Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brakujące ogniwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Vitatu.
  • Postów: 23
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

 

Nie wiedziałem gdzie do końca kierować moją prośbę/propozycję więc zdecydowałem że zostawię ją tu.

Uważam że na forum brakuje działu z gatunku Okultyzmu oraz różnych innych rzeczy z nim związanych.

Można by ogólnie nazwać to "Magią".

 

Dlaczego proponuje coś takiego?

Dla przykładu ten temat: http://www.paranorma...iu/#entry709466

Można by go od razu zacząć albo przenieść do ww. Okultyzmu, a tak to znajduje się on w "Życie po Śmierci" chociaż nie wiele ma z nim wspólnego.

 

+ Osobiście uważam że gdyby taki dział został dodany na forum to mogłoby się pojawić parę nowych osób z którymi mógłbym podyskutować na te tematy, ew. Wymienić się informacjami/poglądami.



#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są działy dotyczące życia po śmierci czy rozwoju duchowego więc myślę że nie ma potrzeby tworzenia kolejnego.
Poza tym okultyzm to też dość szeroki temat więc można wrzucać wątki związane z duchami, magią itp. do istniejących działów.



#3

Vitatu.
  • Postów: 23
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy nie było by to korzystne dla forum samego w sobie gdyby wyświetlało się ono w przeglądarce po wpisaniu haseł takich jak "okultyzm" "forum"?



#4

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

siedzę w okultyzmie jakiś czas i taka zmiana byłaby  dobra aczkolwiek okultyzm to dość śliski/ostry temat i wiele kwestii pewnie byłoby cenzurowanych.bo sporo osób jest święcie przekonanych że okultyzm to głównie satanizm a nie jest to do końca prawdą,a jak  potraktowaliby poruszanie tematów okultystycznych na tym forum odebrałoby reszta użytkowników?.

 

z jednej strony taki dział na forum by się przydał ale z drugiej strony mam mieszane uczucia,ale mimo to popieram pomysł.


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 09.05.2018 - 13:33


#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież tematy okultystyczne są poruszane na forum już od dawna tyle że nie ma specjalnego działu do tego. Uważam nadal że nie jest potrzebny. Ale jakby coś to można zrobić ankietę i zobaczyć co wyjdzie. Jest dział parapsychologia, energia psi, rozwój duchowy. Mamy zlikwidować te działy?



#6

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osobiście nie widziałam wielu tematów, które pod okultyzm można by podciągnąć. No chyba, że okultystycznym nazwać temat gdzie ktoś tam szuka "magicznych" sposobów na to, żeby jego kuzyn przestał tyle gadać. W takim przypadku faktycznie może się kilka znaleźć.

 

Forum napewno nabrałoby powagi, jednak osobiście mam wątpliwości co do tego, czy faktycznie znalazłoby się aż tylu nowych członków i twórców, którzy pomagali by ten dział wypełnić.

Osobiście jestem za. Temat okultyzmu zawsze mnie pociągał i chętnie dowiem się co nieco. Moja rola ograniczyłaby się jednak jedynie do czytelnictwa.





#7

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Okultyzm to szeroki temat, ale można by było naprawdę stworzyć dział MAGIA. W sensie praktyki magiczne. Odrzucamy wątki przewidzeń, nawiedzeń ( oprócz opętań podczas rytuałów) i takich tam. Podążamy ścieżką własnych dokonań. Czarna magia, biała magia, gusła. czy to na prawdę działa? Uroki, czary , zaklęcia, zabobony? A może klątwy? Jak to się,robi, jak to działa? Ktoś wie? Ktoś tego doświadczył? Ja doświadczyłam, tak że... :D Okultyzm kojarzy się z satanizmem. Na prawdę? Przypatrzcie się dobrze praktykom religijnym.  Wiara w duchy i demony siedzi w nas od zarania dziejów.  W tym dziele pisalibyśmy tylko o naszych praktykach i zapędach.  Co wy na to? :D Oczywiście ja jestem za:D


Użytkownik Endinajla edytował ten post 09.05.2018 - 19:58




#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lepiej zrobić dział o iluzji: triki sceniczne, close up, mentalizm itp.





#9

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Up

To by wszystko wchodziło pod magię. Można potem to jakoś podzielić na:

1. Magia jako iluzja

2. Biała magia

3. Czarna magia





#10

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moderator, sprawując rolę pana i władcy, powinien wyzbyć się grzechu subiektywizmu...





#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy jest subiektywny, nie ma ludzi całkowicie obiektywnych. To był raczej żart z tym działem iluzja. 





#12

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak pisałam o panu i władcy to też nie byłam poważna. 

Nie ma ludzi całkowicie obiektywnych, ale można się starać przynajmniej. Gdybyć zapodał dział o iluzji to byłoby dość jasne, że się nawet nie starasz.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 09.05.2018 - 20:11




#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy może zabiegać o to co go interesuje. 

Ale dział magia zawiera to co jest w działach prapsychologia i życie po życiu i całej reszcie. Więc albo będzie to dodatkowy dział albo tamte zlikwidujemy i zostanie tylko jeden dział Magia. 





#14

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja jestem za stworzeniem takiego działu, pomoże to użytkownikom w odnalezieniu właściwego tematu do poczytania 





#15

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, ale życie po śmierci to nie magia, to nauka bardziej. Może lepiej nazwać ten dział PRAKTYKI OKULTYSTYCZNE. Pod ten dział podpięlibyśmy wszystko co się z takimi praktykami kojarzy : obrzędy, rytuały, czarne msze, magia ( biała, czarna) etc. no egzorcyzmy można też pod to podpiąć. Chodzi o to by pogadać i się dowiedzieć na tematy które nas inspirują i przerażają.  Taka wyższa szkoła okultyzmu. Kiedyś rozmawiałam tu na tym forum z osobą, która chciała się nauczyć magi, ale  postanowiła poszukać szczęścia na innych forach, takich całkowicie poświęconych tej dziedzinie. Jak widać to forum nie zaspokoiło jej potrzeby. Jest wiele osób których magia kręci, ale ludzie magię kojarzą z Harrym Potterem i traktują ten temat strasznie olewczo. Może dobrze by było  zrobić na tym forum niewielki remoncik. :D


Użytkownik Endinajla edytował ten post 09.05.2018 - 21:18





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych