Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najsłynniejszy w Polsce przypadek pamięci o swoim poprzednim życiu


  • Please log in to reply
340 replies to this topic

#16

Karakan.
  • Postów: 73
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

powazny sceptyk powie ze dziecku sie sni w nocy :rotfl:  

tak w ogole nie ma co podwarzac reinkarnacji bo to jest oczywiste i najbardziej logiczne. Bo tylko tak dusza moze sie rozwijac i doswiadczac.



Tych sceptyków to bym w dupe kopnał :P To jest prawda sam cos kojarze z mojego wczesniejszego wcielenia ale tylko urwyki .... nie moge tego poskładać w całość ...
  • 0

#17

DEN.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale tamat odswierzylem. ja w to NIE wierze wiec wypowiedz karakana moge wziac za grozby :lol :. mozecie sie ze mnie smiac ale wg mnie podpowiada mu to jakis zly duch ktory chce sprawic by jak najwiecej osob odsunelo sie od Boga (jestem katolikiem jak cos) przestajac wierzyc w to co mowi

bjfriwlvpf
  • 0

#18

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wg nauki Kościoła Katolickiego:

Oto przykłady sprzeczności między nauczaniem Chrystusa a poglądami głoszonymi przez Nową Erę:
(...)
2. Reinkarnacja - wiara w wędrówkę dusz eliminuje niebo i piekło.

żródło:
http://www.sekty.iq....alog/newage.htm
  • 0

#19 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ale tamat odswierzylem. ja w to NIE wierze wiec wypowiedz karakana moge wziac za grozby :lol :. mozecie sie ze mnie smiac ale wg mnie podpowiada mu to jakis zly duch ktory chce sprawic by jak najwiecej osob odsunelo sie od Boga (jestem katolikiem jak cos) przestajac wierzyc w to co mowi


skoro jestes katolikiem to przeczytaj w Biblii o reinkarnacji.
  • 0

#20

wat.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biblia a reinkarnacja? Proszę przeczytajcie TO . Muhad ty tez... :smile:
  • 0

#21

walkir.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na zachodzie tego typu relacje (szczególnie USA) - małych dzieci pamiętających poprzednie wcielenie- częsciej są opisywane i relacjonowane niż u nas. Czytałem min. o chłopcu amerykańskim który opowiadał jak był pilotem RAFU w czasie II wojny św. i zginął w bitwie o Anglię czy dziewczynce która wspominała swoje życie jako córki właściciela plantacji tytoniu w XIX w. na południu Stanów. W Polsce wszystko co wydaje się być sprzeczne z doktryną Kościoła katolickiego próbuje się stłamsić , zniszczyć i za wszelką cenę ośmieszyć. Podobno tego typu relacje kilkuletnich dzieci są dosyć częste - rodzice jednak zazwyczaj traktują je jako wytwór fantazji. Z czasem wspomnienia z poprzedniego życia ulegają zatarciu.

mozecie sie ze mnie smiac ale wg mnie podpowiada mu to jakis zly duch ktory chce sprawic by jak najwiecej osob odsunelo sie od Boga (jestem katolikiem jak cos) przestajac wierzyc w to co mowi

Pierwsi chrześcijanie wierzyli w reinkarnację.ta idea została potępiona dopiero 500 lat po śmierci Jezusa. Usunięto ją z doktryny chrześcijaństwa ponieważ była niewygodna dla wyższej hierarchii kościelnej pragnącej wspólnie z władcami świeckimi manipulować masami tak aby były posłuszne( wprowdzono bajkę o sądzie ostatecznym). Odpowiednio też spreparowano Nowy Testament gdzie były licznie opisane wypowiedzi Chrystusa na temat reinkarnacji. Pousuwano jej - jednak pewne ślady zostały. Jest taki fragment gdzie Żydzi pytają się ( nie wprost) Jezusa czy Jan Chrzciciel jest nowym wcieleniem któregoś z wcześniej żyjących proroków. Jezus to potwierdził. Wszystkie wielkie religie odwołują się do reinkarnacji, także chrześcijaństwo i judaizm u swoich początków. Nawet w islamie istnieje prąd filozoficzno-mistyczny zwany sufizmem który opiera się na wierze w wędrówkę dusz.
  • 0

#22

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ahaaaa czyli teraz zgadzamy sie z wiara w reinkarnacje, no prossszzze

jak zawsze kosciol musi sie przystosowac do tego w co sie wierzy i wie, i wmawiac wszystkim ze zawsze mial racje
  • 0



#23

walkir.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesio_PL do mnie to było?
  • 0

#24

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panowie, niech wam nawet przez myśl nie przejdzie rozpoczynanie jakiejkolwiek kłótni. Walkir - z wypowiedzi Wiesia wynika, że jednak do Ciebie.
  • 0



#25

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Objawienie chrześcijańskie wyklucza reinkarnację i mówi o spełnieniu, do którego człowiek jest powołany w czasie jedynego życia ziemskiego. Spełnienie własnego losu osiąga [on] poprzez bezinteresowny dar z siebie samego. Taki [...] dar jest możliwy [...] tylko poprzez spotkanie z Bogiem. [...] Człowiek spełnia się w Bogu dlatego, że Bóg sam do niego przyszedł w swoim Przedwiecznym Synu

Reinkarnacja jest niepotrzebna, bo człowiek i tak nigdy nie osiągnie całkowitego oczyszczenia w ziemskim życiu. Ale przypadki dzieci pamiętających "poprzednie wcielenie" są rzeczywiście ciekawe i zaskakujące, choć nie mamy stuprocentowej pewności, że prawdziwe... :hmm:

Panowie, niech wam nawet przez myśl nie przejdzie rozpoczynanie jakiejkolwiek kłótni.

Spokojna dyskusja z wymianą sensownych argumentów, bez kłótni i zbędnych emocji. :)
  • 0

#26 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Biblia a reinkarnacja? Proszę przeczytajcie TO . Muhad ty tez... :smile:


Powiem tyle. To ze jakis tam pan Iksinski glosi poglady to nie znaczy ze trzeba sie z nim zgadzac. Juz nie jeden raz poruszalismy tutaj watki biblijne o reinkarnacji i w ogole o reinkarnacji. KK i kler usilnie walcza z tym( jak to ten pan nazwal) modnym mysleniem o reinkarnacji.Taka jest prawda. Mnisi ktorzy o tym wiedza, ktorzy wiedza o reinkarnacji poprostu realizuja samych siebie poprzez Nia. Spojrz na ich niebywale zdolnosci. Spojrz na tego chlopaka 16 co medytuje bez przerwy i bedzie medytowal dalej.
Jezus zanim urodzil sie w Betlejem , zyl jeszcze w czasach sumerow jako Enlil, sa na to dowody, inkarnowal...wiec prosze Cie...darujmy sobie jakies publikacje panow X i panow Y :smile:

Pozdrawiam.
  • 0

#27

wat.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja powiem tyle: warto czasem przeczytać i przemysleć rownież to co na jakiś temat mają do powiedzenia ludzie, którzy maja inne zdanie. To często rozjaśnia własne spojrzenie. Wybacz ale ja nie spotkalem w Bibli niczego co jednoznacznie potwierdzało by reinkarnację. Jak zwykle kwestia interpretacji. Dlatego ten tekst; żeby pokazać, że te same zdania czy zwroty można rozumieć zupelnie różnie. Jedno czego nie znosze to autorytatywne a nie oparte o konkretne dowody stwierdzenia, że jest tak a nie inaczej. Pozwól, że niektorzy, w tym i ja, mają na wiele tematow nieco odmienne zdanie. To kwestia własnego wyboru i switopoglądu. A co do cytowania i pokazywania tekstów i przemysleń innych wydaje mi się, że to często na forum spotykane i nie widze w tym nic złego. No chyba, że opinia kogoś, z na przykład tytulem naukowym, jest natychmiast podejrzana... Nikt nie każe w nie wierzyć - warto wiedziec, że są i są co najmniej równie prawdopodobne. A co do dowodów to wybacz, ale te przykłady, które podałeś to dla mnie jednak kwestia bardziej wiary (takiej samej jak każda inna) niż rzetelnych dowodów. Pozdrawiam i sory za przydługi tekst pewnie zresztą nieco offtopowy....
  • 0

#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wybacz ale ja nie spotkalem w Bibli niczego co jednoznacznie  potwierdzało by reinkarnację. Jak zwykle kwestia interpretacji.


Bo z gory zakladasz ze reinkarnacja nie istnieje..Moze dlatego?



Sitchina odkrycia sa dowodem na to ze w sumerze Istnieli Enki i Enlil

Projekt Cheops ktorego realizacja idzie w jak nalepszym kierunku i z jak najlepszym skutkiem sa dowodem na Prawdziwosc Postaci Enkiego i Enlila..

Z jednego i z drugiego zrodla mozesz dowiedziec sie ze Enki to inaczej Swiatowid, Bog Ra, Samuel a Enlil to inaczej Jezus...

Wciagu dwoch lat nie bedziesz mial innej mozliwosci jak to zaakceptowac.
Takie sa fakty.

Nie pisze to dlatego ze poglady tego pana mnie nie interesuja, a dlatego ze sie poprostu myli.
  • -1

#29

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muhad, rozumiem, że jesteś apostołem Samuela, ale nie przesadzaj z tą żarliwą wiarą w każdym temacie.

Te informacje jakie są podawane przez Projekt Cheops zostaną dopiero zweryfikowane. Na szczęście całkiem niedługo, bo do 2012.
  • 0

#30 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad, rozumiem, że jesteś apostołem Samuela, ale nie przesadzaj z tą żarliwą wiarą w każdym temacie.  

Te informacje jakie są podawane przez Projekt Cheops zostaną dopiero zweryfikowane. Na szczęście całkiem niedługo, bo do 2012.


Nie przesadzaj z Ironia ok?



Co do informacji, beda one zweryfikowane znacznie szybciej niz do 2012 roku....poczekajmy na wynik wykopalisk...
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych