Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dziwne i zwyczajne

oobe metoda transowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1125 odpowiedzi w tym temacie

#76

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Jakie znacie cechy wyglądu zewnętrznego które zawsze rodzic przekaże dziecku? Mam na myśli dołki w brodzie...

dołki w policzkach, krzaczaste brwi, przylegające lub odstające uszy itp

 

 

 

Ale jesteś pewny, że są to cechy zawsze przekazywane? Bo, mówiąc szczerze - ja mam wątpliwości.





#77

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do dołków w brodzie tak-reszta to obserwacja otoczenia.



#78

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakie znacie cechy wyglądu zewnętrznego które zawsze rodzic przekaże dziecku?

Na przykład posiadanie głowy...





#79

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Jaki jest fenomen USA? Jeszcze w XVIIIw. bili się przeciwko sobie o jedność, a dziś są największą potęgą gospodarczą i militarną na świecie. Skąd taki szybki rozwój tego kontynentu?


Położenie geograficzne: brak wojowniczych sąsiadów (Meksyk oraz Kanada nie są krajami stanowiącymi jakiekolwiek poważne zagrożenie militarne, jedyni ewentualni wrogowie znajdują się za oceanem) oraz (wynikające bardziej z rozmiarów) bogactwa naturalne. 
 

2. Czy to nie hipokryzja, że Amerykanie dzisiaj próbują wmówić wszystkim, że oni są tą dobrą stroną w walce z muzułmanami? Czy to nie jest dość śmieszne, bo przecież jeszcze kilka wieków temu sami terroryzowali Brytyjczyków - byli ich kolonią.


Pytanie retoryczne.
 

3. Napoleon był idiotą idąc w zimę na podbój Moskwy? Co by było gdyby... gdyby ich pokonał, co byłoby z Polską?


Czy był idiotą? Nie, bo nie poszedł zimą. Do Moskwy dotarł bodajże we wrześniu. Zima dopadła wojska Napoleona podczas odwrotu. Nie jestem ekspertem od wojen napoleońskich, ale według mnie błędem nie był sam atak na Rosję (choć podobnie jak Hitler, Napoleon zapewne także nie zdawał sobie sprawy z rozległych przestrzeni tego kraju), ale właśnie odwrót z Moskwy tą samą drogą, którą do niej wojska napoleońskie przybyły.
Co byłoby z Polską? Nie wiem, czy cokolwiek by się zmieniło, jako że (o ile się orientuję) u podstawy konfliktu z Rosją leżało naruszenie postanowień pokoju tylżyckiego przez Rosję -- a na jego podstawie Polska szczególnych korzyści i tak nie odnosiła.



#80

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napoleon był dobrym dowódcą na polu walki czyli dobrym taktykiem. Był altylerzysta i tylko ta sztuke wykorzystywła  w sposób wskazujący na wielki talent. Gdy przeciwnicy nauczyli swe wojska reagować prawidłowo na ostrzał altylerii to gwiazda napoleona przygasła całkowicie.Bitwa pod Waterloo to pierwszy przypadek gdy wydano rozkaz "padnij" . Wcześniej wojsko stało jak te neptyki i pozwalało sie rozszarpywać altylerii wroga jeszcze przed pierwszym kontaktem z piechota czy konnicą wroga.

 

Napoleon był doskonałym altylerzystą , dość dobrym taktykiem.Jednak był poprostu słaby w sztuce operacyjnej. A totalnym kretynem jeśli chodzi o strategię.I piprostu debilem jeśli chodzi o dobór ludzi na najwyższych stanowiskach. Większość  jego dowódców- pupilkow gdy było to opłacalne zdradziło go . Jako sojusznik  to poprostu  katastrofa. Proszę popatrzyć na przykład Hiszpanii:Była lojalnym sojusznikiem Napoleona. W słynnej bitwie pod Trafalgarem walczyli razem z francuzami przeciw Anglikom. Hiszpanie razem francuzami  zajeli Portugalie. A potem 

 

Pod pretekstem wzmocnienia francusko-hiszpańskiej armii okupacyjnej w Portugalii, wojska cesarskie zaczęły wkraczać do Hiszpanii, początkowo witane z entuzjazmem przez społeczeństwo. W lutym 1808 roku Napoleon zrzucił jednak maskę sojusznika i nakazał wojskom francuskim obsadzić kluczowe punkty strategiczne i fortece hiszpańskie[4] Francuska kolumna, udająca konwój rannych żołnierzy, zajęła 29 lutego Barcelonę[5]

 

To wtedy była  słynna Sommosiera. Dlaczego Napoleon tak zrobił? Bo umyślił sobie że usadzi na tronie Hiszpanii swojego brata.Przez tą idiotyczną decyzje Hiszpania rozpoczeła klasyczne powstanie narodowe. W walkach i jako wojska okupacyjne  zostały zostały zwiazane w Hiszpanii wojska o liczebności ponad 200 000 ludzi! Dodatkowo Napoleon stracił nawet cień szansy na wygraną z Brytanią. Do tego ppotrzeboiwał choć na pare dni przejąć panaowanie nad kanałem La Manche.A dzięki  wojnie z Hiszpania stracił jedyna kadrę doświadczonych kapitanów i admirałów. Francja ich nie miała bo wygilotynowała ich w czasie rewolucji. Co więcej wszystkie liczące się floty wojenne zaczeły polowaćna okręty francuskie doworzace  sprzęt z koloni fracuzkich do metropolii. Angole, portugalczycey (ich flota nawiała razem z królem do portu\galskiej wtedy Brazylii) liczni uciekinierzy Hiszpańscy wszyscy ci marynarze jako członkowie regularnej floty, kaperzy czy poprostu gnani  zemsta piraci rozpoczeli wielkie polowanie na francuzów na Atlantyku i Morzu Śródziemnym.Hiszpańscy guerrilas dzisiątkowali Francuzów. Francuzi pacyfikowali w odweciie wsie w Portugalii czy Hiszpanii. Spirala nienawiści  się nakręcała a Napoleon tak naprawde Już w tedy niemiał zbyt wiele szans na przetrwanie. Gdy dowiedziął suię ze Rosja po cichu szykuje sie do ataku na Polske i Litwę Czyli jego zaplecze po prostu niemaił za bardzo wyboru żeby przetrwać musiał uderzyc na Rosję . Uderzył jak potrafił . A że jego umiejętność  posługiwania sie przepotężna artylerią niezbyt sie przydaje w czasie walk manewrowych . Zakończyła sie ta wyprawa jak zakończyła bo inaczej pod takim nieudolnym dowództwem zakończyć się nie mogła..A uderzył na Rosje  24 czerwca. Wcześniej uderzać na Rosję nie miało sensu bo wszelkie drogi wcześniejszą pora zamieniały sie w trzęsawisko i niedało sie przeciągnąć jego ukochanych armat  na okutych stalowymi obręczmi wąziutkich kołach .

Co do napoleona jako sojusznika Polski...

 

Francja Polske okupowała. Nałożyła morderczą kontrybucję na Księśtwo Warszawskie -słynne kwoty bajońskie.  Francuzi dopuszczali sie masowych rabunków w polskich domach i pałacach.

 

Polecam ten znakomity artykuł

:http://lubczasopismo...ruckim-lubeckim

 

Do Polski wkroczył Napoleon, który – jako zwolennik jasnych sytuacji – od razu ustalił zasady, na jakich powinna przebiegać współpraca z Polakami, dokładnie wyliczając należne mu kontyngenty i zobowiązując ponadto Polaków do wystawienia i utrzymania niewyobrażalnego dla nich 60 tysięcznego regularnego wojska.
 
Ponieważ zaś zgodnie z polską tradycją władca nakładając podatki i kontyngenty musiał obiecać coś w zamian, Napoleon obiecał rządzącym nowo powstałym Księstwem Warszawskim, że w razie nie spełnienia warunków zostaną rozstrzelani. I wspomniał mimochodem, że na wojnie, jak to na wojnie, wszystko się może zdarzyć, nawet niepodległa Polska – o ile oczywiście Polacy sobie na nią zasłużą.
Razem z Napoleonem przyszła też blokada kontynentalna, rujnująca handel równie skutecznie jak poprowadzenie granic Księstwa Warszawskiego tak, by omijały Gdańsk. Odcięcie Gdańska i cła pruskie spowodowało spadek ceny żyta z 20 złotych za korzec do 10 złotych, a na prowincji nawet bardziej.
Ale nie oceniajmy pochopnie – Napoleon bywał też hojny do rozrzutności. W 1807 roku, na mocy traktatu drezdeńskiego, Prusy zrzekły się owych 47 milionów franków wierzytelności na rzecz Francji. A Napoleon w styczniu 1808 roku zrzekł się wspaniałomyślnie tych roszczeń na rzecz Księstwa, za symboliczne 20 milionów złotych. W gotówce. Płatnych w 3 lata. Od miejsca w którym doszło do tego aktu łaski, kwoty owe zwykło się nazywać „bajońskimi”.




#81

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to teraz ja.

mam stara plyte asus p3b-f i pentium 3 1.2 giga inne zlacza na procesor ale podobna jakos to idzie przerobic zeby dzialalo razem. pytalem na innych forach komputerowych ale nikt nie wiedzial a przydalby mi sie drugi komp dla dziecka i nie musialbym kupowac nowych czesci.



#82

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podstawka - przejściówka jest rozwiązaniem, ale widziałem takie coś tylko raz i nie wiem na jaki rodzaj. Taniej będzie kupić albo odpowiedni procesor, albo płytę, bo ta zapewne kosztuje grosze.

Napisz jaki socket na procesor tam jest, albo slot (na starsze Pentium), bo możliwości jest dużo.

Tutaj link, do procesorów obsługiwanych przez Asus P3B-F:   http://support.asus....uage=en&m=P3B-F





#83

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to teraz ja.

mam stara plyte asus p3b-f i pentium 3 1.2 giga inne zlacza na procesor ale podobna jakos to idzie przerobic zeby dzialalo razem. pytalem na innych forach komputerowych ale nikt nie wiedzial a przydalby mi sie drugi komp dla dziecka i nie musialbym kupowac nowych czesci.

 

Można zmusić całość do działania, ale nie chcesz tego robić. Będziesz musiał zainwestować trochę pieniędzy (pojęcia nie mam ile) lub pobawić się lutownicą, nie da Ci to i tak stuprocentowej gwarancji powodzenia, więc z ekonomicznego punktu widzenia nie ma to sensu.

Potrzebujesz konwertera o nazwie Powerleap iP3-T -- nie wiem, czy w ogóle jest on dzisiaj jeszcze do dostania na rynku wtórnym. Druga opcja to modyfikacja nóżek procesora. Detali nie znam, są na pewno dostępne w Internecie. W tym drugim wypadku też trzeba zakupić konwerter, choć w tym przypadku jakikolwiek z FCPGA na Slot 1.

 

Ogólnie: nie warto się bawić.





#84

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ktoś z forumowiczów mieszka w Irlandii?





#85

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

czy włosy mogą zmieniać odcień wraz z upływem lat?

Jak najbardziej: jasne mogą ciemnieć, a rude (podobno) mogą zrobić się kasztanowe. Oczywistym jest, że z biegiem czasu włosy siwieją, a pod wpływem nieumiejętnego użytkowania suszarki robią się spalone, co teoretycznie mogłoby dać efekt ciemniejszych włosów. Należy również pamiętać o tym, że włosy pod wpływem słońca jaśnieją.

 

 

To, że środowisko i czynniki fizyczne w znaczym stopniu oddziaływują na fenotyp to chyba każdy wie, bo przecież jest to obok mutacji największy i najważniejszy mechanizm formowania życia na ziemi.

 

Mi jednak chodzi o zmienianiu się wyłącznie genotupy którego fenotyp nie podlega czynnikom środowiska zewnętrznego a więc takim czynnikom jak temperatura czy promieniowanie słoneczne, chodzi tu o czystą nie indukowaną środowiskowo zmienność w genach wraz z biegiem czasu...



#86

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy ktoś z forumowiczów mieszka w Irlandii?

W tym temacie nikt się do tego jeszcze nie przyznał: http://www.paranorma...licy-jestescie/.

 

Edit: pomóż człowiekowi, a ten ci jeszcze da minusa. Lol.


Użytkownik dr Lepusa edytował ten post 26.01.2014 - 18:23




#87

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam pytanko: Jakiego kwiatu jest nasiono? ( zdjęcie w profilu )  Znalazłam to przypadkiem,ale niechcący skasowałam link :( 





#88

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam pytanko: Jakiego kwiatu jest nasiono? ( zdjęcie w profilu )  Znalazłam to przypadkiem,ale niechcący skasowałam link :(

Jest to wyżlin większy (Antirrhinum majus), nazywany potocznie lwią paszczą.





#89

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Mam pytanko: Jakiego kwiatu jest nasiono? ( zdjęcie w profilu )  Znalazłam to przypadkiem,ale niechcący skasowałam link :(

Jest to wyżlin większy (Antirrhinum majus), nazywany potocznie lwią paszczą .

 

Bardzo dziękuję :)





#90

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kto zna jakiś film lub program poruszający tematykę tego gdyby nagle zabrakło prądu na dużą skalę?




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: oobe, metoda transowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych