Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dziwne i zwyczajne

oobe metoda transowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1125 odpowiedzi w tym temacie

#91

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kto zna jakiś film lub program poruszający tematykę tego gdyby nagle zabrakło prądu na dużą skalę?

 

Był ostatnio (jakiś tydzień, dwa temu) fabularyzowany dokument, bodajże na Discovery lub National Geographic poświęcony dokładnie tej kwestii - nagły i długotrwały brak prądu na dużym obszarze USA. Niestety, nie pamiętam tytułu.

 

Teraz ja.

Ostatnio, na fali rozgorączkowania problemem pijanych kierowców, toczą się różne dyskusje w mediach. W jednej z nich, bodajże rzecznik policji (taki łysy) przedstawił argument dotyczący "wczorajszych" kierowców (osób, które wsiadają za kółko, po imprezie odbytej poprzedniego dnia).

W skrócie, chodziło o to, że nie mają oni problemu żeby kierować samochodem po odespaniu, powiedzmy ośmiu godzin po imprezie (która miała miejsce dzień wcześniej) ale gdyby ta impreza odbyła się tego samego dnia, to nie zdecydowaliby się oni na wyjazd samochodem osiem godzin po jej zakończeniu (tego samego dnia). A przecież jest to dokładnie to samo.

W związku z tym moje pytanie - czy rzeczywiście?

Abstrahując od ilości wypitego alkoholu - czy prawdą jest, że przespanie tych przykładowych ośmiu godzin nie ma zupełnie żadnego wpływu na poziom upojenia alkoholowego delikwenta? Innymi słowy, czy sytuacja kiedy ktoś wypije kilka drinków pomiędzy 8-10 rano, a o godz. 18 wsiądzie za kółko jest identyczna do sytuacji kiedy ta sama osoba wypije te kilka drinków pomiedzy godz. 22-24, a o godz. 8 następnego dnia będzie prowadziła samochód.

Przypominam - nie chodzi mi o kondycję kierowcy tylko o poziom alkoholu w jego organiźmie.





#92

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Kto zna jakiś film lub program poruszający tematykę tego gdyby nagle zabrakło prądu na dużą skalę?

 

Był ostatnio (jakiś tydzień, dwa temu) fabularyzowany dokument, bodajże na Discovery lub National Geographic poświęcony dokładnie tej kwestii - nagły i długotrwały brak prądu na dużym obszarze USA. Niestety, nie pamiętam tytułu.

 

 

Rodzina z wielkiego miasta próbująca odnaleźć się po zagładzie? Krok po kroku pokazywali co się dzieje, kiedy zabranie prądu, a w rurach przestaje płynąć woda itd.

Rodzina pokazana w tym paradokumencie chowała się m.ini się w opuszczonych domach na przedmieściach, wywalali rzeczy na trawnik, by ludzie myśleli, że te domostwa są opuszczone. 

 

To było to samo? Nie pamiętam tytułu, ale może po opisie ktoś skojarzy.

 

 

@Bad News Tenhan,

Jest taki serial Revoultion. Zawiódł moje oczekiwania, liczyłem na dużo więcej, no ale może tobie się spodoba.



#93

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Rodzina z wielkiego miasta próbująca odnaleźć się po zagładzie? Krok po kroku pokazywali co się dzieje, kiedy zabranie prądu, a w rurach przestaje płynąć woda itd.

Rodzina pokazana w tym paradokumencie chowała się m.ini się w opuszczonych domach na przedmieściach, wywalali rzeczy na trawnik, by ludzie myśleli, że te domostwa są opuszczone. 

 

To było to samo? Nie pamiętam tytułu, ale może po opisie ktoś skojarzy.

 

 

Oglądnąłem tylko kawałek tego filmu, bo mówiąc szczerze, nie zachwycił mnie, ale z tego, co kojarzę pokazywano zachowania co najmniej kilku grup ludzi / rodzin.

Na pewno był tam fragment dotyczący młodego małżeństwa, w którym facet strasznie bulwersował się faktem, że płacą ciężkie pieniądze za wynajem mieszkania (czy też zapłacili cięzkie pieniądze za jego kupno) a z powodu braku prądu psuje im się zawartość lodówki, w tym bardzo drogi łosoś (bodajże). Odgrażał się przy tym, że wynajmie adwokata, który wywalczy dla niego spore odszkodowanie za te niedogodności.

Szczerze mówiąc, spodziewałem się, że będzie w tym filmie mniej fabuły, a więcej informacji - dlatego specjalnie nie utkwił mi w głowie 9jakoś też nie bardzo mam przekonanie żeby go polecać). Dużo ciekawszy jak, dla mnie jest już para dokument pt. "Po zagładzie" (aktualnie w ofercie National Geographic), poświęcony hipotetycznej historii, w której ludność świata nagle dwukrotnie się zwiększa.





#94

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalazłem na Yt takie coś i to najprawdopodobniej jest to o czym piszecie. Bardziej mi jednak chodziło o ukazanie skutków dla gospodarki, tego jak to sparaliżuje życie, jakie będzie zachowanie mas w wielkich miastach w tych okolicznościach itd. (chociaż wiadomo że można to podsumować jednym słowem rozpierducha ale wolę jednak dokładniejsze informacje) a nie o perypetie jednej rodziny ale jak nic lepszego nie ma to sprawdzę to co jest. Dziwne też by było gdyby nikt nigdy nie wpadł na coś takiego żeby nie zrobić o tym filmu :P Ten serial też sprawdzę.

 

"American Blackout" z National Geographic.

 


Użytkownik Bad News Tenhan edytował ten post 26.01.2014 - 22:45


#95

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

pishor odnośnie Twojego pytania o alkohol, to wydaje mi się, że różnica jednak jest. Chodzi o metabolizm. W czasie snu jest on słabszy, więc i usuwanie "promili" też idzie wolniej. Inaczej sprawy mają się w przypadku zawodnika, który wypił rano, a następnie np. zajął się czymś, co wymagało aktywności, wysiłku. Podczas wysiłku organizm pracuje "na wysokim biegu", więc i metabolizm przyspiesza. Tyle, że to tylko moja teoria, a tak naprawdę każdy organizm pracuje inaczej, inaczej również spala alkohol. Są tacy, którzy dwa piwa wypiją jak oranżadę, a są i tacy, którzy po tej samej dawce zaczynają tropić węża, a po wszystkim mają regularnego kaca. 





#96

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejne pytanie - te jest rozbrajające :D

 

Jak w GIMP-ie wygiąć linię prostą ?



#97

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi o metabolizm.

 

 

No, tak - metabolizm. Dzięki.

Gdyby ktoś miał inną koncepcję - chętnie posłucham.





#98

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Apokalipsa!!!
  :>
Jest sporo filmików dotyczących różnych scenariuszy-te realne i bagatelizowane to EMP i krach ekonomiczny. 
Kilka scenariuszy wrzuconych na szybko:

 
 
 

 
Mogę polecić serię:


 
Zresztą w tym temacie trochę poruszano podobne kwestie:
http://www.paranorma...alny-kataklizm/
 
Co do rozruchów-ciekawa analiza:


Co do alkoholu-z metabolizmem zgoda ale dochodzi inny czynnik i moim zdaniem istotniejszy: wypoczynek. Podczas snu wypoczywamy, mimo że spalamy mniej alkoholu to po skutecznej regeneracji bardziej "trzeźwo" patrzymy na drogę. Jestem pijany, wyspany i nie zmęczony Vs. pijany, zmęczony i śpiący-ja wybieram pierwszy wariant.

 

Nie mogę edytować powyższego...

Ciągle wyskakuje mi takie coś:

 

 

Warning: preg_match() [function.preg-match]: Compilation failed: nothing to repeat at offset 74 in/home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/text/parser/bbcode/defaults.php on line 2956

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/text/parser/bbcode/defaults.php:2956) in/home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 114

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/text/parser/bbcode/defaults.php:2956) in/home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 127

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/text/parser/bbcode/defaults.php:2956) in/home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 136

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/text/parser/bbcode/defaults.php:2956) in/home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 137

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/text/parser/bbcode/defaults.php:2956) in/home/admin/domains/paranormalne.pl/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 141


#99

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kolejne moje pytanie:

Jak drukować 2 obrazy na jednej stronie tak, żeby przykładowo obraz Abył po lewej stronie kartki, a obraz B po stronie prawej. Kartka ma mieć orientację poziomą. Drukowanie z pdf'a nie wchodzi w grę, ponieważ pdf nie rozciąga mi maksymalnie obrazów. Z Worda też nie za bardzo ponieważ ustawienia Worda (preferencje drukowania), a drukarki się jakoś nie pokrywają za bardzo i wychodzi istny "sajgon".

EDIT: Poradziłam sobie już xD 


Użytkownik CarolineŸ edytował ten post 27.01.2014 - 21:45




#100

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Proszę o pomoc: moglibyście zidentyfikować te nakrycia głowy? Znalazłam je dziś podczas sprzątania w piwnicy.

 

1. (brat zgodził się na bycie modelem pod warunkiem, że nie będzie widać jego twarzy)

eitg.jpg

2.

06hi.jpg

Edit: dziękuję, Pishor. :) Teraz została tylko kwestia czapki.


Użytkownik dr Lepusistlich edytował ten post 28.01.2014 - 17:08




#101

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tu  masz odpowiedź na pytanie o berecik



 Teraz została tylko kwestia czapki.

 

...a ta rogatywka wyglada podobnie do rogatywki kaprala piechoty Wojsk Wielkopolskich, którą mozesz zobaczyć tutaj Szkoda, że na Twoim zdjęciu nie widać całego orzełka - to byłaby duża podpowiedź dla miłośników historii wojskowości (czy jak to się tam nazywa).

 

edit: tu wiecej na temat ich umundurowania


Użytkownik pishor edytował ten post 28.01.2014 - 17:30




#102

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Teraz została tylko kwestia czapki....a ta rogatywka wyglada podobnie do rogatywki kaprala piechoty Wojsk Wielkopolskich, którą mozesz zobaczyć tutaj Szkoda, że na Twoim zdjęciu nie widać całego orzełka - to byłaby duża podpowiedź dla miłośników historii wojskowości (czy jak to się tam nazywa).

 

Tutaj orzełek:

xn3r.jpg

A tu zdjęcia z różnych perspektyw:

ky8t.jpg

msl0.jpg

00vn.jpg





#103

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jestem specjalistą ale powiem tak. Dla mnie jest to dość dowolna  wariacja na temat tej czapki żołnierza Wojsk Wielkopolskich.

Tu masz pieczołowicie wykonane repliki czapek tej formacji:

1. podporucznika

2. szeregowca
3. kaprala

 

rogatywka.jpg

 

Na tej Twojej jest kilka podobnych cech: krój, obszycia, czy chociażby ten "trefl" z tasiemki (dość byle jaki ale jednak). Jest też jednak orzełek z lat PRL-u (jak dla mnie z czapki milicjanta) i te gwiazdki na otoku ( wprzypadku czapek, które ja wkleiłem, dystynkcje oznaczało się tasiemkami na treflu).

Ja więcej nie wymyślę ale zawsze mozesz zapytać na tamtym forum - powinni bez trudu Ci coś podpowiedzieć.

 

 

 





#104

molmomas.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy w Polsce jest dostepny

Kwas walproinowy

jeżeli tak to gdzie można go nabyć ( w miarę możliwości bez recepty)



#105

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytanie, które usłyszałem wczoraj, ogladając na NG dokument "Titanic według Camerona" - moim zdaniem niezwykle ciekawe.

 

Dlaczego kapitan Smith , zamiast syngalizować racami awarię, nie zdecydował się na płynięcie uszkodzonym Titanicem w kierunku najbliższego statku, którym był SS Californian?

Odległość dzieląca oba statki to ok. 20 mil morskich (37 km). W pełni sprawny Titanic był w stanie płynąć z maksymalną prędkością 22,5 węzłów (ok. 41 km/h). Uszkodzony, oczywiście z dużo mniejszą ale przypomnijmy, ze Titanic tonął 2,5 godz., a pierwszą szalupę zwodowano dopiero ok 1 godz. po uderzeniu w górę lodową. Wygląda więc na to, że ta godzina (a myślę, że nawet dużo więcej) wystarczyłaby na to, żeby znacznie zbliżyć się do Californian (a może go nawet dogonić?), co pozwoliłoby (teoretycznie) uratować dużo więcej pasażerów).

 

Drugie pytanie z tego samego dokumentu (do którego nastawiony jestem nieco bardziej sceptycznie).

Dlaczego nie próbowano wysadzić pasażerów na... górę lodową (tą samą, w którą uderzył statek)?






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: oobe, metoda transowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych