Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzone miejsca czy halucynacje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

PomiotSzatana.
  • Postów: 21
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Krąży powszechna opinia, że w miejscu paranormalnych aktywności można wykryć silne pole elektromagnetyczne. Jak wiadomo, przepuszczając impulsy promieniowania elektromagnetycznego przez nasz mózg, można wywołać omamy. Jak podaje gadżetomania (link poniżej), osoby które zostały poddane technice stymulacji mózgu TMS (przezczaszkową stymulacją magnetyczną), skarżyły się na omamy wzrokowe - świetliste plamy. Stymulowany był wówczas obszar mózgu w okolicy potylicznej, określany jako kora wzrokowa. Z kolei jak podaje focus.pl - Pole magnetyczne wytwarzane przez płynący prąd może wywołać „paranormalne” odczucia, przynajmniej u osób, które są na to pole magnetyczne podatne. Widzeniu duchów sprzyja wyższa aktywność prawej, „irracjonalnej” półkuli mózgowej, niedobór melatoniny („hormonu snu”) oraz stany emocjonalnego i fizycznego wyczerpania. Źródłem takiego promieniowania może być niedbale zamontowana instalacja elektryczna.

 

Następnym czynnikiem są infradźwięki. Powodować one mogą wrażenie, że ktoś stoi za nami. Możemy przez nie czuć niczym nieuzasadniony lęk lub smutek. Nie słyszymy ich, ale wpływają na nas poprzez wibracje, które nie są zbyt przyjazne dla naszego ciała. W linku, który podałem niżej możecie szczegółowo wyczytać, na czym ten proces polega. Infradźwięki powodować mogą również halucynacje wizualne poprzez rezonans z naszymi gałkami ocznymi.

 

Ja jako elektronik z wykształcenia jestem zdania, że wszelkie paranormalne zjawiska można wyjaśnić w ten sposób - jest jeszcze więcej czynników, ale nie będę ich wymieniał. Ciekaw natomiast jestem opinii osób, które wierzą w duchy. Jak wy odpieracie takie zarzuty?

 

Linki:

https://gadzetomania...tromagnetycznym

https://www.focus.pl...yrodzone?page=2

https://whatnext.pl/...-rodem-horroru/


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Widzeniu duchów sprzyja wyższa aktywność prawej, „irracjonalnej” półkuli mózgowej, niedobór melatoniny („hormonu snu”) oraz stany emocjonalnego i fizycznego wyczerpania. Źródłem takiego promieniowania może być niedbale zamontowana instalacja elektryczna."

Pole magnetyczne z domowej instalacji elektrycznej jest o wiele za słabe, żeby wywoływać jakieś wizje i odczucia.
  • 0



#3

PomiotSzatana.
  • Postów: 21
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykłej domowej może i tak. Ale dawniej stosowało się instalacje elektryczne z aluminiowego drutu, który był podatny na uszkodzenia. Dopiero potem zamieniono je na rzecz miedzi. Być może taka instalacja, dodatkowo niedbale położona i uszkodzona, mogłaby taki efekt wywołać? W każdym razie warto byłoby to sprawdzić ihmo.
  • 0

#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdopodobieństwo, że znajdziemy się w pętli pola magnetycznego stworzonego przez domową instalację jest nikłe. Położenie głowy na transformatorze jakiegoś domowego urządzenia też takiego efektu nie przyniesie, podobnie, jak położenie się na transformatorze spawalniczym, czy spawarce wirowej, gdzie natężenie prądu sięga 500A. To wszystko za mało.

 

Ludzie mieszkający pod liniami wysokiego napięcia skarżą się na różne dolegliwości, ale większość z nich ma na celu wydębienie kasy od energetyki. Mieszkałem przez prawie rok "pod kablami" i nawet koszmarnych snów nie miałem, poza słyszeniem nieustannego bzyczenia, do którego się przyzwyczaiłem po tygodniu.

 

Uszkodzenie instalacji elektrycznej skutkuje albo pożarem, albo brakiem zasilania. Jako elektronik, znasz się na elektryce i wiesz, że uszkodzony kabel emituje ciepło w wyniku wzrostu oporu na styku pękniętego/przełamanego drutu, zabrudzonego/zaśniedziałego styku na śrubach w rozecie, gnieździe (styki gniazda też), przełączniku (uszkodzone styki przełącznika też) lub kostce. Uszkodzona instalacja nie wytworzy pola magnetycznego/impulsu magnetycznego o sile mogącej wpłynąć w znaczący sposób na organizm ludzki.

 

Inaczej ma się sytuacja z falami radiowymi i to jest już zupełnie inna bajka.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych