Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawdzone przepowiednie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

HurrAnger.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie, dopiero się u Was zarejestrowałem i mam nadzieję na ciekawe dyskusje  :>

 

Do rzeczy: w latach 2000-2001 miałem koleżankę, która interesowała się horoskopami. Pewnego razu powiedziała, że zrobi mi coś w rodzaju indywidualnego horoskopu (niestety nie pamiętam, jak dokładnie to określała). Po jakimś czasie dostałem od niej wiele kartek A4 zapisanych ręcznie z jakby opisem mojej osoby. Dużo się w nim zgadzało odnośnie mojego charakteru, przekonań itd.

 

Zaciekawiło mnie też kilka informacji odnośnie przyszłości. Przeczytałem mianowicie, że w 2010 roku ożenię się i że moja żona będzie miała na imię Agnieszka. Wtedy nie zwróciłem na to uwagi, w sumie to tym zupełnie zapomniałem. Uznałem, że nie będę robił przykrości koleżance, ale nie wierzyłem w to. Ot, taka ciekawostka. Jednak rzeczywiście ona miała rację, moja żona ma tak naprawdę na imię i pobraliśmy się w 2010 roku.

 

Przypomniało mi się to, dlatego że żona niedawno opowiedziała mi coś, co było znane w jej rodzinie, ale też wszyscy się z tego śmiali. Z kolei ona miała koleżankę (jeszcze w czasach studiów), która twierdziła, że zna przyszłość. Powiedziała jej, że jej mąż będzie miał na imię Artur i faktycznie to się zgadza. 

 

Gdy sobie przypomnieliśmy te rzeczy to przyznam, że zgłupiałem. Mamy oboje po 40 lat, sporo w życiu przeszliśmy i do tej pory nikt nie zawracał sobie głowy tymi przepowiedniami. Zastanawiam się, jak to możliwe? Żonę poznałem rok przed ślubem, nie mieliśmy żadnych wspólnych znajomych, czysty przypadek. 

 

W tej chwili jestem na takim etapie, że staramy sobie przypomnieć różne inne "dziwne" wydarzenia z naszego życia, które dawniej zostały zlekceważone. Być może o niektórych jeszcze napiszę, bo zaczyna się robić ciekawie, ale nie chcę robić bałaganu i zakładać wiele wątków jednocześnie. Co o tym wszystkim sądzicie? Czy faktycznie są ludzie, którzy jakby "czują" więcej, na zasadzie (nie wiem jak to nazwać) dodatkowego zmysłu? Dzięki za uwagę.


  • -1

#2

Karon.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witaj, uważam, że jest to jak najbardziej wszystko możliwe. Są ludzie, którzy mają taki dar czy właśnie zmysł. Zresztą myślę, że chyba nawet każdy go ma, ale uśpiony i mogą być tego przebłyski czego sam przykładem jestem, a mianowicie miałem proroczy sen (nawet dwa ale o tym samym), który bardzo dobrze zapamiętałem i miałem jakieś takie dziwne poczucie, że się sprawdzi no i po paru miesiącach sprawdził się :> Może nie było to coś bardzo istotnego, bo chodziło o wybudowanie pewnego supermarketu zamiast innego, który likwidowali w całej Polsce. Jak będziesz chciał mogę ci opowiedzieć dokładnie jak to było ;)


  • -1

#3

HurrAnger.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo chętnie, jeśli możesz napisz  :> Też mam czasem dziwne sne, ale do tej pory zawsze myślałem, że to tylko wytwory mojej podświadomości (lub wyobraźni). Staram się zebrać w całość historie, nad którymi nigdy się nie pochyliłem, a teraz wydają mi się ważne. 

 

Czytałem kiedyś o teorii, według której wszechświat może być zbudowany z energii, której nie dotyczą ograniczenia czasu i przestrzeni. To tylko nasze zmysły odbierają czas liniowo, przynajmniej tak to zrozumiałem. Jako coś w rodzaju twardego dysku, na którym wszystko jest zapisane w nieczytelnej formie i "nie po kolei", ale oprogramowanie tworzy z tego określone dane - tak jak nasze zmysły. Może te przebłyski to jakieś zaburzenia tej energii, które niektórzy odbierają? Wychodzi z tego czysty matriks  :>

 

 


  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przewidywanie tego typu zdarzeń jest niemożliwe, więc nie ma ludzi, którzy mają taką umiejętność. 

Hurranger, pewnie niedługo się dowiesz, że twoja matka miała w młodości koleżankę co przewidywała że twoje dziecko będzie miało na imię Marcin. I to się sprawdzi. Potem dowiesz się że twój ociec miał kiedyś kolegę wróżbitę który przewidywał, że w roku 2025 urodzi ci się wnuk, i tak się stanie.

Tyle przewidywaczy, panie.

Poza tym jeśli koleżanka która cię zna w horoskopie opisuje twoje cechy osobowości i charakter to nie jest to nic niezwykłego. Bo skoro to koleżanka to coś o tobie wie chcąc czy nie chcąc. Reszty o twoim ślubie nie da się zweryfikować z pewnością,  więc można wierzyć jedynie na słowo. A wiara na słowo to w obecnych czasach o wiele za mało.


  • 0



#5

Karon.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem co mi się śniło i co potem widziałem, zanim spełnił się ten sen mówiłem o nim paru osobom, także mam "świadków", którzy to potwierdzą. A co do snu to śnił mi się dwa razy jak już wcześniej wspomniałem- wszystko miało miejsce w galerii handlowej, śniło mi się jak przechodziłem obok tego sklepu jak i również widziałem go z oddali. W momencie kiedy mi się to wszystko śniło likwidowano dotychczasowy supermarket i nie wiadomo było co będzie zamiast niego, nie było żadnych informacji, dlatego też uważam ten sen za proroczy. Może mało istotna sprawa ale jednak.

Co do horoskopu i to, że ta koleżanka znała HurrAnger'a to rzeczywiście nie jest to nic niezwykłego, jeśli chodzi o resztę to myślę, że można uwierzyć koledze na słowo. Jaki miałby mieć cel aby oszukiwać? No myślę, że żaden. Jest nowym użytkownikiem i według mnie pyta całkiem poważnie i nie ma podstaw aby mu nie wierzyć.


  • 0

#6

HurrAnger.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Reszty o twoim ślubie nie da się zweryfikować z pewnością,  więc można wierzyć jedynie na słowo.

 

Chcesz powiedzieć, że kłamię? O wszystkim wiedzieli od lat członkowie naszych rodzin, to nie były żadne tajemnice. Tylko rozmawialiśmy o tym na zasadzie wyśmiewania się, coś w rodzaju "niech sobie gada, bo wiadomo, że gada głupoty". Po latach okazuje się, że te osoby trafiły 3 razy w fakty, które miały się zdarzyć w przyszłości (imiona i rok wydarzenia). Dlatego nas to zastanawia, niemożliwe, żeby to był przypadek. Oczywiście nie udowodnię Wam tego przez Internet, ale gdyby zrobić "wywiad" - można wszystko potwierdzić. 


Użytkownik HurrAnger edytował ten post 04.07.2018 - 10:25

  • 0

#7

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Chcesz powiedzieć, że kłamię? O wszystkim wiedzieli od lat członkowie naszych rodzin, to nie były żadne tajemnice. Tylko rozmawialiśmy o tym na zasadzie wyśmiewania się, coś w rodzaju "niech sobie gada, bo wiadomo, że gada głupoty". Po latach okazuje się, że te osoby trafiły 3 razy w fakty, które miały się zdarzyć w przyszłości (imiona i rok wydarzenia). Dlatego nas to zastanawia, niemożliwe, żeby to był przypadek. Oczywiście nie udowodnię Wam tego przez Internet, ale gdyby zrobić "wywiad" - można wszystko potwierdzić.

 

 

On tylko stwierdza, że masz bujną wyobraźnię, a sam fakt , że odbierasz to jako jakiś cud, jest zwyczajnie śmieszny. Historia fajna, ale oparta co najwyżej na farcie.

 

 

 


  • -1

#8

HurrAnger.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia fajna, ale oparta co najwyżej na farcie.

 

 

NIe odbieram jako cud - po prostu zastanawiam się, jak można trafić takie rzeczy. Mówię tu o imionach i datach, bo co do reszty zgoda. Wychodzi na to, że niektórzy mają szczęście i powinni grać w lotto  :>  


  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


"Chcesz powiedzieć, że kłamię? O wszystkim wiedzieli od lat członkowie naszych rodzin, to nie były żadne tajemnice. Tylko rozmawialiśmy o tym na zasadzie wyśmiewania się, coś w rodzaju "niech sobie gada, bo wiadomo, że gada głupoty". "


Po prostu już za dużo takich opowieści słyszałem jak twoja żeby je przyjmować na wiarę. Nie widzę całości tej przepowiedni żeby ocenić jak została ona sformułowana. Bo często w takich przepowiedniach stosuje się zwroty" być może" albo "nie jestem pewny" itp. Więc interpretacje mogą być różne. A po za tym były robione testy horoskopów sporządzanych przez topowych astrologów i nie wykazano że ich trafności większej niż przypadek.
  • 0



#10

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czy istnieją sny prorocze? Jasne, że tak. Problem tylko w tym, że nie pomogają nam one żyć, przepowiednia nie prowadzi do małżeństwa to co łączy ludzi to miłość i przeznaczenie. 

Co do snów Karona, nie tak wyglądają sny prorocze to co ci się sniło to raczej sen z sennika.


  • 0

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zauważcie że ludzie bardzo często wypowiadają się na temat przyszłości, próbują przewidywać co będzie. często można usłyszeć zdania ,,zobaczysz, niedługo poznasz jakąś dziewczynę i ułożysz sobie z nią życie"

,,urodzi wam się zdrowe dziecko i będziecie szczęśliwy", ,,jak zmienisz pracę to będzie ci lepiej"

I mnóstwo innych tego typu przepowiedni. Większość z nich to tylko pobożne życzenia, mające na celu pocieszenie kogoś w trudnych chwilach i tylko część z nich się spełnia. 


  • 0



#12

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypuszczalnie za trafne przewidzenie niektórych rzeczy może tutaj być odpowiedzialne zjawisko tak zwanej samospełniającej się przepowiedni.

Ktoś słyszy jakąś przepowiednię na swój temat i mniej lub bardziej podświadomie dąży do tego, żeby się ona spełniła.

Czasem nawet może o tym nie mieć pojęcia, znaczy świadomego pojęcia :)


Użytkownik Ghostbite edytował ten post 04.07.2018 - 21:21

  • 2

#13

Karon.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypuszczalnie za trafne przewidzenie niektórych rzeczy może tutaj być odpowiedzialne zjawisko tak zwanej samospełniającej się przepowiedni.

Ktoś słyszy jakąś przepowiednię na swój temat i mniej lub bardziej podświadomie dąży do tego, żeby się ona spełniła.

Czasem nawet może o tym nie mieć pojęcia, znaczy świadomego pojęcia :)

 

W przypadku HurrAnger'a jest to rzeczywiście bardzo prawdopodobne, że podświadomie do tego dążył.

 

PS. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Ghostbite!


Użytkownik Karon edytował ten post 04.07.2018 - 21:42

  • 0

#14

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję uprzejmie :)

Uważam, że za wiele trafnych przepowiedni od tak zwanych "wróżek" odpowiada wyżej wymienione zjawisko.


Użytkownik Ghostbite edytował ten post 04.07.2018 - 21:54

  • 0

#15

Karon.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy istnieją sny prorocze? Jasne, że tak. Problem tylko w tym, że nie pomogają nam one żyć, przepowiednia nie prowadzi do małżeństwa to co łączy ludzi to miłość i przeznaczenie. 

Co do snów Karona, nie tak wyglądają sny prorocze to co ci się sniło to raczej sen z sennika.

 

Nie jest to sen z sennika. Możecie wierzyć lub nie, wasza sprawa tak naprawdę, ja wiem co mi się śniło i co widziałem tyle w tym temacie.

Niestety mamy takie czasy, że nie ufa się ludziom, szczególnie w internecie no ale nie ma co się dziwić, jest dużo fałszywych osób, lecz ja mam czyste intencje i nie mam zamiaru wciskać wam bajek. Nie po to zarejestrowałem się na to forum by okłamywać ludzi.

Jak według Ciebie ppp wyglądają sny prorocze?


Użytkownik Karon edytował ten post 04.07.2018 - 21:55

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych