Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigantyczna ,,meduza'' w górach Kaukazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na YouTube pojawił się film, na którym widać dziwną rzecz w postaci gigantycznej meduzy. Wideo zostało wykonane w grudniu tego roku [chodzi o rok 2017] przez nieznaną osobę. Miejscem zdarzenia jest Góra Elbrus, która wznosi się 5642 metrów nad poziomem morza.

 

 

W tej chwili nikt nie może wyjaśnić, co wpadło w kadr operatora. Film wyraźnie pokazuje wiele nóg, które trzymają się grubej, wypukłej platformy. Ufolodzy są przekonani, że z całą pewnością jest to statek obcych.

 

Jeśli przyjrzeć się uważnie, można także zobaczyć czarny punkt nad obiektem. Być może jest to wojskowy śmigłowiec, należący do ludzi, którego załoga badała dziwną „meduzę". Niektórzy użytkownicy sieci uważają, że film jest fałszywy, ponieważ obraz jest zbyt jasny. Inni obstawiają wersję jakiegoś mirażu. Jeszcze inni są zdania, że mamy do czynienia z niestandardową i bardzo niezwykłą chmurą. Eksperci wciąż nie są wstanie wyjaśnić, co to jest. Próbują znaleźć autora filmu, aby opisać, co się stało. Do tej pory wszelkie próby ustalenia jakiś faktów zakończyły się niepowodzeniem.

 

źródło:

https://innemedium.pl

 

PS. Osobiście jestem sceptycznie nastawiona na artykuły z portalu innemedium.pl, choć niekiedy opierają się na informacjach pochodzących ze stron naukowych. To wideo zaintrygowało mnie jednak na tyle, że chciałabym poznać Wasze opinie drodzy Użytkownicy.

Początkowo byłam pewna, że to jakaś dziwaczna chmura, ale kiedy to ,,dziwactwo'' zostało przybliżone na wideo, opcja chmury już nie wydawała mi się aż tak prawdopodobna. Obiekt jest po prostu zbyt wyraźny jak na chmurę. Pojazdu obcych raczej nie biorę pod uwagę (chociaż kto ich tam wie?), więc może fake?

Zastanawia mnie jeszcze ten czarny malutki obiekt, który dość wyraźnie na filmie widać. Macie jakieś sugestie odnośnie tej olbrzymiej ,,meduzy''? 


Użytkownik Agnieszka81 edytował ten post 15.04.2018 - 12:35

  • 1

#2

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

fascynująca praca kamery :D ale rozumiem, że filmował człowiek o stalowych nerwach i widząc tak niezwykły obiekt postanowił wprowadzić go w kadr w iście filmowy i budujący napięcie sposób - podziwiam ;)


  • 0

#3

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie był amatorem, a zawodowym fotografem/kamerzystą, to był w stanie to zrobić - oczywiście (jeżeli zakładamy, że nagranie jest autentykiem). Obraz jest dość stabilny od samego początku, więc nie można wykluczyć, że człowiek ten używa statywu. Sam obraz nie wzbudza we mnie najmniejszych wątpliwości (stabilność obrazu). Bardziej wątpliwe wydaje mi się, że człowiek ten nic nie mówi, nie komentuje...zero emocji. To wzbudza moje większe wątpliwości co do autentyczności.


  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalazłem podobny film z wielkim ufo nad austrią
https://etdigest.com...ria-march-2018/
Dużo jest tego typu filmów, wystarczy wpisać ,,big ufo".
  • 0



#5

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wideo jest niemalże identyczne! Tylko miejsce i rzekomy ,,obiekt'' inny.

Ok, to ja już nie mam więcej pytań   :>


  • 0

#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stopień zamglenia obiektu sugeruje, że znajduje się w pobliżu horyzontu, dobrych kilkanaście kilometrów od filmującego (porównajcie z dalekimi górami po lewej). Natomiast helikopter musi być dość blisko bo jest ciemny i jeszcze widoczny. Jedno do drugiego nie pasuje. Obstawiam adobe after effects


  • 1



#7

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aktualnie w branży wideo trwa rywalizacja kto wykona film wyższej jakości. To są można powiedzieć treningówki. A że filmowcy fajnie oprawiają to w realny opis jest tylko dodatkiem w celu sprawdzenia efektu ich pracy. Wyznacznikiem umiejętności jest stan gdzie nabierzemy więcej osób za pomocą viral-video-marketing.


  • 1

#8

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zwykły lenticularis nad górą.

Lenticular_Cloud.jpg


  • 0

#9

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Początkowo też obstawiałam chmurę, ale trzeba by było przyznać, że jest naprawdę bardzo specyficzna. Sądzę jednak, że to fake - jak na chmurę jest to zbyt wyraziste i ostre, a poza tym filmik, do którego link wstawił Wszystko, pokazuje niemalże identyczne wideo. Podobna sceneria i nawet sposób kręcenia jest identyczny, a obiekt z drugiego filmu już ewidentnie na chmurę nie wygląda...

 

maxresdefault.jpg

 

...zwłaszcza na zbliżeniu filmowym.


Użytkownik Agnieszka81 edytował ten post 17.04.2018 - 09:37

  • 0

#10

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na  niebie ostatnio w stolicy mogliśmy obejrzeć dziwne zjawiska, nagrane przez przypadkowych przechodniów, nie dawno sprawa została wytłumaczona. Rzekomo jest kręcona kolejna odsłona filmu Avengers, niezłe, czy prawdziwe? kto wie? brakuje mi dowodów, ale to na zdjęciu faktycznie przypomina Helicarrier z filmu. Jako zwolennik oczywiście nie wierze w takie jałowe tłumaczenia i owszem jak zwykle podejrzewam wojsko i te ich tajne operacje - być może - z tym związane. 


  • 0

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jakiej stolicy, w Warszawie? I co było widać, jakiś pojazd latający? Przecież oni te latające maszyny robią w całości na kompach.
  • 0



#12

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na  niebie ostatnio w stolicy mogliśmy obejrzeć dziwne zjawiska, nagrane przez przypadkowych przechodniów, nie dawno sprawa została wytłumaczona. Rzekomo jest kręcona kolejna odsłona filmu Avengers, niezłe, czy prawdziwe? kto wie? brakuje mi dowodów, ale to na zdjęciu faktycznie przypomina Helicarrier z filmu. Jako zwolennik oczywiście nie wierze w takie jałowe tłumaczenia i owszem jak zwykle podejrzewam wojsko i te ich tajne operacje - być może - z tym związane. 

 

I nic na ten temat nie było słychać?! :o Nawet Nautilus nic nie wspomina, a oni przecież ,,łykają'' wszystko. 


  • 0

#13

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo FBI wyciszyło całą sprawę: http://metrowarszawa...d-warszawa.html

 

A tak na poważnie to nie wiem dlaczego, niektóre filmiki wyglądają jak fake chociaż kilka nagrań np. To pierwsze nagranie robi na mnie wrażenie jednak nie na tyle bym śmiało mógł uznać je za prawdziwe.

 

@Wszystko Nie wiem czy było widać, nie mieszkam tam, na nagraniach niestety jak zwykle tylko rozbłyski i dźwięki + reakcje rzekomych świadków, może to nowa moda zachodu do nas trafiła lub rzeczywiście coś jest na rzeczy. Odkąd NATO przybyło do Europy dzieją się dziwne cuda. Właściwie i bez tego się zdarzają również na forum.


  • -1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych