Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najsłynniejszy w Polsce przypadek pamięci o swoim poprzednim życiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
340 odpowiedzi w tym temacie

#46

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Co za bajeczny artykuł. Ludzie, jak wy możecie wierzyć w takie brednie.

Jeśli w to wierzycie, to zapewne też wierzycie że Jezus też odbył reinkarnację, no i nasz ukochany Papież Jan Paweł II?

Co za stek bzdur. Ludzie pomyślcie...
  • 0

#47

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Irev a co jeśli wierzymy, że Jezus to był normalny człowiek, który ładnie mówił i może potrafił więcej niż przeciętny człowiek (tzw. born-one)? Pewnie dla Ciebie to nie dopomyślenia.

Może jakaś akcja - moherom stop?
  • 0

#48

Luck4sh.
  • Postów: 115
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko, że nie każdego, jak ty to nazwałeś "born-one" opisują w kilkunastu księgach - być może kilkudziesięciu... Musiał mieć coś w sobie, coś boskiego...
  • 0

#49

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Irey, każdy ma prawo do własnego zdana, własnych wierzeń i własnego rozumu także nie krytykuj czyimś wypowiedzi tylko dlatego, że są dla Ciebie niezrozumiałe...
  • 0

#50

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hymm....ciekawy artykuł,oczywiście,jak zwykle nie ma żadnych dowodów jego prawdziwości,ale to juz chyba problem bardzo mocno związany z tematyką paranormalną.Poza tym,o ile dziwi mnie fanatyzm religijny,dziwi mnie tez antyreligijność niektórych osób,które najwidoczniej nie pojmują danej religii i mylą ją z jej obecnymi przedstawicielami itp.Berith-wiesz ja się spotkałem z teorią,że Jezus był kosmitą,teraz mówisz,że był born,więc dochodzę to wniosku,że takie niedorzeczności mówią tylko przeciwnicy kleru.A kler nie równa się religii.
Irey a to co powiedziałeś zalezy tylko od wiary.Nie możesz wiedzieć na pewno,że to bzdura.Ale wierzysz,że tak jest.
Generalnie bardzo ciekawa sprawa,choć...Cóż,jeśli ludzie np. po trzydziestce pamiętają niektóre szczegóły ze swojego dzieciństwa,dlaczego ja,mając lat 14 nie pamiętam co się działo 15 lat temu (jeśli oczywiście reinkarnacja jest faktem).Kończąc-nie wykluczam,ale mam wiele wątpliwości.
  • 0

#51

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mast, a nie myślisz, że nie ma dobitnych dowodów na to, że Jezus był Bogiem ?? Są tylko przesłania, które mówią o jego słowach i czynach, ale nic więcej nie ma.

Ludzie nie uznawajcie Biblii za dobitny fakt i dowód na prawdziwość wierzeń Chrześcijańskich.

Tylko, że nie każdego, jak ty to nazwałeś "born-one" opisują w kilkunastu księgach - być może kilkudziesięciu... Musiał mieć coś w sobie, coś boskiego...


Poza tym budda też mówił pięknie i wydaje mi się, że też dokonywał cudów, nie znam dokładnie jego historii.

Cóż,jeśli ludzie np. po trzydziestce pamiętają niektóre szczegóły ze swojego dzieciństwa,dlaczego ja,mając lat 14 nie pamiętam co się działo 15 lat temu (jeśli oczywiście reinkarnacja jest faktem).


A słyszałeś, że tylko w reinkarnacji nie można pamiętać kim było się w poprzednim wcieleniu ?? Marcinek, który w poprzednim życiu był rycerzem pamiętał co się działo zanim urodził się znowu, ale w miarę wzrostu tracił pamięć o tym.
  • 0



#52

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesio na nic w tym świecie nie ma dobitnych dowodów i nigdy nie będzie.Choćby przykład UFO (może niezbyt fortunny i trafny).Jak zdjęcie jest zamazane to " po co on taki shit na forum wstawia",a jak jest piękny NOL ze szczegółami,wtedy "aaa tam,pewnie fake,obróbka 3D etc.".Jakichbyś ludziom dowodów nie dał,i tak niczego nie udowodnisz,bo zawsze ktoś będzie podważał to co mówisz/w co wierzysz itp.Dopóki sceptyk sam nie zobaczy UFO nie będzie wierzył,dopóki ateista nie zobaczy Boga nie uwierzy.
A Biblia?Cóz,powiem tak-mnawet jeśli 50% przekazów zawartych w Biblii jest zmyślonych (w co nie wierzę),to zawsze pozostaje druga połowa,która i tak daje swiadectwo na boskość Chrytusa.
  • 0

#53

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja w Boskość Jezusa nie wierzę, myślę że jeśli istniał to był człowiekiem oświeconym, który nawoływał do miłości. Podziwiam go za to, a nie za to, że być może czynił cuda.

Dla mnie miłość na świecie jest najważniejsza na świecie. Niestety wiele osób tego nie dostrzega, i nasza planeta tak właśnie cierpi. Dużo osób po obejrzeniu jakiegoś filmu o zanieczyszczeniach i ratowaniu planety będzie głośno się z tym zgadzała. Jednak nic nie będzie chciała z tym zrobić.
  • 0



#54

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Istnieje jeszcze teoria ze oswiecony czlowiek - Jezus byl przybyszem z kosmosu i wbrew temu jak to brzmi rowniez jest to bardzo prawdopodobne, szczegolnie, ze jak sami mowicie byl ,,oswiecony" - a skad wsrod tylu zwyklych ludzi w tak odleglych czasach mogl sie wziac az tak ,,oswiecony" czlowiek, :) niektorzy wierza ze kosmici nam pomogli w rozwoju, zwolennicy jako ,,dowod" przywoluja rozne naskalne rysunki przedstawiajace istoty przypominajace kosmitow, ktorych na zdrowy rozum ludzie w tamtych czasach nie mieli prawa widziec ( i my w sumie tez). Ilu ludzi tyle teorii. Co do reinkarnacji uwazam, ze jest bardzo mozliwa ale - dlaczego ten dzieciaczek to pamieta ?? jakim prawem ?? podobno nie powinno sie pamietac nic, a nic ...
  • 0

#55

M@ti.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w Boskość Jezusa nie wierzę


No to jesteś w błędzie. ;p

Dla mnie miłość na świecie jest najważniejsza na świecie.


No to nie jesteś w błędzie. ;p

Może jakaś akcja - moherom stop?


Mam takią wiare jakia mi się podobaja. Jeśli Ty wierzysz w krasnoludki i latające wróżki, to ja się nie będę z Ciebie śmiał i nie wymyśle akcji "Niedorozwiniętym - STOP".

Mówiąc prościej, ja toleruje i będę tolerował Wasze przekonania i wiarę(jeśli jakąś wyznajecie) jakie by one nie były, przynajmniej do czasu kiedy Wy zaczniecie tolerować moje. A z tym jest u niektórych ciężko, rozumiem - możecie być zaślepieni nienawiścią, bo ksiądz nie dopuścił do bierzmowania czy coś, ale plucie jadem może tylko Wam zniszczyć monitor. ;p
  • 0

#56

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No to jesteś w błędzie. ;p


Nie wierzę w Boskość Jezusa, bo nie mam takiego powodu. Jak mówiłem, ja go uważam za oświeconego. Dlaczego budda był cudotwórcą i był podobny do waszego Jezusa ?? A dlaczego nie ma ani słowa w biblii jak dorastał Jezus ?

Być może Jezus był kryształowym dzieckiem ?? Zauważcie, że kiedy był dzieckiem nie wyczyniał cudów, ale mimo to miał wiedzę, której nie posiadał nikt inny. Gdyby był boski od urodzenia, to od urodzenia wyczyniałby cuda ;]

szczegolnie, ze jak sami mowicie byl ,,oswiecony" - a skad wsrod tylu zwyklych ludzi w tak odleglych czasach mogl sie wziac az tak ,,oswiecony" czlowiek,


Przykładem niech będzie budda, a jak to doszło że on został oświeconym ??
  • 0



#57

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moze tez przylecial od lepiej rozwinietej cywilizacji w Ufo? :] a moze to jedna i ta sama postac - tyle ze w innej religii inaczej nazwana? ;]

ps jak to nie ma wzmianek o dziecinstwie Jezusa? Jest i to sporo, a i cuda czynil jak byl dzieckiem - wymadrzasz sie a niedoinformowany jestes.
  • 1

#58

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No może mało doinformowany jestem. Ale skoro ty jesteś taka doinformowana viatora to powiedz mi, czy są wzmianki o dalszym dorastaniu. Na przykład kiedy był nastolatkiem, co robił itd. itp.

A to z tymi rozwiniętymi cywilizacjami. To trochę wygląda na naśmiewanie się z innych wierzeń.

Ja tam ci ostrzeżeń i bana nie wstawię, bo nie jestem dzieckiem, które musi się chronić przed innymi zamykając im buzię na kłódkę.

Jeśli budda i Jezus byliby tym samym, to ciekawi mnie dlaczego buddyści są tacy spokojni i nie biją się z innymi, a my wręcz przeciwnie, bez przerwy jakieś spory na tle religijnym. Przecież Jezus i budda głosili to samo (zakładając, że to jedna i ta sama osoba).
  • 0



#59

M@ti.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(zakładając, że to jedna i ta sama osoba)


Zakładać można, ale raczej bym w to wątpił, mimo wszystko trzeba zaliczyć buddyzm do tych "dobrych religii", no cóż, patrząc prawdzie w oczy, od katolicyzmu jest łagodniejszy. ;p Przynajmniej w sprawach tolerancji.

Tylko może nie róbmy dalej offa, w sumie Wiesio jesteś modem, Tobie robić offa nie wypada. xP
  • 0

#60

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiem, że kiepsko wygląda robienie offtopa przez moda :P

Dobra, to poczekam tylko na odpowiedź viatory, a tak to kończymy offtop i kontynuujemy rozmowę o reinkarnacji.

Jestem ciekaw skąd oni w ogóle wpadli na pomysł reinkarnacji ???
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych