Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Ankieta] Nowy dział - Magia i okultyzm


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nowy dział - magia i okultyzm (23 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że na forum powinien pojawić się nowy dział Magia i okultyzm?

  1. Tak (17 głosów [73.91%])

    Procent z głosów: 73.91%

  2. Nie (6 głosów [26.09%])

    Procent z głosów: 26.09%

Głosuj

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Jako, że pojawił się pomysł autorstwa Vitatu dotyczący założenia nowego działu dotyczącego ogólnie pojętej tematyki magii i okultyzmu, chciałabym poprosić Państwa o wyrażenie swojej opinii w ankiecie. Jeśli ktoś ma jakąś propozycję rozszerzającą (np. lepszą nazwę), to śmiało proszę także się wypowiedzieć :)

 

Głosy nie będą publiczne (tzn. widać będzie jedynie wynik głosowania, a nie nicki głosujących). Ja się wstrzymuję od głosu.

 

Termin przydatności ankiety do spożycia: niedziela 13. maja, godz. 20:00.

 

Zapraszam do głosowania!


  • 0



#2

Vitatu.
  • Postów: 23
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu nie mogę głosować? :)

"Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie."


  • 0

#3

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten dobry co prawda pomysł na para ... mija się z celem.
Dlaczego?
Ponieważ choć temat interesujący, że tak go określę pojemny, na para ... jak to bywa zwyczajowo skończy się pyskówkami, i brakiem możliwości obiektywnej dyskusji.

Lekarstwem byłoby to by - dyskutanci przed przystąpieniem do tematu powinni wykazać iż potrafią prowadzić dyskusje w sposób merytoryczny, a nie jak jest to tutaj w zwyczaju, gdzie dla wielu dyskusja polega na dyskredytacji adwersarza, wycieczkach osobistych itd. Zresztą to jest przyczyną zaistniałej sytuacji. 
 


  • 0



#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byleby nie powstawały tematy typu:

- "Umiem wywołać duchy i z nimi rozmawiać, ale nie pokażę Wam, jak to robię".

Jestem za, ale tylko pod warunkiem, aby Okultyzm był jednym z podforów działu Życie po śmierci.





#5

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Aidil, w takim razie całe forum mija się z celem. Po co w ogóle cokolwiek pisać skoro jest ryzyko, że skończy się to pyskówką.

 

@Staniq, Może znawca ze mnie żaden, ale mój osobisty odbiór okultyzmuma niewiele ma wspólnego z życiem po śmierci a jest to temat bardziej techniczny.

 

@Vitatu, prawdopodobnie masz za niską rangę, żeby móc głosować. Potrzebujesz więcej postów.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 10.05.2018 - 10:21

  • 0



#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@9 dlatego jest tak jak jest, właśnie dlatego że nie ma już na para ... dyskutantów i tych którzy mieli coś do powiedzenia w powyższej materii.

ps moim zdaniem życie a właściwie wszystkie jego przejawy zawierają się w temacie.
Temat techniczny? 


  • 0



#7

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Techniczny, tzn. traktujący bardziej o okultyzmie, technikach, interpretacjach i zastosowaniach praktycznych. Demony same w sobie poza tym niewiele mają wspólnego z Życiem po śmierci. To nie jest życie w naszym rozumieniu tego słowa a ich ewentualne istnienie nie ma miejsca po czyjejkolwiek śmierci. Dlatego nie pasuje mi pomysł traktowania Okultyzmu jako poddziału Życia po śmierci,


  • 0



#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Techniczny, tzn. traktujący bardziej o okultyzmie, technikach, interpretacjach i zastosowaniach praktycznych. Demony same w sobie poza tym niewiele mają wspólnego z Życiem po śmierci. To nie jest życie w naszym rozumieniu tego słowa a ich ewentualne istnienie nie ma miejsca po czyjejkolwiek śmierci. Dlatego nie pasuje mi pomysł traktowania Okultyzmu jako poddziału Życia po śmierci,

 

W każdej dziedzinie istnieje podział na wiedzę i praktykę na przykład w malarstwie, kucharstwie itd . Dla mnie nadal jest czarną magią receptura typu - weź szczyptę tego, kawałek tego, dosyp tego ... i powstaje ... no właśnie. Niektórzy tworzą czyli praktykują z książki kucharskiej a niektórzy wyłącznie jedzą. 

To że masz swoją ugruntowana na swój użytek wiedzę to dobrze, ale autorytatywne stwierdzenie co w naszym rozumieniu jest a nie jest, jest moim zdaniem nadużyciem.


  • 0



#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byleby nie powstawały tematy typu:

- "Umiem wywołać duchy i z nimi rozmawiać, ale nie pokażę Wam, jak to robię".

Jestem za, ale tylko pod warunkiem, aby Okultyzm był jednym z podforów działu Życie po śmierci.

Bardziej by chyba pasowało do Parapsychologii, jest tam już podforum o rozwoju duchowym.


  • 0



#10

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To że masz swoją ugruntowana na swój użytek wiedzę to dobrze, ale autorytatywne stwierdzenie co w naszym rozumieniu jest a nie jest, jest moim zdaniem nadużyciem.

 

 

Czemu zawsze starasz się ludziom coś wytknąć kiedy z nimi rozmawiasz? Nadużycia, pyskówki, wyimaginowane problemy. Jeszcze żeby to chociaż miało jakies popracie w rzeczywistości. Z jednej strony zastanawia mnie kogo lub co tutaj nadużywam, a z drugiej strony wiem, że jaka twoja odpowiedź by nie była to i tak będzie ona całkowicie wyssana z palca jak samo to, że moje poprzednie stwierdzenie jest autorytatywne. 

Zaznaczyłam, że nie jestem specjalistą w dziedzinie i to o czym mówię to tylko moje osobiste zdanie. Gdzie tu nadużycie w takim razie i autorytatywność?


  • 0



#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardziej by chyba pasowało do Parapsychologii, jest tam już podforum o rozwoju duchowym.

Niestety.... masz rację. Sam nie wiem, dlaczego wybrałem Życie po życiu. Tak, czy inaczej w dalszym ciągu jako podforum.

 

dziewięć@

Techniczny?... raczej nie, bo okultyzm nie sprowadza się tylko do opisu "jak wywołać ducha".





#12

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Staniq, może i nie. Jednak takie jest moje wyobrażenie: że sprowadza się to technik za pomocą których może dojśc do interakcji, ale bynajmniej z duchami.

Tu byłby dodatkowy plus dla mnie w przypadku powstania tego działu: może się doedukuję.


  • 0



#13

Miguerim.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Bardziej by chyba pasowało do Parapsychologii, jest tam już podforum o rozwoju duchowym.

Niestety.... masz rację. Sam nie wiem, dlaczego wybrałem Życie po życiu. Tak, czy inaczej w dalszym ciągu jako podforum.

 

dziewięć@

Techniczny?... raczej nie, bo okultyzm nie sprowadza się tylko do opisu "jak wywołać ducha".

 

Okultyzm to szalenie złożony temat i ciężko go po prostu przyporządkować. Masz mnóstwo różnych systemów od kabały przez neopoganizm, magię chaosu aż do satanizmu. Jak widzisz podałem ci 4 różne systemy i już na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć podobieństwo. Jak się spojrzy głębiej to to to samo.

W okultyzmie zawiera się zarówno życie po śmierci, jak i rozwój duchowy, kontakty z różnego rodzaju bytami jak aniołowie, duchy, demony, bogowie, metody dywinacji i wiele wiele innych rzeczy, do których przydałby się cały dział.


  • 2

#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

To że masz swoją ugruntowana na swój użytek wiedzę to dobrze, ale autorytatywne stwierdzenie co w naszym rozumieniu jest a nie jest, jest moim zdaniem nadużyciem.

 

 

Czemu zawsze starasz się ludziom coś wytknąć kiedy z nimi rozmawiasz?

 

 

Zwróciłam uwagę a to nie jest wytykaniem czegokolwiek. 

 

ps zaznaczyłam do czego się odniosłam. Kończę wymianę zdań w tym zakresie.


  • 0



#15

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W okultyzmie zawiera się zarówno życie po śmierci, jak i rozwój duchowy, kontakty z różnego rodzaju bytami jak aniołowie, duchy, demony, bogowie, metody dywinacji i wiele wiele innych rzeczy, do których przydałby się cały dział.

Patrząc w ten sposób, pozostałe działy należałoby zamknąć w okultyzmie. 






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych