Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fizyka a parapsychologia.Tajemnica wszystkiego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

fstach.
  • Postów: 32
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Temat który chciałbym poruszyć dotyczy wielu aspektów poczynając od próby naukowego wyjaśnienia lewitacji a kończąc na istnieniu duszy w którą uwierzyli wybitni fizycy. Jest to zaskakująco skuteczna próba wyjaśnienia właściwie wszystkiego za pomocą jednej teorii. Postaram się wyjaśnić jak ma się fizyka kwantowa do życia pozagrobowego. Czym jest pole punktu zerowego. Czym jest efekt Mandeli i jak ma się do istnienia równoległych wszechświatów. A w końcu co dzieje się z nami po śmierci z naukowego punktu widzenia. Zapraszam do lektury.
Jakiś czas temu, przeglądając kolejne strony w internecie, natknąłem się na artykuł traktujący o naszym połączeniu z wszechświatem oraz praktycznie nieograniczoną możliwością wpływania na niego za pomocą myśli. Wiele czytałem na temat tej teorii aż w końcu natrafiłem na książkę "Pole" Lynne McTaggart, która w świetny sposób rozjaśniła mi zawiłość tego fenomenu. Ale zacznijmy od początku.
Wszystko we wszechświecie jest stworzone z atomów i kwarków. Naukowcy prowadząc badania nad polem punktu zerowego- kwantowego "składu" próżni,swoistym centrum pamięci całego wszechświata, odkryli iż atomy oddziałują na siebie nawzajem bez żadnej energii , siły, czy fali między nimi. Odkryli też iż odleglość między oddziałującymi na siebie atomami jest dowolna ( może być olbrzymia albo bardzo mała ). Oznacza to że jakaś cząstka obecna na ziemi może oddziaływać na inną znajdująca się miliony lat świetlnych od niej. Jakie ma to dla nas znaczenie? Ano takie że według fizyków jesteśmy połączeni z wszechświatem.
Z tego odkrycia wynika szereg innych ciekawych wniosków. Za pomocą grawitacji nie odrywamy się od ziemi. Naukowcy jednak odkryli iż grawitacja może wynikać z istnienia pola punktu zerowego, co za tym idzie, jeżeli możemy zapanować nad dowolnymi cząstkami we wszechświecie, poprzez myśli, możemy również wpływać na grawitację a w efekcie końcowym doprowadzić do lewitacji (siebie lub innego obiektu). Czy więc jest to wyjaśnienie jednego ze zjawisk paranormalnych? Na tym jednak nie koniec.
Chciałbym opisać teraz związek między duszą a fizyką kwantową jednak wcześniej należy wyjaśnić teorię wieloświatowości albo innaczej istnienie światów alternatywnych.
Naukowcy zaczęli zastanawiać się nad wieloświatowością analizując efekt Mandeli. Czym jest ten tajemniczy efekt? Otóż jest to zjawisko w którym dana grupa ludzi wspomina ten sam fakt zupełnie innaczej niż inna grupa ludzi. Naukowcy na tej podstawie wysnuli teorię jakoby istniało wiele różnych rzeczywistości które co jakiś czas nakładają się na siebie w tej samej lini czasu. Jaki to ma związek między duszą a polem punktu zerowego? Śpieszę z odpowiedzią.
Pewna grupa uczonych badała co dzieje się z ciałem człowieka po śmierci używając do tego bardzo czułej wagi. Okazało się iż w momencie śmierci człowiek traci około 21,4 grama wagi. Fizycy ustalili że tyle waży informacja kwantowa w naszym mózgu którą nazywamy świadomością lub... duszą. Ta informacja nie umiera wraz z ciałem i nie da się jej zniszczyć. Jako osobny byt rozprasza się w przestrzeni. Tutaj należy zaznaczyć iż ona także jest powiązana z polem punktu zerowego. Co ciekawe jeżeli osobnik zostanie odratowany że śmierci klinicznej, informacja ta wraca z powrotem do ciała. Może to być wyjaśnienie zjawisk takich jak podróże astralne, świadomość pozazmysłowa itp.
A więc co dalej dzieje się z informacją naszej świadomości? Naukowcy twierdzą iż może być ona przekazywana do nas samych w innym alternatywnym wszechświecie (patrz efekt Mandeli) których z kolei może być nieskończenie wiele. Oznaczałoby to że nasza świadomość jest nieśmiertelna.
Czy zatem te informacje zbliżają nas do odkrycia prawdy o nas samych? Być może wkrótce się przekonamy. Cieszę się jeżeli dotarłeś aż tutaj drogi czytelniku. Jeżeli zainteresował Cię temat wkrótce zamieszcze bardziej szczegółowe informacje na poruszone tematy. Dziękuję.
  • 0



#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poczytaj jakieś książki popularnonaukowe o fizyce, jest ich mnóstwo. Bo to co piszesz to jakaś wątpliwej jakości wiedza. Coś tam piszesz o splątaniu kwantowym, ale wyciągasz niewłaściwe wnioski.
Świadomość w naszym mózgu nie waży. Utrata wagi którą zmierzono była różna, uzyskano rozbierzne wyniki. A wagi które stosowano nie były zbyt dokładne. Dlatego te 21,4g to mit który powielasz. Spadek masy ciał a po śmierci ma inne prozaiczne przyczyny związane z fizjjologią człowieka czyli min. Utratą płynów ustrojowych.
Nie możemy też oddziaływać myślami na każde cząstki we wszechświecie.
  • 0



#3

ShadowPath.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O zgrozo, fstach co ja czytam?

To wygląda jakby jakiś 14 latek poczytał "straszne paranormalne historie", nic z nich nie zrozumiał, ale wszystko pomieszał i próbował jeszcze to pomieszanie przekazywać dalej, jako "prawdę"

Tzn co ja piszę tu o "14-latku", powinno tam być napisane "jakiś troll"

 

 

Efekt Mandeli -jeszcze nie widziałem chyba żeby "naukofcy" łączyli go z alternatywnymi wymiarami, jak już to z fałszywymi wspomnieniami/błędami pamięci

https://www.independ...x-a8206746.html

 

21 gramów


Pewna grupa uczonych badała co dzieje się z ciałem człowieka po śmierci używając do tego bardzo czułej wagi. Okazało się iż w momencie śmierci człowiek traci około 21,4 grama wagi. Fizycy ustalili że tyle waży informacja kwantowa w naszym mózgu którą nazywamy świadomością lub... duszą.

 

No sorry ale mam dla ciebie szokujaca informację:

Energia nie ma masy

https://zapytajfizyk...nu-raz-jeszcze/

Informacja także nie ma masy

Ba twarde dyski w kompuerach także nie zmieniają masy, czy są w pełni puste czy też zapchane danymi

 

Dyskusja o "masie myśli" choćby tu

http://forum.gazeta....i_energie_.html

 

"Pole" Lynne McTaggart,, no cóż to bezwartościowy new-age bełkot. Ta autorka nie jest też żadnym naukowcem

 

Tak właściwie to widze że lubisz rzucać tymi  "naukowcami" na prawo i lewo. Mógłbyś z łaski swojej podlinkowac badania tych wszystkich naukowców?

Wystarczy po 1 linku na każdy z problemów: efekt Mandeli i 21 gramów

Bo wisz rozumisz, 21 gramów to eksperyment... z 1907 roku

https://en.wikipedia...rams_experiment


  • 0

#4

Arya.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drogi autorze :)
Efekt Mandeli nie jest rozpatrywany przez fizyków, a psychologów. W dodatku, podpięto pod to zaledwie kilka przypadków, od Mandeli zacząwszy. Efekt ten opierał się na tym, że pewna grupa ludzi była pewna, że widziała w wiadomościach informację o śmierci Mandeli, relację z pogrzebu, a znaleźli się i tacy, którzy święcie wierzyli, że uczestniczyli w owym pogrzebie. W rzeczywistości Mandela nie umarł w owym czasie, ale mimo to grupka ludzi twierdziła to co wymieniłam. Pod ten efekt podpięto kilka innych przypadków.
Po drugie- wieloświat jest historią starą, która na stałe zapisała się w kulturze, np. Komiksach czy filmach. Owszem, są naukowcy usiłujący udowodnić istnienie światów równoległych, ale NIKT do tej pory tego NIE UDOWODNIŁ.
Po trzecie- myśli nie maja ani masy ani ładunku ani postaci realnej więc nie mogą wpływać na materię.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych