Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opętanie - dla niedowiarków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#46

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Może szukamy Boga tam gdzie go nie ma, niekoniecznie Bóg jest równy nieskończoności wyszystkiego. 

Człowiek jest materialny i myśli, dlatego materia też potrafi myśleć. Istnieje ONA - nieskończony rozum materii, sędzia nad wszystkim co istnieje i istnieje Bóg w którego wierzymy stwórca człowieka i nauczyciel. ONA nie dba o ludzie a o całość istnienia i dlatego Bóg dał nam wiedzę i dba o rozwój człowieka.

Taka moja koncepcja trochę zaczerpnięta z doświadczenia.


Użytkownik ppp edytował ten post 13.05.2018 - 10:32

  • 0

#47

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Wszystko, ale to tylko założenia oparte na obecnych i dawnych wierzeniach + pewna konwencja językowa. Możemy jednak tę konwencję zignorować i nadal podchodzić do danych bytó pod kątem ich właściwości. Tzn. przyjmijmy, że te byty, które obecnie mają inne właściwości niż bóg czy bogowie, tak naprawdę to one istnieją jako jedyne w tym niematerialnym wymiarze a bóg, którego rozumiemy przez to słowo, nie istnieje. Wówczas demony mogą faktycznie przyjąć miano bogów z czysto praktycznego punktu widzenia o ile zostaną otoczone kultem, ale nie zmieni to ich właściwości. Spowoduje to jedynie, że tak naprawdę powinniśmy zmienić wtedy nasz sposób myślenia o ewentualnym bogach. Nie są szlachetni, nie są miłościwi a być może nawet nas nie stworzyli. Oczywiście wszystko zależy to od faktycznych właściwości demonów, bo być może ich złe usposobenie to tylko i wyłącznie kościelna propaganda. Coś nie musi być stwórcą czy praprzyczyną, żeby zostać określonym bogiem. Według SJP

 

Wg SJP:

Bóg: Istota, osoba, zwierzę, roślina lub rzecz będące przedmiotem kultu

 


Użytkownik dziewięć edytował ten post 13.05.2018 - 10:32

  • 0



#48

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według słownika:Bóg: Istota, osoba, zwierzę, roślina lub rzecz będące przedmiotem kultu.

 

Czyli bogiem może być słońce, drzewo, kot, a nawet kubeł. 


  • 0



#49

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czemu nie? Nawet talerz spaghetti.

 

ODI1L3VfMS9jY18zMTQ2My9wL3BpY3R1cmVzLzIw

foto: domena publiczna


Użytkownik Nick edytował ten post 13.05.2018 - 17:47

  • 0



#50

vladomaster.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może gdzieś Ash bawi się necronomiconem i stąd te wszystkie opętania

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#51

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wracając do tematu, tutaj piękny przykład "egzorcyzmu inaczej". Czyli różne twarze opętania...





#52

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A jak się zapatrujecie na Msze św. o uzdrowienie. Mamre. Czytałem kiedyś o tym no i oczywiście każdy kto tam był to da sobie ręce i nogi poucinać że to 100% prawdy. A co wy o tym sądzicie ? Był ktoś na takiej mszy zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości ? Niby są nagrania audio w necie, na których sie wydzierają ludzie jak zwierzęta, ale równie dobrze ja sobie mogę tam pójść i powydzierać się na cały kościół, i udawać ataki epilepsji, żeby pooglądać reakcje.


  • 0

#53

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo zazwyczaj tak właśnie jest że ludzie na tych mszach udają. Skoro są inne osoby w około to łatwo odegrać teatr opętanego, turlać się po ziemi, przeklinać itp.
Na pokazach hipnozy dzieje się podobnie. Są osoby hipnotyznwane na scenie, a na widowni część ludzi też wpada w trans. Bo na scenę ich nie zaproszono, ale chcą mimo tego doświadczyć hipnozy. Wystarczy odpowiedni nastrój, wiedza o tym co ma się dziać, co jest oczekiwane.
  • 0



#54

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Devoratrix@

Nazywane jest to "upadkiem/zaśnięciem/spoczynkiem w Duchu Świętym". 

Z punktu widzenia psychiatry/psychologa, będzie to skutek działania zbiorowej histerii lub sugestii, a z punktu widzenia religijnego czymś innym.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.





#55

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiele osób tutaj nie wierzy w działalność diabła - opętanie / zniewolenie / dręczenie diabelskie pomimo tylu świadectw różnych osób. Co więcej niektórzy twierdzą że "diabeł tylko opętuje wierzących a nie ateistów".

Skoro wszystko można wytłumaczyć o wiele bardziej racjonalnie. Kiedyś ludzie i zaczęli powątpiewać w Boskie pochodzenie piorunów. Widać słusznie.

 

 

 

Jestem asystentem egzorcysty katolickiego. Biorę udział w egzorcyzmach widząc masę paranormalnych rzeczy które się dzieją podczas tego. Dla niedowiarków mam propozycję.

Nagraj coś.

 

 

Jeśli chcecie przekonać się o prawdziwości diabła (bo ateiści nie wierzą, więc diabeł już ich ma) zapraszam na eksperyment. Kupi się dwie butelki czystej wody. Następnie jedną pobłogosławi kapłan (stanie się wodą święconą) a drugą nie. Potem niedowiarek rozleje sobie do 10 szklanek - wedle uznania raz woda święcona raz zwykła. A następnie poprosi się osobę opętaną / dręczoną diabelsko aby napiła się.

Skutek tego doświadczenia zawsze kończy się w dwojaki sposób:

1) albo osoba nie tknie wody święconej, a napije się z wszystkich szklanek z wodą zwykłą - oczywiście rozróżniając która jest "święcona" a która jest zwykła (prawdopodobieństwo zbiegu okoliczności jest tak jak trafienia szóstki w totolotka)

2) albo osoba spróbuje wszystkich po czym przy wodzie święconej zacznie się dusić, a przy wodzie zwykłej nie będzie żadnej reakcji. I oczywiście od razu wskaże która jest która.

Zapewne masz to wszystko udokumentowane, doświadczenie opisane według obecnie panującej metodologii naukowej. Chętnie poczytam.

 

Mam takie pytanie, bo zawsze mnie ciekawiło. Czy każdy może zrobić wodę święconą? Czy tylko kapłan jest do tego zdolny? Co jeśli kapłan ma więcej za uszami niż przeciętny obywatel? Co czyni moce kapłana do tworzenia takowej wody? Jak ta woda działa?

Tylko proszę, nie chce usłyszeć kolejnego frazesu, że człowiek nie jest w stanie tego pojąć. 

 

 

właśnie tych symboli połączonych z modlitwą diabeł się boi najbardziej.

 

Dlaczego potężny szatan boi się jakichś krzyżyków czy magicznie wytworzonych przedmiotów przez człowieka?

 

 

Jeśli ktoś uważa jednak że to są bzdury co pisze, zapraszam serdecznie! Niektórych post nie przekona, a zobaczą to

To Ty wychodzisz z tezami o demonicznym pochodzeniu chorób psychicznych nie przedstawiając żadnych dowodów. Może wysil się trochę i pokaż jakiś dowód.

To, że ktoś się wydziera w kościele o niczym nie świadczy.

Kiedy jeszcze rodzice zmuszali mnie do chodzenia do kościoła co niedzielę masa dzieciaków płakała i się wydzierała zupełnie bez powodu. Idąc Twoim tokiem rozumowania mogę sobie założyć, że byli oni opętani przez latającego potwora spagetti i w żaden sposób mi nie udowodnisz, że tak nie było, bo w końcu mam świadectwo. 


  • 2

#56

negatyvv.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Niektórzy księża egzorcyści zgadzają się na coś takiego, bo Bóg po to pozwala się manifestować temu diabłu w opętaniach żeby inni mogli w niego uwierzyć. Przy takim czymś nawróceń jest masa."

 

No i oto chodzi, co nie?

 

 


  • 1

#57

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To brzmi, jak słynne "doświadczanie ludzi przez Boga" za pomocą śmierci, głodu, choroby. Dzięki temu ukazuje swoją miłość do człowieka.

Ja podziękuję za takie miłosierdzie.





#58

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja się zastanawiam co ktoś jak @nixoc ma w głowie, skoro musi wymyślać takie bzdety i historyjki o byciu jakimś asystentem. Co i komu chce coś udowodnić ? Przecież taka osoba pisze sobie posta i wie, że pisze farmazony, żeby ktoś uwierzył. Okłamuje sam siebie, jeszcze w taki bezczelny sposób - "ja wierzę, to coś wymyśle, żeby inni uwierzyli jeszcze bardziej". Takie trochę śmieszne. Ale niesamowicie fajnie czyta się takie tematy, widząc kontrargumenty na każdą wiadomość, i bezowocną obronę dodającego taki temat. Oby więcej takich ludzi tutaj :D


  • 0

#59

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest kilka rzeczy w egzorcyzmach, których w internetach nie znajdziesz. Jeżeli ktoś o tym nie wspomina, ani nawet nie naprowadza na to, to jest niewiarygodny. Dlatego też, jak wspomniałem kilkukrotnie w przypadku dyskusji o egzorcyzmach, tacy ludzie wykładają się już przy pierwszym poście, a później znikają z podwiniętym ogonem.





#60

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chcemy tego czy nie, faktów nie obejdziemy, nie strącimy ich w przepaść bezsensownego bełkotu - tak, Diabeł istnieje. I jest to bardzo rozległe pojęcie, a sama nazwa / wyraz / znaczenie ,,Diabeł", to określenie nadane przez samą ludzkość, dla ukazania, urzeczywistnienia, uosobienia i antropomorfizacji zjawiska zła. Rozumieniu tego, że diabeł to po prostu rogate, plugawe monstrum, anty-bóg piekła, którego dwunożne morficzne cielsko kończy smolisty postrzępiony, zakończony szpikulcem ogon, zawdzięczamy głównie religiom, a przede wszystkim wyznaniom chrześcijańskim. Diabeł to nazwanie zbiorczego pojęcia ślepej, pierwotnej siły, tak starej jak sam Wszechświat, powstałej wraz z jego wyłonieniem się z (czas pomieszać filozofię z nauką ścisłą) kwantowej pustki. Jak powiedzieli Ed i Lorraine Warrenowie - małżeństwo demonologa i medium, słynne na całym świecie z prowadzenia wielu spraw niewytłumaczalnych zjawisk, związanych głównie z aktywnością mrocznych sił, atakujących niczemu winne istnienia ludzkie: ,,Siły dobra i zła są wieczne. Prowadzą nieustanną wojnę między sobą, w której pośrodku stoi człowiek". ,,Diabeł" istnieje, jednak nie jest to rogaty paskudny humanoidalny stwór, tylko coś o całe rzędy potężniejsze, coś czego ludzki trójwymiarowy mózg nie jest w stanie przy żadnej sposobności zrozumieć. A może szatan jest wyrazem naszego naturalnego lęku, niepokoju, czy demonstracją ludzkich obaw przed czymś lub przed kimś?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych