Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkielet „kosmity” rozbudził wyobraźnię naukowców. Odkryli wstrząsającą prawdę o nim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#16

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

(..)
"Jest to medyczna zagadka niefortunnej istoty ludzkiej z serią wrodzonych defektów które na ten czas nie są jeszcze znane." napisał prof. Nolan.


Opinia jednego Dr. ktory sam, w tym samym artykule mowi ze:

"I've only scratched the surface of the analysis

Ja tylko powierzchownie przejrzalem wyniki analizy..

W filmie jest tez mowa o tym gdzie jest to podwazane tym iz znane nam cechy mutacji, objawialyby sie innymi ktore wystepuje wspolmiernie, wiec nie dosc ze musialaby tu nastapic jakas niewiarygodna kumulacja mutacji, to do tego wyjatkowo inna i dogodna dla chorego poniewaz jego cialo wydaje sie byc proporcjonalne w tym wszytkim i jakos ten liliput przezyl 6-8 lat w starozytnym, surowym swiecie..

Na upartego nawet dla szympansa moznaby nawymyslac zespolu przedziwacznych mutacji pomijajac fakt ich cech koegzystujacych i twierdzic ze to biedny schorowany czlowiek..
to ma wielkosc dloni, a jest wyprostowane, proporcjonalne i zylo 6-8 lat zanim mu roztrzaskano czaszke.. ma 10 zeber.. wmowic mozna wzsystko kiedys np. niektorzy probowali murzynow swiatu zwierzat przypisac..

Jaki mamy dowod na to ze sa tylko ludzie i koniec? a te wszystkie rasy neandertalczykow, astorliptkow pipkow.. jacy oni rozni od nas byli, no ale naukowcy przyznali "tak, oni istnieli" i sie temu nie przeczy, "ale nic innego nie ma bo nie wyobrazam tego sobie" ja jestem zafascynowany i zdumiony skad takie podejscie!?
malo co wiemy o sobie ale wszystko o innym i czego byc nie moze?

jest zagadka do rozwiazania i glowi sie nad tym wielu specjalistow z roznych dziedzin i zanim oni to rozwiazuja, jeden gosciu po pobieznym rzuceniu okiem na to mowi: "ze moze to czlowiek?" a wszyscy "UFFF! to dobrze" i zaraz naglowki "To nie obcy, to czlowiek!" bo tak jest latwiej..

Użytkownik manitoris edytował ten post 06.06.2013 - 18:32

  • 3

#17

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


(..)
"Jest to medyczna zagadka niefortunnej istoty ludzkiej z serią wrodzonych defektów które na ten czas nie są jeszcze znane." napisał prof. Nolan.


Opinia jednego Dr. ktory sam, w tym samym artykule mowi ze:

"I've only scratched the surface of the analysis

Ja tylko powierzchownie przejrzalem wyniki analizy..


Jeśli już cytujesz, to proszę bez wyciągania fragmentów zdań z kontekstów i tłumaczeniem które jest nie jest do końca prawidłowe.

"Every nucleotide I've been able to look at is human," Nolan told LiveScience. "I've only scratched the surface of the analysis, but there is nothing that jumps out so far as to scream 'nonhuman.'"


Każdy nukleoid któremu udało mi się przyjrzeć jest ludzki," Powiedział Nolan LiveSciene. "Ja tylko przeprowadziłem powierzchowną analizę [Jak już wcześniej wspomniałem nie jest one jeszcze zakończona] [i]ale nie ma niczego wyróżniającego się na tyle by krzyczeć "nieludzkie"[/i

zylo 6-8 lat zanim mu roztrzaskano czaszke..


Stwierdzenie że ten humanoid żył do 6-8 jest oparte na obserwacji rozrostu kości kolana. Może ono także być błędne, bo skoro szkielet jest tak zdeformowany, kości mogły się także szybciej zrastać/"starzeć".

Jedyne co do tej pory wiemy na pewno to że jest to zdeformowane, i co najmniej 91%(Pozostałe 9% nie powinny być tratowane jako nic nadzwyczajnego dopóki testy nie zostaną zakończone Click.) DNA jest identyczne do ludzkiego. Więc na razie szukanie w tym kosmity jest trochę pochopne.

Użytkownik BoryZ edytował ten post 06.06.2013 - 23:59

  • 0

#18

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

(..)
"Jest to medyczna zagadka niefortunnej istoty ludzkiej z serią wrodzonych defektów które na ten czas nie są jeszcze znane." napisał prof. Nolan.
(..)

Jeśli już cytujesz, to proszę bez wyciągania fragmentów zdań z kontekstów i tłumaczeniem które jest nie jest do końca prawidłowe.

"Every nucleotide I've been able to look at is human," Nolan told LiveScience. "I've only scratched the surface of the analysis, but there is nothing that jumps out so far as to scream 'nonhuman.'"


Każdy nukleoid któremu udało mi się przyjrzeć jest ludzki," Powiedział Nolan LiveSciene. "Ja tylko przeprowadziłem powierzchowną analizę [Jak już wcześniej wspomniałem nie jest one jeszcze zakończona] [i]ale nie ma niczego wyróżniającego się na tyle by krzyczeć "nieludzkie"[/i
(..)


Jesli juz cos piszesz to sprawdz o czym :roll:

Nukelotydy to podstawowe skladniki strukturalne DNA i RNA, po nich samych NIE BEDZIE WIDAC czy sa ludzkie czy od malpy a dopiero po analizie sekwencji stworzonych z nich kwasow nukleinowych (DNA) mozna odczytac czy to od czlowieka czy szympansa, ktore to sa zgodne w 94%.

Idac tokiem tego rozumowania i tego co powiedzial tamten "Dr. ShowMen" to nukleotydy szympansa sa ludzkie ;]

On mial zapewne na mysli ze "sa ludzkie" a nie od obcego, bo spodziewalby sie po obcym DNA innych skladnikow, a wiec ze ten nukleotyd bylby zlozony nie z cukru, fosforanu i azotu, tylko z np. uranu, krzemu i siarki 8)

Czyli, jak juz ustalilismy, ze stwierdzenie to bylo sporym naduzyciem, to przykujmy uwage do 91% zgodnosci z naszym czyli o wiele dalej jak miedzy nami a szympansem, wiec spora roznica..
oczywiscie czekamy na dalsze badania, bez pochopnych wnioskow - szkoda ze tamten doktorek o tym zapomnial, no ale jakby mi za udzielanie wywiadow i opowiadanie glupot tyle placili to bym tez sie nie powstrzymal..

Użytkownik manitoris edytował ten post 07.06.2013 - 14:02

  • 1

#19

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli DNA szympansa różni sie od naszego o zaledwie 6% to bym sie nie zdziwił jeżeli ATACAMA była by małpką kapucynką
  • 0

#20

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

UP x| To moze inaczej.. te pare % roznicy to juz nie jest kwestia szympans, kapucynka, goryl.. dla uswiadomienia tego jaka roznica jest w 9% niezgodnosci z naszym DNA oto pare przykladow:

Zgodnosc naszego DNA z:

Kotem: 90% (zrodlo)
Krowa: 80% (zrodlo)
Mysza: 75% (zrodlo)
Bananem: 50% !! (zrodlo)

i TAK - Banan ma tez ludzki nukleotyd :P wg tego powyzej..

Użytkownik manitoris edytował ten post 07.06.2013 - 14:20

  • 9

#21

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no to by sie zgadzało połowa z całej ludzkości to bezmózgie banany hah

prawda jest taka ze chyba kazdy ssak musi miec dna podobne do naszego ale te banany mnie rozbawiły xD

za banana masz łapke !

BANAN RZĄDZI ŚWIATEM !

Użytkownik Slimok edytował ten post 07.06.2013 - 14:56

  • 0

#22

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
  • -1

#23

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

UP@ myslisz ze wystarczajace porownanie? czy jednak nie ten kaliber.. to cos ponizej jest wielkosci dloni tego wyglodzonego karla powyzej..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

zrodlo: http://siriusdisclos...acama-humanoid/

Użytkownik manitoris edytował ten post 07.06.2013 - 17:04

  • 1

#24

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


(..)
"Jest to medyczna zagadka niefortunnej istoty ludzkiej z serią wrodzonych defektów które na ten czas nie są jeszcze znane." napisał prof. Nolan.
(..)

Jeśli już cytujesz, to proszę bez wyciągania fragmentów zdań z kontekstów i tłumaczeniem które jest nie jest do końca prawidłowe.

"Every nucleotide I've been able to look at is human," Nolan told LiveScience. "I've only scratched the surface of the analysis, but there is nothing that jumps out so far as to scream 'nonhuman.'"


Każdy nukleoid któremu udało mi się przyjrzeć jest ludzki," Powiedział Nolan LiveSciene. "Ja tylko przeprowadziłem powierzchowną analizę [Jak już wcześniej wspomniałem nie jest one jeszcze zakończona] [i]ale nie ma niczego wyróżniającego się na tyle by krzyczeć "nieludzkie"[/i
(..)


Jesli juz cos piszesz to sprawdz o czym :roll:

Nukelotydy to podstawowe skladniki strukturalne DNA i RNA, po nich samych NIE BEDZIE WIDAC czy sa ludzkie czy od malpy a dopiero po analizie sekwencji stworzonych z nich kwasow nukleinowych (DNA) mozna odczytac czy to od czlowieka czy szympansa, ktore to sa zgodne w 94%.

Idac tokiem tego rozumowania i tego co powiedzial tamten "Dr. ShowMen" to nukleotydy szympansa sa ludzkie ;]

On mial zapewne na mysli ze "sa ludzkie" a nie od obcego, bo spodziewalby sie po obcym DNA innych skladnikow, a wiec ze ten nukleotyd bylby zlozony nie z cukru, fosforanu i azotu, tylko z np. uranu, krzemu i siarki 8)

Czyli, jak juz ustalilismy, ze stwierdzenie to bylo sporym naduzyciem, to przykujmy uwage do 91% zgodnosci z naszym czyli o wiele dalej jak miedzy nami a szympansem, wiec spora roznica..
oczywiscie czekamy na dalsze badania, bez pochopnych wnioskow - szkoda ze tamten doktorek o tym zapomnial, no ale jakby mi za udzielanie wywiadow i opowiadanie glupot tyle placili to bym tez sie nie powstrzymal..


Polecam lekturę streszczenia wyników badań DNA które na razie wykonano tutaj.
  • 0

#25

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ta te wasze atacamy moim zdaniem to nic innego jak plody z nielegalnych aborcji


aha po minusach smiem twierdzic ze tu nie mozna miec swojego zdania -.-


dobra wasza... od teraz twierdze ze to ufo prosto z krainy ogórków co chce opanować swiat

Użytkownik Slimok edytował ten post 09.06.2013 - 10:15

  • -3

#26

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te minusy prawdopodobnie za wstręt do czytania i wypowiadania się na temat czegoś o czym nawet się nie przeczytało raz do końca. Jest tam wyraźnie kilka razy powtórzone - TO NIE PŁÓD, więcej, co coś ma nie mniej niż 6 lat, więcej to leżało kilka set (tysięcy?) lat

manitoris

Śmiem twierdzić, że nie jest to karzeł, proporcje długości nóg i ramion nie są odpowiednie dla tej choroby
  • 0



#27

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

to erebeuzet poddal zdjecie karla.. ja skomentowalem ze to cos ma ledwo wielkosc dloni karla..

to cos mimo iz tak male jest naprawde wielkim zamieszaniem, przynajmniej powinno byc, ale dobrze wiemy jaki beton mamy dookola wiec nic dziwnego jest uciszane, ignorowane i umniejszane (znaczenie tego)

Użytkownik manitoris edytował ten post 10.06.2013 - 16:47

  • 0

#28

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na 99.9% nie jest to kosmita. Już to gdzieś pisałem ale napiszę jeszcze raz.
Abstrahując od zgodności/niezgodności DNA, należy pamiętać, że wygląd osobników jest kształtowany przede wszystkim przez czynniki takie jak grawitacja, ilość światła, zasobność planety w poszczególne pierwiastki a także wiele innych czynników środowiskowych. To byłby naprawdę kosmiczny zbieg okoliczności gdyby na ziemię trafił osobnik tak podobny do nas, że posiada nawet kości łokciową i promieniową. Za cholerę nie wiem co to może być, ale wygląda jak prawdziwy ziemianin z krwi i kości, a na ziemi jest jeszcze wiele do odkrycia.
  • 2

#29

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zabawne ze jak ja pisze "co mi sie wydaje" to zgarniam minusy..

poczekaj, twierdzisz ze:
- niewazne co tam z DNA, bo ci sie cos wydaje..
- ma wielkosc dloni, 10 zeber, wielkie oczy i glowe o pojemnosci w 2/3 wieksza niz my (% do masy ciala), ale dla ciebie wyglada jak prawdziwy ziemianin.. gdzie ty mieszkasz?? :o

Dlaczego istnieje przekonanie, ze kosmita bedzie zupelnie inny od nas? spodziewacie sie "Obcego"? Predatora (ktory poza swinksim lbem tulow mial zupelnie ludzkiej budowy..) galaretowate "Cos", meduzy przejmujace mozgi, kokony??!!??!?!?

Przeciez sam piszesz, ze

wygląd osobników jest kształtowany przede wszystkim przez czynniki takie jak grawitacja, ilość światła

wiec jeszeli pochodzilby z innej planety gdzie jest grawitacja, a byc musi aby byla atmosfera, to zrozumialym jest ze aby byc osobnikiem sprawnie poslugujacym sie narzedziami (co warunkuje rozwoj techniczny) to bedzie wyprostowany i z minimum dwiema rekami i kilkoma palcami.. a ze budowa tulowia jest tak zblizony to moze wynikac z uniwersalnych praw natury ktora taka budowe tworzy jako najlepsza (dwie rece i piec palcow), lub z tego ze mozemy byc spokrewnieni - naturalnie lub nie..

To nie musi byc kosmita, ale wracajac do czynnikow ksztaltujacych, to jesli bylby to rodowity mieszkaniec Ziemi, to ze wzgledu na swoje rozmiary, byle pojedynczy szczur bylby potencjalnym eksterminatorem calej populacji.. wiec "ewolucyjnie chybiony" rozmiar.. chyba ze ten osobnik pochodzilby z planety gdzie wszystko jest proporcjonalnie mniejsze.

Wiec mi sie to tak wydaje i to na 100% ;]

Użytkownik manitoris edytował ten post 11.06.2013 - 17:07

  • 0

#30

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

- ma wielkosc dloni, 10 zeber, wielkie oczy i glowe o pojemnosci w 2/3 wieksza niz my (% do masy ciala), ale dla ciebie wyglada jak prawdziwy ziemianin.. gdzie ty mieszkasz?? :o

A według Ciebie jak wygląda? Jak Marsjanin? :)

Dlaczego istnieje przekonanie, ze kosmita bedzie zupelnie inny od nas? spodziewacie sie "Obcego"? Predatora (ktory poza swinksim lbem tulow mial zupelnie ludzkiej budowy..) galaretowate "Cos", meduzy przejmujace mozgi, kokony??!!??!?!?

A dlaczego ma istnieć przekonanie, że kosmita musi mieć 2 ręce, 2 nogi, po 5 palców, do tego jeszcze otwór gębowy z jamą nosową i ogólnie nawet kości takie jak na ziemi?
Wystarczy mała zmiana warunków i już mamy inne istoty. Nie chcę się pomylić, ale na planecie z mniejszą grawitacją mielibyśmy (o ile w ogóle byśmy mieli) dłuższe nogi, które łatwo połamałyby się na ziemi.

wiec jeszeli pochodzilby z innej planety gdzie jest grawitacja, a byc musi aby byla atmosfera


Tylko że ta grawitacja musiałaby być taka sama jak na ziemi. Inna nie pozwoliłaby na taki wygląd. Rozumiem, że powinna być ona dużo większa niż na ziemi żeby tak przykurczyć te osobniki. Wtedy jednak dwunożna postawa byłaby niekorzystna. Weź utrzymaj taką wielką głowę i jeszcze napompuj do niej krwi przy grawitacji choćby 2 razy większej. Jak się uda to trzeba jeszcze oderwać swój mały stateczek od gruntu i osiągnąć prędkość ucieczki żeby wylecieć w kosmos.(Edit: Zostawmy to)

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 11.06.2013 - 20:46

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych