Skocz do zawartości
Ruszyła tegoroczna edycja Złotych Szaraków. Tu się nie ma co wymigiwać, tu trzeba zagłosować!


Zdjęcie

RMS Queen Mary - nawiedzona kajuta.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Nick
  • Postów: 1168
  • Tematów: 515
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

c64e2e1c659a46c0.jpg

Hotel Queen Mary od dekad przyciąga łowców duchów. Foto: Shutterstock

 

 

Liniowiec Queen Mary zbudowano w 1934 roku w Wielkiej Brytanii. Według pogłosek jego imię wybrał podczas uroczystej kolacji osobiście król Jerzy V. Nie był to pierwszy tak nazwany statek. Jego imiennik – krążownik liniowy – zatonął  w 1916 roku. Zginęło wtedy nieomal 1300 członków załogi. Nazwanie kolejnego statku tym samym imieniem budziło powszechne niezadowolenie. Wierzono, że to bezczeszczenie pamięci zmarłych oraz że na nowym statku ciąży klątwa.

 

W czasie II wojny światowej statek służył do przewozu wojska i znajdował się na celowniku Adolfa Hitlera, który wyznaczył nagrodę w wysokości 250 tysięcy dolarów za jego zatopienie. Nikomu nie udało się jednak osiągnąć tego celu. Po wojnie Queen Mary odrestaurowano, a następnie sprzedano do Long Beach w USA, gdzie do dziś służy jako luksusowy hotel.

 

Tuż po pojawieniu się pierwszych gości okazało się, że na statku dochodzi do niewyjaśnionych zdarzeń.

 

 

queen-mary-haunted-ship.jpg

RMS Queen Mary. https://frightfind.c...rms-queen-mary/

 

Na Queen Mary odnotowano obecność co najmniej pięćdziesięciu duchów. Niektórzy specjaliści twierdzą, że może być ich jeszcze więcej. Najczęściej zjawiska paranormalne występują w obrębie dużego basenu, na pokładzie pierwszej klasy. Zainstalowano tam nawet kamerę, która transmitowała na żywo obraz do sieci (niestety obecnie strona nie działa). Wielu świadków mówiło o pojawiającym się tu duchu małej dziewczynki, Jackie, która płacze i szuka swojej mamy. Prosi o pomoc, ponieważ twierdzi, że złamała nogę.

 

Tę samą postać widywano w zamienionym na salę teatralną małym basenie pokładowym. Legenda głosi, że to duch dziewczynki, która poślizgnęła się na basenowej posadzce i skręciła kark. Przy głównym basenie spotkać można duchy kobiet w staroświeckich strojach kąpielowych. Słychać chlapanie, a na podłodze widać ślady mokrych stóp. Co ciekawe, dzieje się to nawet wtedy, kiedy w basenie nie ma wody. Z kątów sali basenowej, zza filarów słychać śmiech bawiących się dzieci. W przebieralniach i pod prysznicami niosą się głosy i szepty.

 

queen-mary-spooky-corridor.jpg

RMS Queen Mary. https://frightfind.c...rms-queen-mary/

 

Zdarza się, że temperatura nagle się obniża. Niewidzialne ręce popychają i drapią odwiedzających. Drzwi same otwierają się i zatrzaskują. W holu statku same przesuwają się krzesła. Według opowieści hotelowego personelu, w korytarzu pojawia się wir, który ma być bramą do zaświatów. Najczęściej widywaną przy nim zjawą jest starszy mężczyzna.

 

queen-mary-haunted-cabin-b340.jpg

RMS Queen Mary. https://frightfind.c...rms-queen-mary/

 

Pokój B340 na pokładzie B wyłączono z użytku hotelowego, ponieważ ze śpiących gości ktoś ściągał kołdrę, a kiedy obsługa zakładała świeżą pościel, po chwili była ona już zmięta i porozrzucana. Przeprowadzono badania historii tego miejsca i okazało się, że w 1948 roku w pokoju znaleziono martwego pasażera. Według innej opowieści niegdyś zamordowano tam dziecko.

 

Choć od lat 80., gdy zamknięto kajutę goście hotelu dopominali się o możliwość spędzania w niej nocy, do tej pory właściciele nie wyrażali na to zgody. Dopiero w tym roku coś się zmieniło. Stephen Sowards, menadżer hotelu Queen Mary oświadczył, że od piątku 13. kwietnia w pokoju będzie można spać. Za perspektywę spotkania z duchami trzeba jednak słono zapłacić. Jedna noc w pokoju B340 kosztować będzie 499 dolarów.

źródło


  • 2#2

Agnieszka81
  • Postów: 302
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłam jedno ciekawe nagranie. 

 

 

Kamera została przypadkowo włączona, kiedy jej właściciel zrobił sobie przerwę na papierosa.

 

Podejrzewam, że to fake (chociaż kto tam wie?), ale z ciekawości można sobie popatrzeć. :)

 

 


  • 1Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u