Skocz do zawartości


Ewolucja człowieka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlaczego nie wierzę w to, że teoria ewolucji dotknęła także człowieka? Człowiek jest jednostką wybitnie anomalną, w porównaniu z resztą zamieszkujących ziemię organizmów – zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym. Nie mówię tego przez pryzmat religii, bądź wpajanego mi światopoglądu. Po prostu jest pewna śmieszna sprawa, o której większość zapomina, chłonąc bzdury jak sucha gąbka wodę: Dowodów na to, że człowiek wyewoluował z małpy nie ma. Wszystko wygląda tak, jakby „nagle” stało się coś. Coś, co sprawiło, że… nie, wcale nie z "małpy", postał homo sapiens. Na to przynajmniej wszystko wskazuje (powołuję się na najnowsze odkrycia, nie genialne przebłyski z połowy zeszłego pięćdziesięciolecia, według których to kanonów aktualnie uczy się w szkołach). Szkoda, że wszystkie te nieprawdopodobne dokonania niezależnych naukowców przechodzą bez echa. Tak samo jak to, że już dwa lata temu człowiek dokonał aktu stworzenia, tworząc z pierwiastków prostych rozmnażającego się, syntetycznego wirusa. Nie słyszeliście o tym? A przecież to ogromny krok dla ludzkiej nauki! Po co o tym wspominam? Żebyście zdali sobie sprawę z tego, jaki hermetyczny jest świat „oficjalnej” nauki.

Największym błędem popełnianym przez współczesnych naukowców jest brak woli łączenia ze sobą faktów. Każdą dziedzinę uznają za zamkniętą i nawet nie starają się korzystać z wyników badań dotyczących innych spraw. Dlatego też większości z nas, wydaje się, że Neandertalczycy byli rasą, którą z homo sapiens nic nie łączy. Błąd.

Oklepana historyjka o przedstawicielach naszego gatunku, którzy z uśmiechem na ustach wymordowali homo neandertaltis ma w sobie tyle logiki, co wywody przeciętnego sztajmesa sprzed sklepu monopolowego. Choćby powierzchownie znające sytuację osoby, usłyszawszy tę bajeczkę zapewne zginą na podłodze wśród spazmów śmiechu.

Neandertalczyk był od Człowieka stanowczo inteligentniejszy, większy i silniejszy. Stworzone przez naszego „kuzyna” (a może raczej „ojca”, co zaraz wyjaśnię) malowidła prezentują perspektywę i zaawansowaną grę cieni i świateł! Do takiej perfekcji w tworzeniu sztuki homo sapiens doszedł dopiero pod koniec średniowiecza! Neandertalczycy wytwarzali instrumenty muzyczne, a ich aparat głosowy był wstanie wydawać niezwykle szeroki wachlarz dźwięków. Byli po prostu genialni. Dla ludzi, którzy myślą liczbami pozwolę sobie jeszcze zaznaczyć: Ich mózg był dwa razy większy niż mózg DZISIEJSZEGO człowieka.

Teraz zbliża się jedno z najważniejszych pytań: Jak, do cholery, taka wysoko rozwinięta cywilizacja dała się „wybić” głupim, dzierżącym w owłosionym łapsku dzidę „przodkom” homo sapiens? Coś tu nie gra, prawda? Być może Neandertalczyk wcale nie wyginął, a po prostu, z czasem, przekształcił się w człowieka?

Na początku 2006 roku badania nad homo neandertaltis wykazały, że stanowczo bardziej pasuje on do linii ewolucyjnej człowieka niż sam człowiek i to właśnie ON powinien stać na końcu znanego powszechnie schematu, zaczynającego się od australopiteka, a kończącego, być może już niedługo, wyprostowanym homo sapiensem. CZŁOWIEK PO PROSTU NIE PASUJE DO TEJ UKŁADANKI!

Skąd więc wziął się wziął? Antropolog Erik Trinkhaus przedstawił szokującą teorię. Zauważył on, że wiele cech ludzkich nie występuje u żadnego innego ziemskiego gatunku, a pojawienie się innych nie ma żadnego uzasadnienia ewolucyjnego. Płaska twarz to tylko wierzchołek góry lodowej. Układ kostny homo sapiens tylko powierzchownie przypomina szkielet hominidów, zwłaszcza, gdy zwrócimy uwagę na nieprawdopodobnie odmienne od posiadanych przez wszelakie inne żywe stworzenia na ziemi stawy rąk i stóp, jakże przydatne przecież, bo umożliwiające nam chodzenie z pozycji wyprostowanej. Profesor Trinkhaus, po przeanalizowaniu wyników badań nad DNA człowieka uznał, że większa cześć ludzkiego kodu genetycznego pokrywa się z genomem Neandertalczyka (wiem że dna to nie to samo co genom, ale chciałem uniknąć powtórzeń). Najciekawsze jest jednak to, że dziesięć procent NIE PASUJE DO ŻADNEGO INNEGO, ŻYJĄCEGO NA ZIEMII GATUNKU. Zakładając nawet, że te dziesięć procent, które "zrobiło z Neandertalczyka człowieka", to zwykłe wady genetyczne, osobniki zmutowane do tego stopnia mogłyby rozmnażać się wyłącznie z innymi, dokładnie tak samo „uszkodzonymi” jednostkami. Tak więc – z naukowego punktu widzenia, NAGLE, a nie w wieloletnim procesie musiała powstać przynajmniej para tak samo „zmutowanych” homo neandertalis, co byłoby trudno nazwać dziełem przypadku.

Stąd można dojść do prostych wniosków: Człowiek współczesny jest krzyżówką homo neandertalis z jakąś nieznaną istotą humanoidalną. Czy owe dziesięć procent pochodzi od przybyszów z innej planety, czy można w nich dostrzec palec Boży – trudno powiedzieć. Pewne jest jednak, że człowieka nie dotyczy ewolucja – i w przeciwieństwie do ogólnie przyjętego poglądu, są na to dowody. Jest ewenementem.

Pozdrawiam, prabab/prb
http://prabab.egracze.pl

PS. Czekam na jakiś odzew - bardzo chętnie na ten temat podyskutuję ;) .
  • 0

#2

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zbyt malo wiemy zeby wysuwac daleko idace hipotezy na pochodzenie czlowieka jak np. czynniki pozaziemskie czy divine intervension. Trzeba badac, szukac, badac, szukac, a nie z gory cos zakladac, jak bylo. Bo od dachu jeszcze nikt wiezowca nie wybudowal, bez podstaw. Jak narazie szukajmy sladow i dowodow na ziemi. Takze wcale nie jest takie pewne, ze czlowieka ewolucja nie dotyczy, my tego poprostu nie wiemy, a dowodow jest za malo na kazda teorie. P.s. artukul bedzie napewno niezla pozywka dla Raelianizmu ;)
  • 0

#3

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Neandertalczyk był od Człowieka stanowczo inteligentniejszy,


Zależy też o jakiej inteligencji mówimy bo na inteligencje składa się wiele elementów, może mieli większą inteligencje emocjonalną potrzebną im do przetrwania ale brakowało mu inteligencji twórczej

Neandertalczycy wytwarzali instrumenty muzyczne, a ich aparat głosowy był wstanie wydawać niezwykle szeroki wachlarz dźwięków.


Poza tym o ile mi wiadomo nie miał aż tak dobrze rozbudowanego aparatu mowy jak my

A malowidła pierwszy wytwarzał homo sapiens dlaczego ci genialni neandertalczycy na to nie wpadli
  • 0

#4

godot1981.
  • Postów: 61
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wlasnie nie wiem dlaczego "twardoglowi-naukowcy boja sie prawdy? i trzymaja sie tej swojej Nauki pod nazwa teoria darwina (ostatnio MGiertych wyglaszaj podobne tezy jak Ty tutaj i jak go potraktowano?)
  • 0

#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla ludzi, którzy myślą liczbami pozwolę sobie jeszcze zaznaczyć: Ich mózg był dwa razy większy niż mózg DZISIEJSZEGO człowieka.


Ok wiekszy, ale czy bardziej pofaldowany itd. ? Bo slon, albo wieloryb tez ma wiekszy mozg od nas, a nawet chyba goryl.
  • 0

#6

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i mam metlik w glowie całkiem mi zamieszales heeh ale naprawde ciekawy temat 5
chcialbym zobaczyc wypowiedzi innych moze wtedy wysune jakies wnioski :>
  • 0

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

i jak go potraktowano?


slusznie go potraktowano.
  • 0

#8 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Zależy też o jakiej inteligencji mówimy bo na inteligencje składa się wiele elementów, może mieli większą inteligencje emocjonalną potrzebną im do przetrwania ale brakowało mu inteligencji twórczej

Takie szczegóły trudno wywnioskować na podstawie kilku szkieletów :) . Stwierdzając, że "byli inteligentniejsi" chciałem podkreślić fakt, że pierwsi zaczęli wytwarzać narzędzia.

Poza tym o ile mi wiadomo nie miał aż tak dobrze rozbudowanego aparatu mowy jak my

To akurat kwestia tego, że współczesny biolog potrafi tylko porównywać, porównywac i porównywać.

Neandertalczyk nie potrafił "mówić" w taki sposób jak człowiek, lecz był w stanie melodycznie "piszczeć", wydawać odgłos podobny do dzisiejszego fletu :) . Był w stanie wydawać dźwięki o zasięgu trzech oktaw. Przeciętny czlowiek ledwo łapie jedną.

A malowidła pierwszy wytwarzał homo sapiens dlaczego ci genialni neandertalczycy na to nie wpadli

Może na to nie wpadli, ale szukę malowania doprowadzili do perfekcji.

Ok wiekszy, ale czy bardziej pofaldowany itd. ? Bo slon, albo wieloryb tez ma wiekszy mozg od nas, a nawet chyba goryl.

Pisząc to miałem na myśli po prostu: większy. Takie łatwo ulegające rozkładowi elementy jak mózg, niestety nie przetrwały do dzisiejszych czasów, tak więc trudno powiedzieć, czy był bardziej pofałdowany czy nie. Po prostu stwierdzam fakt ;) .

Najważniejszą funkcję u zwierząt spełnia "pamięć tymczasowa", zapamiętują tylko "sytuację" - słoń nigdy nie nauczy się przez to mówić ani przekazywać wiedzy potomkom. Zakładając, że Neandertalczycy to robili, można śmiało powiedzieć, że mieli pofałdowane mózgi. Czy bardziej niż homo sapiens - nie wiem, ale napewno bardziej niż słonie ^^.

ostatnio MGiertych wyglaszaj podobne tezy jak Ty tutaj i jak go potraktowano?

Tylko że pan Giertych podawał jeden argument: brak argumentów po stronie przeciwnej. Ja się postarałem to jakoś w kupę ułożyć :) .
  • 0

#9

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobra to ja rzucam takie pytanko o pojecie człowiek. niech sobie kazdy sam na nie odpowie. Co rozumiecie przez pojęcie człowiek? i od jakiego przydziału czasowego to pojęcie można uzywć. Bo czy neadertalczyk też nie był człowiekim??to że jestesmy obecnie najdoskonalszym gatunkiem homo nie oznacza że mozemy tylko i wyłacznie siebie nazywac mianem człowieka Ci mniej doskonali to tez człowiek. boz tego wynika ze tylko homo sapiens to człowiek. więc co składa sie na człowieczeństwo?? może podlega ewolucji a moze ufo nam geny zmodyfiikowało a moze ufoludki sie kochaly z neadertalczyami badz bóg nas stworzył, kto to wie. A gdzie są dowody na potwierdzenie tego artykólu dowody na to że nie podlegamy ewolucji?? Odzywa sie we mnie sceptyzcyzm..... a to że neadertalczyk miał wiekszy mózg nie oznaczaże był mądrzejszy. papuga mam małymózg a jaka pojętna....
  • 0

#10 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

A gdzie są dowody na potwierdzenie tego artykólu dowody na to że nie podlegamy ewolucji??

Ewolucji aktualnie podlegamy. Tylko nie powstaliśmy w jej efekcie. Sposób w jaki się wykształcił człowiek rozmija się ze zdrowym rozsądkiem. Pojawiło się pełno zbędnych, niczym nie uzasadnionych cech, które wzięły się z nikąd. To już jest zaprzeczanie ewolucji, zważywszy na to, że ewolucja ma polegać na dostosowywaniu się do zmieniających warunków, a nie tworzeniu wybryków :) .
  • 0

#11

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podaj mi naukowe dowody potwierdzające to co napisałes że nie podlegalismy uprzednio tej ewlucji. bo gadać kazdy moze...i nie ma co tu sie powoływac na rozsadek bo to zaden dowód
  • 0

#12

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Neantertalczycy bardziej inteligentni? Nie byłbym tego taki pewien. Na pewno byli gorzej zorganizowani, starczy spojrzeć na ślady bytności w jaskinaich zamoeszkiwanych przez każdy z tych gatunków.

Homo sapiens neanderthalensis to byli prawdziwi niechluje. W jaskiniach nie znaleziono praktycznie żadnych symptomów podziału jej przestrzeni na funkcjonalne części. Wszystko można było znależć praktycznie wszędzie. Resztki po posiłkach, czy resztki ognisk, legowiska. Załatwiali sie też z grubsza gdzie popadnie.

Homo sapiens sapiens natomiast mieli podzielone jaskinie na funkcjonalne części. I tak mozna było wyróznić "sypialnię", śmietnisko, coś na wzór "kuchni" z paleniskiem, miejsce na przechowywanie zapasów, wychodek.
  • 0



#13

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlatego napisałam to że mieli wieksza pojemność mózgu nie świadczy o tym że byli inteligetniejsi od nas.....dla mnie to wierutna bzdura :mad:
  • 0

#14

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hah ciekawy artykuł... Nie odnaleziono śladów malowideł tworzonych przez neandertalczyków, proszę o jakiś namiary na owe znaleziska, skoro rzekomo dopracowali to do perfekcji:)
Tak..jesteśmy tak dalece podobni do neandertalczyków, że genetycy doszli do wniosku, że nie mogliśmy się nawet krzyżować. Kiedy odnaleziono szkielet dziecka w Portugalii, które miało cechy neandertalskie i ludzkie to uznano to za anomalię, chorobę genetyczną itp.
Wiemy tylko o jednym instrumencie, który nie wiadomo, czy instrumentem był (flet z Dive Babe).
Po odnalezieniu kości gnykowej naukowcy doszli do wniosku, że posługiwał się mową lepiej niż my, to ciekawe...
Neandertalczyk był niższy od Homo sapiens sapiens, był natomiast masywniejszy.
nie był też wcale inteligentniejszy, miał większy mózg, ale na poziomie kulturowym staliśmy na tym samym poziomie (kultura mustierska).
Ostatnią sprawą jest to, że neandertalczycy nie byli naszymi przodkami... to już jest praktycznie pewne. Nie wiem jacy naukowcy twierdzą inaczej. Neandertalczycy to linia, która wykształciła się z homo erectus w Europie, a Homo sapiens sapiens to linia afrykańska...

Ciekawe te najnowsze odkrycia, skoro twierdzisz, że neandertalczyk miał być naszym przodkiem...
Teoria multiregionalna już praktycznie została obalona, teraz dominuje "Out of Africa".
  • 0

#15 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Chcę tylko przypomineć jedną drobnostkę: Homo sapiens pojawił się później od Neandertalczyka, dopiero po jakimś czasie te dwie rasy zaczęły żyć równolegle. Oczywiście wcześniej było teoretyczne "brakujące ogniwo", którego, nomen omen nie ma. Tak więc na podstawie tego co teraz wiadomo jestem w stanie wywnioskować tylko tyle. Być może, gdyby pojawiły się nowe dowody, musiałbym zweryfikować moją teorię. (Podkreślam: teorię)

Neandertalczyk był niższy od Homo sapiens sapiens, był natomiast masywniejszy.

Szczątki homo sapiens i homo neanderthalensis pochodzące z "wcześniejszych" okresów różnią się na korzyść neandertalczyka (średnio 1.4 metra wobec 1.6 metra). Później człowiek zaczał niezwykle intensywnie rosnąć, podczas gdy neandertalczyk "stanął w miejscu".

Ostatnią sprawą jest to, że neandertalczycy nie byli naszymi przodkami... to już jest praktycznie pewne. Nie wiem jacy naukowcy twierdzą inaczej. Neandertalczycy to linia, która wykształciła się z homo erectus w Europie, a Homo sapiens sapiens to linia afrykańska...

Tak, tylko że wszystko wskazuje, że cywilizacja afrykańska przybyła na miejsce z europy, w przeciwieństwie do tego co stara się uznawać "oficjalnie' :) . Trudno mi teraz podać źródła, bo zdaje się, że są książkowe a wszystkich tytułów które zdołałem przewertować nie zapamiętuję. W każdym razie, najstarsze dotychczas odkryte "symptomy" cywilizacji znajdują się w europie i w europie rozpalano ogień, kiedy po afryce szalały małpy. Istnieje oczywiście szansa, że obie te cywilizacje rozwijały się niezależnie, ale patrząc na zbieżności między nimi trudno jest mi to przyjąć do świadomości :) .

Tak..jesteśmy tak dalece podobni do neandertalczyków, że genetycy doszli do wniosku, że nie mogliśmy się nawet krzyżować. Kiedy odnaleziono szkielet dziecka w Portugalii, które miało cechy neandertalskie i ludzkie to uznano to za anomalię, chorobę genetyczną itp.

Wspomniałem o tym. Homo sapiens wygląda, jakkolwiek dziwacznie to zabrzmi, na mutację. Mutację jednorazową, która pojawiła się w tym samym momencie u kilku osobników (zdaje się, że jakieś źródło podawało 1 samca i 7 samic, ale znając życie, jest to tylko fantazja). Trudno mi wyobrazić sobie mutanta krzyżującego się ze zdrowym osobnikiem :) .

Hah ciekawy artykuł... Nie odnaleziono śladów malowideł tworzonych przez neandertalczyków, proszę o jakiś namiary na owe znaleziska, skoro rzekomo dopracowali to do perfekcji:)

Muszę sprawdzić wiarygodność źródła, z którego czerpałem tę informację. Dzięki za zwrócenie uwagi :) .

 
Po odnalezieniu kości gnykowej naukowcy doszli do wniosku, że posługiwał się mową lepiej niż my, to ciekawe...

NIE wiadomo jak się posługiwali mową. Wiadomo tylko to, że pozwalały im na to ich narządy mowy, które były wybitnie bardziej rozwinięte niż nasze, z tym, że w innym kierunku :] .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych