Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki horrory i kryminalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wybieram się na statek na 4 miesiące i szukam jakiś książek do poczytania. Polecacie jakieś książki horrory i kryminalne? Horrory to głównie coś o demonach, diable, szatanie, egzorcyzmach itp. itd. Mogą być nawet o prawdziwych wydarzeniach (ks. Gabriele Amortha czytałem). Co do kryminałów to najlepiej jak jest morderca, który zabija w jakiś specjalny sposób i przez całą książkę rozwiązują zagadkę (czytałem już Bernarda Miniera, Jo Nesbo, Tess Gerritsen). Dzięki z góry za pomysły :)





#2

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Marek Krajewski - gorąco polecam .Zwłaszcza cykl o Mocku i I o Popielskim.





#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biblię szatana czytałeś?





#4

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Marek Krajewski - gorąco polecam .Zwłaszcza cykl o Mocku i I o Popielskim.

Ok, bierę :)

 

Biblię szatana czytałeś?

Fabularne poproszę ;)





#5

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

 

Z powieści kryminalnych to na przykład to, co pisze Henning Mankell, Agatha Christie, Alistair McLean czy też Camilla Läckberg. Poleciłbym też cykl The Dresden Files, ale po polsku dostępne jest tylko pięć książek. Cykl o Alexie Delaware Jonathana Kellermana też jest dobry, zwłaszcza jak ktoś nie jest fanem epatowania flakami. Z kryminałów fantasy zalecam zaś serię Gentlemen Bastards Scotta Lyncha. Dobrym autorem powieści kryminalno-przygodowej jest też Clive Cussler. Poleciłbym też serię Repairman Jack, jako ciekawy miks kryminału i horroru, cykl inkwizytorski Jacka Piekary i wszystko od Stephena Kinga. John Grisham ma zaś ciekawe kryminały prawnicze...





#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

King - mistrz grozy ;)

 

Polecam thrillery - "Za zamkniętymi drzwiami","Siostry", "Domofon","Na skraju załamania" zresztą zerknij sam, a jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało ;)





#7

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja lubuję się w horrorach Guy N. Smitha. Nie są one górnych lotów, ale mnie ciągną do siebie jak magnes. :) Oprócz tego obowiązkowo King.



#8

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki za pomoc, zaopatrzyłem się dość spory zbiór, teraz to trzeba przeorać :)





#9

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro na statek, to może pójść w coś bardziej tematycznego? :) Oprócz podanego przez Urgona MacLeana proponuję Hammonda Innesa (na czele z Tajemnicą Mary Deare, Białym południem oraz Medusą), Briana Callisona (Obłęd na pokładzie, Zagłada Calaurii, Ostatni rejs) oraz Desmonda Bagleya (Złoty kil, Noc błędu itp.)

 

A jeśli nie upierasz się przy konkretnej tematyce i nie miałbyś nic przeciwko lekkim opowieściom o dawnych czasach, to wydaje mi się, że podróżując statkiem trudno znaleźć bardziej adekwatną literaturę, niż twórczość Karola Olgierda Borchardta. Ale zdaję sobie sprawę, że ta propozycja jest baaardzo odległa od kryminałów, nie mówiąc już nawet o horrorach, więc nie będę się dziwić, jeśli skwitujesz ją wzruszeniem ramion :szczerb:





#10

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sorry D.K., ale już na lotnisku siedzę :) Ale z chęcią zajrzę do tych książek po powrocie :)



#11

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...
 
Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednym cyklu kryminałów: Nero Wolfe Rexa Stouta. Nie wiem, czy jest w polskiej wersji, ale anglojęzyczne audiobooki są naprawdę dobrej jakości...

Użytkownik Urgon edytował ten post 16.05.2018 - 18:50




#12

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sorry D.K., ale już na lotnisku siedzę :) Ale z chęcią zajrzę do tych książek po powrocie :)

 

Aaa, to i tak moje propozycje nie nadają się na już, bo trzeba się nieco ich naszukać po antykwariatach oraz internecie :)

 

Zmieniając temat, jak to tak? Na lotnisku czekasz i na VRP siedzisz? A jak się wciągniesz za bardzo i lot przegapisz? ;)

 

W każdym razie spokojnego lotu (bez turbulencji i hałaśliwych pasażerów) oraz hm... nie wiem, co planujesz dalej, więc niepotrzebne skreślić:

  • pomyślnych wiatrów
  • braku zgubionych kontenerów
  • pomocnych lodołamaczy
  • udanych wierceń
  • ton ryb/homarów/krewetek/krabów itp.
  • braku szkorbutu :szczerb:




#13

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam internet w play i 2gb w krajach UE, a VRP to moja ulubiona strona (nie żebym się podlizywał, ale serio serio ulubiona :) ). Czekam na nowego kapitana i lecimy do Hiszpanii. Na statek wchodzimy jutro w porcie Sagunto. Mały statek, 100m długości, jakąś drobnicę będziemy po Europie wozić. Jak tylko będzie zasięg to VRP odwiedzę ;)

@Edit
A korzysta ktoś z Was ze StoryTel? Tej aplikacji z audiobookami? Tak się zastanawiam nad tym, ale to kolejne 30 zł co miesiąc. Już spotify mam, netflixa, xbox live gold. I tak się zbiera tu 30 tam 30. Niby marynarz, ale kasy trochę żal na to wszystko i nie wiem czy wziąć to czy nie. Tam chyba 14 dni za darmo jest z tego co pamiętam.

Użytkownik The Truth Is Out There edytował ten post 16.05.2018 - 19:18




#14

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam internet w play i 2gb w krajach UE, a VRP to moja ulubiona strona (nie żebym się podlizywał, ale serio serio ulubiona :) ). Czekam na nowego kapitana i lecimy do Hiszpanii. Na statek wchodzimy jutro w porcie Sagunto. Mały statek, 100m długości, jakąś drobnicę będziemy po Europie wozić. Jak tylko będzie zasięg to VRP odwiedzę ;)


Napisałabym, że zazdroszczę, gdyby nie to, że mój błędnik podczas pobytu na statku zdecydowanie preferuje dokarmianie ryb, zamiast rozkoszowania się urokami rejsu :szczerb:



#15

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najbardziej mnie boli, że nie obejrzę finału Ligi Mistrzów, apotem Mistrzostw Świata :( Może jakieś pojedyncze mecze się uda jak antena nam złapie sygnał, albo w porcie będziemy :( A teraz jeszcze finał Ligi Europy i zostaje mi tylko relacja tekstowa :(( Ciężkie życie




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych