Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rodzina poruszająca się na czworakach


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rodzina poruszająca się na czworakach
Odwrócony rozwój?


Telewizjny show "Nova" zajął się tematem rodziny z wiejskich obszarów Turcji, w której pięciu członków rodziny porusza się na czworakach. Odkrycie wywołało gwałtowne dyskusje dotyczące rozwoju, genetyki i ewolucji społecznej.

Rodzina odkryta w 2005 roku i nazwana "handwalkers" (chodzący na rękach), zwróciła ogromną uwagę prasy. Rywalizujące naukowe teorie mnożą się w tej sprawie - szczególnie te naukowca Uter Tan, który odkrył rodzinę i od tego czasu rozpowszechnił teorię mówiącą, że członkowie rodziny są produktem "odwróconego rozwoju", opisując ich jako "genetyczny atawizm." Aktualne materiały filmowe przedstawiające rodzinę nie zostały rozpowszechnione i ich codzienne podróże udokumentowane jako "Rodzina, którą porusza się na czworakach" nigdy nie zostały przedstawione, nawet w tych krótkotrwałych momentach kiedy to wydają się nie tyle odkrywaniem naukowym, a bardziej smutnym dziwacznym pokazem. Reporterzy "Nova" nawet w tych krótkich chwilach kiedy kierowali aparaty w kierunku rodziny na 4 czy 5 sekund, byli odbierani jako osoby, które wpatrują się w niewłaściwy sposób.

To co oddziałuje tutaj poza obrazami to naukowa dyskusja którą mamy pod ręką. Ludzie nie chodzili w ten sposób od 3 milionów lat, więc pojawia się pytanie, czy ta rodzina w tym momencie jest " ważniejsza niż studiowanie skamieniałości" jeśli szukamy ewolucyjnego połączenia - rozwoju DNA, którego nie można już zaobserwować. Brytyjski genetyk zasugerował, że teoria Uter Tan'a dotycząca odwróconego rozwoju jest nie tylko naukowo niezdrowa ale "nieodpowiedzialna i obraźliwa".

Nieodpowiedzialna jest próba łączenia tej rodziny z ewolucją, która jest niezgodna z wiarą Islamu. To zraża sąsiadów do tej rodziny. Wierzą oni, że rodzina jest przeklęta.

Istniejące zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


więcej informacji: http://www.sfgate.co...ed=rss.tgoodman

Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
  • 0



#2

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:surprised: aż mnie zatkało....ciekawe ciekawe..a jeszcze bardziej ciekawsze jest to co wymysla teraz naukowcy
  • 0

#3

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rodzina odkryta w 2005 roku i nazwana "handwalkers" (chodzący na rękach), zwróciła ogromną uwagę prasy.


Tak, między innymi naszego "Faktu". Widziałem kiedyś tą sensację na ostatniej stronie tej gazety. :lol :
Ogólnie mówiąc niezły cyrk. :rotfl:
  • 0



#4

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może dawno temu jakiś koleś w tej rodzinie chodził na czworaka i tak to zostało u nich , przekazywane genetycznie i od najmłodszych dzieci są nauczane chodzenia w ten sposób ;)

jakoś dziwnie kręgosłup mają wygięty, to musi być w jakiś sposób przekazywane genetycznie
  • 0

#5

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nietylko kregosłupdłonie tez maja jakies takie dziwnie inne bo nie wiem jak to okreslic dokładnie....szefo jestem skłonnnaprzychylić sie do Twojego pomysłu ;) mozetakawada kregosłupa po prostu i nie moga chodzic na 2 łapkach emmmm. a moze to po prostu naciagane i ktos se jaja robi
  • 0

#6

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezłe jaja.
Coś mi się wydaje,że to jest jakiś kit.
To,że te fotki pokazują ich w takiej pozycji nie znaczy,że tak żyją.
  • 0



#7

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ale "zabawnie" to wygląda jak idą całą rodziną, miny mają jakby mieli zaraz zbawić świat :)
  • 0

#8

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może po prostu ta rodzina zmówiła się i ćwiczyła chodzenie na czworakach i teraz tak pokazuje się publicznie, by zwrócić na siebie uwagę mediów?
  • 0

#9

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta dla mnie maja miny jak srający kot na pustyni.... :P za co mam sie wstydzić [drap drap]
  • 0

#10 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

[b]Hej, hej...koleżanko...
Proszę się folgować. Od panów i pań wymagamy nieco większej erudycji niż ta, którą nam zaprezentowałaś. Pierwsze ostrzeżenie słowne.
;(
  • 0

#11

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ej inga co ja na to poradze że istnieje takie powiedzenie do tego idelanie pasujące do ich wyrazu twarzy ble........kiedy dostane 2 upomnienie :P
  • 0

#12

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może wracają do domu po pijackiej impezie? Znam takich Polaków z autopsji.
  • 0

#13

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie sie wydaje ,że oni zaczeli chodzic na rekach tylko ,zeby być sławni albo mają po prostu dziedziczne ogromne wady postawy.
  • 0

#14 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Może wracają do domu po pijackiej impezie? Znam takich Polaków z autopsji.

Patrząc na Twój avatar, wierzę Ci na słowo eltom. :lol :

Jak podpowiada mi doświadczenie, nie napiszecie już kochani już niczego bardziej konstruktywnego na ten temat toteż niniejszym zamykam.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych