polsce. Co to jest "Flakka"?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nick.
 • Postów: 1299
 • Tematów: 590
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

465a4ec90ef27de6.jpg

"Flakka" jest bardzo popularna w Ameryce Południowej (Youtube.com)

 

"Flakka" nazywana jest "narkotykiem zombie", bo po jej zażyciu człowiek staje się bardzo agresywny, nie czuje bólu i jest praktycznie nie do zatrzymania. Narkotyk popularnie zwany jest też "żwirem", gdyż przypomina żwir służący do wysypywania dna akwarium.

 

 

Flakkę stosuje się bardzo łatwo

 

Nowy dopalacz zombie jest banalny w użyciu, jest praktycznie do spożycia na każdy sposób.. Można go dawkować dożylnie, palić, połykać oraz wciągać. "Flakkę" stosuje się najczęściej w ten ostatni sposób. Ten narkotyk prowadzi do poważnych uszkodzeń zdrowotnych, ale także do śmiertelnych zachowań.

 

Jak działa "Flakka"?

 

Po "Flacce", ludzie nie raz biegają nago po środku ulicy, uciekając przed wyimaginowanymi przeciwnikami, czy stworami. Niektórzy stają się agresywni i atakują budynki, drzwi, ogrodzenia, szyby czy nawet jadące samochody, niczym zombie. Ten ostatni przypadek miał miejsce kilka dni temu po zażyciu "flakki" w Świnoujściu.

 

Stosowanie "flakki" powoduje, że dramatycznie słabnie motoryka mięśni i ludzie rzeczywiście zaczynają przemieszczać się jak zombie - w spowolnionym tempie, dziwnie powykrzywiani. Ludzie są w euforii, odporni na ból i mają nadludzką siłę.

 

Narkotyk "Flakka" jest substancją wywołującą silne pobudzenie. Powoduje stan wyższej euforii, wzmaga aktywność ruchową, zwiększa czujność i powoduje również bezsenność. Teoretycznie to objawy podobne do zażycia amfetaminy czy kokainy. Jednak dokładne działanie "dopalacza zombie" na człowieka nie jest jeszcze znane.

 

"Narkotyk zombie" prawdopodobnie silnie uzależnia. Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale naukowcy mają powody żeby tak twierdzić. Sądzą, że "flakka" może zmieniać działanie reakcji zachodzących w mózgu, tak, aby jej entuzjaści sięgali po coraz większe dawki, a osiągali ten sam stan.

 

"Flakka zombie" ma 10-krotnie silniejsze od kokainy właściwości znieczulające. Szybko znajduje zwolenników, bo jest po prostu tani. Według amerykańskich mediów porcja flakki kosztuje zaledwie 5 dolarów, a w Europie można znaleźć narkotyk już za 5 euro, czyli za 20 złotych.

 

Jak zrobić "flakkę"?

 

"Flakka", narkotyk zombie powstaje z organicznego związku chemicznego α-Pirolidynopentiofenon, w skrócie alfa-PVP. Chemicznie jest bardzo podobny do katynonu, głównego składnika innego narkotyku, po którym ludzie również zachowują się jak zombie.

 

"Flakka w Polsce"

 

Kilka dni temu polskie media obiegło nagranie ze Świnoujścia. "Flakka" zabiła mężczyznę, który rzekomo miał być nią odurzony.

 

Mężczyzna zachowywał się bardzo dziwnie. Jego ruchy w większości były niekontrolowane, do tego stopnia, że zaatakował nawet jadący samochód. Jednak alfa-PVP pojawiła się w Polsce już w 2010 roku, ale sprawa nie była po prostu nagłaśniania. Przez kilka lat środek był łatwodostępny, gdyż nie był ograniczony surowym prawem. Dopiero w 2015 roku zdelegalizowano alfa-PVP.

 

- Od 1 lipca 2015 roku alfa-PVP jak i wszystkie preparaty zawierający ten chemiczny składnik są nielegalne. Ale producenci znajdują na to sposób. Modyfikują skład, sprawdzają czy substancje, które dodają nie są na zakazanej liście. To jeden z najbardziej popularnych związków chemicznych używanych do produkcji dopalaczy - mówi nam Artur Malczewski. Pochodna tej substancji alfa – PVT trafiła na zakazaną listę w Chinach. Stamtąd najczęściej trafiała właśnie do Polski.

 

Pomimo zakazów w internecie bez trudu znajdziemy ogłoszenia reklamujące sprzedaż alfa – PVP. – Produkty są tylko i wyłącznie do celów kolekcjonerskich. Wszystkie nasze produkty sprzedawane są legalnie. Nie używamy wypełniaczy dzięki czemu nasze odczynniki osiągają 99,8 proc. czystości. Sprzedaż tylko i wyłącznie hurtowa – zapewnia jeden z ogłoszeniodawców.

 

Świadkowie opisują, że pod koniec czerwca ulicą Grunwaldzką w Świnoujściu szedł podejrzanie zachowujący się mężczyzna. Był dziwnie pobudzony, przewracał się, rzucał się na nadjeżdżające samochody. - Wiem co widziałem i dam się za to pokroić. Takie rzeczy zdarzają się w filmach, w komiksach fantasy. A ja to widziałem na własne oczy - mówi [...] jeden ze świadków

 

"Na oczach przechodniów próbował się okaleczyć i podciąć gardło telefonem komórkowym. Przerażeni ludzie wezwali policję, która również miała problemy z zatrzymaniem mężczyzny. Po chwili stracił on przytomność. Na miejsce przyjechało pogotowie, rozpoczęła się reanimacja, ale mężczyzna zmarł." - podaje nasz serwis Wiadomości WP. Poniżej nagranie przedstawiające "Flakkę" w Polsce.

 

Uwaga, na nagraniu słychać niecenzuralne słowa.

 

 

- Gromadzimy materiały dowodowe. Przeprowadzona została sekcja zwłok mężczyzny. Czekamy na opinie biegłych toksykologów. Wtedy poznamy przyczynę śmierci, dowiemy się, czy mężczyzna był pod wpływem środków psychotropowych - mówi Joanna Sochalska-Biranowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

 

https://tech.wp.pl/c...72551471798401a

https://tech.wp.pl/c...72551471798401a

https://wiadomosci.w...71549258516097a

 


 • 1#2

Agnieszka81.
 • Postów: 302
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tacy ludzie wykańczają się na własne życzenie, dlatego nawet mi ich nie żal, jak jakiś wariat wskoczy pod samochód czy zrobi inną bzdurę. Nikt na siłę w gębę im narkotyku nie wpycha, więc biorąc to świństwo, mają świadomość tego, do czego mogą się doprowadzić. 


 • 2

#3

Daniel..
 • Postów: 3271
 • Tematów: 51
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tacy ludzie wykańczają się na własne życzenie, dlatego nawet mi ich nie żal, jak jakiś wariat wskoczy pod samochód czy zrobi inną bzdurę. Nikt na siłę w gębę im narkotyku nie wpycha, więc biorąc to świństwo, mają świadomość tego, do czego mogą się doprowadzić. 

Gorzej jak zanim się wykończą to zrobią coś najpierw komuś. Raczej nikt się nie martwi o tych ludzi, a o tych którym przez nich coś się może stać. Zwykły Kowalski będzie miał problem nawet z leszczem na amfetaminie czy kokainie, bo pobudzenie i siła u takiego patusa jest wtedy naprawdę dużo większa. Co ludzie mają w głowach, żeby takie coś po pierwsze produkować, a po drugie zażywać to nie wiem.


 • 1#4

fussy.
 • Postów: 195
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Selekcja naturalna naszych czasów.


 • 2

#5

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2057
 • Tematów: 151
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się co ich motywuje do zażywania tego? Bo na pewno nie świadomość tego, że można zostać uznanym za ... wiecie za co. 8) No chyba, że ktoś planuje zemsty na swoim wrogu, to już szybciej, ale żeby na sobie?


Użytkownik Endinajla edytował ten post 13.07.2018 - 23:42

 • 0#6

kuba9449.
 • Postów: 148
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Artykuł jak to zwykle bywa trochę demonizuje alfę na wyrost. To co widać na filmikach to jakieś skrajne przypadki chorych psychicznie, a nazwa "flakka" w ogóle nie funkcjonuje w Kraju. Alfa funkcjonuje w Polsce od wielu lat, ale teraz mamy nagonkę i będą się pojawiać tego typu artykuły.

Ludzie chcą się naćpać, a że legalnie mogą tylko alkoholem lub dziwnymi wynalazkami to eksperymentują, gdyby dostępne były sprawdzone substancje to "dopalacze" nigdy by nie powstały.


 • 1

#7

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 4868
 • Tematów: 641
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 22
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co ludzie mają w głowach, żeby takie coś po pierwsze produkować, a po drugie zażywać to nie wiem.

Rynek. Są idioci, którzy wciągną wszystko byleby tylko sponiewierało (podobnie jak alkoholicy wypiją wszystko, co rzuci nimi o ziemię), to znajdą się zawsze tacy, którzy im to dostarczą bez względu na to, czy idiotę to tylko sponiewiera, czy zabije.


 • 3#8

Panjuzek.
 • Postów: 1869
 • Tematów: 15
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak widzę festiwal moralizatorów`zadających głupie pytania, rozpoczęty. Oprócz dwóch ostatnich postów reszta powinna wylądować w koszu z napisem SPAM.

 Mimo to postaram się odpowiedzieś na kilka głupich pytań.

 

 

Tacy ludzie wykańczają się na własne życzenie, dlatego nawet mi ich nie żal,

 A powinno.

 Powodów brania narkotyków jest cała masa. To nie jest tak że wykańczają się na własne życzenie. Często jest tak że biorą coś co miało być lajtowe, lecz dzięki kulawemu prawu, przyjmują zabójczą dawkę. Kiedyś czytałem o facecie który jednego dnia stracił dwóch synów, którzy przedawkowali MDMA, i mimo to prowadził kampanię na rzecz zalegalizowania tego środka, a dokładnie przejęcie przez państwo produkcji i dystrybucji Ecstazy. Absurdalne? Bynajmniej.

 Ludzie od zarania dziejów ćpali, ćpają i ćpać będą.  Myślenie że przez penalizację zlikwiduje się problem jest utopią. Potrzebna jest edukacja, i kontrola produkcji i sprzedaży niektórych środków. 

 Ci dwaj chłopcy kupili tabletki przez internet. Paradoksalnie mieli pecha trafić na uczciwego handlarza, który sprzedał im towar o zawartości MDMA ponad 80%.  Gdyby wiedzieli że mają do czynienie z czystą Ecstazy, wzięli by jedną może dwie tabletki pobawili się i tyle. Niestety przyzwyczajeni do towaru niskiej jakości, przyjęli po kilkanaście tabletek.

 Samo MDMA jest dużo mniej szkodliwe, niż alkohol czy papierosy, a problemem jest to że na dzień dzisiejszy, przyjmując taką tabletkę nie wiesz co tak naprawdę bierzesz. To loteria. Niestety często śmiertelna.

 

 

więc biorąc to świństwo, mają świadomość tego, do czego mogą się doprowadzić.

 

Nie nie mają takiej świadomości. To kolejny głupi stereotyp. Każdy kto bierze dragi myśli że jemu nic nie będzie. A te złe rzeczy zdarzają się innym.  Wielu z was pali papierosy. Wiecie do czego może to doprowadzić. A wszystkie pozytywy są na poziomie placebo. Więc czemu palicie to świństwo? 

 

 

Raczej nikt się nie martwi o tych ludzi, a o tych którym przez nich coś się może stać.

 

A gdyby to był twój syn? Albo inny członek rodziny? To też byś się nie martwił? Myślisz że nie ma możliwości aby to dotknęło kogoś z twoich bliskich?

 Narkotyki są wszędzie. Być może ktoś z twojej rodziny bierze, tyle że ty nie masz o tym zielonego pojęcia. Ale takie osądy bardzo łatwo jest ferować.

 

 

Zwykły Kowalski będzie miał problem nawet z leszczem na amfetaminie czy kokainie, bo pobudzenie i siła u takiego patusa jest wtedy naprawdę dużo większa.

 Zwykły Kowalski będzie miał większy problem z zawodnikiem po alko, niż po kokainie.  I wyjaśnij proszę dlaczego uważasz że osoba naćpana amfą czy też koką 0to patus?  Tak się składa że amfetamina jest bardzo popularna wśród studentów, a kokaina jest na tyle droga że stać na nią niewielu. Więc skąd ten osąd panie "święty"

 

 

Zastanawiam się co ich motywuje do zażywania tego?

 Chęć dobrej zabawy, uczestnictwo w grupie, ciekawość, powodów jest mnóstwo. 

 

 

Bo na pewno nie świadomość tego, że można zostać uznanym za ... wiecie za co

 

 No właśnie. Za co? Za patusa, ćpuna, menela?  A zaq kogo można uznać kogoś kto feruje takie osądy, bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat? Za janusza, ćwoka, czy buraka?

 

 

Anyway.

 

 To co widać na filmikach to skrajne przypadki. Większość ludzi po alfie tak się nie zachowuje. A ten koleś z polski , który rzucił się na auto, zmarł kilkanaście minut później, i jedyne co było pewne to to, że brał jakiś dopalacz. Czyli tak naprawdę nie wiadomo co. Efekt kulawego prawa. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 15.07.2018 - 15:16

 • 3#9

Agnieszka81.
 • Postów: 302
 • Tematów: 29
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No cóż, jedni będą prawić morały a drudzy będą ich oczerniać. Ja tam mam swoje zdanie na temat tych ludzi i zdania nie zmienię. Widocznie ich życie jest strasznie nudne, skoro szukają rozrywek w używkach. 


 • 0

#10

Nick.
 • Postów: 1299
 • Tematów: 590
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nudne? A może wręcz przeciwnie. Może to ucieczka, próba zapomnienia, alternatywa dla czegoś znacznie gorszego?

Przyznam, że to akurat potrafię zrozumieć.


 • 1#11

Panjuzek.
 • Postów: 1869
 • Tematów: 15
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Agnieszka81

 

 A przepraszam. Kto i w jaki sposób Cię oczernił. Odniosłem się jedynie do tego co napisałaś.

 

 

 

Ja tam mam swoje zdanie na temat tych ludzi i zdania nie zmienię.

 

 Kiedyś Churchill powiedział:

 

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject.

 

 Mamy też polskie przysłowie.

 Tylko krowa nie zmienia zdania.

 Dalej muczy jak muczała.


 • 0#12

owerfull.
 • Postów: 1248
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wprowadzenie kary śmierci dla handlarzy narkotyków. Wtedy zaczną się bać.


 • -3

#13

Panjuzek.
 • Postów: 1869
 • Tematów: 15
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

 Nie no. Genialny pomysł. To może na początek pod ścianą postawimy wszystkich sprzedawców alkoholu.  W końcu to też twardy narkotyk, należący do tej samej grupy co heroina.  Powoduje uzależnienie psychiczne, fizyczne i społeczne.  Uzależnienie od alkoholu, jest chorobą przewlekłą, i nieuleczalną. W porównaniu do alkoholu, marihuana jest jak witamina C.  Codziennie na skutek przedawkowania alkoholu umierają tysiące ludzi. Z drugiej strony nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zgonu, na skutek przedawkowania THC. Mimo to alko jest legalne a konopie nie.  To co? Na szafot sprzedawców alkoholu?  :facepalm:


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 15.07.2018 - 20:13

 • 0#14

Daniel..
 • Postów: 3271
 • Tematów: 51
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwykły Kowalski będzie miał większy problem z zawodnikiem po alko, niż po kokainie.  I wyjaśnij proszę dlaczego uważasz że osoba naćpana amfą czy też koką 0to patus?  Tak się składa że amfetamina jest bardzo popularna wśród studentów, a kokaina jest na tyle droga że stać na nią niewielu. Więc skąd ten osąd panie "święty"

Bo ćpają tylko patusy. I nie interesuje mnie czy to są studenci czy nie wiadomo kto, to nic nie znaczy. Człowiek szanujący się, mający jakieś wartości nigdy takiego syfu świadomie nie tknie. I nie, zwykły Kowalski nie będzie miał większego problemu z pijanym niż z naćpanym. A jeśli tak uważasz, to nie masz pojęcia o czym piszesz. Studentki też puszczają się na lewo i prawo, a panie z wyższych sfer zdradzają swoich mężów. Nie status, nie wykształcenie i nie posada czyni czy ktoś jest patusem czy nie, bo można mieszkać w biedzie, brudzie i być bardzo dobrym człowiekiem nie mającym nic wspólnego z byciem patusem.


 • -4#15

kuba9449.
 • Postów: 148
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wprowadzenie kary śmierci dla handlarzy narkotyków. Wtedy zaczną się bać.

Oczywiście aby być konsekwentnym strzelamy też do sprzedawców herbaty, papierosów czy piwa? Jeśli tak to zwykły pies ogrodnika, jeśli nie to jesteś hipokrytą.

 

Bo ćpają tylko patusy. I nie interesuje mnie czy to są studenci czy nie wiadomo kto, to nic nie znaczy. Człowiek szanujący się, mający jakieś wartości nigdy takiego syfu świadomie nie tknie. I nie, zwykły Kowalski nie będzie miał większego problemu z pijanym niż z naćpanym. A jeśli tak uważasz, to nie masz pojęcia o czym piszesz. Studentki też puszczają się na lewo i prawo, a panie z wyższych sfer zdradzają swoich mężów. Nie status, nie wykształcenie i nie posada czyni czy ktoś jest patusem czy nie, bo można mieszkać w biedzie, brudzie i być bardzo dobrym człowiekiem nie mającym nic wspólnego z byciem patusem.

Nigdy nie wypiłeś piwa? Nigdy nie wypiłeś kawy? Jak tak to szacunek, ale jeśli spróbowałeś tego to zgodnie z twoim rozumowaniem jesteś patusem.


 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u