Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy lądowanie na Księżycu nakręcono w studiu filmowym?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#31

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co z odbiciem w Chełmie człowieka bez skafandra ?

W tym Chełmie? -> https://www.google.c...3.4431556,9.81z

Jak bez skafandra, to latem musiało być, poza tym w Chełmie dużo miejsc jest, gdzie mógł się ten człowiek odbić. Pytanie brzmi, po co do Chełma przyjechał, kto go tam wysłał i jaki to ma związek ze wschodnią granicą.

No, chyba, że chodzi o inny Chełm. Jeżeli tak, to przepraszam - pytań nie było.





#32

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Okazuje się, że w "chełmie" odbijało się wiele dziwnych rzeczy przegapionych przez cenzorów z NASA.

Przykład, który wszyscy znają - odbicie BRĄZOWEGO terenu Księżyca, gdy na zdjęciu cały teren był w odcieniach szarości.

Zobaczcie filmy z lądowania Chińczyków na Księżycu kolor podłoża był w odcieniach brązu !!! itd itp

Pytanie dlaczego NASA tak skrupulatnie cenzuruje kolor gruntu księżyca ??

Dlatego,że w pierwszym lądowaniu (którego prawdopodobnie nie było, następne były) na filmie teren był w odcieniach szarości (wydawało się twórcom filmu, że tak powinno być -no cóż nie trafili),

Efekt - kłamstwo trzeba było "ciągnąć" dalej i cenzurować kolor gruntu księżyca.


Użytkownik Ruban edytował ten post 10.06.2019 - 07:23

  • 0

#33

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Szukasz "cenzorów" w NASA, zamiast samemu rzetelnie zgłębić temat. Zapewne o to zdjęcie Ci chodzi (AS11-40-5903), lecz wystarczyło wiedzieć, że "brązowawe" zabarwienie gruntu w szybie hełmu Aldrina, spowodowała napylona warstwa złota, mająca tłumić nadmiar słonecznego światła, natomiast grunt wokół jest barwy szarej.

 

2138342.jpeg

 

Zdjęcia z Apollo 11 ukazują wszechobecną szarość księżycowego "Morza Spokoju", choć na niektórych zdjęciach robionych pod Słońce, odcienie mogą być zróżnicowane. Kolorowe skany wszystkich 122 oryginalnych zdjęć z wykonanych podczas EVA-1 , możesz sobie oglądać do woli pod poniższym linkiem:

 

https://www.hq.nasa....eva_thumbs.html

 

Gdy chodzi o chińskie materiały zdjęciowe z dwóch lądowań sond Chang`e-3 i 4, to wypada pamiętać, że wykonywano je różnymi kamerami cyfrowymi a nie analogowymi, jak w przypadku programu Apollo. Dla przykładu popatrz na poniższe dwie panoramy - pierwsza pochodzi z misji Chang`e-3, który wylądował na księżycowym "Morzu Deszczów" oraz Chang`e-4, który osiadł na odwrotnej stronie Księżyca, na dnie krateru Von Karman.

 

2138344.jpeg

 

Teraz, bądź łaskaw wytłumaczyć sobie, dlaczego obie panoramy tak bardzo różnią się kolorem gruntu?

 

Przemyśl też Swoje zupełnie nieuprawnione lecz wydumane na prędko wnioski, które z prawdą i faktami nie mają nic wspólnego.


  • 6



#34

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Warsteweka złota świetnie zatrzymuje światło zwłaszcza w zakresie podczerwieni. W takim hełmie jest poprostu  chłodniej. Stwierdzone z autopsji i organoleptycznie :

. Właśnie wchodzą mi na na stan jednostki. :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:

 

VSObqM1.jpg


  • 5



#35

Muhomorniczy.
  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

https://www.youtube....8&v=771BCym46JE

Oto mi chodzi.


Użytkownik Muhomorniczy edytował ten post 10.06.2019 - 11:03

  • -1

#36

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zwykle, chodzi o spiskowe bzdury, łatwe do wyjaśnienia.

https://www.metabunk...stronaut.t9264/


  • 0



#37

Bear777.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

https://youtu.be/iLMfwcScnq4

Tutaj trochę o fałszywym lądowaniu na księżycu, niby płaszczak i trochę za dużo gada o tym samym, ale daje do myślenia.
  • 0

#38

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Warsteweka złota świetnie zatrzymuje światło zwłaszcza w zakresie podczerwieni. W takim hełmie jest poprostu  chłodniej. Stwierdzone z autopsji i organoleptycznie :

. Właśnie wchodzą mi na na stan jednostki. :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:

 

VSObqM1.jpg


Tu doskonale widać, że obiekty czarne i szare są CZARNE I SZARE, a nie brązowe !!!!!!!!!

Wnioski wyciągnijcie sami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • -1

#39

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ściany wokół kasku są białe, natomiast w odbiciu jego pozłacanej szyby są złotawe (odcień brązu), podobnie jak w szybie hełmu Aldrina. ;p


  • 2



#40

Ruban.
  • Postów: 155
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ściany wokół kasku są białe, natomiast w odbiciu jego pozłacanej szyby są złotawe (odcień brązu), podobnie jak w szybie hełmu Aldrina. ;p

Rozmawiamy o barwach czarnym i szarym !!!!!!!!!!! nie o białym. 


Tu macie ciekawy filmik:

 

Dziwne lądowanie na Księżycu - CAŁY FILM z Kosmicznego studia ! - YouTube


Użytkownik Ruban edytował ten post 10.06.2019 - 17:34

  • 0

#41

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozmawiamy o prawdziwych barwach księżycowego krajobrazu i ich odbiciach w pozłacanej szybie hełmu EMU. Dzisiaj rano sam raczyłeś zacząć taki wątek, na dodatek, nie raczysz się odnieść do mojej wcześniejszej wypowiedzi.


  • 0



#42

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ruban

 

 

Rozmawiamy o barwach czarnym i szarym !!!!!!!!!!!

 Przepraszam. Może na kolorach się nie znam. Jak widać po twoich wpisach jesteś specem. Więc zaznacz mi proszę gdzie na tym zdjęciu:

VSObqM1.jpg

 

 Widzisz szary kolor. zaznacz to może w paincie albo co, bo na tym odbiciu w szybie kasku szarego nie widzę. W sumie jestem facetem więc może dziewczyny mnie oświecą.

 Jak dla mnie wszystko jest takie brązowawe, Nawet czarny ma taki jakiś dziwny odcień.  Jakby brązowy?? tak czy inaczej zaznacz proszę miejsce gdzie widać kolor szary.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 10.06.2019 - 19:47

  • 0



#43

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kolor szary wygląda tak:

 

                              150px-Color_icon_gray_v2.svg.png

                              grafika/wikipedia





#44

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak na moje oko to w tym kasku od noxiliego to ten co klęczy ma ubraną bluzę czy tam sweter w szarym odcieniu i ta podłoga z kafli (bo to kafle jak sądzę) są również w odcieniu szarości.

Choć wiadomo na kompie często kolory trochę inaczej wyglądają niż oglądane na fonie.
  • 0



#45

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie ta podłoga jest taka żółto brązowa. Bardziej żółta. W sumie złota. Albo co. Na pewno nie szara.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych