Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dziwne i zwyczajne

oobe metoda transowa

  • Please log in to reply
1125 replies to this topic

#61

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też tak myślę :) 





#62

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Paraludki, pomóżcie. Szukam filmu. Oto jego opis (tak mniej więcej - tylko tyle pamiętam):

Jakiś facet miał ścigacza czy coś takiego i jechał na zawody/wyścig. Był chory (bodajże na serce) i jakiś inny facet dał mu sproszkowane psie jądra. Facet źle się poczuł i zatrzymał się na poboczu. Podjechał radiowóz i policjant do niego ''Tutaj nie wolno parkować nawet Marsjanom'' (facet powiedział, że jest z bardzo daleka, nie pamiętam skąd). Podczas jazdy ścigaczem spadły mu gogle ochronne. Wygrał zawody/wyścig i chyba ustanowił jakiś rekord. Kiedy wrócił do domu, mały chłopiec (syn lub wnuk) powiedział ''Podlewałem twoją cytrynę/twoje drzewo!'' Facet ogólnie jechał chyba przez jakąś pustynię, kanion, coś takiego. No, gorąco było.





#63

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może wiesz jacy aktorzy grali? Będzie prościej :)





#64

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może wiesz jacy aktorzy grali? Będzie prościej :)

Nie mam zielonego pojęcia. Wiem, że nie jest to najnowszy film - ma co najmniej 5 lat. Język filmu: angielski z polskim lektorem.





#65

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tą cytryną coś kojarzę ...... coś tam świeci .... poszukam :)





#66

AleksanderS.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja wiem... film z Anthonym Hopkinsem... "prawdziwa historia" po ang: the world's fastest indian



#67

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja wiem... film z Anthonym Hopkinsem... "prawdziwa historia" po ang: the world's fastest indian

Tak, tak! To właśnie ten film! Dziękuję bardzo. :D





#68

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co to za roślinka? Znaleziona 2 lata temu na śmietniku, była co najmniej o połowę mniejsza ;)

http://pl.tinypic.co...=5#.Ut_efPutaHs



#69

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co to za roślinka? Znaleziona 2 lata temu na śmietniku, była co najmniej o połowę mniejsza ;)

http://pl.tinypic.co...=5#.Ut_efPutaHs

Prawdopodobnie szeflera, ale niestety nie wiem, jaka dokładnie. Przypomina mi nieco gatunek Schefflera arboricola.





#70

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zadałem pytanie o niepłodność znajomemu, i uznał że to cecha recesywna - nie ujawniająca się u potomstwa.





#71

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Co to za roślinka? Znaleziona 2 lata temu na śmietniku, była co najmniej o połowę mniejsza ;)

http://pl.tinypic.co...=5#.Ut_efPutaHs

Prawdopodobnie szeflera, ale niestety nie wiem, jaka dokładnie. Przypomina mi nieco gatunek Schefflera arboricola.

 

Dzięki :). To teraz cięższe pytanie, ale może akurat ktoś wie. Gdzie znajduje się archiwum Bytomskich Zakładów Naprawczych? Były to zakłady podlegające kopalni Rozbark, zlikwidowane pod koniec lat 90tych, trochę później zlikwidowano też kopalnię



#72

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja mam pytanie także z Genetyki. Czy geny które warunkują kolor włosów przejawiają cechy współdominacji? Bo u mnie w rodzinie bywało tak, iż moi dziadkowie, pradziadkowie, mieli tak, że w dzieciństwie mieli włosy jasno brązowe - ciemny blond, a w wieku około 25-30 lat włosy przechodziły w dużo bardziej ciemny odcień...

 

Czy jest tak, że geny Dominujące "bardziej dominują" w młodym wieku, poźniej zaczyna się częściowa współdominacja aż w końcu dochodzi do całkowitej wspołdominacji alleli recesywnych z dominującymi?

 

Czyli 2 pytania.

 

czy pary alleli warunkujące kolor włosów wykazują zjawisko współdominacji?

czy włosy mogą zmieniać odcień wraz z upływem lat?



#73

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

czy włosy mogą zmieniać odcień wraz z upływem lat?

Jak najbardziej: jasne mogą ciemnieć, a rude (podobno) mogą zrobić się kasztanowe. Oczywistym jest, że z biegiem czasu włosy siwieją, a pod wpływem nieumiejętnego użytkowania suszarki robią się spalone, co teoretycznie mogłoby dać efekt ciemniejszych włosów. Należy również pamiętać o tym, że włosy pod wpływem słońca jaśnieją.





#74

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. Jaki jest fenomen USA? Jeszcze w XVIIIw. bili się przeciwko sobie o jedność, a dziś są największą potęgą gospodarczą i militarną na świecie. Skąd taki szybki rozwój tego kontynentu?

 

Kiedy twoja konkurencja wygląda jak na załączonym obrazku, to nie sztuka być światową potęgą gospodarczą.

 

ouyn.jpg





#75

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zadałem pytanie o niepłodność znajomemu, i uznał że to cecha recesywna - nie ujawniająca się u potomstwa.

:/

Może inaczej-jak cecha tego typu może bądź nie może ujawnić się u potomstwa skoro dana osoba (bez znaczenia czy to on czy ona) nie może mieć dzieci.

 

W pytaniu jest "kwadratura koła" powodująca zapętlenie. 

 

 

 


1. Jaki jest fenomen USA? Jeszcze w XVIIIw. bili się przeciwko sobie o jedność, a dziś są największą potęgą gospodarczą i militarną na świecie. Skąd taki szybki rozwój tego kontynentu?

1. Dorobili się na wojnach-przeważnie je prowokując.

2. Obecnie nie są największą potęgą gospodarczą-spadły bodajże na trzecie miejsce. 

 

Skoro popularna jest genetyka to mam pytanie:

Jakie znacie cechy wyglądu zewnętrznego które zawsze rodzic przekaże dziecku? Mam na myśli dołki w brodzie...

michael-douglas-michael-douglas-16877050

 

Kirk_and_Michael_Douglas_-1969.jpg

dołki w policzkach, krzaczaste brwi, przylegające lub odstające uszy itp




 


Also tagged with one or more of these keywords: oobe, metoda transowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych