Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mundial 2018 - dyskusja na temat konkursu i nie tylko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niniejszy temat przeznaczony jest do dyskusji związanych z konkursem mundialowym i samym mundialem.


  • 0



#2

fux777.
  • Postów: 88
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam. Cieszę się że portal kontynuuje zabawę w typowanie :)
Szkoda że tak późno, bo mało czasu do rozpoczęcia i parę osób może  nie zdążyć z pierwszymi meczami. 
Widzę, że nikt jeszcze nie zaczął więc czuję się zobowiązany rozpocząć jako obrońca tytułu typera z przed 4 lat :D
Powodzenia wszystkim, zapraszam do zabawy.


  • 0



#3

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziś emocji nie brakowało. Jestem w ogromnym szoku, że Islandia tak pięknie się broniła i zremisowała z Argentyną. Ich okrzyki Wikinga doprowadzały mnie za każdym razem o gęsią skórkę, ale że Messi karnego nie wbił to tu się chłopak nie popisał. 

 

W kolejnym meczu szkoda mi Peru. Tyle lat czekali na mundial i jeszcze pierwszy mecz przegrali, no cóż szkoda.

 

Właśnie oglądam ostatni mecz w tej grupie, zobaczymy jak Chorwacja zagra, obstawiam że dojdzie wysoko ale na podium jej nie zobaczymy.





#4

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziś emocji nie brakowało. Jestem w ogromnym szoku, że Islandia tak pięknie się broniła i zremisowała z Argentyną.

A ja odwrotnie. Zresztą nawet postawiłem 1:1, na kuponie na żywo też miałem remis. Islandia jest mega niewygodnym rywalem, a Argentyna jest słabiutka.

 

ale że Messi karnego nie wbił to tu się chłopak nie popisał.

To też było pewne zdarzenie. Messi przeważnie nie trafia karnych w decydujących momentach(vide finał Copa America)

Taka ciekawostka: dziś był karny w każdym meczu, łącznie 5 karnych w 4 spotkaniach, można się było ładnie wzbogacić.


  • 0



#5

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie sa sumowane punkty zawodnikow? Bo dzisiaj 4 dzien Mundialu, a ja szukam i szukam...
  • 0



#6

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie sa sumowane punkty zawodnikow? Bo dzisiaj 4 dzien Mundialu, a ja szukam i szukam...

 

Podsumowanie wyników opublikuję po zakończeniu każdej kolejki fazy grupowej, a w fazie pucharowej po rozegraniu każdej rundy. W przeciwnym razie łatwo o chaos.

 

To i tak zresztą będzie nowość, bo w dotychczasowych edycjach wyniki podawane były dopiero na zakończenie całej imprezy.


  • 0



#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to blad, bo za tydzien nie bedziesz pamietala co kto obstawil i czy jakis smieszek nie edytowal posta po meczu. Jak ja prowadzilem, robilem aktualizacje kazdego dnia. A tak to musisz robic screeny codziennie, zeby wyeliminowac ewentualne proby oszustwa.
  • 0



#8

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to blad, bo za tydzien nie bedziesz pamietala co kto obstawil i czy jakis smieszek nie edytowal posta po meczu. Jak ja prowadzilem, robilem aktualizacje kazdego dnia. A tak to musisz robic screeny codziennie, zeby wyeliminowac ewentualne proby oszustwa.

 

Bez obaw. Głosy spisuję praktycznie na bieżąco do arkusza excelowego, raz na dzień (z reguły rano) zamieniam typowane wyniki na punkty, a dodatkowo zapisuję całą pełną stronę wątku z typowaniem z osobna. 

 

Edytowanie postów nie jest problemem, bo po pierwsze, każda taka operacja zostawia ślad w postaci adnotacji typu Użytkownik XXX edytował ten post 16.06.2018, a poza tym oryginalna treść zostaje zapisana w logach (wyłącznie na czas trwania konkursu i tylko dla tego konkretnego tematu). No i zawsze można cofnąć się do oryginalnej treści rozgrzebując kopię zapasową z danego dnia.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Spodobała mi się propozycja jednego z użytkowników, jaką otrzymałam na PW, zatem konkurs mundialowy rozbudowany został o trzy dodatkowe możliwości - tym razem w samo typowanie została wpleciona odrobina hazardu. Szczegóły znajdziecie w odpowiednich tematach:

 

Mam nadzieję, że się Wam spodoba ta koncepcja :)


  • 0



#9

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mam taka propozycje zeby skontaktowac sie z p. Jackowskim i poprosic go o przeslanie typow na mecze. Potem porownac z typami uzytkownikow forum. Zobaczymy czy jego wskazania beda mialy wyzsza trafnosc.
  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, tyle że kto mu za to zapłaci.
  • 0



#11

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na jednym z filmikow mowil ze wzial tylko 200 zl od jakiejs rodziny. Mozna zrobic zrzute na forum i sie tyle uzbiera hehe.
  • 0

#12

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jasnowidz z Człuchowa Krzysztof Jackowski o meczu Polska-Senegal i mundialu: Mamy szansę na jednobramkową wygraną

 

Mecz się zacznie od dużej dominacji jednej z drużyn – prognozuje jasnowidz. - Druga będzie kompletnie stłamszona. Nie jestem w stanie powiedzieć, która z drużyn będzie dominowała. Nie wykluczam, że będzie to dominacja Senegalu. Mogą w tym czasie paść jedna lub dwie bramki dla Senegalu a my możemy być rozczarowani. Drużyna, która będzie przegrywała już pod koniec pierwszej połowy się mobilizuje i może strzelić 2-3 bramki.

 

Myślę, że mamy szansę na jednobramkową wygraną. Ja typuję 2:1, lub 3:2 dla Polski, chociaż równie dobrze wynik może być odwrotny. Być może będzie tak, że kto pierwszy strzeli bramkę – ten przegra. Krzysztof Jackowski nie chce prognozować czy Polska wyjdzie z grupy. Nie zastanawiał się nad tym.

źródło

 

Naprawdę uzdolniony jasnowidz: nie jestem w stanie powiedzieć; nie wykluczam; mogą; równie dobrze może być odwrotny.

 

Krzysztof Jackowski nie chce prognozować czy Polska wyjdzie z grupy. Nie zastanawiał się nad tym.

 

To pan ma wizje czy się pan zastanawia? Bo mi się wydaje, że tak właśnie wyglądają pana poszukiwania zaginionych - zastanawianie się, analiza. Tylko że tam ma pan jakąś skuteczność, bo siedzi trochę w biznesie i ma więcej danych, a na piłce się po prostu nie zna, więc gada co ślina na język przyniesie.

 


  • 2

#13

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogę się pochwalić, że jestem lepszy od Jackowskiego, bo on typował, że wygramy jedną bramką, a ja wytypowałem idealny wynik 1:2 dla Senegalu.

Czy jestem już jasnowidzem?


  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jackowski wcześniej mówił jednak trochę inaczej
 
Być może będzie tak, że kto pierwszy strzeli bramkę – ten przegra
Senegal strzelił pierwszy i nie przegrał. A być może to można sobie mówić że może będzie padał deszcz lub nie. Bez sensu taka przepowiednia.

Czyli że dwa pierwsze mecze będą trudniejsze z niepowodzeniami. Że początek będzie szokiem ( no i tu trafił bo wielu kibiców jest jakby w szoku). Potem mówi że pójdziemy dalej. Jednak nie ma gdzie iść, chyba że z powrotem do kraju, bo już na pewno nie chodzi to u dalszy etap mistrzostw.
Więc raz przepowiada jedno a potem drugie. Im więcej "przepowiedni" tym większa szansa że coś z tego wyjdzie.



Mamy winnego porażki polskich piłkarzy
Dzisiejsza porażka polskiej drużyny piłkarskiej z drużyną dużo biedniejszego i liczącego tylko 15 mln ludzi Senegalu jest wymownym przykładem tego zjawiska. (GDP per capita Polski wynosi 29 251 $, a Senegalu tylko 2568 $). Mimo, iż polscy piłkarze są doskonale wyszkoleni, zadbani i motywowani, to przegrali z mniej doświadczoną i biedniejszą drużyną Afrykanów.

Uważam, że główną przyczyną tej porażki jest biologiczne okaleczenie naszych piłkarzy nadmiernymi, toksycznymi (pełnymi rtęci i aluminium) szczepionkami, które musieli przyjmować od pierwszych godzin/ tygodni życia. Metale te poważnie uszkadzają mitochondria, których idealny stan jest warunkiem doskonałego zdrowia fizycznego i atletyzmu. Wskutek poszczepiennych uszkodzeń, nasi piłkarze byli wyraźnie spowolnieni i nieskoordynowani, więc nic dziwnego że przegrali z pełnymi wigoru Afrykanami, którzy pewnie nie przyjęli żadnej szczepionki, lub wzięli ich bardzo niewiele.

https://wolna-polska...ajewska-2018-06
Więc winne są szczepienia. Całe szczęście, więc wystarczy znieść całkowicie program szczepień i będziemy mieli piłkarzy którzy będą grali tak dobrze jak Ronaldo Messi i najlepsi piłkarze na świecie razem wzięci.
Ciekawe dlaczego efekt poszczepiennej niemocy ujawnił się teraz niedawno, wcześniej jak Polska grała lepiej to negatywne skutki szczepień jeszcze nie były widoczne?
Szkoda marnować klawiaturę na takie bzdury. Zastanawiające jest kto p płaci tej Majewskiej że takie farmazony pisze.
  • 0



#15

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawa jestem czy ktoś przewidział czarne chmury nad Niemcami  :szczerb: jak powiada mój kolega ''nic tak nie cieszy jak ludzka krzywda'' no i wracamy z mistrzami świata do domu, jeśli ktoś czuje jeszcze wstyd to proszę pomyśleć co czują sąsiedzi.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych