Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śląskie/Opolskie

śląśkie opolskie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rocketfuel1994.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie,
Mam do Was małe pytanie czy znacie jakieś ciekawe miejsca(nie koniecznie nawiedzone) w granicach województwa Śląskiego i Opolskiego, które są warte zobaczenia? Mogą być to np. opuszczone budowle, tajemnicze miejsca itp.
Z góry dzięki wielkie za pomoc  :>


  • 0

#2

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poruszyłeś baaardzo rozległy temat. Mnóstwo tego typu informacji i namiarów było już na forum, warto poszukać nieco głębiej. Tak na szybko kilka propozycji, które przychodzą mi na myśl:

  • Cementownia Grodziec (Będzin)
  • Nikiszowiec (Katowice)
  • Syfon Kłodnicy (Kędzierzyn-Koźle) -- unikatowe miejsce będące bezkolizyjnym skrzyżowaniem dwóch rzek. Jedno z dwóch takich w Polsce, moim zdaniem o niebo bardziej efektowne od bydgoskiego.
  • Kozubnik (okolice Żywca)
  • Dom nr 11 (Będzin)
  • Góra Żar (okolice Żywca) -- samochody jadą pod górę, piłki toczą się nie w tę stronę itp. Ciekawe złudzenie optyczne.
  • Szumirad (okolice Kluczborka) -- tajna baza wojskowa, ponoć rozbudowana podziemna infrastruktura itp.
  • Ślęża (koło Sobótki) -- bardzo interesująca i tajemnicza góra. Fakt, niezbyt to Śląsk lub Opolszczyzna, ale zasługuje na uwagę. I leży względnie niedaleko.
  • No i całe okolice Wałbrzycha -- zamek Książ, zamek Czocha, kompleks Riese itp. -- adnotacja jak wyżej.

Mało? Wyszukiwarka Twoim przyjacielem :)


  • 0



#3

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zadne miejsca nie sa nawiedzone (stety niestety).

Olesno
☆Opuszczony szpital psychiatryczny

Czestochowa

☆Cmentarz zydowski
☆Strzelnica garnizonowa
☆Gora Ossona (najwyzsze wzniesienie), we wnetrzu wzgorza znajduja sie 3 olbrzymie hale- pozostalosci po dawnej przepompowni, wg relacji pojawialo sie tam rowniez Ufo.
  • 0

#4

Rocketfuel1994.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadne miejsca nie sa nawiedzone (stety niestety).

Olesno
☆Opuszczony szpital psychiatryczny

Czestochowa

☆Cmentarz zydowski
☆Strzelnica garnizonowa
☆Gora Ossona (najwyzsze wzniesienie), we wnetrzu wzgorza znajduja sie 3 olbrzymie hale- pozostalosci po dawnej przepompowni, wg relacji pojawialo sie tam rowniez Ufo.

Szpital w Oleśnie to już historia.
 

Poruszyłeś baaardzo rozległy temat. Mnóstwo tego typu informacji i namiarów było już na forum, warto poszukać nieco głębiej. Tak na szybko kilka propozycji, które przychodzą mi na myśl:

  • Cementownia Grodziec (Będzin)
  • Nikiszowiec (Katowice)
  • Syfon Kłodnicy (Kędzierzyn-Koźle) -- unikatowe miejsce będące bezkolizyjnym skrzyżowaniem dwóch rzek. Jedno z dwóch takich w Polsce, moim zdaniem o niebo bardziej efektowne od bydgoskiego.
  • Kozubnik (okolice Żywca)
  • Dom nr 11 (Będzin)
  • Góra Żar (okolice Żywca) -- samochody jadą pod górę, piłki toczą się nie w tę stronę itp. Ciekawe złudzenie optyczne.
  • Szumirad (okolice Kluczborka) -- tajna baza wojskowa, ponoć rozbudowana podziemna infrastruktura itp.
  • Ślęża (koło Sobótki) -- bardzo interesująca i tajemnicza góra. Fakt, niezbyt to Śląsk lub Opolszczyzna, ale zasługuje na uwagę. I leży względnie niedaleko.
  • No i całe okolice Wałbrzycha -- zamek Książ, zamek Czocha, kompleks Riese itp. -- adnotacja jak wyżej.
Mało? Wyszukiwarka Twoim przyjacielem :)

 

Dzięki wielkie za odpowiedź  :>  Szukałem na forum i w wyszukiwarce ale nic takiego sensownego nie znalazłem a wierzę, że w użytkownikach tego forum drzemie siła. Każdy pewnie słyszał o jakimś "tajemniczym" lub "nawiedzonym" miejscu.


  • 0

#5

Sarazuican.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jezeli interesuje cie urban explor to zajrzyj do dworca pkp w głubczycach póki jeszcze się całkiem nie zawalił, a warto!
  • 0

#6

pływak.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłem w wielu takich miejscach i nigdy nic szczególnego nie zauważyłem ani nie znalazłem oprócz atmosfery miejsca. Uważam, że na siłę nie ma co szukać tajemnicy, bo to chyba tylko w filmach amerykańskich można znaleźć. Nie znaczy to oczywiście, że nie warto takich miejsc odwiedzać, ja robię to chętnie.


  • 1




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: śląśkie, opolskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych