Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wniebowstąpieni Mistrzowie


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

30%252520-%2525207%252520Mestres%2525202

https://ninhursag201...niebowstapieni/

 

[...]Autorką koncepcji Wniebowstąpionych Mistrzów jest Rosjanka, Helena Bławatska, która wywarła ogromny wpływ na spirytualizm i okultyzm pod koniec pierwszej dekady XIX wieku. Większość osób obdarzonych zdolnościami paranormalnymi uznaje, że choć te istoty pochodzą z różnych systemów religijnych, to jednak wspomagają każdego, kto się do nich zwraca z prośbą o pomoc.[...]

 

A oto krótki przewodnik po świecie Wniebowstąpionych Mistrzów.

[Wraz z schematyczną instrukcją obsługi. ;)  ]

 

Budda

 

Ten Mistrz chodził po ziemi jako książę Siddhartha Gautama. Porzucił pełne przepychu życie, by szukać prawdziwego szczęścia. Energia Buddy pomaga nam wrócić do podstaw i odnaleźć we wszystkim radość, spokój i równowagę. Jego energia uczy nas, że jeśli otworzymy oczy, znajdziemy te cechy we wszystkim, co otacza nas w naszym życiu. Figurka Buddy ustawiona w mieszkaniu nieustannie nam przypomina, że spokój jest w nas.

 

Zwracajcie się do niego słowami: "Buddo, dzięki ci za to, że otoczyłeś moje życie i serce spokojem. Teraz otacza mnie twoje światło".

 

Jezus

 

Wiadomo, że istniał naprawdę, a biblijne teksty mówią, że był wielkim uzdrowicielem i przewodnikiem. Osoby obdarzone zdolnościami parapsychicznymi postrzegają go jako postać areligijną, która może pomagać każdemu. Niektórzy nazywają go Sananda - to jego galaktyczne imię mające uniezależnić go od jakiejkolwiek religijnej doktryny. Potrafi pomóc ludziom w trudnej sztuce wybaczania. Jego przesłanie mówi o tym, że wszyscy mamy w sobie ogromne pokłady miłości. Jezus nie ocenia i uczy nas, byśmy także nikogo nie oceniali.

 

Proście go o pomoc słowami: "Dzięki ci, Jezu, za to, że pomagasz mi cieszyć się cudem, jakim jest życie".

 

Kuthumi

 

To jeden z moich ukochanych Mistrzów. Kuthumi był z pochodzenia Hindusem, a jego energia jest zbliżona do filozofii New Age. Zadaniem Kuthumi jako Mistrza jest pomaganie ludziom w odnalezieniu ich prawdziwego celu w życiu. Jeśli znaleźliście się na etapie, gdy nie jesteście pewni, co powinniście robić, jego energia z pewnością wam pomoże.

 

Zwracajcie się do niego: "Dzięki ci, Kuthumi za to, że oświetlasz mą drogę i kierujesz moje kroki w stronę moich życiowych celów".

 

Afrodyta

 

Początkowo była Boginią Miłości. Inne boginie lękały się jej, ponieważ potrafiła uwieść każdego, na kim tylko spoczął jej wzrok. Afrodyta to właściwy Mistrz, jeśli chcecie, by w waszym życiu zagościły namiętność, miłość i pożądanie. Jeśli pragniecie na nowo rozniecić ogień, który nieco przygasł lub znaleźć nową miłość, bogini jest gotowa przyjść wam z pomocą.

 

Wystarczy, że zaczniecie wypowiadać na głos te słowa: "Dzięki ci, Afrodyto, za to, że pomagasz mi w tej sytuacji. Proszę, otocz mnie swoim światłem, pełnym miłości i namiętności". Będziecie zdumieni widząc, jak to działa.

 

Saint Germain

 

Ten XVIII-wieczny francuski hrabia parał się okultyzmem i mistycyzmem, i budził przy tym poważne kontrowersje. Mówiono o nim, że jest wolnomularzem i członkiem innych tajnych stowarzyszeń. Z całą pewnością był blisko związany z energią fioletowego płomienia. Wejdźcie w jego przestrzeń poprzez medytację, jeśli chcecie pozbyć się blokad, lęków i obciążeń.

 

Mówicie do niego: "Dzięki ci, Saint Germain za to, że uwolniłeś moją energię od blokady lęku i obciążeń karmicznych. Jestem otoczony fioletowym płomieniem, który dokonuje we mnie przemiany".

 

Apollo

 

Grecki bóg, który patronuje światłu, muzyce i uzdrawianiu. Apollo, jeden z dwunastu bogów olimpijskich, był synem Zeusa i bliźniaczym bratem Artemidy. Jest jednym z moich ulubionych bóstw, ponieważ w sposób szczególny interesuje się zdrowiem i zachowaniem kondycji fizycznej. Zawsze był przedstawiany jako piękny muskularny mężczyzna w kwiecie wieku i w szczytowej formie. Wam pomoże osiągnąć ten sam stan.

 

Zwracajcie się do niego: "Dzięki ci, Apollo, za to, że dałeś mi motywację do dbałości o moje zdrowie fizyczne i dobrą kondycję. Jestem zdrowy i szczęśliwy".

 

Jogananda

 

Hinduski jogin Paramahansa Jogananda urodził się w 1839 roku. Wprowadził do świata Zachodu odmianę jogi zwaną Krijajogą. Jego autobiografia to jedna z pionierskich książek poświęconych duchowości w naszej epoce, a w swej twórczości mówi on o poszukiwaniu łączności z Bogiem w życiu. Jego przesłanie dotyczy pokoju i radości na świecie. Jest jednym z ostatnich Wniebowstąpionych Mistrzów, a jego energia jest pełna spokoju i humoru jednocześnie.

 

Proście go o pomoc w odnalezieniu boskiej miłości, która jest częścią was samych: "Dzięki ci, Joganando, za to, że pomagasz mi odnaleźć wewnętrzne światło, które jest prawdziwą miłością".

 

Maryja

 

Wielki, uniwersalny archetyp macierzyństwa. Maryja jest znana jako Królowa Aniołów, a energia, którą emituje, to siła czystej miłości. Jest związana z wychowywaniem dzieci, płodnością, uzdrawianiem i miłością. Zwracajcie się do niej zawsze, kiedy potrzebujecie pomocy w którejś z tych dziedzin.

 

Maryja współpracuje szczególnie blisko z Archaniołem Gabrielem. Według mnie jej najważniejszą rolą tu, na ziemi, jest wspieranie kobiet w przezwyciężaniu sytuacji, w których występują one w roli ofiary oraz pomoc bezdomnym dzieciom w znalezieniu kochającego domu i rodziny.

 

El Moria

 

Kolejny "młody" Mistrz. Jego energia po raz pierwszy została opisana przez Madame Bławatską. El Moria był Hindusem, który chodził po ziemi w początkach XIX wieku. Jego energia pomaga nam w podejmowaniu decyzji. Ale ten Mistrz jest znany także z tego, że pozwala nam poczuć się bezpiecznie. Współpracuje blisko z Archaniołem Michałem.

 

Mówcie do niego: "Dzięki ci za to, że mnie chronisz i pomagasz mi podejmować właściwe decyzje, tak aby służyły mojemu najwyższemu dobru".

 

Kuan Yin

 

Kuan Yin, bogini współczucia, należy do najbardziej umiłowanych Mistrzów. Znana jest jako bodhisattva czyli "istota oświecona": jest to pojęcie zbliżone do chrześcijańskiej koncepcji świętych. Kuan Yin posługuje się energią serca - miłością i współczuciem. Zwracajcie się do niej z prośbą o rozwiązanie konfliktów i nieporozumień.

 

Wyobraźcie sobie sytuację, którą chcecie poprawić, otoczoną różowym światłem i powiedzcie głośno: "Dzięki ci, Kuan Yin za to, że otaczasz mnie i tę sytuację swoim boskim światłem".

 

Ganeśa

 

Bóstwo z głową słonia, związane z Indiami i Hinduizmem. Ganeśa to bóg dobrobytu, ale specjalizuje się też w usuwaniu wszelkich przeszkód stojących na naszej drodze. Zawsze czułem szczególnie bliski związek z tym Mistrzem. Mówi się, że jeśli umieścimy jego wizerunek w strefie bogactwa w naszym mieszkaniu (to jest w lewym górnym rogu licząc od drzwi wejściowych), pomoże nam przyciągnąć obfitość i dobrobyt.

 

Zwracajcie się do niego: "Wielki Ganeśa, dzięki ci za usuwanie przeszkód z mojej drogi i za to, że błogosławisz mój dom, zsyłając nań pomyślność, zdrowie i bogactwo".

źródło

 


  • 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych