Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkielet „kosmity” rozbudził wyobraźnię naukowców. Odkryli wstrząsającą prawdę o nim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dołączona grafika


http://www.youtube.com/watch?v=0XjietgsBDY&feature=youtu.be


Źródło: http://siriusdisclos...acama-humanoid/


Ciało posiada wiele anomalii, takich jak 10 żeber zamiast 12 oraz zniekształconą czaszkę. "zapytałem oddział opieki nad noworodkami, czy nie byli by chętni przeanalizować "go". Czy widzieli kiedykolwiek podobny syndrom bądź chorobę jak ta ? ". Nolan został skierowany do pediatry i radiologa Ralpha Lachmana, współpracownika Narodowego Rejestru Dysplazji Szkieletu w Medycznym Centrum Cedars-Sinai w Los angeles. Ralph jest autorem książki nieprawidłowości kości u dzieci. Odpowiedział "wow, nigdy czegoś takiego nie widziałem".

Aby dokładnie zbadać próbkę, Nolan zaczą szukać wskazówek w genomie zmumifikowanego ciała. Po wstępnym przeanalizowaniu próbek można dojść do wniosku, że ciało ma tysiące lat, Pustynia Atacama jest najsuchszym miejscem na ziemi, ciało mogło tutaj przetrwać "bardzo długo". Wniosek nasunął się po skontaktowaniu się z lekarzami którzy wyodrębnili DNA z kości ludzi epoki kamienia łupanego.


Genetycy próbują znaleźć podobieństwa DNA tego ciała do ludzkiego DNA. Nie można stwierdzić, czy humanoid należy do rasy ludzkiej czy do obcej ani do czegokolwiek znanemu nauce. Tak więc, kim on jest ? Narazie jeszcze pozostaje to jego tajemnicą która być moze otworzy drzwi do poznania naszej historii.

Niektórzy naukowcy pracujący nad DNA i komputerowej analizie, stwierdzają, że omawiane DNA ma swoje korzenie głębokie na 10 bilionów lat, gdzie Ziemia jest o połowę młodsza. Być może życie rzeczywiście jest uniwersalne i rozprzestrzenia się od świata do świata.


Od siebie dodam, że po samych prześwietleniach żuchwy mogę stwierdzić, że a) to nie człowiek b) dawny pra pra pra... przodek człowieka a dokładniej podgatunek na drodze do głównego korzenia.


W powyższym filmie zostaliśmy wyzwani do pojedynku - jeśli ktoś uważa, że jest to "sklejone ciało" niech pokaże swoje zdolności w "rzeźbieniu" kopii tego ciała.


Użytkownik BrainCollector edytował ten post 05.06.2013 - 08:07

  • 7



#2

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I co takiego mówią te najnowsze wyniki badań? z kosmosu ten chłopek czy z ziemii? Niby znaleźli jakąs istotę prawdopodobnie pochodzenia pozaziemskiego a ni widu ni słychu o tym...

edit
Aż tak Ci się spieszyło żeby być pierwszym, że nie mogłeś poczekać do wstawienia odrazu przetłumaczonego? xD

3xdown
Chłopie, co ja Ci takiego złego zrobiłem, że wyzywasz mnie od dzieciaków i wystawiasz obraźliwe obrazki? swoim zachowaniem pokazałeś, że jest odwrotnie do tego co mówisz. Zadałem pytanie o Siriusie(uznałeś to za trollostwo?) później zwróciłem małą uwagę z zwykłej ciekawośći a najeżdzasz na mnie jakbym Ci rodzinę wyzwał. Nie będe się tu o to kłócić, bo mi szkoda na to czasu. Zbyt długo już na tym forum jestem i wielu tu takich było, więc nie się będe interesować kolejnym krzykaczem, któremu nawet nie wiadomo o co chodzi.

70% Twojego postu to offtop.
Dołączona grafika
edycja:
ultimate

  • 1



#3

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W wielkim skrócie, tylko 9% DNA tego humanoida nie pasuje do ludzkiego DNA. Może to być błąd komputera obliczeniowego bądź "śmieci" DNA, tego jeszcze nie wiadomo ponieważ badania te są jeszcze w dość wczesnym stadium. Badania genów odpowiedzialnych za karłowatość i progerie nie wykazały żadnych mutacji co było dość zaskakującym wynikiem. Humanoid zmarł mając najprawdopodobniej od 6-8 lat. Są powody by twierdzić że tych humanoidów było więcej w Porto Rico, Chile i jeden w Rosji.
  • 0

#4

TTT.
  • Postów: 101
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Badania kodu genetycznego prowadzone przez Mary-Claire King (1973) oraz Matthew Hahna i jego zespół (2006) wykazały, że DNA szympansów różni się od ludzkiego zaledwie o ok. 6% (wg Mary-Claire King nawet mniej).

Źródło

BoryZ, czy 9 procent to "tylko" czy aż 9 procent?
  • 7

#5

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I co takiego mówią te najnowsze wyniki badań? z kosmosu ten chłopek czy z ziemii? Niby znaleźli jakąs istotę prawdopodobnie pochodzenia pozaziemskiego a ni widu ni słychu o tym...

edit
Aż tak Ci się spieszyło żeby być pierwszym, że nie mogłeś poczekać do wstawienia odrazu przetłumaczonego? xD

Widać komuś się przyda:


Dołączona grafika

Może wprowadził byś coś merytorycznego zamiast trollować i podskakiwać na krześle (na szczęście wyżej wysłałem ci lekarstwo)

Tłumaczenie dodane, a wstawiłem temat ponieważ sporo minęło od zamieszczenia newsa o tym... zresztą, co ja dziecko będe Ci sie tłumaczyć, dam plusik bo to trzeba jak owieczka, jedna za drugą Edit: I don't care, pisz co chcesz, jak nie widzisz nic złego w tym co napisałeś to luzik.

@BoryZ

Dziekuje, za strzeszczenie artykułu :)

Dołączona grafika

edycja:
ultimate

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 05.06.2013 - 09:27

  • -1



#6

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dexter and Brain przywołuje Was do porządku ! Proszę bez takich przepychanek !
  • 0



#7

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dexter ja np. bardzo skorzystalem z tego tematu wczoraj na swiezo.. sam bym nie trafil na linka, bo nie mam czasu latac po necie, a tak tu w jedno miejsce zagladam i mam najnowszego newsa - dla mnie super! jak jest opracowany i przetlumaczony to jeszcze lepiej, ale dobre i to ze poprostu tu jest i ja wlasnie tego oczekuje ;]

Temat niezwykle ciekawy, bo nie kolejny film gdzie rycerze z zakonu "Ni" go zjada za jakosc lub oryginalnosc, tylko cos co stoi okoniem nie jednemu w gardle.. i tak jak jeden z uczelnianych doktorkow na filmie powiedzial, to pomimo iz wstrzymuja sie od spekulacji, a skupiaja tylko na rzetelnych badaniach, to i tak jest to bardzo ekscytujace, poniewaz jaka hipoteze by nie zalozyc obecnie to i tak kazda jest niesamowita, po czym za przyklady podal:

- bo jesli np. to nieznany zespol mutacji czlowieka, lub inny gatunek ludzki - to jak ktos taki przezyl przynajmniej 6-8 lat w tamtych czasach.. i co z teoria ewolucji?
- kosmita?

z filmu dowiadujemy sie ze kolejne badania przez ekspertow w roznych dziedzinach przecza jakoby to byl efekt znanych nam mutacji, ktorych przyjmujac nawet caly niesamowity zespol w jednym to brak w nich typowych cech tutaj pobocznych oraz brak wplywu jako wady na tego humanoida tzn. wyglada on proporcjonalnie i wszystko wskazuje ze rozwijal sie prawidlowo na swoj sposob do okolo 6-8 roku zycia kiedy to jak dobrze zrozumialem ktos mu roztrzaskal czaszke z tylu glowy robiac dziure..

Użytkownik manitoris edytował ten post 05.06.2013 - 10:56

  • 0

#8

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Badania kodu genetycznego prowadzone przez Mary-Claire King (1973) oraz Matthew Hahna i jego zespół (2006) wykazały, że DNA szympansów różni się od ludzkiego zaledwie o ok. 6% (wg Mary-Claire King nawet mniej).

Źródło

BoryZ, czy 9 procent to "tylko" czy aż 9 procent?


Gdybyś dokładnie przeczytał mój post, to byś nie zadawał takich pytań. Tak, na ten czas jest to tylko. Badania DNA nie są jeszcze zakończone, to 9% może być błędem obliczeniowym komputera (które nie są tak rzadkie) i może się okaże że DNA jest identyczne w 100%.

Użytkownik BoryZ edytował ten post 05.06.2013 - 12:22

  • 0

#9

TTT.
  • Postów: 101
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

BoryZ, tak na marginesie, czy mógłbyś przytoczyć fragment w/w artykułu mówiący o tych dziewięciu procentach?

@BrainCollector 2 posty poniżej

Faktycznie w 8:30 jest o tym mowa. Skupiłem się bardziej na tekście wrzuconym pierwotnie. 2 miliony par zasad wciąż czeka na zidentyfikowanie. Badanie zostało powtórzone kilkukrotnie i wynik był ten sam, DNA tej istoty różni się w 9% od DNA człowieka. Mimo dużego wieku znaleziska i jego stanu uważam, że 9% to spora wartość jak na zwykły błąd w obliczeniach czy zanieczyszczenie materiału DNA.

Użytkownik TTT edytował ten post 05.06.2013 - 17:46

  • 0

#10

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdybyś dokładnie przeczytał mój post, to byś nie zadawał takich pytań. Tak, na ten czas jest to tylko. Badania DNA nie są jeszcze zakończone, to 9% może być błędem obliczeniowym komputera (które nie są tak rzadkie) i może się okaże że DNA jest identyczne w 100%.


i sie okaze ze jest mulatem..
  • -1

#11

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie z takiego powodu który podał manitoris wstawiłem temat :)

co do 9% jest o tym mowa w filmie, gdzieś w drugiej połowie.
  • 0



#12

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

BoryZ, tak na marginesie, czy mógłbyś przytoczyć fragment w/w artykułu mówiący o tych dziewięciu procentach?

08:20 filmu, jest mowa o "niezgadzających się" 9%

i sie okaze ze jest mulatem..


Mulatem?

Może się okazać też że jest to nieodkryty nigdy gatunek jakieś miniaturowej małpki.
Więc tak jak pan Ralph Lachman radzi, powinniśmy się jeszcze powstrzymać z wyciąganiem jakichkolwiek wniosków i poczekać na więcej wyników.

Użytkownik BoryZ edytował ten post 05.06.2013 - 17:49

  • 0

#13

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

malpki zupelnie wyprostowanej o objetosci mozgu procentowo do masy ciala przekraczajacej w 2/3 nasza :roll: taaak napewno.. nie wiem co by bylo wieksza sensacja.. a mulat to ironia byla..

Użytkownik manitoris edytował ten post 05.06.2013 - 21:39

  • 3

#14

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

An analysis of the mitochondrial DNA suggests the mother was "an indigenous woman from the Chilean region of South America," Nolan wrote in an email to LiveScience. About 91 percent of the skeleton's total genes match up with the reference human genome, added LiveScience. The mismatches in the other 9 percent could be accounted for in various ways, including DNA degradation in the skeleton.

"It's an interesting medical mystery of an unfortunate human with a series of birth defects that currently the genetics of which are not obvious," wrote Nolan.


Analiza mitochondrialnego DNA sugeruje że matką była "rodzima mieszkanka Chilijskiego regionu Południowej Ameryki" napisał Garry Nolan, profesor mikrobiologi z Uniwersytetu Stanfordzkiego w e-mailu do LiveScience. Około 91% wszystkich genów szkieletu pokrywa się z wzornikiem ludzkiego genotypu, dodaje LiveScience. Nie pokrywające się 9% mogło zostać spowodowane rożnymi czynnikami, miedzy innymi degradacją DNA szkieletu.

"Jest to medyczna zagadka niefortunnej istoty ludzkiej z serią wrodzonych defektów które na ten czas nie są jeszcze znane." napisał prof. Nolan.



Źrodło

Użytkownik BoryZ edytował ten post 06.06.2013 - 14:50

  • 0

#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to nie to samo aby?
http://www.paranorma...__1#entry556134
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych